Ambient on/off

Join the new world

 

OVERKILL dhe pasojat e saj!

Day 2,006, 11:26 Published in USA Albania by Dejzi94

Përshëndetje bashkëlojtarë 🙂

Bazuar në observimet e mia të fundit morra iniciativën që ta shkruaj një artikull vetëdijësues për të gjithë lojtarët e rinjë e pse jo edhe për disa nga lojtarët relativisht të vjetër!


Besoj që secili nga ne e luan këtë lojë:

1.Që ta kaloj kohën e lirë
2.Se i pëlqen lojërat strategjike dhe
3.(Më e rëndësishmja)Që të i bashkoj trojet Shqiptare të paktën në virtualitet,pra nga patriotizmi!

Moduli i lojës kohëve të fundit vërtet që nuk po u lë hapësirë lojtarëve që nuk blejnë gold me para reale të i kenë të paktën kushtet minimale për embijetesë duke i quar kështu drejt "luftës për ekzistencë".
Me frazën "luftës për ekzistencë"nënkuptoj shfrytëzimin e cfarëdo mënyre për të fituar:Gold,cc etj mirpo unë do të vecoj vetëm njërën prej tyre
:BH(Battle Hero)

Me BH vërtetë fitojm gold,e nuk kam asgjë kundër nëse luftoni për të mirpo kur vie puna për eShqiperinë egoizmi apo pa dija jonë po na verbon duke shkaktuar OVERKILL vetëm e vetëm për BH.


Po cfarë ka të keqe këtu?
Ka,edhe shum...

Këtu humbim të gjithë sepse:
1.Shpenzon dmg pa nevojë
2.Shpenzohesh tërësisht për 1 BH e pastaj kërkon donacione nga të tjerët të cilët po ashtu besoj se nuk i kan punët edhe aq mirë!
3.Kur eShqipëria vërtet ka nevojë për dmg ti tani je shpenzuar dhe nuk ke mundësi ta ndihmosh
4.Merr BH e Shqiptarit tjetër pa nevojë i cili po ashtu si ju ndoshta është shpenzuar i tëri për këtë BH!

Në konkludim kur walli është mbi 60% për eShqipërinë nuk është nevoja që ta qoni dmg kot


 

Comments

DMC a.k.a. Babloki
DMC a.k.a. Babloki Day 2,006, 11:27

v

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 2,006, 11:29

Kha per 6 minuta e paske shkru artikullin 😛


P.S. Kshilla shume te nevojshme veq me pas kush me ngu 😃

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Day 2,006, 11:30

voted,old sub 🙂 te shpresojm po ta lexojn lojtar te rinj,kontakto dikend te ta publikoj ne shqiperi,ta shohin dhe ata o7

kushtrimzz
kushtrimzz Day 2,006, 11:32

V

illegal name002
illegal name002 Day 2,006, 11:39

mir osht po ke mujt edhe ma mir , bravo vllazni.

shkupicasual
shkupicasual Day 2,006, 11:40

V+S
shum shkrim me vend

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 2,006, 11:44

Varet se kush eshte kundershtare , kunder Indise psh mundesh me vetem ff me shemb wallin mbi 60% pa problem sepse ska kundershtare nga ana tjeter qe e balancojne demin , me rendesi eshte mos mu perdor barsat , tjerat kisha than falen : )

Dejzi94
Dejzi94 Day 2,006, 11:48

India ishte vec nje shembull ne foto o vlla 🙂 Sa i perket artikullit ka te beje ne rastin kur e kemi wallin mbi 60% dhe zakonisht e kemi te sigurt fitoren ne ate rund nuk eshte nevoja qe te hudhni cdo dmg qe keni vetem per BH ,e kam fjalen kur luftoni per eShqiperine se per vendet tjera nuk eshte qe me intereson.Pastaj ne fund te fundit nuk eshte gje qe falet ose nuk falet eshte gje qe behet ne te mire ose ne te keqe te eShqiperise dhe te vetes tende gjithashtu!

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 2,006, 11:56

Pajtohna me ty ,po une personalisht kam str per me marr BH cdo dite , po normal si lojtare i vjeter i vendos prioritetet ma ndryshe se lojtaret e ri (munesh me pa numrin e BH qe kom ).
Edhe me vjen keq fundi i fundit me hi me ja vjedh BH shqiptarit pa nevoje . Po po thom prap overkilli te na ndodh veq kunder shteteve te dobeta se zakonisht kem pune me superfuqi e n`ato raste skem kapacitet me bo overkill edhe me dasht . E te falja , ato gabime i bojn ose lojtaret shume te ri ose lojtare tjere qe kan nevoje per golld n`kete kohe krize e per qato pak golld jane ne gjendje me tregu karakterin e ulet.

Sidoqofte po m`pelqen artikulli vetdijesues.

iPanchO
iPanchO Day 2,006, 11:46

mir osht po ke mujt edhe ma mir , bravo vllazni.
+1

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,006, 11:57

V+S

Shume artikull me vend,edhe une nje here e kam bere kete gabim ,kam hyre ne minutat e fundit dhe kam marre BH per Shqiperine edhe pse nuk ishte nevoja qe une te luftoja fare e lere me te hargjoja 240k damage 🙁.
Andaj kujdes, nuk ka nevoje te vjedhim BH vellezerve tane.

Suksese Dejzi

Dexter100
Dexter100 Day 2,006, 12:27

bravo dejzi 🙂

Scientist AL
Scientist AL Day 2,006, 12:56

V+S
krahasojini fotot kjo ka qene beteja ne te cilen na moren nje pike ne D1 ishte vetem nje minute nga fundi dmth 1780DOMINIM per ne dhe e humbem vetem se nuk ishte kryer overkill pra diferenca e murit ishte me e vogel se 150kdmg si mund te ruhet muri nderkohe qe vetem me dy lojtare nga ana tjeter na marin betejen nderkohe qe kur luftojme me serbin vetem D1 eshte ai qe fiton numrin me te madh te betejave
http://prntscr.com/15iilr http://prntscr.com/15iitg

Shverceri
Shverceri Day 2,006, 13:23

V+S

LEKSENDER
LEKSENDER Day 2,006, 13:31

V+S
Me shum se nga varferia e kan nga krenaria djemt se shpesh her harxhojn me shum se fitojn nga 2 golded e BH

C E M I C A L
C E M I C A L Day 2,006, 13:32

Edhe nje sen qe rralle here potencohet:

Pas 1:10 te raundit fitohen piket vendimtare qe eshte e rendesishme sikurse servet qe kam vrejte qe kan si arme me u shpraze pas nje ore lufte.

o7

RitaOra plus377 45 544 085
RitaOra plus377 45 544 085 Day 2,006, 14:37

v+s

Andiroid
Andiroid Day 2,006, 14:47

V+S

Mr. BadAss
Mr. BadAss Day 2,006, 15:49

V+S


P.S. Screen Shot mund ta gjeje edhe me te mire 😛 (28k jane edhe india 0 damage, normal qe muri do jete 100% 😛)

Viktor696
Viktor696 Day 2,007, 01:34

o7

Boris The Communist
Boris The Communist Day 2,007, 03:37

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.