Ambient on/off

Join the new world

 

Lietuvos karai [2]. Aukso amžius tęsiasi

Day 1,896, 11:15 Published in Lithuania Egypt by freshass


Sveiki. Tai straipsnių ciklas “Lietuvos karai”. Tai nebus politinių intrigų, svarbių ekonominių reformų ar skandalų atpasakojimas. Straipsniuose atsispindės geografinės padėties kitimas bei priežastys, Lietuvos diplomatiški santykiai su tuometinėmis kaimynėmis, sąjungininkais ar priešais.

Vienas straipsnis – viena prezidento kadencija.

Vienas straipsnis – mėnuo svarbiausių įvykių.

Tai bus tik vienas straipsnis, tačiau apie tą laikotarpį sužinosi viską. Dabar apžvelgsime 2011 metų birželio 5 – liepos 5 kadenciją. Antrąją gliookas II kadenciją.

Ankstesni šios rubrikos straipsniai:
2011 metų gegužės 5 – birželio 5 diena. Prezidentas gliookas IIVyriausybės sudėtis:
Prezidento pavaduotoja: Pantera7
Patarėjai: pokstasq, kas_is_to, Edgaras Mzk, Josef Terboven, jogaila, Estor, Gytmiestis
Lietuvos kariuomenės vadas: Magnus Dux.
Užsienio reikalų ministras: EdgarSimeone
Vice Užsienio reikalų ministras: Vilnietisas
Krašo apsaugos ministras: n/a (laikinai arba ilgesniam laikui. Jeigu CP neskiria MoD, tai jis ir atlieka šias pareigas, pagal statutą)
Vice Krašo apsaugos ministras: n/a
KAM komanda: RealD, Bato Usai, iPSiArt, Noblas , Zmogus antis , Alkolakis, MoGoM ir Magnus Dux.
Naujai prezidento kadencijai antrą kartą iš eilės perrenkamas gliookas II. Matomai praeito mėnesio smagūs įvykiai Lietuvos piliečiams labai patiko, todėl dar kartą išreikštas pasitikėjimas. Galime trumpai prisiminti karinius veiksmus gegužę:
1) Lietuva mėnesio pradžioje kovoja su Ukraina.
2) Latvija dėl per didelio išsišokimo užpuolama Rusijos. Lietuvai tenka rinktis: karas su Ukraina ar Latvijos gelbėjimas.
3) Lietuviai pasirenka geriečių rolę, geranoriškai nutraukia karą su Ukraina bei žygiuoja padėti kaimynams. Latvija susigrąžina visas žemes, Estija užima Volgą ir Maskvą, Lietuva Kaliningradą ir Leningradą.
4) Su Rusija tarsi susitariama dėl taikos, Turkija užėmusi visą Ukrainą, dabar žygiuoja ir per Baltarusiją. Lietuviams kaip geriems turkų draugams dovanojamos kelios baltarusių teritorijos.
5) Taika su Rusija buvo tik akių dūmimas norint praleisti ten turkus. Turkija su Lietuva puola Rusiją, Estija puola Suomiją.
6) Nesugebėdama išlaikyti kai kurių teritorijų, nutariama, kelią link Rusijos užleisti turkams bei lenkams. Lietuviai ir latviai pasidalina Baltarusiją. Lenkams atiduodamas Leningradas ir Kaliningradas, lietuviams lieka tik Šiaurės Rusijos teritorija.

Štai dabar taip atrodo mūsų žemės 2011 metų birželio 5 dieną.
Prisiminėme, tiesa? Smulkiau kas kaip vyko galite pasiskaityti paskutiniame straipsnyje. O dabar dar smulkiau apie Baltarusijos žemių pasidalinimą. Latvijai paliekamos trys baltarusių teritorijos: Vitebskas, Magilovas bei Minskas. Iš šių regionų svarbiausias latviams yra Minskas su javų bonusu. Tuo tarpu lietuviai birželio 7 dieną teturi vieną Hrodną. Tariamasi ir deramasi su turkais dėl Bresto ir Gomelio perleidimo, kuris yra su elnių bonusu ir kurio būtent reikia Lietuvai.
Nutariama, kad Turkija pralaimės baltarusių keliamus RW tuose regionuose, tada Lietuva skelbs NE Baltarusijai ir po paros laiko, kai įstatymas jau bus priimtas, tada bus pasisavintas Brestas ir Gomelis. Su smulkiais nesusipratimais šis planas buvo įgyvendintas ir lietuviai prie jau esamų teritorijų prijungė elnių bonusą. Kol Lietuva galvojo kaip efektyviai padidinti esamas teritorijas ir tai padarė, Rusija buvo ištrinta iš žemėlapio. Turkija kad ir trumpai, tačiau apsigyveno mūsų kaimynės platybėse. Estai tuo tarpu nesuderinę veiksmų su ABC aljansu užpuola Norvegiją. Tai nelabai patinka lietuviams, kurie beveik neabejoja, kad jie tų regionų ilgai neišlaikys. Arba viešai abejoja vien dėl to, kad norvegų žemės matomos ir Lietuvos planuose. Tai kas gi pasisavins dabartinių emigrantų žemes?
Ar lietuviams paliepus ar nesugebant išlaikyti užgrobtas norvegų teritorijas, Estija šiek tiek atsitraukia, palikdama kuo tiesiausią koridorių Lietuvai. Koridorių link dar dviejų bonusų ir dar didesnės Lietuvos. Šia situacija mūsų šalis pasinaudoja maksimaliai. Norvegija tiesiog nušluojama nuo Žemės paviršiaus, atimami visi jų originalūs regionai bei pasisavinamas Ostlandet su karvių bonusu bei Trondelag su alyva. Iškyla tik tai vienas esminis klausimas. Kaip juos sujungti?
Galimi du atvejai. Arba per Maskvą arba pirma užėmus Kaliningradą, o vėliau Leningradą. Savo draugų turkų kadangi nelabai norime trukdyti, taigi renkamės šiek tiek ilgesnį kelią. Dėl šito sprendimo manau lenkai taip pat neperdaugiausiai pyksta, nes mes užimdami Kaliningradą, tada lenkai nebeturėtų tiesioginės sienos su rusais. Ne tiek, kad tų rusų bijoma, tiesiog dėl šventos ramybės, nes Lenkijai šiuo metu prioritetas yra JAV ir jų žemės, o su rusais tegu tvarkosi turkai ir link Sibiro kaip tankas artėjanti Serbija. Tiesą pasakius, serbams jų žemės irgi nelabai reikalingos, tiesiog bus tai tiltas į rytus ir iš kitos pusės bus puolama JAV. Bet ką aš čia apie tas kitas valstybes, grįžtame prie savų reikalų. Taigi lietuviai gan lengvai paima tiek Kaliningradą, tiek Leningradą. Ir kas dabar? O dabar mes turime +100% maisto bonusui ir +40 ginklų bonusui. Eh, geri laikai buvo. Įsivaizduojate, kokia su tokiais bonusais ekonomika vystėsi?
Kaip jau minėjau, serbai lyg tankas pervažiavo pro Ukrainą ir dabar priartėjo jau prie Rusijos sienos. Rusų žemės serbams lyg tramplinas iki JAV, taigi visi geranoriškai sutaria pasitraukti jiems iš kelio. Turkai lengvai atiduoda Maskvą rusams su aiškiais planais toliau. Tačiau kas atsitinka? Lyg iš niekur išdygsta Latvija ir tą Maskvą paima. Serbai įpykę, labai įpykę. Dėl to įsiūtimo užsienio spaudoje kaltinama net Lietuva (sumaišė turbūt iš pykčio ar čia Lietuva ar Latvija užkirto kelią). Na bet nieko tragiško, ko nebūtų galima ištaisyti neatsitiko, tiesa? Latviams duotas nurodymas kiek įmanoma greičiau vėl Maskvą grąžinti rusams, kad serbai galėtų keliauti toliau. Lietuviai tuo tarpu ilsisi.
Taigi tiek latviai Maskvą, tiek turkai Volgą, tiek ir lietuviai, kurie papildomai dar buvo užgrobę Uralą, viską lengvavališkai atiduoda į Rusijos rankas vien dėl to, kad vėliau serbai galėtų su tais regionais pasismaginti. Kol nuošalyje vyksta tokie strategavimai, kaip su ta mūsų Lietuva? O lietuviai aptekę teritorijomis su bonusais. Ir dar moka dalintis beje. Draugiška gi mes valstybė. Hrodnas su elnių bonusu perleidžiamas latviams, nes jie tokio neturi, o mes tokį išsikovojome Leningrade.
Serbai naudojasi paliktu koridoriumi ir žygiuoju į Rusijos gilumas. Kaip galėtume vertinti šią kadenciją? Lietuva per mėnesį laiko savo teritorijas praplečia dar labiau. O kas svarbiausia, užimti tai ne bet kokie beverčiai regionai, o reikalingi ir su bonusais. Negana to, kitos kadencijos pradžioje su estais susitariama dėl suomiškos žemės perleidimo mums. Jei taip pavyktų, tada turėtume net 100% maisto ir 60% ginklų bonusą! Bet ką aš čia apie tą kitą kadenciją. Apie viską sužinosite kitame straipsnyje. Aukso amžius tęsiasi.

Garbės lenta: parėmusiųjų sąrašas:
1. - miestiete (60 Q7 tankų) [1889 diena]
2. - Sharass (24 Q7 tankai ir 3 GOLD) [1889 diena]
3. - Giedrius-Wraith (30 Q7 tankų) [1889 diena]
4. - ZygaLTU (5 GOLD) [1889 diena]
5. - Ovidijus Ilkinas (19 Q7 tankų ir 500Lt) [1889 diena]
6. - jot1923 (20 Q3 tankų ir 117Lt) [1890 diena]
7. - mygatukas (65 Q7 tankų) [1893 diena]
8. - odinas03 (5 GOLD) [1894 diena]
9. - Aurimasss (50 Q3 tankų) [1895 diena]
10. - ReeLt (40 Q4 tankų) [1895 diena]
11. - Orifidas Balionas (35 Q7 tankų) [1895 diena]
12. - GodleSsS (3 GOLD) [1897 diena]


Kaip čia tapo jau įprasta mūsų visuomenėje, tai kuo aš išskirtinis. Jei kas norite ir galite paremti laikraščio egzistavimą, tai visada laukiami pinigėliai ar maišas auksinių. Bus man ant kelionių ir bilietų į egzotiškas šalis. Ačiū.
 

Comments

auris0
auris0 Day 1,896, 11:32

Vote

danisltu
danisltu Day 1,896, 11:39

Kas svarbiausia, kad Gliooko oponentai šitus pasiekimus laikė beverčiais. Neva alijansas tuo metu buvo stipriausias, todėl eLietuva tiek pasiekė.

freshass
freshass Day 1,896, 11:41

danisltu,
Na iš dalies jie irgi teisūs. Turkija, Lenkija, Serbija darė ką nori tuo metu, tai ir lietuviams lengviau buvo. Bet nereikia nuvertinti ir prezidento indėlio.

iPSiArt
iPSiArt Day 1,896, 11:50

daniltu, gliooko šalininkai teigia, kad eLT aukso amžių lėmė išskirtinai gliooko talentas, gebėjimai ir genialūs sprendimai, and nothing more.

gliooko priešininkai, tuo tarpu teigia, kad viską lėmė tuometinė dominuojanti ONE aljanso, padėtis, kuris turėjo jėgos persvarą todėl jjis galėjo padėti visiems savo nariams. eLietuva, kartu su visu ABC aljansu buvo proONE.

O tiesa, greičiausiai, kaip ir dažniausiai, būna per vidurį -t.y. sėkmę lėmė tiek paties gliooko motyvacija, energija, sprendimai ir komanda, tiek ir ONE aljanso situacija...

Bet nenoriu užbėgti įvykiams už akių, tikiuosi istorijos pasakojimas tęsis ir toliau...

jabaslaja
jabaslaja Day 1,896, 11:58

vote

Arnas.LT
Arnas.LT Day 1,896, 12:04

Gliookas pasitaikė tinkamoj vietoj tinkamu laiku su tinkamais sugebėjimais, geresnio combro ir būt tuo metu negalėjo. Abejoju ar kas kitas būtų tiek daug pasiekęs tada. 🙂

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,897, 00:38

Ir Gliookas kažko vertas buvo.Tai ne "gėda" ir "apgailėtina" trololo dabar komentaruose. : )

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,897, 05:50

ech gaila kad nezaidziau tuo metu. Matosi geri laikai buvo

jusufas
jusufas Day 1,897, 08:25

Na kuo toliau tuo maloniau skaitosi ir ima gailestis, kad net nežinojau apie tokį žaidimą...

Teisutis
Teisutis Day 1,897, 09:27

Nerealus straipsnis!

Albertad8
Albertad8 Day 1,897, 10:07

gaila kad tada buvo mano praeitas nikas uzbanintas

BlMBA
BlMBA Day 1,898, 23:57

v

neriustLT
neriustLT Day 1,898, 01:44

Vote

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,898, 03:55

vote

GintV
GintV Day 1,898, 09:11

Puikus straipsnis, v

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.