Ambient on/off

Join the new world

 

Pa shiko dhe ti

Day 1,871, 16:37 Published in Albania Turkey by Ramiz 35

Greqia skadon ne 14 dite.
Kur i pyesna pse jemi bo aleat me grekun do me thojshin qe greku na osht aleat i fort,do jemi bo se ne 3 ane te rrethuar me armiq,do sepse greku e krijoi eden.
Un per veti ma mir 100 here i pushtum dhe i rrethuar ne te gjitha anet me armiq se sbona aleat me grekun.
Pra nese kur skadon greqia ne qofte se parlamenti i jone e pranon grekun si aleat perseri une kam vendosur me disa shoke qe do ta lejme lojen kurse ata shoke jane prej level 28 deri level 42 dhe ata me perkrahen.Nese don edhe tjeterkush te me perkrah le ta boje vote dhe nje koment.

 

Comments

Immigrati
Immigrati Day 1,872, 02:47

po ti qenke komplet i trashe

Ramiz 35
Ramiz 35 Day 1,872, 03:20

ti a spo e shef atje nalt ndalohet nen level 28 komentimi

Arius argiri
Arius argiri Day 1,872, 06:45

po pse mor djal dp leni lojen nuk eshte me mire qe ti mbroni pikpamjet e juaja ne loje te hyni ne qeveri dhe te kryeni politiken e jashteme qe ju mendoni se eshte me e mire????

Ramiz 35
Ramiz 35 Day 1,872, 06:46

TE LEJME se aleanca me grekun po na ha

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 1,872, 07:34

Lojen nuk ke pse e len
Sic shkruajti arius argiri mund te merrni pjese ne qeveri dhe te mundoheni te besh te mundur planin tend.

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli Day 1,872, 07:46

Po more aleanca me grekun osht e mir . Greqia osht ne luft me 2-3 shtete tjera qysh munet mu na nimu neve 😮

Immigrati
Immigrati Day 1,872, 09:02

te qifsha greqine me gjtihe greget.

Da White Death
Da White Death Day 1,872, 10:28

me vjen keq cuna se nuk e keni kuptuar thelbin e lojes .... loja eshte STRATEGJI ... dmth cdo gje eshte e lejuar derisa shteti jot ka dobi prej saj ....para 2 ditesh me duket Serbia desh na boni aleat ..xD.. 😛 .. ne mundet se si duam greket e serbet e maqedonasit e ku ta di un cilet por ketu ne kemi dobi prej tyre prandaj i kemi aleat ...qytetari me i forte i grekut ka marr disa here Campaign Hero ne Shqiperi ne luften per kongres... mos te flasim se edhe greket me turqit sduhen shume mes vete por ne loje edhe ato i kemi aleat dhe qytetari me i mire i greqise nje kohe kishte cz turke ...

ma shpjegoni pak kete qe e shkrova te shoh a e keni kuptuar.. ??

Ramiz 35
Ramiz 35 Day 1,872, 13:16

o jav qifsha greqise eden qe ma ka kriju

albAngel
albAngel Day 1,873, 10:51

arius V

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.