Ambient on/off

Join the new world

 

Lidhja e Arbrit

Day 1,975, 12:19 Published in Albania Poland by tori01

Pershendetje qytetare te eShqiperise!

Vij sot perpara jush si kryetar i partise “Lidhja e Arbrit”. Do te doja t’ju flisja rreth kesaj partie, parimet dhe punes se saj.

Lidhja e Arbrit(shkurt LeA) ka qene dhe eshte nje nga partite me te rendesishme ne vend. Ishte e qarte se gjerat nuk po shkonin mire, prandaj lindi nevoja e nje force te re politike qe do te siguronte ndryshimin e shume kerkuar ne eShqiperi. Kishte nevoje per nje parti si LeA qe te dridhte themelet e dobeta dhe te vinte te rejat per te krijuar nje vend me te qendrueshem.

Cilat jane idete tona, ne te cilat besojme dhe per te cilat punojme?
Qellimi jone ka qene gjithmone qe te krijojme nje lidhje mes shqiptareve. Te harrojme te gjitha inatet personale per te miren e vendit dhe te ecim gjithmone perpara sebashku. Qellimi jone eshte te vleresojme shqiptarin sipas merites dhe te mos lejojme me personat e perhershem ne qeveri, qe kthehen ne idhuj por ne fakt e lene Shqiperine ne vend numero. Qellimi i LeA eshte qe cdo shqiptar qe ka deshiren dhe do te ndihmoje, te kete mundesine ta beje.

Lidhja e Arbrit eshte nje parti qe i jep gjithkujt mundesine per tu shprehur. Tek ne mendimet kane vlere! Gjithmone kemi vleresuar anetaret me mendime te ndryshme nga masa, te cilet kane sjelle nje fryme te re ne parti. Sic e kemi thene ne jemi nje parti qe ka aftesine te ndryshoje per te miren e Shqiperise. Ne nuk jemi nje parti e ngurte, por nje parti praktike qe i ka te qarta qellimet e saj.
Kjo eshte vetem pak nga gjithcka jemi! Ka shume e shume gjera per te thene per Lidhjen e Arbrit…

Do te doja qe ti beja thirrje gjithkujt qe eshte aktiv ne loje dhe ka deshire qe mendimet e tij te degjohen, te na bashkohet. Ftojme kedo qe te behet pjese e kesaj bashkesie “mendimtaresh” qe kane per qellim vetem forcimin e Shqiperise.

Motoja jone: "eSHQIPERIA --> LIDHJA --> UNE" -- Bashke per zhvillimin e eShqiperiseLidhja e Arbrit
Tori01

 

Comments

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,975, 12:35

V

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,975, 12:38

Shpresoj te te shoh nje dite ne krye te eShqiperise
Kam respekt te madh per ty
Te lumte

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,975, 12:40

Te faleminderit Endrit! 🙂

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,975, 12:43

Ti dhe DonCurtis do jeni gjithemone te preferuarit e mi per ta udheheq eShqiperine pas muajit te Andiroidit(qe po ben pune te jashtezakonshme)

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,975, 12:37

V
Pune te mbare me partine

Arius argiri
Arius argiri Day 1,975, 13:28

o endrit pash komentin tend te mesiperm dhe isha kurioz te pyesja ...ti je nivel 22 ku e ke njoh don kurtishin dhe sei kaonin ? apo perpara ke luajtur me emer tjeter????

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,975, 13:38

Kam luajtur nga dhjetori. ne ate kohe ka qene DonCurtis komandant ne Albania D1,me ka dhene shume keshilla dhe ndihma.Pastaj morra ban.Poashtu ka disa ide te mahnitshme qe lidhen me motivimin e lojtareve te rinje dhe ndihmen e tyre.

Sei Kaonin e kam njohur nga House of Hasa ku kam qene anetar.Ka pase disa ide dhe parime qe me kane bere te ndjej besim tek ky lojtar.
Me ka bere pershtypje qe eshte lojtar i kulturuar tej mase shume tolerant dhe bashkepunues.

E sa i perket nivelit tim them se tek ky nivel do mbetem edhe per nje kohe te gjate,pasi une kaloj shumicen e kohes brenda nje dite ne kete loje por nuk luftoj,dhe nuk do te luftoj deri sa ta arrije nje strength te larte .

p.s kam marre 11 accounta permanent ban

Arius argiri
Arius argiri Day 1,975, 13:25

V te madhe!!! rrofte lidhja e arberit dhe shpresoj qe kurre te mos e harroj historine e saj!

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,976, 06:45

Ashtu shpresoj dhe une qe te mos e harroje historine ...

U ndala ne komentin tend por po i them edhe kryetarit Suksese dhe te gjth anetarve te thjesht

Andiroid
Andiroid Day 1,976, 11:09

Tori01 eshte nje nga 10 antaret e pare, historik te ish-PRf. Ai ka bo historine e ksaj partie, qe nga lulezimi dhe deri tek renia e perkohshme.

Nqs flasim per historine e formimit te LeA-s na duhet te shkruajme nje "hartim" sepse ka qene nje pune e gjate dhe e suksesshme.
6 ishin ko-themeluesit e LeA-s qe vendosen bazat ne fillim.
Pikachuku, DardanH, Andiroid, Ujku76, Arius argiri dhe CmenduriaMB.

Lidhja eshte per lidhjen e lojtarve pa dallim feje, krahine, ideje, lvl, strengthi, MU etj etj etj
Mbite gjitha vjen eShqiperia dhe ktu ska vend per ambicje dhe inate personale 😉

Shqiperia --> Lidhja --> Une

Rrofte LeA \o/

o7

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,976, 13:40

Epo hartimet duhen nganjeher por duhet gjetur personi qe i ben ato ...

Arius argiri
Arius argiri Day 1,976, 13:56

andi ishte thjesht nje batut dhe nuk kisha aspak ndermend te kthehej ne diskutim aq me teper qe ti e di shume mire qe edhe une jam nje nder idealistet dhe te dashuruarit pas ides se bashkimit kombetar por kjo nuk do te thote qe te fshijme te shkuaren nga memorja sepse ne vend te bashkimit e vetmja gje qe do prodhojme eshte zhberrja! historine e partise duhet ta kujtojme per faktin edhe se tre nga krijuesit e kesaj partie te permendur me siper nuk jane me ne kete loje thjesht sepse i plasi shpirti nga sharjet dhe ofendimet e shumekujt qe tani hiqet engjull!e pra per hir dhe nder te ketyre shokeve une shume gjera skam ndermend ti harroj por kjo sdo te thote qe do paragjykoj te ardhmen!

Andiroid
Andiroid Day 1,976, 14:53

Arius batute ishte dhe e imja. 😉
Gjithsesi mos i pergjithso gjerat. Vetem Ujku iku (2 here) se u merzit nga te sharat dhe ofendimet qe ndodhnin ketu.
Une me Dardanin dhe Pikachukun kam akoma kontakte dhe mund te siguroj 100% qe ata NUK hiken nga loja se po i plaste shpirti nga te sharat sepse nqs i ke njoft mire ato nuk pysnin per njeri, nuk mernin urdhra nga njeri dhe qendronin aty ku ishin me mire.
Prandaj mos perhap panik! 😛 😛 😛

Historine e LeA-s e dime ne te LeA-s vlla 🙂 te tjaret jane vetem spektatora qe nuk kane lidhje ketu.

Edhe futu noi her te chati i partise se ke kohe qe nuk behesh i gjalle
23:21 Andi .seen Ariusargiri
23:21 mi5 Ariusargiri was last seen here 73 days, 22 hours, 33 minutes ago.

tori01
tori01 Day 1,977, 01:06

Arius une e di shume mire historine e LeA. Kam qene aty qe perpare se kjo parti te krijohej.
Une nuk ka mohuar historine ne artikullin tim.
Prandaj ajo qe ke shkruan eshte e pa vend.( edhe si batut )

Arius argiri Day 1,977, 06:01

Comment deleted

Dr. A. Kulla
Dr. A. Kulla Day 1,975, 14:24

V

Andiroid
Andiroid Day 1,975, 15:11

V Rrofte Kryetari 😉

EFALB
EFALB Day 1,976, 01:55

Vote

A E N E A S
A E N E A S Day 1,976, 09:11

Suksese cuna 😃

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.