Latvijas un globālās situācijas analīze

Day 5,825, 10:49 Published in Latvia Latvia by AunsxOM


Sveiki, draugi!

Kāds laiciņš kopš pēdējā situācijas kopsavilkuma raksta ir pagājis, un ņemot vērā to, ka mums ir diezgan daudz sen neredzētu biedru, kuri ir pagodinājuši mūs ar atgriešanos spēlē, šis ir ļoti labs brīdis lai šādu publikāciju veiktu. Iesākumā, protams, sveiciens sen neredzētajiem biedriem! Ja ir kādi jautājumi par spēli vai ir nepieciešama palīdzība, droši vaicājat, un dzirdīgas ausis vienmēr atradīsies!

Situācija Latvijā

Divos vārdos kopainu raksturojot – pamazām augam. Nodokļu ieņēmumu ziņā esam nostabilizējušies uz 80-90k cc dienā, kas vismaz nosedz aktivitātes programmas pašizmaksu, bet šeit vēl ir nedaudz līdz griestu sasniegšanai. Aktivitātes programmā piedalās jau 27(!!!) spēlētāji! Liels prieks, ka tik daudzi ir aktivizējušies, lai gan vienā brīdī var nākties pārskatīt programmas noteikumus, jo programmas pamatmērķis ir “pa pusei” aktīvo spēlētāju atbalstīšana, kuriem šī nauda palīdz atrast aprēķinu, pie kura paņemt kādu no EUR pakām.

Ļoti iepriecinoša aina ir arī globālajā zelta fermošanas topā, kurā Latvija kādu laiku ir TOP30. Komūnas kopējie zelta ieņēmumi ir diezgan spēcīgs indikators par tās militāro potenciālu. Esam piecu TOP līmeņa zelta fermeru attālumā no flirtēšanas ar TOP20 valsts statusu! Šajā sakarā ir diezgan liels darbs izdarīts TW skaita palielināšanā, ja vasarā mums bija 5 TW, tad šobrīd no mums pieejamajiem krītiņiem ir iespējams uzzīmēt aptuveni 15 TW, kas būtu 4 TW pieaugums mūsu šobrīd aktīvajiem 11 TW. Diemžēl šajā sakarā nav īsti iespējams neko ar “skaldi un valdi” pieeju panākt, uzturoties ilgāk kādās stratēģiskās lokācijās un esot apritē tie pamazām aug.

Reģionu ziņā, mēs līdz šim permanenti atradāmies divās “ienaidnieku” nometnēs – Dienvidkorejā un Venecuēlā. Ar otro mēs joprojām esam naidnieki, bet ar Dienvidkoreju attiecības ir kļuvušas neitrālas, un šajā brīdī esam kļuvuši par TW partneriem. Savs nopelns tajā ir Asteria politiskajai nostājai, jo viņi ar Dienvidkoreju noslēdza vienošanos par Code alianses pamešanu apmaiņā pret TW, pret ko kategoriski iebilda mūsu alianses partneri no Ziemeļmaķedonijas, bet kad viņu uzmanība tika novērsta ar kampaņu Spānijā, dienvidkorejieši viņus izmeta no pēdējā reģiona un mēs bijām nākošie rindā. Mūsu organizētība nav tādā līmenī lai Eiropiešiem dīvainās stundās aizstāvētos, tādēļ tika pieņemts lēmums pārformēties uz TW sadarbību, kuru viņi pirms kāda mēneša bija piedāvājuši.

Situācija pasaulē

Iepriekšējais uzstādījums par reālu karu reizi mēnesī diemžēl nav piepildījies, jo (1) mēs nespējam šajā brīdī ģenerēt tādus zelta ieņēmumus komūnas līmenī lai šādu ambīciju apmierinātu un tādēļ, jo (2) Code valstis konstanti ir nonestas no kartes – pat meklējot ir sarežģīti atrast kādu mērķi(pat ja izņem ķeksīti pie filtra “reālistisks”). Ir grūti spriest par to, kas notiks, bet visas indikācijas liecina, ka pēc Black Friday atlaidēm Code varētu mēģināt dot nopietnu prettriecienu un lietām vajadzētu palikt asākām un neprognozējamākām. No savas puses mēs diemžēl neko šajā sakarā nevaram ietekmēt, kā vien fermot zeltu, pirkt EB, un gatavoties, jo karš agrāk vai vēlāk būs – uzbruksim mēs vai uzbruks mums.

Situācija Hydra aliansē

Pēc ilgāka relatīva miera pauzes Hydra ir nonākusi aktīvā kampaņā ar Spāniju. Viss aizsākās ar PTO veikšanu Kubā, kā rezultātā spāņi, nevēloties zaudēt ietekmi savā pamestajā kolonijā sāka vilkt balsu profilus uz Kubu, kas bija pretēji noslēgtajai abpusējas sadarbības sadarbībai ar vietējo spāniski runājošo diasporu. Gluži kā pēc labākās domino kauliņu kolāžas, kur mazs kauliņš beidzas ar lielu, šī it kā maznozīmīgā situācija rezultējās ar Hydra-Spānijas karu. Dalībnieki paliek arvien vairāk, Slovēnija tikko apstiprināja AirStrike Lietuvai, tādēļ turam acis vaļā un palīdzam sabiedrotajiem iespēju robežās!

Kā pareizāk spēlēt?

Ir sanācis novērot, ka diezgan daudzi neapdomīgi izmanto sev pieejamo degvielu, kura šajā brīdī ir viena no vissvarīgākajiem resursiem. Ja tu sit D1/D2/D3, OBLIGĀTI ņem BH medaļas abās pusēs. Ja kāds cels nost, cels abās pusēs, un ja sitīsi tikai vienā, tad visticamāk otru pusi neviens neaiztiks. Pieņemot, ka nedēļā ir pieejamas 70 degvielas vienības, ir vitāli svarīgi no tām izspiest maksimāli lielu zelta daudzumu, jo šis koeficients nosaka gan tavas, gan komūnas militārās spējas! Ņemot vērā, ka mums ir diezgan daudz sen neredzēto biedru, īsumā lietas varu aprakstīt šādi – ja esi D1/D2/D3, fermo zeltu cik vari ar sev pieejamo XP līdz D4(ignorējot gaisu), ja esi D4, tad zeltu vari fermot D4, bet tev vajadzētu koncentrēties uz gaisu. Protams, ievērojam etiķeti un medaļas nezogam, jo tas komūnas līmenī ir pats stulbākais ko var darīt, ņemot vērā degvielas ierobežoto pieejamību.

Šis jautājums ir jāiztirzā sīkāk, tādēļ līdz nedēļas beigām centīšos publicēt rakstu par spēles stiliem un aritmētiku aiz kaujas lauka ekonomikas, jeb zelta fermošanas.

Nobeigumā

Lai gan globāli lietas ir sasniegušas nelielu stagnācijas fāzi dēļ Code nespējas pretoties kaujas laukā, mēs esam spējuši un turpinam sakārtot infrastruktūru, lai spēlētāji varētu brīvi pielāgot savu spēles stilu, bet spēlētājiem vajag arī nākt pretī un aktivizēties. Nākošais solis būtu kaut kāda līmeņa koordinētības sasniegšana, bet saprotams, ka šis ir sarežģīts temats, kuru nāksies apspēlēt laika gaitā, jo ir saprotams ka ļoti daudziem ir citas RL prioritātes mainījušās. Šajā brīdī labākais ko mēs varam darīt ir gatavoties. Kaujas būs.

Cieņā,
AunsxOM