Ambient on/off

Join the new world

 

LeA-C'kemi qene dhe c'do te jemi

Day 1,966, 09:09 Published in Albania Republic of Macedonia (FYROM) by CmenduriaMB

Te gjithe shqiptaret tashme e njohin partine Lidhja e Arbrit!Kontributi i kesaj partie politike eshte i mirenjohur.Kemi qene gjithmone te paret te gatshem per bashkepunim dhe bashkim dhe ja,kesaj radhe kandidati jone per president ka realizuar qeverine qe te gjithe kane dashur te shikojne.Nje qeveri gjitheperfshirese qe do arrije te shpetoje eShqiperine nga mjerimi ku eshte futur.

Ja qe fatkeqesisht qe ne fillim te mandatit te kesaj qeverie,inatet e brendshme te shqiptareve si gjithmone na percajne dhe nuk e lejne endrren te behet realitet.Flas ketu per ish-aleatet e Lidhjes se Arbrit,Partine Revolucionare.Partia revolucionare ka shpallur publikisht prishjen e koalicionit mes partive pa bere te njohur per popullin asnje shkak te kesaj prishjeje dhe pa dhene asnje informacion per ata qe te cuditur habiteshin rreth ketij veprimi te papritur.

Atehere ne si LeA duam te sqarojme gjithcka rreth kesaj ceshtjeje.Kryesisht faktor kryesor ne prishjen e marredhenieve te vjetra miqesore qe kane patur dy partite tona,eshte mosperputhja e ideve.Lidhja e Arbrit eshte nje parti qe nuk pyet se kush eshte lojtari qe ka postin por pyet per punen qe ben ai lojtar.Lidhja e Arbrit eshte e gatshme te harroje personat qe e kane tradhtuar,share dhe ofenduar nese e shohin ate lojtar te beje mire per Shqiperine.Lidhja e Arbrit mendon vetem per Shqiperine…

Ish-aleatet tane,Partia Revolucionare nuk ndante te njejta mendime me ne.Partia revolucionare nuk besonte te lidhja qe ne besojme se ka dhe se duhet te kete te cdo shqiptar.Ish-aleatet tane jane te gatshem te harrojne miqesine e vjeter per shkak se me ne fund eshte krijuar nje qeveri gjitheperfshirese e cila na mban emra te papelqyer nga “revolucionaret”.Ne zgjodhem te harrojme inatet personale,ata jo…

Mungesa e komunikit coi ne zbehjen e marredhenies dhe miqesise sone.Duke biseduar rralle e me rralle dhe duke patur moskuptime te vazhdueshme lidhja qe me perpara kishim me Partine Revolucionare erdhi ne zhdukje.Kohet kane ndryshuar.Ndersa Lidhja e Arbrit ,si nje parti e gatshme te ndryshoje sipas kohes per te marre formen qe kerkohet nga Shqiperia,pranoi kalimin e kohes dhe ndjeu nevojen e bashkimit te forcave te te gjithe shqiptareve per te arritur qellimin e perbashket,Partia Revolucionare vazhdoi me mendimet e saj fikse per grupimet e ndryshme,duke i ndare shqiptaret ne miq dhe armiq.

Pavaresisht gjithckaje Lidhja e Arbrit do vazhdoje punen e saj te parreshtur per te arritur idealet e saj te palekundura.Jemi partia e dyte me e madhe ne Shqiperi per nga anetaret dhe nje force politike qe ka treguar tashme qartazi se mund te beje edhe e vetme,pa ndihmen e nje koalicioni te dobet.punen qe shume parti bashke nuk e kane arritur dot.Ne jemi nje parti qe i ka mbeshtetur gjithmone miqte e saj.Kesaj radhe,rrethi i miqve tane eshte zgjeruar.Mik i Lidhjes se Arbrit eshte cdo shqiptar!CmenduriaMB
Lidhja e Arbrit

 

Comments

LiLo1
LiLo1 Day 1,966, 09:18

Ju lumte quna kjo ka rendesi vazhdoni perball cdo pengesash qe ju nxjerrin ato tradhtar

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,966, 09:19

Bravo cuna rendesi ka qe karvani te eci perpara ...

V.T.L.K

enzq
enzq Day 1,966, 13:23

Pse ma kopjo moton mer, ke mor leje ti per ket gje, e di ti domethenien 😃

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,966, 13:52

Me fal por isha shum i ngazellyer nga artikulli dhe nuk kisha kohe te te merrja leje 😃 . Vdekje Tradhetarve Liri Popullit 🙂

CYANlDE
CYANlDE Day 1,966, 09:37

futjani tradhtrave 🙂 respekt prej use 😛

CYANlDE
CYANlDE Day 1,966, 09:37

usa

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 1,966, 10:18

Vazhdoni perpara çuna. Edhe ato qe se mendojn si ju do te ndryshojne mendjen shpresoj ne te mir te eShqiperise.

alkedsh
alkedsh Day 1,967, 02:11

nuk jam dakort me etiketimet "Tradhetar",jemi te gjithe patriote shqiptar dhe nqs kemi shoke qe e prishin ne jemi ketu per te diskutuar dhe ndihmuar qe te orientohen drejt se mires se eshqiperise,per keto vlera qendron Lea dhe po e tregon me fakte keto dite te para te qeverisjes,ne jemi te hapur me mendimet e njeri tjetrit dhe me ato te kundershtareve ,kjo eshte forca dhe nje nga vlerat tona

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,967, 02:39

ju falemniderit

A E N E A S
A E N E A S Day 1,967, 10:49

Shum mir o/ btw po pres Ariusin te bej artikull 😛

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,968, 06:14

Andi ka formuar per here te pare nje qeveri qe mund te quhet me gjithe gojen gjithperfshirese, jo nje nga ato "gjithperfshireset" e meparshme ku partive jo-aleate i jepnin nja 2 poste zv/ministrash e shisnin tangerlik kot.
Edhe sikur ky muaj te jete deshtimi me i madh, vetem kjo strukture qeverie e mundesuar nga presidenti meriton respekt.

Sa per komplotet, bllokadat, bojkotet...le ti harrojme, kisha planifikuar te merresha me kete pune kur tu ktheja por pasi pashe "qendrimin" e ish-aleateve tuaj thash lere se ktyre sja del dol as po te hash nji furr buke. Une per vete me tu kthyer do vazhdoj aktivitetin tim te zakonshem ushtarak, pavaresisht pengesave, edhe kontributin tim ne qeveri brenda cdo mundesie qe kam.

Kur u krijua LeA mendoja se do ishte tipike e partive jeteshkurtra qe kam ndeshur kohe me pare, me dhjetera, por si duket ideologjia po ju tregon vlerat tuaja, e me keto vlera rritja juaj do vazhdoje. Une per vete e kam per nder te jem pjese e ketij bashkepunimi.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.