Ambient on/off

Join the new world

 

kodėl aš iš principo niekada neperku aukso

Day 1,706, 20:20 Published in Lithuania Lithuania by Fabrikantas

Atsakydamas į mano viešą retorinį klausimą „kodėl aš nesitreniruoju už auksą“, Nukainotas neseniai uždavė kitą įdomų viešą retorinį klausimą „Kodėl aš treniruojuosi už auksą“.

Abu klausimai įdomūs, tad diskusija tikrai nusipelno būti tęsiama.Pradėkime nuo kavinės su kava.

Įsivaizduokime, kad iš žaidimo pasitraukia tie, kas už jį nemoka. Tuomet nebelieka jokių divizijų, laikraščių, partijų, o lieka tik kredito kortelės: užmokėjai-laimėjai. Mūšiai vyksta realių pinigų pervedimo būdu. Šnekant metaforiškai, tuščioje kavinėje tylomis geriama brangi kava. Bendrauti jokio rimto reikalo ir nėra.

Aha, vadinasi tie, kas nemoka, yra reikalingi? Masterkarderiams reikia iššūkio, kažkokio ne pernelyg lengvai (nes nebūtų fun) nugalimo priešo? Kažkas turi jiems nusileisti savo parametrais, vystymosi greičiu, galimybėmis? Kažkas turi sukurti tą tarptautinį foną, kuriame ir vyksta žaidimas.

Kitaip tariant, žaidimą kurią ne tik adminai, jį kuria ir žaidėjų bendruomenės. Tad, galima sakyti, pinigų nemokantys žaidėjai juos atidirba, sukurdami žaidimo malonumą ir sau, ir tiems, kas juos moka.

Turiu lentynose ir mokamų žaidimų (įdomus pavyzdys: Caesar III ir Might and Magic IX). Kaina atitinka kokybę, todėl kas keleri metai vis iš naujo juos suinstaliuoju ir pasimėgauju. Tikriausiai užmokėčiau ir už įdomų online, jei būtų lygios sąlygos (sakykime, moka visi, arba free ir golden versijos žaidžiamos atskiruose serveriuose) ir jei pasitikėčiau kokybe (sakykime, išbandęs nemokamą...).

Šis gi žaidimas yra paremtas aptarta finansine nelygybe, toks jo biznio modelis: free kontent-krieitoriai, patrankų mėsa, fonas masterkarderiams. Tokias taisykles man pasiūlė Platonas, tad aš jas ir priėmiau. Čelendž aksepted.

Kita įdomi Nukainoto mintis skamba taip:

Kam būtų reikalingas auksas, jei nebūtų kur jo išleisti? Didžiausia eRepublik pramoga yra karas.

Jei dėl pirmojo teiginio sunku būtų ginčytis, tai su antruoju sunku būtų sutikti:Atsiverčiau savo įmones, ir pasvajojau apie pištalietų apgreidą iki supertankų (Q1->Q6). Ne sezono metu 770g. Per paskutinias 90 dienų uždirbau vidutiniškai 1,25g per dieną. Aha.

Sakyčiau, problema kur dėti auksą neturėtų man iškilti per laiką, kurį pajėgsiu čia išbūti...

Vienok, didžiausias erep fun yra ne karas, o įtaka.

Galima ją glaudžiai sieti su karu: joti ant daugiau ar mažiau protingo patriotizmo (šaunus oksimoronas?) žirgo, surinkus mokesčius dalyti dotacijas, įkurti čatų kambarius ir tvarkytis juose...

Bet karas nėra vienintelis būdas būti reikšmingiems. Visai įmanoma įkurti ir ką nors kita: pacifistų ložę, ekonomistų klubą, bajorų luomą.

Ne ką mažesnis malonumas, nei Nukainotam karas, man yra laisvė ir savigarba. Esu visiškai nepriklausomas, pats save išlaikau. Nesu gavęs jokių valstybės dotacijų. Neturių klonų. Neperku aukso.

Žaidimo malonumą kuria ne vien žaidėjai, nuolat keisdami taisykles jį kuria ir patys adminai. Todėl į kovą su sistema žiūriu ne kaip į diversinę veiklą, o kaip adminų fantazijos ribų testavimo įrankį.

Mudu su Platonu vienas kitam reikalingi...

 

Comments

iPSiArt
iPSiArt Day 1,706, 23:51

hmmm... Įdomu, sakyčiau. Po galais, nors kažkas panašaus į konceptualią diskusiją, vote.

Sutinku su tuo, kad svarbiausias dalykas yra įtaka, kurią susikurti galima įvairiais būdais. Šimtus eurų išleidžiantis mastercarderis kartais čia turi daug mažiau įtakos, jei nebando pristatyti savęs, siūlyti kažko tokio, žodžiu - kurti bendravimą ir įtaką. Nes vien medalių kolekcijos ir ištempiamų mūšių gali ir nepakakti

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,707, 00:26

voted!

TEVAS X
TEVAS X Day 1,707, 01:19

liuks geras straipsnis

Lurk
Lurk Day 1,707, 01:49

kodel as pirkau aukso? :
nes viena penktadieni nenuejau i miesta ir turejau atliekamu pingu, kuriu neprageriau, tai nusprendziau ismesti ant geimo : D

Nukainotas
Nukainotas Day 1,707, 01:59

Puiku, vote! Savo straipsnyje nenorėjau pasakyti, kad neleidžiantys pinigų žaidėjai yra nereikalingi, gal taip tik pasirodė iš to kreivoko palyginimo su kavine. Išmetus visus nemokančius, žaidimas taptų nykokas ir leidžiantys pinigus, ko gero, nebenorėtų čia pasilikti ir toliau leisti pinigų 🙂

Nukainotas
Nukainotas Day 1,707, 02:00

Mano mintis buvo ta, kad nereikėtų peikti žaidimo ir griežtai nusistatyti prieš aukso pirkimą vien dėl to, kad žaidimas turi trūkūmų. Jei eR būtų toks jau prastas ir nieko nevertas, tie burbekliai čia nesugrįžtų kiekvieną dieną. eR mums suteikia vietą, kur mes galim bendrauti, pramogauti ir nematau nieko blogo už tai susimokėti, paremti eR kūrėjus, ypač jei susimokėjęs dar gauni kažkokio aukso 🙂

Nukainotas
Nukainotas Day 1,707, 02:06

Fabrikantai, 1.25g per dieną jau yra nemažai. Norint treniruotis pilnu pajėgumu, pakanka uždirbti šiek tiek daugiau nei 2g per dieną (atmetus pajamas iš SS apdovanojimų). Taigi, visai realu, kad tu pirmiau uždirbsi tiek, negu kad mesi žaidimą. Tarkim, kad uždirbsi 3g per dieną. Nuspręsi nesitreniruoti, investuosi į imonės. Po kiek laiko uždirbsi 5g per dieną. Toliau investuosi, pajamos didės. Pasakyk sąžiningai, ar tada nepradėtum intensyviai treniruotis ir kariauti?

lietuvis00
lietuvis00 Day 1,707, 03:57

nukain ots aisku kad prades 🙂 kuo daugiau gausi tuo labiau prades zaidimas atsibost. Nebent per akcijas kokias ipatingas issimetis golda

Gedas40
Gedas40 Day 1,707, 06:39

Norint sekmingai zaisti vien ekonomini zaidima, reikalingi bonusai. Bet tuos bonusus dar reikia islaikyti. Nesedesi kaip parazitas ir nelauksi kol kiti uz Tave kovos. Todel savo indeli reikia ideti ir i karo moduli. Bendraudamas ieskai gero kolektyvo, bet visada norisi, kad tas kolektyvas butu ir galingas, nes tik tada galesi sukurti galinga valstybe. Bet kurio karo pagrindas - stipri ekonomika. Todel ekonomistai net labai reikalingi, bet reikia ir karines itakos..

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,707, 09:17

Puikus straipsnis, smagiai susiskaite. Diiidelisss vote! Bet kaip ir gedas sako, nekariausi, neturesi savo 1.25 gold per diena. Pastaba Nukainuotam: pilnai treniruotis su q3 lygio treniruokliais, isskyrus ta labai jau neveiksnu 1.79, reikia nepilnai 2 gold

Nukainotas
Nukainotas Day 1,707, 09:33

Bet juk 1.79g treniruoklis yra liuksiškas, o 1.49g prasčiausias kainos/naudos santykis. Treniruotis trijuose (išskyrus 1.49g) kainuoja tik pajamas iš SS medalių + 0.9g.

kriste ir darius
kriste ir darius Day 1,707, 12:48

Ausys stačios, akys plačios Naujokeli vos pamačius! ..bus vel goldo treniruotem ,tanku markete parduoti ! nemanykit .ne vogtu ,tik mįslingai paskaiciuotu !..Atlepausis(brokuotas) vadinuos,ne kiekvienas pavaduos..kai tevukas dare, tris skundiko genus dave,nebandykit manes keist ..."report" spausiu as jums greit!

Fabrikantas
Fabrikantas Day 1,707, 20:17

Čia apie spaudos modulį, bet tam tikra prasme tinka ir komentarams:
http://www.erepublik.com/en/article/the-economist-why-i-write-2065131/1/20

„But what are you trying to achieve by writing? Communication, and stuff like that just communicates that you’re an idiot.“

Pacukass
Pacukass Day 1,707, 23:05

KirD +1 :DDD

Rupijus
Rupijus Day 1,708, 01:42

geras straipsnis

TBLT
TBLT Day 1,708, 06:56

Puikus,logiskas straipsnis.Saunuolis:)

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.