Ambient on/off

Join the new world

 

Nie ogarniam/I am not comprehending[PL+ENG]

Day 1,790, 12:10 Published in Poland Poland by Grumphiee

Aloha,

Czy tylko mi się wydaje, że część rzeczy dziejących się w ePolsce ostatnimi czasy jest bez sensu??


1. Wojna z Kanadą.
Za kompletny bezsens uważam przeprowadzanie zbiorek celem bicia po stronie Kanady. Niech sobie sami odbijają te regiony. Jedyne ułatwienie z naszej strony powinno polegać na nieustawianiu priorytetu/MUDO/CotD na te bitwy. Czasami mam wrażenie, że zbiórka jest tylko dlatego, żeby sobie ktoś "właściwy" medalik RW zrobił. To influ byłoby o wiele lepiej spożytkowane na pomoc jakimś sojusznikom... bo opinia o ePolsce pośród społeczności międzynarodowej jest najgorsza od ponad 1,5 roku kiedy to zaczynałem przygodę z eRepublik.

Kolejna sprawa to fakt ich puszczenia NE na Hiszpanię... Jak CotD jest zmienione to po co w gazetce MONu rozkaz "ODDAJEMY REGION"?


2. MPP z eRosją
Serio? Z eRosją? A co z ABC? Przecież oni się tłuką między sobą...


3. Sprawy dawniejsze - eCzechy
Tak myślę, że większej chamówy odwalić się już nie dało... Kraj który kompletnie nic do nas nie miał zamienił się przez to w naszego wroga... kolejnego. I nie chodzi tu o to że ich jest mało, tak się po prostu nie robi. Jedyne powody to chciwość (2 korytarze do surowców) i megalomania + powód ukryty. Jak chcieliście 2 korytarzy było to najpierw z eCzechami ustalić a nie stawiać ich przed faktem dokonanym. Powodem ukrytym było zerwanie MPP z eMacedonią, która miała podpisane MPP z eCzechami.4. Sprawy dawniejsze - eMacedonia
Nie biłem, nie biję i nie będę bił przeciw Macedonii, czy po stronie USA. Macedonia chciała mieć w końcu komplet surowców, a twierdzenie, że było w tym coś złego jest z punku widzenia ePolski czystą hipokryzją. Z eHiszpanami mieli ustalone z nami nie wiem bo logów nie widziałem. Zaatakowali eFrancję w sumie także żeby pomóc nie tylko sobie ale także bezpośrednio ePolsce, a pośrednio UK. Prawda jest taka, że pewna grupa ludzi w ePolsce zamarzyła sobie mieć za sojuszników USA, więc postanowiono niczym rękawiczki zamienić sobie jednego sojusznika (wbijając mu nóż w plecy odrzucając ofertę MPP) na drugiego - teoretycznie silniejszego ale o lojalności wiedzącego tyle co ... ciężko znaleźć dobre porównanie... o wiem ... tyle co ePolska.


5. à propos eUSA
Stany pokazały ostatnio jak będą traktować swoich sojuszników z CTRL. Z artykułu obecnego CP mogliśmy się dowiedzieć o podejściu amerykańskiego CP i jego super ultimatum. Co prawda na drodze dyplomacji udało się amerykanów, z braku lepszego słowa - uspokoić, co nie zmienia faktu, że daje nam to pewien obraz relacji na przyszłość. No ale w końcu podwaliny dobrego sojuszu to zaufanie, przyjazne relacje, chęć niesienia pomocy wspólnym sojusznikom... nic bardziej mylnego...


6. CTRL, ALT, FAIL
Jeżeli kraj z którym mamy podpisane MPP będzie walczył z takim, który MPP ma podpisane z USA i Brazylią to połowa sojuszu, Spoland będzie walczył po jednej stronie, a Brusa po drugiej. Co by daleko nie szukać wojna Serbii z Chińczykami. W jakim świetle stawia to nas jako kraj wobec Serbów? Bratamy się z ludźmi którzy pomagali ich wypędzić z Azji... jak dla mnie takie coś to dealbraker" ale najwyraźniej taka chora i kompletnie bezsensowna sytuacja jest w porządku dla poprzedniego i obecnego rządu/kongresu/naszych reprezentantów w szeregach CTRL. Wypowiedź jednego z włodarzy CTRL w ostatniej gazetce wydanej w naszym kraju jasno dała do zrozumienia, że CTRL będzie stał po stronie proEDEN - taki miała charakter wypowiedź odnośnie pokonania Serbów w kampanii azjatyckiej.


7. Ostatnie słowa
Jak dla mnie to co się dzieje dzisiaj w polityce ePolski to czarna magia... zmienianie sojuszników jak rękawiczki, wbijanie im noża w plecy. Podpisywanie MPP z długotrwałymi wrogami (USA, Brazylia, Rosja). Nie w takiej ePolsce chcę żyć.

Hail Republika Macedonii o7
Hail Bułgaria o7
Hail Serbia o7
Hail Węgry o7
Hail UK o7
Hail Hiszpania o7
Hail Japonia o7
Hail Czarnogóra o7
Hail Słowacja o7
Hail Słowenia o7
Hail ABC o7
Hail Indonezja o7
Hail Chile o7
Hail Peru o7
Hail Meksyk o7Is it only me or some things happening in ePoland are completly pointless?


1. War against eCanada
I think that gathering polish forces and fighting on side of Canada is complete stupidity. Let them liberate if themselves. The only way of our help in that should be to not set those battles as MUDO/CotD or making any priority in MoD newspaper with orders. Or maybe it was done so "someone" can make RW medal. That influence would be by far better spend helping one of our true allies since opinion about ePoland amongst international comunity is worst since I joined the game 1,5 years ago.

Another thing is the fact of their NE on Spain... If CotD is change into fight for Poland then why in MoD's newspaper it says "We give region away"?


2. MPP with eRussia
Seriously? With Russia? What about ABC? Isn't there a war between Russia and ABC?


3. Older stuff - Czech Republic
I think that it would be hard to do something more rabble than atacking them... Country that had nothing against us is now changed into our enemy... another one. And it's not that there is not a lot of them, you just dont do things like that. Main reasons I see there are greed and megalomania + one hidden reason. If you wanted 2 corridors to resources you should have 1st settle it with them not put them fait accompli. The mentioned before hidden reason is that by atacking Czech Rep. we broke MPP with Republic of Macedonia.4. Older stuff - Republic of Macedonia
I did not, am not and will not hit against Republic of Macedonia nor i will fight on a side of eUSA. Republic of Macedonia wanted to finally have 10/10 and insinuation that there was anything wrong with that, is from perspective of ePL, a pure hypocrisy. They had the matter sorted with eSpain, not sure about ePL side since i havent seen any logs. They attacked eFrance not only to help in their goal but also to help directly ePoland and indirectly also helping eUK.

The truth is that some group in ePoland (unfortunately in power) dreamed to have eUSA as allies so they decided to to replace one ally, just like you change the gloves (by stabbing them in their back with refusing MPP and fighting against them), for the other - theoretically stronger ally whose loyalty being known as much as ... hard to find a good comparison ... O! I know... as much as ePoland.


5. à propos eUSA
States had shown hw they treat their new CTRL allies. From an article of our present CP we could learn about americans CP's approach towards ePoland and "The Ultimatum". From what I found out we managed to change their approach but it still gives us pretty good view for the future. After all a base under a good working alliance is trust, friendly relations and will to help allies in need... nothing could be further from the truth...


6. CTRL, ALT, FAIL
If a country with whom we have MPP will fight against another country which has MPP singed by USA and Brasil then half od CRTL - Spoland will fight on one side and Brusa on the other. We dont have to look further than the last war Serbia vs China. In what light it puts us as a country in the eyes of the Serbs? Fraternizing with the people who helped them be driven out of Asia ... for me its a "dealbraker", but aparently that sick and utterly pointless situation is ok for current and last goverment, congress and our representatives in CTRL ranks. One of the "main dudes" of CTRL made a statement, in a newspaper published in ePL, made it clear that CTRL is on proEDEN side. At least that was the meaning of the statement about "defeating Serbs in asian campain"


7. Last words
For me the situation that is in ePoland right now is very bad mojo - going "dark side". Changing allies like gloves and backstabbing them. Signing MPP's with long-term enemies (USA, Brasil, Russia). Thats not ePoland I wanna live in.


Hail Република Македонија o7
Hail Република България o7
Hail Република Србија o7
Hail Magyarország o7
Hail UK o7
Hail Reino de España o7
Hail Nippon o7
Hail Црна Гора/Crna Gora o7
Hail Slovenská republika o7
Hail Republika Slovenija o7
Hail Lietuva, Latvija, Eesti o7
Hail Indonesia o7
Hail República de Chile o7
Hail República del Perú o7
Hail México o7

 

Comments

Kelemvor Lyonsbane
Kelemvor Lyonsbane Day 1,790, 12:15

Poleciał vołt, bo arcik dobry.

Patrysss
Patrysss Day 1,790, 12:39

FYROMbane mam na to.

kawa_89
kawa_89 Day 1,790, 12:39

FYROM

Halbarad7
Halbarad7 Day 1,790, 13:07

LOL

mp11
mp11 Day 1,790, 13:13

zaraz ktoś cie nazwie nieogarem i cała elyta się zleci
vote

PPWojtek
PPWojtek Day 1,790, 13:49

nie pamietamy kto przepuscil przez swoje terytorium di nas chorwatow?

Jaime Pearson
Jaime Pearson Day 1,790, 13:51

Hail FYROM

Rona1d
Rona1d Day 1,790, 13:52

you can ask for the macedonian cz if you love them so much

Biala Duma
Biala Duma Day 1,790, 13:54

vote,nic dodać, nic ująć, no może dziwi mnie fakt, że nie było żadnej propagandy w stosunku do "wielkiego brata"... widać, że urzędasy już nie liczą się ze zdaniem społeczeństwa

Grumphiee
Grumphiee Day 1,790, 14:04

"you can ask for the macedonian cz if you love them so much"
1. I wouldnt be able to be in same MU if Im eMacedonian.
2. Im ashamed of what some representatives of ePL did im not ashamed of being Polish. If anything I think they should change cs not me?
3. Ronald, I assume you dislike my reaction to how USA treated ePL with their demand of us either breaking MPPs with Serbia and Hungary or USA will go back to Eden and wipe us?? You think it was fair?

leporis
leporis Day 1,790, 14:19

Napisz jeszcze hail chorwacja...........

xenophob
xenophob Day 1,790, 14:26

Cyrków ci u nas dostatek. ale i twój przyjmę na znak CoNTRola.

Nie Ogarniam Tej Gry
Nie Ogarniam Tej Gry Day 1,790, 14:45

Ja też nie ogarniam

Thor III
Thor III Day 1,790, 14:57

Medale RH władza potrzebowała, więc biliśmy dla Kanady ;p

coren4
coren4 Day 1,790, 15:10

Hiszpania jest znacznie dluzej naszym sojusznikiem niz Macedonia. Dla mnie reakcja na to, ze FYROM dziala przeciwko interesom Hiszpani nie jest niczym dziwnym.

MPP z Rosja bierzemy dlatego, ze Rosja idzie na Turcje i bedizemy klepac Turcje.

Czy keidys nei bylo czegos takeigo, ze Czesi wyjechali na Slowacje Tworzyc Czechoslowacje, a Czechy zostaly w blizej nie okreslonych rekach?

coren4
coren4 Day 1,790, 15:11

Dofy przeciw Kanadzie, kiedy ludzie zaczna czytac rozkazy, przestana bic po stronie PL dla Kanady, to nei bedzie trzeba dawac dof'ow.

Plainswalker
Plainswalker Day 1,790, 15:27

all I can say is that in real life I have some great polish friends and I'll leave it at that...

El Reto
El Reto Day 1,790, 16:02

FYROM? Indonezja?
Podziękuję.

Milanna
Milanna Day 1,790, 16:47

Przetłumaczyłeś na angielski, bo marzy ci się większy poklask i kilka subów więcej?

Prophet009
Prophet009 Day 1,790, 16:48

nuż w plecy
nuż : /

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,790, 17:16

Ciężko się nie zgodzić. Vote, bo w 100% prawda.
Ale przynajmniej wszyscy dostali po 2 boostery za wykonanie durnej misji od Plato (zabij X Natural Enemy), a teraz łapią medaliki RH. Brawa za akcję w Kanadzie- fejl of de monf.

bartobk2
bartobk2 Day 1,790, 23:28

autor jak byś nie wiedział do Macedonia pierwsza nas atakowała w powstaniach np. w saxoni i wielu innych jak tak ich kochasz to zamieszkaj tam i co ci Rosja przeszkadza nie było wojny zanim od bardzo długiego czasu a także od kilku miesięcy nie atakowali ABC

vejderr
vejderr Day 1,790, 23:39

Je ne comprends pas!

mpakosh
mpakosh Day 1,791, 00:25

ONE propaganda! Dostajesz suba. W wielu miejscach się nie zgadzam, ale...

Rzond za MPP z Rosją ma karnego kutasa!

Coolerss
Coolerss Day 1,791, 01:02

ale o ssso chozi???

piast19
piast19 Day 1,791, 02:26

Hail Russia 🙂

lee-oon
lee-oon Day 1,791, 08:18

Nie jest ważne czy ogarniasz czy nie ogarniasz, ważne żeby władza dobrze się bawiła.

Ona ci powie kto jest twoim bratem a kto wrogiem. Kogo hailowac a z kogo szydzić w duchu poprawności politycznej.
A jak nie będziesz nadążał za ciągłymi zmianami układów to cię wyślą za zdradę do Chorwacji 😉

lee-oon
lee-oon Day 1,791, 08:23

Byłbym zapomniał
HAIL RUSSIA
HAIL POLAND
HAIL GERMANY

(Niemcy i Rosja zawsze byli sojusznikami w erepie i póki co tak zostanie.
Szwecja i Rosja mają kose z ABC (Łotwa Litwa i Estonia nasi niedawni sojusznicy staną sie więc naszymi wrogami) Możecie mnie trzymać za słowo.
Przewidziałem wyjście Turcji z ONE, rozpad ONE, sojusz z rosja;]
Sojusz z Niemcami to kwestia czasu

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,791, 08:28

1. i 3. - poniekad prawda.
2. Gdzie oni niby sie tluka? Ich ostatnia wojna byla dla misji.
4. Watpie, ze pytales hiszpanski rzad co on o tym mysli. Bo ja pytalem ich MSZ i nie byla zadowolona. No i...USA silniejszego? HE HE HE I FYROM zaatakowal eFrancje tylko dla swoich korzysci.
6. Chyba wiadome, ze nikt nie chce sie bratac ponownie z eChorwacja, wiec nie boj dupy Oo
7. HAHA
Popatrz na sklad EDENu w takim razie. Gdzies polowa panstw to dawni wrogowie i co ty na to?

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,791, 08:30

"Niemcy i Rosja zawsze byli sojusznikami w erepie i póki co tak zostanie."
Taaa...Niestety, Niemcy byli w ATLANTIS, a Rosjanie w PEACE, wiec byli wrogami...I byliby moze dalej, gdyby nie Szwedzi.
I Rosja nie ma kosy z ABC. Jakby miala to by im wjechala w dupsko teraz.

tox1
tox1 Day 1,791, 10:30

A ja nie mam kasy na piwo, bo wpłaciłem do amber-gold.

ag00
ag00 Day 1,792, 09:55

oj tam fyrom

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.