Ambient on/off

Join the new world

 

Lista perfundimtare e kandidateve tane.

Day 1,892, 11:04 Published in Albania Republic of Macedonia (FYROM) by AqifPasha

Pershendetje !

Duke shpresuar qe te qendrojme atje ku e meritojme, ne top 5 te partite eShqiptare , me poshte po publikoj listen e kandidateve per kongres
nga Partia Revolucionare e zgjedhur ne baze te ketyre kritereve dhe filtrave:

1- Kontributi qe ata kane dhene ne Partine Revolucionare dhe ne komunitetin shqiptar ne eRepublik.
2- Njohurite qe ata kane, per detyrat dhe pergjegjesite qe i perkasin rolit te kongresmenit.
3- Besimi qe une si kryetar partie kam tek ata se do te perfaqesojne ne menyre te susksesshme grupin tone.
4- Keshillat e pergjithshme qe kam marre nga antaret e kryesise dhe antaret e tjere te partise.
5- Reputacioni qe ata kane ne shoqeri.Lista e plote vijon me poshte ku disa prej tyre kane bere nje prezantim per veten tyre ne artikullin http://www.erepublik.com/en/article/kandidatet-per-kongres-2198371/1/20
me ane te nje formulari (nje tjeter risi kjo ne eShqiperi):

1- AqifPasha

Prezantimi:
Kete fryme bashkepunimi qe po mundohem te sjell ne Partine Revolucionare do te mundohem ta percjell ne shkallet parlamentare me te gjithe bashkekombasit e mi.
Mundimi dhe puna e shume prej lojtareve te komunitetit Shqiptar ne kete loje meriton nje shperblim te madh. Dhe ai eshte bashkepunimi per interesin e perbashket, Shqiperia.
Prandaj ne parlament perveç ligjeve rutine do te mundohem te sjell ide te reja me te vetmin qellim. Progresi Shqiptar.
Faleminderit.

2- jonkastrioti

Nuk ka nevoje te vetprezantohet, ate e njohin te gjithe si nje ish president i eShqiperise dhe kontribues i madh per kete komunitet.

3- ihsansulejman

Prezantimi:
Un do te jem aktiv dhe do te mundohem te jem sa me i vlefshem per partin dhe shtetin tone Shqipetar.
Nese fitoj ne keto zgjedhje eshte hera par qe behem kongressmen dhe mendoj qe do ta bej punen time me me shum qef se ata qe jan bere nje her.

4- LiL Serxhio

Prezantimi:
Une o vlla kandidoj vetem per te miren e shqiperise 🙂 .


4- drizja

Prezantimi:
Do perfaqsojm denjesisht interesat e partis revolucionare, do japim kontributin ton ne ide,
dhe do veprojm ne interes te lojtarve qe jan pjes e partis dhe ne interes te shqiperis.

6- Lilo1


7- Lyrical Warfare

Prezantimi:
Sdo pranoj shtetas te tjere qe te vijne ne shqiperi vetem per vot sic e ben kongresmen e kaluar qe na qiten bojen e keqe ne popullin
toone etnik shqiptar une me rolin e kongresmenit do bej githcka mire qe te kemi nje pamje pozitive tek populli jone etnik dhe qe te thojne
se kjo parti pati nje kongres te mire dhe mund ti mbeshtesim ne hapat e tyre drejt nje shqiperie revolucionare


8- CErciz Topulli

Prezantimi:
Duke pasur experienc disa ditore si kongresman besoj se jam i afte te kryej mire kete pune .
Edhe pse nr do te jete i madh ne kete kongres besoj se i kam bere vend vetes te jeme ne keto lista .
Po edhe po nuk isha kjo nuk perben problem 😉 Suksese

9- El Luchador78

10- Kalaja e Prezes


11- Loris Mass

Prezantimi:
1. Do e perfaqesoj me se miri PR-ne dhe do diskutoj me anetaret e saj cdo lloj ligji qe eshte per t miren e Shqiperise.
2.Mendoj qe duhet t bej nje ligj per uljen e rrogave ne Shqiperi, perseri ne 5 All, sepse nuk ka perfitim per prodhuesin
3.Edhe ato goldat, se shume e vonova 😛

12- mikeli4free

Prezantimi:
mbrapa deshires qe gjithkush prej nesh ka per deshiren qe te kete medaljen e kongresit, une jam per nje ulje me te madhe te taksave, i vetedijshem se ul te ardhurat ne arken e shtetit.
Me pelqejne numrat dhe me ato jam i sigurte. Personalisht veten ne KOngres do ta shihja cfare ndodh brenda gjendjes ekonomike te Eshqiperise. Per gjendjen jashte jane te tjeter.
Me shume respekte, fitofte ma i miri.

13- BuRoNN

Prezantimi:
une dua te behem kandidat per kongresmen sepse dua nje shqiperi te denje dhe nje shqiperi etnike!!!!

14- ismail.qemali

15- Monsieur DjOnce

16- AK Albanian Kindom

17- OLDStrategy

18- ANTIGONA79


Duke shpresuar qe te kem qene sa me i drejte dhe demokrat ne kete liste perfundimtare , uroj qe neser te marrim perkrahjen e sa me shume qytetareve Shqiptare.

Me respekt
AqifPasha

 

Comments

Profeta ERIC
Profeta ERIC Day 1,892, 11:06

poleado¡¡¡¡¡¡¡¡¡

AqifPasha
AqifPasha Day 1,892, 11:15

who are you ? And what does that means ?
Thanks.

Lucifer aka Biuy
Lucifer aka Biuy Day 1,892, 12:51

V

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,892, 13:07

suksese

Andiroid
Andiroid Day 1,892, 13:11

Me pelqeu ne veçanti prezantimi i Lilo01. 😛

V Suksese te gjithve.

A E N E A S
A E N E A S Day 1,892, 13:17

Suksese

AqifPasha
AqifPasha Day 1,892, 13:24

😛 😛 haha Andi, ai ska nevoje per vetprezantim ... e njeh tan shqipnia.

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,892, 14:12

Bravo per trasparencen dhe demokracin qe po sjellni ne parti! Do kthehem shpejt por po kam shum probleme ne RL 😕

AqifPasha
AqifPasha Day 1,892, 14:14

Carazy Alboz we miss you 😃:D:D:D:D

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,892, 14:53

You miss and my name 😛

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,892, 16:23

o7

Autochthonous Kosovo
Autochthonous Kosovo Day 1,893, 23:31

jonkastrioti shkurt bukur qarte dhe pa gabime 😁

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.