Ambient on/off

Join the new world

 

Naujokams ir ne tik apie žaidimo prasmę

Day 680, 11:13 Published in Lithuania Lithuania by manteliuks
Dažnai iš naujųjų ar ką tik prakutusių piliečių galima išgirsti klausimą - "kokia šio žaidimo prasmė?". Iš tikro, labai sunku kalbėti šia tema, nes kiekvienas ją supranta savaip. Todėl šiame straipsnyje pamėginsiu aprašyti realias žaidimo suteikiamas galimybes ir jo teikiamą naudą.


Kuo ypatingas šis žaidimas?

eRepublik išsiskiria iš daugelio kitų, kad čia kyla tokie patys klausimai, kaip ir realybėje: ką veikti gyvenime, ko aš noriu iš ateities, kokia prasmė gyventi ir t.t. Taip pat kaip ir realybėje į šiuos klausimus sunku atsakyti ir jie kyla pastoviai, nesvarbu, kiek toli esi nuėjęs žaidime, nes kiekviena diena čia atneša kažką naujo.

Taigi, galima sakyti, kad šis žaidimas - tai pats gyvenimas, nors ir virtualus. Tai savotiškas socialinis tinklas, kuriamas nacionalinių bendruomenių pagrindu. Būtent čia kai kurie žmonės randa prasmę likti ir žaisti - žaidimas/gyvenimas vardan savo šalies...


Patriotiškumas

Patriotiškumas yra itin dažnai akcentuojamas kaip svarbiausias žaidimo tikslas, jo prasmė ir esmė. Taip, jis yra labai svarbus, nes tik būdami savo šalies patriotais galite prisidėti prie bendruomenės stiprinimo, kuri gali jums mainais pasiūlyti tikrai daug.

Būti patriotu žaidime nėra sunku. Tereikia gyventi ir dirbti Lietuvoje. Taip pat galima elgtis patriotiškai, perkant lietuvių gamintojų produktus. Juk nesvarbu, ar jie kainuoja keliais centais daugiau, bet tai leidžia palaikyti šalies ekonominę gerovę ir prisidėti prie šalies vystymosi.

Tačiau vienas svarbiausių patriotiškumo aktų - aktyvus įsitraukimas į bendruomenės veiklą, ką galima padaryti reiškiant savo nuomonę, dalyvaujant diskusijose, keliant idėjas bei dalinantis informacija. Būtent tai ir yra tikrasis patriotiškumas.

Kita vertus, jau daugelį kartų šiame straipsnyje paminėtas patriotiškumas pats savaime nėra nauda kurią gaunate žaidime. O naudų čia galima gauti daug.


Žaidimo teikiamos naudos

Kalbėdamas apie naudas, nekalbėsiu apie tam tikrus apčiuopiamus žaidimo aspektus kaip pinigai, kuriuos čia gaunate už pasiekimus ir dirbdami. Tos naudos, apie kurias kalbu, praverčia ir realiame gyvenime.


Bendravimo įgūdžiai

Šis žaidimas - tai savotiškas socialinis tinklas, kuriame sutiksite įvairių žmonių. Bendraudami su jais, pastebėsite, kad išsiskiria nuomonės, įsivelsite į diskusijas. Visa tai yra naudinga jums, nes ir realiame gyvenime yra visokių žmonių, su kuriais tenka bendraut vienomis ar kitomis aplinkybėmis.

Tiesiog bendravimo įgūdžiai priklauso nuo to, kiek daug tenka bendrauti su aplinka ir kiek kokybiškai. Kokybės prasme šis žaidimas puikus - čia sutiksite daug protingų, išsilavinusių ir intelektualių žmonių, su kuriais yra apie ką padiskutuoti ne vien tik žaidimo temomis.

Analitiniai įgūdžiai

Analitinius įgūdžius lavina strategavimas, o šiame žaidime jo pilna: strateguojamos karinės operacijos, kuriamos verslo ar politinės strategijos ir t.t. Visam tam reikia analizuoti situaciją, vertinti galimybes ir riziką daryti kažką.

Kritiškas požiūris - tai vienas iš analitinio mąstymo privalumų. Jis praverčia įvairiose gyvenimo situacijose, kad ir, pavyzdžiui, nuėjus į parduotuvę padeda išsirinkti nebūtinai tai, kas primygtinai siūloma, o tai, kas iš tikro yra reikalinga.


"Plunksnos įvaldymas"

eRepublik žaidime be rašymo ir skaitymo praktiškai neišeina žengti nei vieno žingsnio. Ne veltui sakoma, kad straipsniuose yra visa svarbiausia ir naudingiausia informacija. Matydami, kaip rašo kiti, jūs, norit ar nenorit, geriau perprantate, kaip reikia rašyti įvairius tekstus. Juk ne veltui dar mokykloje mokinukai yra raginami skaityti įvairias rašliavas...

Tačiau čia jūs galite ne vien skaityti, bet ir rašyti komentarus, diskutuodami, straipsnius, kuriuose perteikiate savo mintis ir idėjas. Tokiu būdu jūs nuo teorijos pereisite prie praktikos ir pastebėsite, kad net ir realiame gyvenime, rašydami vieno ar kito turinio tekstus, vis rečiau susidursite su kūrybinio įkvėpimo stoka.


Politikos suvokimas

Įdomu, kad šiame žaidime politika ir jos niuansai praktiškai niekuo nesiskiria nuo realybėje matomo, tačiau tokio tolimo politinio gyvenimo. Dalyvaudami politikoje žaidime, suprasite, koks purvinas ir nešvarus šis reikalas yra. Tačiau, tai nėra pagrindinis dalykas - svarbiausia, kad išmoksite skirtingai reaguoti į oponentų žodžius, nepriklausomai, nuo savo emocinės būklės. Taip pat suvoksite laiko prasmę politikoj, t.y., kada ir ką reikia pasakyti, kad tai būtų arba nebūtų palaikyta taktu.

Būtent dalyvavimas politikoje leidžia suvokti veiklos organizavimo, viešųjų ryšių, komandinio darbo prasmę ir daugelį kitų dalykų. Net, jei realiame gyvenime neplanuojate dalyvauti politikoje, šis pasižaidimas jums pravers, nes politika būna ne vien partijų ar valstybinis reikalas. Ten, kur yra daugiau nei vienas žmogus, prasideda politika...


Verslumo suvokimas

Šiame žaidime įdiegtas verslo modulis, leidžia kiekvienam valdyti įmones standartizuotų produktų rinkoje. Tai savotiškas iššūkis, nes nuolat reikia vertinti situaciją skirtingose rinkose, kad būtų galima parduoti produktą. Ieškoti alternatyvių pardavimo kanalų ir būdų. Jūs nuolat susidursite su apskaita, jei norėsite įmonę valdyti sėkmingai. Darbuotojų paieška ir motyvavimas taip pat svarbus, jei norėsite mažinti produkcijos savikainą.

Tačiau įmonių valdymas nėra vienintelis verslumo aspektas žaidime. Čia galima užsiimti bankine, brokerine ar draudimo veikla - viskas priklauso nuo jūsų kūrybingumo, kuris labai svarbus bus ir realiame gyvenime, nesvarbu, ar turėsite savo verslą, ar tiesiog dirbsite kokioj nors kompanijoj.


Užsienio kalbų įgūdžių gilinimas

Šiame žaidime yra nemažai užsieniečių iš skirtingų valstybių, jie rašo straipsnius, diskutuoja. Skaitydami, bendraudami su jais jūs lavinsite savo užsienio kalbų, kurias mokėtės mokykloje ar kur kitur, įgūdžius.
........................................ ..................

Tai tik menkutė dalis naudų. Jūs čia galite susirasti draugų visame pasaulyje, su kuriais susitiksite ir bendrausite realiame gyvenime. Jei norėsite, perprasite tam tikrus, mokslinėse biheiviorizmo teorijose sutinkamus bendravimo psichologijos niuansus. Galima šia tema primąstyti daug, tačiau viskas priklauso nuo jūsų - ką jūs galite pasiimti iš žaidimo.

Ačiū už dėmesį!

Pagarbiai,P.S. Įdedu porą straipsnių, kuriuose aprašoma žaidimo nauda:

- anglų kalba;
- lietuvių kalba.


 

Comments

Nutzz
Nutzz Day 680, 11:15

Ačiū, manteliuk.

Būtinai šita straipsnį nusiūsiu savo naujokams pasiskaityti. Puikiai padirbėta.

KibernetikLT
KibernetikLT Day 680, 11:18

Puikus straipsnis

Trockis
Trockis Day 680, 11:35

Neblogas, neblogas...🙂

saslykas
saslykas Day 680, 11:42

Liuks straipsnis

BomberLT
BomberLT Day 680, 11:52

Va čia tai matosi pačiams straipsnyje žaidimo nauda - geras rašymo stilius 🙂 O šiaip tai manau šiek tiek per ilgas kaip naujokam 🙂

P.S. Šiame žaidime tikrai galima sutikti daug intelektualių žmonių. Ypač skype chate 😃:D:D

bixiukas
bixiukas Day 680, 12:21

Labai geras straipsnis. Naujokams gal per gilus, bet manau naudingas visiems 😉

Atominis
Atominis Day 680, 13:12

Zaidimo esme tokia Lithuania > World.

Akello
Akello Day 680, 13:40

Prisijungus prie eRepublik man taip pat iškilo dilema - ar verta čia aukoti savo laiką. Bet pamažu padariau išvadas, kad dėl savo aiškių sąsajų su realiu gyvenimu šis žaidimas yra nebloga terpė "auginti" įvairiems naudingiems įgūdžiams.

drexas
drexas Day 681, 03:52

Šiaip, dauguma išvardintų naudų yra visuose kituose MMORPG web-based žaidimuose. Geriau parašytų kas eRep išskiria iš kitų MMORPG.

Ringaudas
Ringaudas Day 681, 04:32

Puikus straipsnis 🙂

Tik žodis dėl patriotiškumo:
Būkem patriotas, ir, meili Žemaite, pasiliket Samogitijuo ir nesikelket į visų aukštinams Sudovias! Tai vuo tep.

Komentarų į šį mano komentarą apie teigiamą naudą Sudovijoj ir Training War'us galit ir neberašyt jau 🙂

Piotruss
Piotruss Day 681, 04:56

Sutinku su BomberLT, truputi per ilgas kaip naujokams.. pats esu naujokas, bet iki galo perskaičiau... bet su sunkumais... staripsni įtraukiantis bet ne iki galo (think)

chemikaslt
chemikaslt Day 682, 05:04

puikus info apie zaidima

Anciaus
Anciaus Day 682, 08:13

Nėra šis straipsnis jau toks ilgas. Tikrai pamačiau ir aš šiokią tokią naudą. Išmėginsiu pažiūrėsiu.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.