Ambient on/off

Join the new world

 

Odime vo INDIJA! +EDIT [TSRS]

Day 1,724, 09:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Truth of the Sixteen Rays Sun
Статија#15
09.08.2012


Додека сте на местово,


Тема на која пишувам е предлог како да стигнеме до ветената земја ИНДИЈА. Како што е се најавува Воздушниот Десанат ја имаме таа шанса.Како?
Едноставно!

Ќе пуштиме пуштиме воздушен напад на Индија и како ке заземаме територии таму, така ке ги пуштиме териториите на Балканот и Апенините со цел да го преместиме Главиот град во Индија.

Кога ке ја освоиме Индија одиме на КИНА која мирно спие со 10/10.
ВРЕМЕ ДА ГИ ЗАТРЕСЕМЕ КИНА И ИНДИЈА, А СРБИЈА ДА ЈА ЗАТРЕСЕ АМЕРИКА!!!


Кога ќе ги освоиме териториите таму, ќе си ги вратиме оргиналните териории на Балканот.
На ова мисам!EDIT:

Позитивни и негативни страни:

Негативни:
1. Враќање на сите региони.

Позаитвни:
1. Совраќањето на регионите се намалува цената на Воздушниот Десант.
2. Со враќњето на Швајцарските гериони може да ја добиеме нивната поддршка.
3. Со препуштање на Италијанските региони на Словенија може да ја добиеме нивната поддршка.
4. Со поробување на Индија и Кина бИ дошле до 10/10 притоа со војни со само 2 држави
5. Можеме да ги издаваме нашите оргинални региони на Србија, бугарија или Црна Гора, со што (ако не цел) би вратиле дел цената на воздушниот десант.


Ајде коментари да видам што мислите?Поздрав, засемкогаш вашеПреспански Абер.
 

Comments

kokkinosss
kokkinosss Day 1,724, 09:51

v

muvlosan
muvlosan Day 1,724, 10:12

ммм премногу смело за наш менталитет.. if you know what i mean

hahahahaha miso

dDejan
dDejan Day 1,724, 10:17

Ооо Индијо, земјо Македонска :😁

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Day 1,724, 10:31

Drzetese ke ve skinime xD xD xD mie koaj idemo po plaza ima 3 traga dva od nogete i eden od mudata 😃:D:D:D

truba66
truba66 Day 1,724, 11:07

Mozebi ne e loso prvo na Iran da mavnime pa da prodlzime, ako ne biva. Taka ke gi drzime Turcite megu dva ogna, a od druga strana otvoren ni e patot za natamu.

ArmaDello
ArmaDello Day 1,724, 13:44

другар знаеш колку кошта еден таков напад?

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Day 1,724, 13:47

со кои пари?

mkdfighter123
mkdfighter123 Day 1,724, 14:04

Добро ќе биде ова со Индија, ќе имаме 10/10 ресурси, има гума таму 🙂 само пари од каде???

4a4arA
4a4arA Day 1,725, 01:03

ке ги РАСЦЕПАМ ИНДИЈКИТЕ ихааааааааааааааааа

4a4arA
4a4arA Day 1,725, 01:04

БОГАМИ и КИНЕСКИТЕ тоа ОЧИТЕ КАКО НА ЛАСТОВИЧКА ке ги направАм

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,725, 02:58

4a4arA - Godlike 😃
v + s
Mi se svigja ideata 🙂

Mr maximuss
Mr maximuss Day 1,725, 04:27

nema potreba da ideme vo indija
podobro po gumata vo amerika
na originalna teritorija na francija

Camacc
Camacc Day 1,725, 05:03

TI ULAV LI SI ? SO KINEZITE DA SE ZAKACUVAME 😃

viljus1
viljus1 Day 1,725, 05:13

4a4arA ebacot od RTL

Divi Legion
Divi Legion Day 1,725, 05:19

ne diraj mecku u pi..u

mojov
mojov Day 1,725, 05:26

nafta i eleni im se premnogu daleku na kinezive. taka da nishto od biznisot

StiflerFromAerodrom
StiflerFromAerodrom Day 1,725, 06:25

me nervira toa shto not known igrachi stavaat iminja u zagrada u naslovot

Attention...

DamjanJac
DamjanJac Day 1,725, 07:33

Хахаха ќе поддржам пола од коментарите..ОД КАДЕ ПАРИ?
4а4аrA ебачиште си ти ХЕХЕХЕХЕ
о7

manolo m
nikoj ne se rodil slaven, site ja steknalew slavata
a kako sto gledas jas poleka ja gradam

smekerot
smekerot Day 1,725, 08:07

о7

iPocahontas
iPocahontas Day 1,725, 08:19

Многу ти е лесно со зборови да кажеш.

Прво од каде пари ке собереме ние бе сите стегнати.

Второ кога Кина доаѓаше на Балканот едвај цел ОНЕ маваше едвај ја сопревме Кина а сега пак ние самите ке ја поробиме хахаха Кина ке ја избришеш. Уживај за тоа.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.