Ambient on/off

Join the new world

 

Kości zostały rzucone.

Day 1,998, 15:59 Published in Poland Poland by Prophet009
Witajcie moi drodzy po prawie półrocznej przerwie!

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić Wam obecną sytuację międzynarodową i spróbować ją opisać, tak byście mieli obraz wydarzeń. Zapraszam do lektury.

Jak już słyszeliście od dłuższego czasu trwają przygotowania do nieuchronnego konfliktu TWO z CoT. Akcja nabrała tempa kiedy USA wstąpiło do sojuszu prowadzonego przez Bułgarię a Serbia wraz z kilkoma innymi krajami TWO (w tym i my) podpisała mpp z Rumunią. Przez to wszystko znajdujemy się niejako na drodze bez odwrotu i prędzej czy później bezpośredni konflikt na linii obu sojuszy wybuchnie.

Wszyscy wiemy jakimi relacjami cieszą się Serbia i USA (odnośnie RL, niestety przenoszenie niechęci do innych narodów w życiu realnym mają w erepublik bardzo duże przełożenie: nie pałalibyście miłością do kraju, który jeszcze kilkanaście lat temu bombardowałby Wasze miasto a Wy nie wiedzielibyście czy przy wyjściu z domu i wyciu syreny wyjdziecie z tego cało czy też nie), mimo to bez uprzedzenia USA zostało włączone do CoT prowokując najsilniejsze państwo TWO. Naturalnie można było pogodzić te dwie rzeczy tak jak w przypadku CTRL gdzie mimo naszego sojuszu z USA nasze stosunki z Serbią były znakomite, jednak zdecydowano się na drugi, znacznie bardziej ofensywny wariant. Bardzo prawdopodobne jest też to, że zdecydowano się na to celowo.

Nie oceniam czy to co ma teraz miejsce jest dobre czy też złe. Jest tu i teraz i trzeba podjąć odpowiednie kroki by uniknąć sytuacji rodem z 12.11-03.12 gdzie to nawet Ukraina zajmowała nasze rdzenne, a Niemcy “nagle” stali się przeciwnikiem tej samej rangi, co obecne USA.


Coś się kończy coś się zaczyna, powoli świetną współpracę z CoT puścimy w niepamięć

Obecnie jesteśmy w stanie zimnej wojny z CoT. Nikt nie chce pierwszy rozpocząć bezpośredniego konfliktu, a oba obozy w pocie czoła (o czym log poniżej) pracują nad kolejnymi krajami, by te poparły odpowiedni blok państw.

Trwa era postEDEN, wiele państw szuka swojego miejsca w świecie, i tak jak Chorwacji układ z TWO jest niemożliwy, to Grecja jest optymalną opcją dla nas. Czy tego chcemy czy nie, ale raczej już nic nie uratuje naszych stosunków z Macedonią, które już w zeszłym roku były złe. Teraz z kolei obywatele tego kraju solidarnie garną się by bić przeciw nam w zorganizowanych RW, a gdy zimna wojna przerodzi się w realną to pewnie uświadczymy od nich airstrike. Dlatego też Grecja, która już w tym momencie zgromadziła aprobatę wielu państw naszego sojuszu na dołączenie do TWO będzie naszym naturalnym sojusznikiem w ewentualnej (i chyba długo wyczekiwanej) wojnie przeciwko Macedonii.

Stoimy również przed szansą naprawienia błędu ONE - mianowicie całkowitego braku influence w nocy, które to wciąż daje się mocno we znaki. Każde influence spoza naszej strefy czasowej jest na wagę złota, i jeżeli nie wyeliminuje ono problemu 0-44 punktów w naszych bitwach przez noc, to przynajmniej zminimalizuje straty i pozwoli nam nawiązać mniej więcej równą walkę nawet przy ewentualnym braku inicjatywy.
Osobiście rozumiem, że nie wszystkim odpowiada taka wersja zdarzeń, gdzie kilka całkowicie wrogich nam państw powoli przechodzi na naszą stronę. Rumunia jest moim zdaniem przekreślona, mieli okazję się wykazać... no i wykazali się, szkoda tylko, że nie w tym znaczeniu co powinni. Sytuacja jaką zastaliśmy po prostu zmusza nas do szukania różnych rozwiązań tak abyśmy nie obudzili się nagle w e-Świecie, w którym wielokrotnie słabsze od nas państwa mogą robić z naszymi rdzennymi terytoriami dosłownie, co chcą. Rozumiem również, że moglibyśmy dla odmiany powalczyć o nasze cory, że byłaby dla nas jakaś zabawa. Niestety jednak raz już przerabialiśmy taką sytuację i w pewnym momencie gdzie permanentnie kasowano całe sojusznicze kraje, a my siedzieliśmy zamknięci w rdzennych nękani przez Ukrainę.

Dlaczego to piszę? Dlatego, że zmiany zachodzące teraz będą trwały bardzo długo, i nie wiem czy bylibyśmy zadowoleni z faktu, iż musimy przejść do defensywy przez miesiące czy nawet rok (taką sytuację miał EDEN gdy projekt CTRL upadł a Brazylia i USA mimo to nie pompowały dla nich cennego damage).


Czas gdzie wszystko ponownie ulega przemianom i nic już nie będzie takie samo.


Z drugiej zaś strony bezpardonowa walka o zgarnięcie jak najwięcej influence nie odbywa się niestety tylko przez nasz obóz, CoT nie próżnuje a w logu http://pastebin.com/sqLP0jEd możecie znaleźć wysiłki Bułgarii na przeciągnięcie Chorwacji na swoją stronę. Widać więc, że nie ma tutaj miejsca na sentymenty, a każdy stara się uszczknąć coś dla siebie z państw exEDENu. Log ten przy okazji nie pozostawia złudzeń na to, że uda się uniknąć wojny z CoT, opozycyjny sojusz zrobi wszystko by uzyskać militarną przewagę przeciw TWO, nam zaś nie pozostaje nic innego niż temu skutecznie przeciwdziałać.

Jest to niejako koniec kolejnej epoki, a nastanie nowej, gdzie państwa exONE/Phoenix zostaną rzucone przeciw sobie, to samo tyczy się krajów należących do byłego już EDENu, także więc niewątpliwie czeka nas coś nowego - całkowite przetasowanie, ci którzy do niedawna byli naszymi sojusznikami staną po przeciwnej stronie barykady. Sytuacja ta niewątpliwie wywołuje liczne kontrowersje - w przypadku Polski bratanie się z Rumunią nie ma sensu, a sam fakt, iż nasi byli wrogowie stają się sojusznikami nie każdemu może przypaść do gustu. Niestety kości zostały rzucone, a my obecnie możemy jedynie dołożyć wszelkich starań, by po przemianach nasz kraj nie był stratny.

Niezależnie od tego wszystkiego zrobi się ciekawie.

Pozdrawiam Was gorąco,
Prophet009
 

Comments

Talon Karrde
Talon Karrde Day 1,998, 16:00

Voted coos prophet would rape if not!

Sunmannus
Sunmannus Day 1,998, 16:02

+1

Kravenn
Kravenn Day 1,998, 16:03

Voted, only to save Talon

XenthuS
XenthuS Day 1,998, 16:01

Vote o/

turmus
turmus Day 1,998, 16:01

poczytalem

Hristodoulos
Hristodoulos Day 1,998, 16:01

VOTE !!!!

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,998, 16:02

Vote! Wreszcie jakieś konkrety.

Zakarumita
Zakarumita Day 1,998, 16:04

o/

Thomas765
Thomas765 Day 1,998, 16:06

Prophet 😘**

Drakantas
Drakantas Day 1,998, 16:06

Voted!

tomas004PGU
tomas004PGU Day 1,998, 16:08

Prophet na propsie dozywotnim

turmus
turmus Day 1,998, 16:08

alea iacta est

Avutardo and Prinfi Memorial
Avutardo and Prinfi Memorial Day 1,998, 16:19

Greece, ok, Romania, never! is a cancer and will distroy the alliance.

Argentina?? I prefer Brazil

I don't want a damagehood, I want a brotherhood.

HAIL SPOLAND
HAIL SERBIA
HAIL HUNGARY
HAIL THE TRUE TWO

Voted! o/

Kazami Yuuka
Kazami Yuuka Day 1,998, 18:43

You don't want a damagehood, but that's what TWO already is.

MisziPL
MisziPL Day 1,998, 16:26

Voted o/
Nie ma co zapowiadają się ciekawie najbliższe miesiące.

staruszek
staruszek Day 1,998, 16:28

Bardzo ogolnikowo opisane, a jednak nasuwa sie nastepujace pytanie, czy aby wszystkie "strony" w to zamieszane sa gotowe na zmiany? Wezmy jako przyklad tylko jedna zaleznosc, Argentyna... chyba nie musze dalej pisac, rozwiniesz ten watek tak bardzo lezacy na "sercu" epolskiemu spoleczentwu? A moze ten art jest wlasnie przygotowaniem na kolejne 2 in1 ?

Prophet009
Prophet009 Day 1,998, 16:30

O, specjalista z Niemiec się odezwał. Nie wiesz nawet, co się w okół dzieje a paplasz na lewo i prawo. Cały ty, jak zwykle.

staruszek
staruszek Day 1,998, 16:36

Umiesz odpowiedziec na konkretne pytanie czy zaczales juz krakac jak inni?

Prophet009
Prophet009 Day 1,998, 16:37

Z tobą w jałowe dyskusje się nie wdaje, znajdź sobie kogoś innego do męczenia.

staruszek
staruszek Day 1,998, 16:46

Czyzbym naprawde zadal az tak klopotliwe pytanie?

Prophet009
Prophet009 Day 1,998, 16:57

Nie, po prostu jestem zbyt mało aktywny by o wszystkim wiedzieć. Pomagam i pomogę dla każdego rządu w miarę swoich możliwości. Jakbyś nie zauważył nie było mnie pół roku i teraz nadrabiam zaległości.
Dlatego też na prawdę nie mam ochoty bawić się w przepychanki słowne z Tobą teraz. Przepraszam.

staruszek
staruszek Day 1,998, 17:33

Zaskoczyles mnie, najpierw wydajesz arta - wyjasniajacego, a pod nim piszesz ze nie bylo cie pol roku i masz za mala wiedze, czegos tu nie rozumiem.

mjuzikK
mjuzikK Day 1,998, 19:39

"Nie wiesz nawet, co się w okół dzieje" i "jestem zbyt mało aktywny by o wszystkim wiedzieć." A tak poza tym to żeby wupek kłócił się ze staruszkiem 😛...

staruszek
staruszek Day 1,998, 23:35

Widac ze to nie "rasowy" wupek ..

MaRKuiNHoS7
MaRKuiNHoS7 Day 1,999, 00:08

widaćnawet w wp traktują go jak upośledzonego członka rodziny. Zło konieczne

hubertuses
hubertuses Day 1,999, 01:46

Staruszku, użyłeś trzech znaków zapytania, a pytania, na które dało by się odpowiedzieć, nie widzę. Z jakichś niewyjaśnionych przyczyn przeszkadza ci język polski i nic nie da się zrozumieć. Może Prophet ci pomoże, jeśli doprecyzujesz pytanie?

Btw, Prophet, "pomogę dla każdego rządu" - UWIELBIAM ten miejscowy strach przed celownikiem : D

hubertuses
hubertuses Day 1,999, 01:57

O, ale to chyba rozwojowa sytuacja. Prophet na pewno coś wymyśli ^^

staruszek
staruszek Day 1,999, 02:37

@tuek, to mozesz do tego dorzucic jeszcze to http://www.erepublik.com/en/country/military/Serbia tam na samym dole, ale to juz malutki pikus : P

Prophet009
Prophet009 Day 1,998, 17:37

Nie znam detali wszelkich negocjacji dotyczące każdego państwa. To się wkrótce zmieni.

lee-oon
lee-oon Day 1,999, 02:12

A jaki jest problem z Argentyna? Ja nie widzę - ostatnia kampania? pfff

lee-oon
lee-oon Day 1,999, 02:14

Bo chyba nie chcesz powiedzieć ze skoro przyjaźnią się z Ukraina i Turcja to już nie można z nimi gadać?

ZDEN3K
ZDEN3K Day 1,999, 05:18

długo byłem argentyńczykiem, nie ma problemu z arg. XD
wstapienie arg do edenu było o tyle przypadkowe, że cromańska dyplomacja ograneła wtedy prędzej od naszej

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Day 1,999, 10:16

Argentyna to ten sam poziom (umyslowy?) co Turcja, Ukraina, Indonezja. Nie chodzi o sam fakt przyjazni.

lee-oon
lee-oon Day 1,999, 11:15

ciekawe 😉 Masz jakąś skale opracowaną? 😉 Gdzie w niej znajduje się ePl? 😃

Darkevil
Darkevil Day 1,998, 16:33

Welcome back Mr. Prophet009!

Krum III
Krum III Day 1,998, 16:38

It's Serbia who chose to ally with Romania although the later was at war with Bulgaria. Poland just followed suite without being provoked by anyone from CoT. And t is Romania who reject all options for end of this war and signing a NAP with Bulgaria.

I don't know whether the Romanians are so impudent or Serbia pushes them, but I don't see any benefit for Poland in its course of action against Bulgaria and CoT.

SrogiLusnia
SrogiLusnia Day 1,998, 16:39

Dobry tekst VOTE

scyzoryck
scyzoryck Day 1,998, 16:39

Prophet \o/

Krum III
Krum III Day 1,998, 16:41

And although Poland followed Serbia in this, the biggest Romanian MU celebrated its anniversary by cutting Polish bonuses in Saxony.

mpakosh
mpakosh Day 1,998, 16:46

dobre.

Srpski Sin 83
Srpski Sin 83 Day 1,998, 17:38

eSpain and ePoland kept good relationship with both eHungary and eSerbia during CTRL because eUSA wasn't simply fighting against eHugary and eSerbia. When they went to do that CTRL was done...
Now you have CoT that did nothing to condemn eUSA actions against TWO ie. fighting against eUK and eSerbia and that was turning point. eUSA president literally published article saying that TWO will be enemy of them few minutes after their official acceptance CoT didn't even respect their alliance charter they were so proud of...

Kazami Yuuka
Kazami Yuuka Day 1,998, 18:49

and that makes TWO any better by befriending the head of the now-gone alliance EDEN? atleast spain and hungary has the brains to stand up to serblandish idiocy.

Srpski Sin 83
Srpski Sin 83 Day 1,999, 05:36

I didn't say TWO was any better. I said that CoT isn't as good as they are telling they are. They are full of hypocrites and everyone knows that but they don't want to accept that fact... Like you for example. First thing you did wasn't to defend actions taken by CoT by to attack actions taken by TWO. You know CoT made mistake but still you choose to ignore it.
Also please tell me what is difference of being allied with head of EDEN alliance and some other EDEN alliance member.
It is really funny how CoT looks who is their enemy. For example eAlbania isn't enemy of CoT as they don't have open war with any CoT country but eArgentina is enemy of Cot even tho they too don't have open war with any CoT country. Same situation where CoT looks in different way....

Kazami Yuuka
Kazami Yuuka Day 1,999, 08:49

oh do mind, I quite detest eUS as much as you lot and most eJapanese with brains and knows our own ehistory agrees. On the matter why eJapan even accepted them in the first place just blows my mind. tbh, both CoT and TWO are shitty damagehood alliances, it's more or less the same as last year just that now it's CoT and TWO instead of EDEN and ONE.

Srpski Sin 83
Srpski Sin 83 Day 1,999, 08:58

Then we agree : P
Expect "shitty" as there are quite great people out there ; )

Kazami Yuuka
Kazami Yuuka Day 1,999, 09:00

Yes people in general.. but the alliances itself doesn't make up for those awesome people 😛

Mistrz Arkadiusz
Mistrz Arkadiusz Day 1,998, 18:12

dzięki, miło znów widzieć ów

Ramirez.Andres
Ramirez.Andres Day 1,998, 19:38

Vote

Totagawahus
Totagawahus Day 1,998, 22:10

byle nie było Crolaczków i sobie poradzimy.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.