Ambient on/off

Join the new world

 

MTO на Пивофест! [Aminta]

Day 2,068, 04:52 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BucephalusIII


*На молба од Аминта Македонецот ја репостирам оваа негова статија поради тоа што моментално е стациониран во Индонезија, целта е да ја види Македонската јавност во поголем број.

Здраво-живо Македончишта!

Одамна не сум пишал никаква статија, па еве се даде и повод и причина со оваа Покана да ја извадам тастатурава од нафталин. Среќа молци не ја изеле 🙂МТО после толку години постоење - од самото додавање на еМакедонија, има организирано повеќе собиранки, забави, журки, пијанки секаде по Македонија на кои сите наши борци заедно со почесните гости “делегати“, пријатели, добронамерници, па и луѓе што воопшто не чуле до тогаш за играва храбро гинеа на кафанските - бојни полиња и тоа до последен бустер-пиво, последна шопска- и внимателно дозирани нуклеарки-ракија. 🙂
На крај јасно дека само еден е БХ херој со најмногу испиено (најчесто го плаќа цехот 😉) а најчесто тоа се “тенковите - тешкаши“ на МТО - Трале, Бибер, Букефал, Канопи со сите мултиња, Крвник, Ридлер и Венди -у пакет, и од старата клапа кои не се повеќе на играва Апо Неарниот, Кики и Иноут, Киријана, Денис, Баварец,.... (се разбира ако не бидат прцнати од титаните како Аексил Конг) а сите останати се гордо задоволни што се нашле у топ 5 на листата на Плато и не миеле чаши и чинии за направениот цех 😃

Но историјата на МТО во друга прилика, да прејдам на главното...Чин 1:
Патувачкиот циркуз на МТО викендов пристига во Прилеп и тоа со Воз!
Поводот е Прилепски Пиво Фест а причина е поканата од прилепската стара клапа -олдтајмери на МТО кои во својство на домаќини ќе не нагостат со добра забава, дружење, јадење и многу пиво! (музика намерно изоставив пошто прашање е на вкус за репертоарот а јас на пример повеќе би сакал да ги слушам Крвник, Букефал и АцеЖути како пејат на маса отколку “Ѕвездиве“ на Пивофестот)Значи сите добронамерници се добродојдени и ги каниме да ни се приклучат во Сабота 20.07.2013 (може да испадне и Недела) на дружба, забава и многу пиво.
Журката ќе почне упште на воз бидејќи првичниот план е да нападнеме уште рано наутро додека сите спијат со возот од 06:48 (нели сме појаки во утринските битки)
Сите што ќе одаѓаат од Скопје или Велес со нас на воз или ќе се затекнат во Прилеп за време на Пивофестот во сабота и Недела нека ме контактираат мене или Букефал во ПП за да се договориме за точниот тајминг и регионот во кој ќе дигаме Востание и ќе гориме барови до последен 😁

Чин 2:
Во Прилеп ќе ја направиме промоцијата на новите МТО маици и МТО фан клубот.
Кој сака да нарача маица со логото на МТО нека ме контактира во ПП за информации.

Венди ако сакаш ваква овој пат ќе си ја купиш! 😁

овој дел од постот че се дотупи покасно со слики 🙂

Покрај домаќините Ghost, Predrag, Alexander Macedon,Papa Smurf и др. досега, присуство на Пивофест во Сабота потврдија:

BucephalusIII
tzar Samoil
gnoj01
Hogar7
CobeMakedonski
Branko C
CaCa.D
doktor dominator
MarioPHELPS
predragmpd
Kartagin
Makedonec21
ElCheG
AngryGrandma
Alexander Macedon
McFresh


Че ом, че јам, че дом, на чош че ме чекаш....

Се гледаме,
АминтаП.С. Понеделник Ве чекаме сите трезни и освестени да ја ослободиме Македонија!

Дружба си е дружба,
служба си е служба! 🙂
 

Comments

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 04:53

MTO на Пивофест! [Aminta]

http://tinyurl.com/oamzr47

B a z e
B a z e Day 2,068, 05:01

o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 05:07

дополнение: поаѓање од Скопје со возот во 6:50 (наутро) Сабота - 20.07.2013
Собирно место на Железничка станица Скопје во 06:30

Пристигнување во 10:00, кафе и лаф муабет, дружба/прошетка низ Прилеп (може Маркукуле или Трескавец да шетнеме ако има заинтересирани), ручек и напаѓаме на Пивофест попладне.

Ако некој сака да останува на псиење да ме контактира да видам дали можамд а му помогнамз а сместување... има опција и шатор за спиење да понесе кој сака.

Другите за враќање во Скопје имаме воз во 1:18 и во 3:10 од Прилеп.

Повратна карта чини 398 денари.

кој ќе иде од Скопје со воз може да се пријави и кај мене во ПП.

marjansp Day 2,068, 05:16

Comment deleted

marjansp
marjansp Day 2,068, 05:16

Убаво да си поминете !

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Day 2,068, 05:26

Ubav pomin decki

GhostMKD
GhostMKD Day 2,068, 06:07

Повелете сите кои можете да стигнете на оваа дружба. Јас сум малку пребукиран со роденден на едното ми мое мулти, но че ве посетам обавезно 🙂
и едно да е јасно.... на кој не му е до сега
МТО Е БРЕНД БЕ БРАТ !!!!!

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:51

i ti si prilepcanec?? haahhh

smekerot
smekerot Day 2,068, 06:13

Dokolku nekoj moze da mi pomogne za smestuvanje (hostel, privaten smestaj, hotel ...) na 4-5 luge vo Prilep ili Krusevo ke mu bidam blagodaren (sabota vecer i nedela vecer).

Nema da bide loso da ima i parking za kolata.

o7

MKConqueror
MKConqueror Day 2,068, 06:44

кај најдовте бе на најгрдиот пивофест да идите 😕

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 06:49

па за да го разубавиме 🙂

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:50

CE TE TEPAM EBAGO KAKO NAJGRD!

MKConqueror
MKConqueror Day 2,068, 06:56

Шо бе, од нафталин ги извадија половина од овие шо настапуваат. Еден рок бенд немаше ЕБАГО

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:58

eee to so nema rok bend e druga a 2chellos od naftalin se?
INNA naftalin? dani? vlado? goran? halid ? ne zaebavaj 😃

KarateMK
KarateMK Day 2,068, 06:59

ja so macio ce pram muabet red hot chilli pepers da gi donesi vgodin hahhahahahhahah

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 2,068, 08:09

Да е до Мацио цел фестивал че биди со Рок бендови, али јбг 🙂

Туку потсоберете се и ве чекаме на собиранкава, ваљда во Даб ќе ги сместам : )))))))

KarateMK
KarateMK Day 2,069, 04:30

15 god sum 😉

Marko Tutunski
Marko Tutunski Day 2,068, 08:09

Aminta Makedonecot Трескавец не ти е лоша идеја ама многу ќе се изморат гостите, моментално достапна е планинарската патека, а со патот за возила несум баш сигурен колку е достапен...

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 2,068, 08:11

Далеку е Трескавец, ќе ни паднат на пола пат и нема да видат ништо од Пиво фест 😁)
Туку до Варош и Маркукуле и таман ќе биди 🙂

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 08:45

ako ne pa markukule 🙂

KarateMK
KarateMK Day 2,069, 08:05

NA sveti dimitrija odete
Po prilepski selce 😃

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:18

Штом грандма ќе иде , тогаш ќе има можност да се сретнеме кускулиња 😁) А и онака лесно препознатливи че сте ... па да видиме кој е гневен на мене или имал нешто да каже , че има прилика фејс ту фејс за то ...
P.S. да не забораам да ве окарам , да пуштите репорт , за побрзо да ме банираат 😁 Пичкави мајчиња 😛

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,068, 08:21

Jas NE idam, Aminta odamna znaese samo ne znam zosto sum vo spisokot 🙂

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:23

Ако бе , не не лиши од можноста да се запознаеме со кускулињава

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,068, 08:25

Jas ne odam poradi toa sto nema za kogo da odam. Tie odat poradi toa sto se druzat povekjeto vo RL.
Ako sakas da gi zapoznaes i onaa ke gi zapoznaes..gledas maicki spremaat 🙂

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:27

Ако ако , само да не се сретнеме кога ќе сум земја направен ... они 20тина , ние малку повеќе ... не е зезање ... че прајме мејџународен конфликт 😃

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,068, 08:29

I koj ke mavne report, decata na Boki 13ka da mu licat....A ako doznaam site odat na mojata crna lista!

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:31

OOOO 😮 Што така ти текна ? Ајде некој за рчкање , пичурлиња ??? Некни многу јаки бевте 😃 племе ли ви се сотрило 😁

DeLaCroa
DeLaCroa Day 2,068, 08:37

Овие стварно сите лижикуриња биле , баш како што ми кажа грандма , немаат муда за ништо , откако пишав нити еден не се осуди да пише 😕

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 09:26

ммм?

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 12:35

мирен..

Krvnikot
Krvnikot Day 2,068, 11:21

Haha, dusicka, 😘

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 12:36

мирен..

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,068, 12:38

бато, слободно дојди! од мене имаш пијачка!

и те молам земи воздух длабоко и испушти го...не вреди да се брукаме на овој начин..и ако имам 185цм за многумина не сум кускуле 😁

живели о/

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,069, 01:35

pozdrav jas sum okolu 178-180 🙂 a vaka da se plasat gosti hmmmm

Ashkolsun
Ashkolsun Day 2,068, 09:29

Jako

Apo Nenormalnio Day 2,068, 13:14

Comment deleted

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Day 2,068, 13:18

Ja sum toj u belata maica so MTO logo na slikata, koj saka da mi gi lize tabanite u PM.

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,068, 14:23

nearna rabota 🙂

thedragon
thedragon Day 2,068, 19:06

Кој ви е онја шпиунот на последната слика ???

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Day 2,070, 11:32

змајче едно од тетово, плачеше цела вечер сакаше дел од МТО да биде али не му дадовме 😛

thedragon
thedragon Day 2,070, 17:37

Ама мислим беше еднаш па сакаше пак 😃

kokan p
kokan p Day 2,069, 00:26

сакам маица ве чекам во прилеп 😉
p.s Тигар сум иначе ПРЦ

Tvrdokorniot
Tvrdokorniot Day 2,069, 09:06

PA JAVI SE AKO SI PRILEP.

McFresh
McFresh Day 2,069, 11:59

slikava od 2001 ili ...

vojislavp
vojislavp Day 2,069, 12:29

ubav provod botovi /.... ili zavrshi?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.