KKK prezidenta vēlēšanās veido koalīciju pret Nameisi (intervija)

Day 684, 05:08 Published in Latvia Latvia by Trieciennieks

Neapšaubāmi šobrīd visu eLatviešu uzmanība ir pievērsta gaidāmajai karadarbībai Lietuvā, tomēr arī eLatvijas prezidenta vēlēšanas nav aiz kalniem, tāpēc, kamēr gaidām militārās aktivitātes (tās visticamāk sāksies īsi pirms 19:00 pēc Latvijas laika), tikmēr piedāvāju izlasīt interviju ar Kurzemes Karali Kristapu, kurš cīņā par eLatvijas prezidenta posteni izveidojis lielu koalīciju, kurā ietilpst partijas „Par Dzimteni”, „Visu Latvijai” un „eLatvijas Zaļā Partija”. Tieši viņš būs Nameiša sīvākais konkurents.Kā allaž, sāksim ar dažiem personīgiem jautājumiem. Cik tev ir gadu un kādā profesijā tu strādā/studē?

Man ir 20 gadu un šobrīd studēju būvinženieriju ārzemēs.

Kāpēc tu kā savu spēles segvārdu izvēlējies pretenciozo „Kurzemes Karalis Kristaps”? Vai esi no Kurzemes?

Diemžēl neesmu no Kurzemes, esmu dzimis Rīgā un audzis netālu no Rīgas. Par spēles segvārdu izvēlējos Kurzemes Karalis Kristaps, jo man vienā citā kopprojektā ar Jezupu bija iesauka "Ķirzaku Karalis Kristaps" (viņa iesauka arī nāk no tā paša projekta), bet šeit es tādu nevarēju izvēlēties, jo eRepublikā nosaukumos un vārdos nedrīkst būt garumzīmes. Tajā pašā kopprojektā bija arī mans alter-ego - "Kurzemes Karalis Kaspars", kurš bija mans sākotnējais profils, kad es vēl tikai izmēģināju spēli - skatījos, kurā valstī labāk dzīvot utt. Tā kā sapratu, ka Ungārija (tad vēl tā teritorija piederēja ungāriem) nav valsts, kur es gribētu spēlēt, jo viņiem visi raksti bija ungāriski, nolēmu pievienoties kādai valstij, kuras valodu es saprotu, tāpēc arī nācās jaunu vārdu izdomāt 🙂

Tavu segvārdu saīsina kā KKK. Vai tam ir kāds apzināts sakars ar amerikāņu rasistu organizāciju KuKluksKlans, kuras starptautiski zināmais saīsinājums ir KKK? 🙂

Atsakos komentēt šo jautājumu. 🙂

Tu esi viens no pieredzes bagātākajiem eLatviešiem. Kur tu uzzināji par eRepubliku un tieši kas tev likās tajā interesants, lai izlemtu iesaistīties?

Tajā dienā, kad uzzināju par eRepubliku, es meklēju internetā browser spēles, kuras varētu spēlēt ar saviem draugiem ("Kristaps Rudzis"/"Bumtease" un "Jezups von der Vucins"). Tika izmēģinātas citas spēles pirms šīs, bet šī vienīgā spēja piesaistīt manu uzmanību - sākumā gan draugi nebija sajūsmā, bet tad ar laiku arī viņi "uzsēdās uz adatas".

Tu eRepublikā „piedzimi” vēl pirms eLatvijas izveidošanas. Kura bija tava pirmā valsts un kāpēc tu izvēlējies tieši to? Vai pirms eLatvijas izveidošanas tu iesaistījies arī citu valstu politikā vai armijas virsnieku korpusā (vairāk kā vienkāršs kaujinieks)?

Kā jau teicu – izvēlējos valsti, kuras valodu es saprotu, tāpēc sāku spēlēt Krievijā, Far Eastern Region. Tajā laikā par slimnīcām un karošanu vispār nezināju, tāpēc tur arī priecīgs dzīvojos. Krievijā mazliet iesaistījos uzņēmējdarbībā, un kā jau Krievijā, uzņēmējdarbība iet roku rokā ar politisko dzīvi 🙂 Krievijā arī uzsāku uzņēmējdarbību - aizņēmos Q2 Wood kompānijas atvēršanai, kura arī veiksmīgi strādāja un es pildīju valdības pasūtījumus - Krievija maksāja par savu slimnīcu Kaļiņingradā ar resursiem - 3000 wood un 3000 diamonds, ja pareizi atceros. Par to viņi man maksāja rubļos, jo zelta Krievijai nebija. Gan es biju apmierināts, ka varu realizēt savu produkciju, gan krievi, ka var savus rubļus izmantot lietderīgi.

Vai eLatvijā pirmā un šobrīd arī vienīgā Media Mogul medaļa tev nāca grūti? Ņemot vērā, ka tā lielā mērā tika nopelnīta PEACE MMM kampaņas laikā, cik no taviem abonentiem tavuprāt varētu būt latvieši?

Nē, nenāca grūti. Ja pareizi atceros, es biju ielicis tikai 1 rakstu un man jau bija MMM rokā 🙂 Šobrīd uzskatu, ka kādi 200 līdz 300 abonentu varētu būt latvieši, jo lielai daļai no tiem, kas caur MMM programmu parakstījās, nepatīk, ka tiek veidoti kādi raksti, tāpēc viņi vēlāk beidza pasūtīt manu laikrakstu. Tā kā mans abonentu skaits nav nemaz tik daudz krities, uzskatu, ka to vietā ir nākuši latviešu atbalstītāji.

Un nu par prezidenta vēlēšanām. Ja jau tu kandidē uz prezidenta amatu, tad acīmredzot ir kaut kādas lietas, ar kurām neesi apmierināts Nameiša valdības darbā. Kas būtu tās lietas un ko tu darītu savādāk nekā Nameisis?

Mani visvairāk neapmierina nepietiekamā sadarbība ar PEACE un atrunas par to - ja jau reiz mēs esam tajā aliansē, tad kāpēc Namejs neizmanto tās alianses forumu un/vai IRC kanālus, bet tikai sūdzas, ka netiek informēts. Ja valsts politika ir nebūt aktīviem PEACE aliancē, tad tā arī ir jāsaka. Kā piemēru varu minēt PEACE mobilās armijas izveidi, kurā Latvija nesūta savus kandidātus, bet, piemēram, lietuviešiem ir vismaz 4, no kuriem daži ir militāri vājāki par mani. Vēl arī neizprotams man ir lēmums par Q5 slimnīcas kompānijas atpakaļatdošanu VL_JD - neuzskatu, ka tas ir izdevīgi no valsts puses atdot vairāku simtu zeltu ziedojumu atpakaļ.

Kāda tev ir attieksme pret Nameju kā personu?

Tas lai paliek starp mani un Nameju - to es jau viņam esmu pateicis 🙂

Savulaik tu biji viens no NDP dibinātājiem. Kāpēc jūsu ceļi pašķīrās? Vai varbūt nemaz nav pašķīrušies 😉 ?

Es nebiju viens no NDP dibinātājiem - es biju viens no PDz dibinātājiem. Sākumā es minimāli atbalstīju NDP, jo viņi piedāvāja noņemt red.fox no valdības troņa - tajā laikā red.fox bija saaudzis ar valsti kopā un pats gribēja visu darīt - neuzskatu, ka valsts interesēs ir viena cilvēka valdība, jo viņs nevar padarīt visus darbus tik labi, kā vairāki cilvēki, lai arī red.fox ļoti centās. Vēlāk bija konflikts ar Nameju - es ļoti negribēju, ka viņš kļūst par valsts prezidentu, bet partijas iekšējā balsojumā viņš uzvarēja (man liekas par 1 vai 2 balsīm), tāpēc vairs neuzskatīju par vajadzīgu šķelt partiju un nolēmu pamest gan NDP, gan valsti.

Kā tu raksturotu savu attieksmi pret t.s. "Rāceņu partiju" un tās izvirzīto prezidenta kandidātu Jezupu von der Vucinu?

Atbalstu rāceņu partiju un viņu darbību - tā ir partija, kura tiešām vēlas labu eLatvijai un to arī tā pierāda ar saviem nesavtīgajiem lēmumiem un uzjautrinošajiem rakstiem. Par Jezupu varu teikt, ka neatbalstu viņu, jo viņš ir resns 🙂 Bet, ja godīgi, viņš ir man draugs RL, tāpēc neko sliktu nevaru teikt par viņu, un nebūšu bēdīgs, ja zaudēšu viņam vēlēšanās.

Tavu ievēlēšanu par partijas "Par Dzimteni" prezidentu atbalstīja arī vairāki ietekmīgi nacionālradikāli noskaņoti cilvēki, kuri šobrīd atrodas kongresā kā "Par Dzimteni" deputāti. Kāda ir viņu ietekme partijā un kādas ir tavas attiecības ar viņiem?

WernerSS ir jau pametis partiju, vairs jau daudz nav palikuši. Viņu ietekme partijā ir tāda pati, kā visiem citiem partijas biedriem - viņi cenšās izvirzīt savas politiskās idejas caur partiju. Pret dažām esmu dzelžaini pret, piemēram, tevis jau minētās nacionālradikālās idejas, bet viedoklis par dažām sakrīt, piemēram, nodokļu politika.

Šajās prezidenta vēlēšanās tavu kandidatūru atbalstīs arī „Visu Latvijai”. Ja tu uzvarēsi eLatvijas prezidenta vēlēšanās, vai PDz un VL veidos kopēju valdību? Varbūt jau vari atklāt aptuveno valdības sastāvu tavas ievēlēšanas gadījumā?

Mums sakrīt domas par nodokļu politiku, tāpēc šajā jomā mēs būsim vienoti. Par valdības veidošanu - ja es būšu valsts prezidents, es ministru partejiskai piederībai uzmanību nepievērsīšu. Es uzskatu, ka, ja kāds cilvēks ir zinošs, aktīvs un kompetents savā jomā, tad viņš būs arī tāds pats ministrs neatkarīgi no partejiskās piederības.

Vai PDz un VL jau ir vienojušās par kādām kopīgām nostādnēm? Piemēram, cik esmu redzējis, nodokļu jautājumos abu partiju pozīcijas ir bijušas visai tuvas.

Jā, kā jau minēju, mums ir ļoti līdzīgas domas par nodokļu politiku, bet vēl nekas nav noteikts. Ir arī jomas, kurās mūsu domas šķiras, piemēram, attiecības ar Krieviju.

Ja tu uzvarēsi eLatvijas prezidenta vēlēšanās, kas ir tie galvenie darbi, kurus tu patiešām vēlies paveikt?

Vēlos mazināt nodokļu slogu šajā krīzes laikā - ir milzīga pārprodukcija un cenas krīt, tāpēc daudz uzņēmumu ir tuvu bankrota slieksnim. Ja netiks mazināts nodokļu slogs, mēs nokļūsim atkal otrā galējībā - daudzi uzņēmumi beigs eksistēt un būs preču deficīts, kas paaugstinās cenas, kas atkal radīs daudz jaunus uzņēmumus un atkal būs šāda veida krīze. Vēlētos citēt Godmani, kad viņš zīmēja slaveno ekonomikas izaugsmes līkni - "jo lielāka izaugsme, jo lielāka krīze pēc tam un valsts uzdevums ir šo izaugsmi bremzēt, lai krīze būtu mazāka".

Nu jau vairāk nekā mēnesi eLatvijā ir novērojams iedzīvotāju skaita kritums. Vai tev ir padomā kāds plāns eLatvijas iedzīvotāju skaita palielināšanai vai vismaz stabilizēšanai?

Iedzīvotāju skaitu palielināt var tikai vienā veidā - aktīvi reklamējot eRepubliku Latvijā. Skaita stabilizēšanai ir nepieciešama aktīvāka pilsoniskā iesaiste politiskajos jautājumos, kā arī aktīva militārā korpusa izveide (šobrīd gan jau kaut kas arī šajā jomā iet uz priekšu), tādējādi noturot spēlētāju interesi pie šīs spēles. Mēs visi zinām, ka pirmie līmeņi ir ļoti garlaicīga 2-klikšķu-dienā-spēle. Tāpēc ir jāveicina kvalitatīva avīžu darbība, kas informēs spēlētājus par notiekošo un citas izklaides - šobrīd pie tā strādā Izklaides ministrija ar pokera spēlēm, kaut gan es personīgi vēlētos redzēt Zoles turnīrus 😉
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Paldies KKK par interviju. Redzēsim, kā viņam veiksies vēlēšanu cīņā ar Nameisi un Jezupu von der Vucinu.

Jūsu Trieciennieks

Lasiet arī citas intervijas ar eLatvijas prezidenta posteņa kandidātiem:
>> Intervija ar eLatvijas prezidentu Nameisi
>> Intervija ar Jezupu von der Vucinu

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Ja tev šis raksts šķita interesants, nepažēlo un nospied Vote.
Ja neesi vēl abonējis manu avīzi, nospied Subscribe.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Ja tev patīk mani raksti, lūdzu, noziedo trūcīgam skribentam, cik nav žēl:
http://www.erepublik.com/en/citizen/donate/items/1906636
Paldies!
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =