Ambient on/off

Join the new world

 

Lietuvos karai [3]. Aukso amžiaus pabaiga + komentarai

Day 1,898, 11:10 Published in Lithuania Egypt by freshass


Sveiki. Tai straipsnių ciklas “Lietuvos karai”. Tai nebus politinių intrigų, svarbių ekonominių reformų ar skandalų atpasakojimas. Straipsniuose atsispindės geografinės padėties kitimas bei priežastys, Lietuvos diplomatiški santykiai su tuometinėmis kaimynėmis, sąjungininkais ar priešais.

Vienas straipsnis – viena prezidento kadencija.

Vienas straipsnis – mėnuo svarbiausių įvykių.

Tai bus tik vienas straipsnis, tačiau apie tą laikotarpį sužinosi viską. Dabar apžvelgsime 2011 metų liepos 5 – rugpjūčio 5 kadenciją. Trečiąją gliookas II kadenciją.

Ankstesni šios rubrikos straipsniai:
2011 metų gegužės 5 – birželio 5 diena. Prezidentas gliookas II
2011 metų birželio 5 – liepos 5 diena. Prezidentas gliookas IIVyriausybės sudėtis:
Prezidento pavaduotoja: Pantera7
Patarėjai: pokstasq
Lietuvos kariuomenės vadas: Magnus Dux.
Užsienio reikalų ministras: EdgarSimeone
Vice Užsienio reikalų ministras: Vilnietisas
Vice Užsienio reikalų ministras: 1shakalas1
Krašo apsaugos ministras: n/a . Faktiškai pareigas atlieka pokstasq (Jeigu CP neskiria MoD, tai jis ir atlieka šias pareigas, pagal statutą)
KAM komanda: RealD, Bato Usai, iPSiArt, Noblas , Zmogus antis , Alkolakis, ir Magnus Dux.
Trečią kartą iš eilės prezidento rinkimus laimi gliookas II. Du mėnesiai valdant Lietuvą piliečiams pasirodė pakankamas laiko tarpas įsitikinti jo sugebėjimais, todėl liepą juo pasitikėjimas išreikštas dar kartą. Tuo tarpu galime trumpai prisiminti karinius veiksmus birželį:

1) Lietuva ir Latvija pasidalina Baltarusiją
2) Turkija karaliauja Rusijos žemėse, Estija užpuola Norvegiją
3) Estija nesugeba išsaugoti norvegiškų regionų, todėl lietuviai perima šį darbą bei okupuoja Norvegiją
4) Vyksta bonusų sujungimas per Kaliningradą ir Leningradą. Lietuva turi 100% bonusą maistui bei 40% ginklams
5) Serbija žygiuoja per Rusiją link JAV, tačiau netikėtai kelią jiems užkerta latviai
6) Laikini nesklandumai išsprendžiami gan greitai, Serbijai paliktas atviras koridorius ir ji artėja prie savo tikslo
7) Lietuviai perleidžia Gomelį su elnių bonusu latviams, nes tokį jau turi Leningrade

Štai dabar taip atrodo mūsų žemės 2011 metų liepos 5 dieną.
Kaip jau minėjau paskutiniame savo straipsnyje Estija šios kadencijos pradžioje pažadėjo lietuviams suomiškai aliuminišką Rytų Suomijos regioną. Pažadai tęsiami ir liepos 8 dieną jis perleidžiamas mums. Tačiau įvykiai kiek pakrypsta ne ta linkme kuria turėtų. Tuo pačių metu, tai yra naktį, aktyviai palaikomi kroatų bei kinų desanto rusai susigrąžina Šiaurės Rusiją. Kątik iškovotas aliuminio bonusas tampa niekinis, nes Lietuvos žemės šiaurinėje dalyje yra atskirtos nuo mūsų tradicinių regionų. Artimiausias planas aiškus – susigrąžinti atimtą regioną bei tuo pačiu metu taip padėti serbams, kurie šiuo metu kovoja dviem frontais – su rusais ir kinais.
Vos po kelių dienų lietuviai planą įvykdo maksimaliai. Sujungia teritorijas užimdami Šiaurės Rusiją bei pirmą kartą istorijoje turi net 100% maistui ir 60% bonusus ginklams. Lietuva tokia didelė buvo tik vieną kartą, kai vietoj Rytų Suomijos turėjo Uralą, tačiau tokia turtinga ištekliais niekada! Be to, puldami rusus, jie netiesiogiai padėjo ir serbams, kurie taip pat užėmė likusias rusų teritorijas ir ši nusilpusi nuo karų valstybė ištrinta dar kartą iš politinio žemėlapio. ONE bei ABC švenčia pergalę.
Per savaitę Lietuvos teritorijos nepasikeitė visiškai. Sėkmingai malšinami tiek Baltarusijos, tiek Norvegijos, tiek Rusijos sukilimai. Kol lietuviai neturi tiesioginio priešo, tol kiek galėdami padeda estams, kurie kovoje su suomiais jau praranda iniciatyvą. Tačiau tai laikina, bent jau tikimasi. Geriau pakalbėkime kaip mums sekasi diplomatiniai santykiai su kitomis valstybėmis. Pirmiausia reiktų paminėti įdomu dalyką. ONE priešė Argentina palieka TERRA aljansą. Lietuviai neturėdami daug naktinių MMP bei negavę jokio neigiamo atsakymo iš ONE narių, naudodamasi proga, kad Argentina tampa neutralia šalimi pasirašo su ja MMP. Po kelių dienų ONE narės, o ypač lenkai bei makedonai savo poziciją keičia kardinaliai: nutraukiat draugystę su Argentina, nes mes ją norime pamokyti arba bus blogai. Na kadangi esame proONE krypties, tai turime sutikti. O kaip kitaip? Su Argentina MMP nutraukiamas, tačiau vis tiek santykiai su ONE, o ypač su lenkais šiek tiek pašlijo.
Prisidėjo dar vienas niuansas, kuris tų santykių toli gražu nepataisė. Baltarusijos mūšyje dėl Magilovo, kuris priklausė Latvijai, priešininkų pusėje buvo galima matyti ir Lenkijos kareivukų. Prieš kelias dienas nuPTOinta (lenkai paėmė baltarusių valdžią) Baltarusija prašo lenkų perleisti jiems šią teritoriją. Su jokiu ABC aljansu dėl šio reikalo nesitariama, todėl įsižiebia papildomi ir visai nereikalingi nesutarimai. Aišku, lietuviai bei pats ABC yra proONE krypties, tačiau jokiu būdu aljansas nėra ONE marionetė. Šiek tiek vėliau latviai susigrąžina tą regioną, tačiau panašu, kad ONE narės, karaliaujančios tiesiog visame pasaulyje, įgauna vis daugiau pasitikėjimo ir galios nurodynėti, todėl tai gali būti tik klausimas, kada šis dominuojantis aljansas iširs.
Lietuvos teritorijos iki šios dienos nekito net 16 dienų. Sėkmingai buvo malšinami sukilimai, padedama Estijai kare prieš Suomiją, kuri vėl persvėrė svarstykles į savo pusę. Tačiau tai buvo tik laiko klausimas, kada Rusija atsities po dviejų su puse mėnesio trunkančių alinančių kovų ir pradės diktuoti sąlygas. Suomija padedama savo naktinių sąjungininkų susigrąžina Rytų Suomiją su aliuminio bonusu bei išsivaduoja iš okupacijos. Negana to, Rusija iš lietuvių atima Šiaurės Rusiją bei Leningradą. Prarasti trys labai svarbūs regionai, bonusai atskirti. Skelbiamas NE Rusijai tikintis susigrąžinti pradžiai bent jau Leningradą, tačiau pirma dar reikia apsiginti Kaliningrado sukilime, nes rusai pirmieji skelbia karą Lietuvai.

Tačiau apsiginti nebesugebama. Rusija kontrolę perima pilnai į savo rankas. Visos rusų teritorijos jau pralaimėtos, Norvegija padedama Rusijos savo žemes taip pat po truputį susigrąžina. Ramiau galima jaustis tik dėl Baltarusijos regionų, kurie vis dar kontroliuojami. Tuo tarpu latviai sulaukę tinkamos progos kaip tik pakilime. Ji smūgiuoja mūsų kaimynei į paširdžius bei paima tris teritorijas. Nors lietuviams dabar ir ne geriausi laikai, tačiau dėl latvių galime pasidžiaugti. Visus tris mėnesius ši valstybė žiūrėjo kaip Estija traiško Suomiją, kaip Lietuva dominuoja Rusijos teritorijose, o ji tuo tarpu turėjo pasitenkinti tik baltarusių sukilimų malšinimu.
Visi norvegiški regionai kadencijos pabaigoje prarasti, tačiau juos gan greitai periminėja mūsų draugai švedai. Jų tikslas – invazija į Rusiją. Latviai įsikūrę Rusijos gilumoje. Estija toliau kariauja su Suomija. O kaip mums reikalai? Praradę visus kontroliuotus bonusus, mes teturime vieną baltarusių regioną. Latviai dėl karo su Rusija, taip pat prarado kelis, todėl Baltarusija gal trumpai, o gal ir ne atsitiesia. Mūsų santykiai su ONE pagerėjo, tapo stabilūs. Per tris mėnesius turėję įspūdingų kovų, ragavę norvegiškos žuvies bei pajautę Sibiro speigą, turime šiek tiek nusileisti ant žemės. Per tuos tris mėnesius parodėme, kad Lietuva bei visas ABC aljansas kartu veikdamas yra stipri jėga kiekvienam. Galime tik prisiminti išsiplėtusias teritorijas. Tik prisiminti... Panašu, kad aukso amžius baigėsi. Tikimės, kad nauji laikai bus ne ką blogesni. Tačiau apie tai kitame straipsnyje.O dabar desertui ką mano apie tuos puikius tris mėnesius pats prezidentas gliookas II bei jo patarėjas pokstasq?

gliookas II: Tai buvo epinis laikotarpis. Visiškai nuostabus laikas su visiškai nuostabia patirtimi ir visiškai nuostabiais vyriausybės darbuotojais bei visiškai nuostabiais politiniais oponentais!
Tai, ką mes pasiekėme visi kartu, aš, eLietuva, sąjungininkai - parodo tik tai, kad buvome labai sėkmingi, protingi ir nuostabūs. Man geresnio eRepublik laiko nebuvo ir atvirai jaučiu nostalgiją, netgi kartais iki ašarų
Šiek tiek didžiuojuosi ir savimi, bet ne todėl, kad pasimaloninu koks aš kietas, o todėl, jog labai džiaugiuosi, kad sugebėjau geriausiais savo bruožais prisidėti prie įvykių, pagelbėti ir būti naudingas.
Tai buvo labai, labai nuostabus laikas, kurį mes dar bandėme pakartoti per penktą kadenciją, kariaudami su Ukraina, bet ten toli gražu nekvepėjo tokia patriotizmo, karingumo ir linksmumo banga!

pokstasq: Tai buvo Lietuvos aukso amžius pagal užgrobtų žemių dydį. Faktas. Jei nepameluosiu, tuomet buvo gana tvirti santykiai su ABC aljanso narėmis bei keliomis ONE valstybėmis. Tačiau visas gerumas baigiasi prisiminus vidaus situaciją: tai darė keletas žmonių, eLietuva neturėjo koordinuotuos kariuomenės, buvo jaučiamas susiskaldymas tarp piliečių. Mano nuomone kitais aspektais eLietuva tam tikrais laikotarpiais tikrai buvo stipresnė, tik nesupraskit klaidingai – tuometinė valdžia, kad ir kelių žmonių rankose, veikė efektingai.


Redaktoriaus žodis:
Sulaukiau keleto klausimų, kaip bus su "Karinėmis apžvalgomis". Turiu pasakyti, kad prioritetas yra "Lietuvos karai" ir apžvalgas kol kas stabdau. Tuo labiau, kad šiuo metu pasaulyje didelių pokyčių neįvyko nuo paskutinės apžvalgos. Latvija su Švedija, Makedonija su Graikija, Turkija su Bulgarija, Ispanija su Kanada, ir kitos šalys kariauja toliau, naujų karinių frontų ne kažką ir atsirado. Jei Lietuva įsivels į kokį karinį frontą, tada būtinai jus informuosiu kaip mums sekasi.

Taip pat norėčiau padėkoti keliems žmonėms dėl ciklo "Lietuvos karai" pradžios:
gliookas II - už greitus ir aiškius atsakymus apie jo kadenciją
pokstasq, Magnus Dux, MoGoM - už neatsisakymą padėti dėl neaiškumų
Mindziuss- už motyvaciją pradėti rašyti apie Lietuvos istoriją
Bei jums, mieli skaitytojai, už gerus žodžius, laikraščio prenumeratas bei už tai, kad skaitote, domitės ir sužinote. AčiūGarbės lenta: parėmusiųjų sąrašas:
1. - miestiete (60 Q7 tankų) [1889 diena]
2. - Sharass (24 Q7 tankai ir 3 GOLD) [1889 diena]
3. - Giedrius-Wraith (30 Q7 tankų) [1889 diena]
4. - ZygaLTU (5 GOLD) [1889 diena]
5. - Ovidijus Ilkinas (19 Q7 tankų ir 500Lt) [1889 diena]
6. - jot1923 (20 Q3 tankų ir 117Lt) [1890 diena]
7. - mygatukas (65 Q7 tankų) [1893 diena]
8. - odinas03 (5 GOLD) [1894 diena]
9. - Aurimasss (50 Q3 tankų) [1895 diena]
10. - ReeLt (40 Q4 tankų) [1895 diena]
11. - Orifidas Balionas (35 Q7 tankų) [1895 diena]
12. - GodleSsS (3 GOLD) [1897 diena]
13. - LTEmperor (200 Lt) [1990 diena]


Kaip čia tapo jau įprasta mūsų visuomenėje, tai kuo aš išskirtinis. Jei kas norite ir galite paremti laikraščio egzistavimą, tai visada laukiami pinigėliai ar maišas auksinių. Bus man ant kelionių ir bilietų į egzotiškas šalis. Ačiū. 

Comments

Adolf.H
Adolf.H Day 1,898, 11:28

\o

auris0
auris0 Day 1,898, 11:35

Vote

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,898, 11:40

laukiu ir sekančių straipsnių. Pilnai pritariu dėl pertraukos "karinėse apžvalgose" - gera proga ir atsinaujinti (kad ir kokie geri straipsniai bebūtų monotonija žmonėms pabosta) ir supažindint naujai atėjusius žaidėjus su tuo, kas buvo praeityje.
eilinis didelis dėkui ; )

BlMBA
BlMBA Day 1,898, 11:44

v

TheUnit H. Pacas
TheUnit H. Pacas Day 1,898, 12:23

Laukiamas vilnietiso komentaras kur jis teigs, kad ateityje uzstums ant gliooko labai labai...

Evil Rudolph
Evil Rudolph Day 1,898, 13:07

Šiaip tavo apžvalgų neskaitau. Tu žinai, kodėl:) Bet Lietuvos karus perskaičiau visus, tikrai geras darbas:)

EmuSV
EmuSV Day 1,898, 13:24

o7

Magnus Dux
Magnus Dux Day 1,899, 23:01

Ech, galėtum nesustot ir pratęst istoriją... iki dabarties (:

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,899, 00:17

Labai maloniai skaitosi.Ačiū.

Vaicius
Vaicius Day 1,899, 01:22

Vaut!

gliookas II
gliookas II Day 1,899, 04:42

Aciu ir freshui, uz galimybe viska prisiminti 🙂

neriustLT
neriustLT Day 1,899, 09:06

Vote o7

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,899, 11:34

idomus laikai.

GintV
GintV Day 1,899, 15:38

Puiku, taip ir toliau + v

jusufas
jusufas Day 1,899, 21:37

Maloniai susiskaitė. Laukiu ir toliau tokių straipsnių.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.