Ambient on/off

Join the new world

 

Kingdom of Heaven [El Che]

Day 1,766, 13:56 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by El Che G
A new world. A better world. A kingdom of conscience...a kingdom of heaven.

Браќа и Сестри.Македонци...

Не успеав да го пронајдам моето и нашето НЕБЕСНО КРАЛСТВО.
А се вложив себе си,Плато ми е сведок 🙂

Се надевам дека ме разбравте...

Се ближи мојот е-крај...Можеби уште малку,двокликаш...(на инсисирање на Воикс,демек фаза некоја ми е,како кај тинејџерите)

Навистина Ве сакам сите(или скоро сите)

Be without fear in the face of your enemies. Be brave and upright, that God may love thee. Speak the truth always, even if it leads to your death. Safeguard the helpless and do no wrong; that is your oath.

П.С.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА


 

Comments

Drashhh_III_Makedonski
Drashhh_III_Makedonski Day 1,766, 14:00

Амин = )

GeoSainnt
GeoSainnt Day 1,766, 14:03

o7

marjansp
marjansp Day 1,766, 14:04

Седи мирен, кај ќе идеш?

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,766, 14:04

o7

Glamche
Glamche Day 1,766, 14:05

o7

Mr maximuss
Mr maximuss Day 1,766, 14:05

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,766, 14:05

Среќно!

DebeloKuce
DebeloKuce Day 1,766, 14:06

o7

AlexSkopje
AlexSkopje Day 1,766, 14:07

o/

dasboot.mkd
dasboot.mkd Day 1,766, 14:07

o7

Kanopy
Kanopy Day 1,766, 14:08

o7

kokan p
kokan p Day 1,766, 14:08

sekoja akcija ima i reakcija
fala ti El Che G
sto mi ja prosti mojata greska koga jas bev vo kongresot a ti bese pretsedatel
ti si pred se covek so golemi doblesti
i mojot Heroj
ne mi go rasipuvaj mojot son

Strastniot
Strastniot Day 1,766, 14:08

Е сега и ти... ова не ти требаше...

dimzaaa
dimzaaa Day 1,766, 14:08

бонасера сињорита

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,766, 14:11

о>

Ќе пробам да те предомислам! жими еКАРИЕРА!

3v3rything
3v3rything Day 1,766, 14:12

o/

Don Tas
Don Tas Day 1,766, 14:12

taman da te pominam na str

Strumjanin
Strumjanin Day 1,766, 14:12

Дојди во еРајот - има ташак !

CHEVEYO
CHEVEYO Day 1,766, 14:13

o7

Princess Emily
Princess Emily Day 1,766, 14:14

Со среќа... o/

: (

Romb0
Romb0 Day 1,766, 14:14

o/

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,766, 14:15

Ајде сите бивши претседатели у Коштаплери. Пошо таму е рајот. И според тврдењето на Струме - таму лежи зајакот... овај ташакот де!

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,766, 14:15

O0ooooooooooooooooooooooooo 🙁🙁🙁🙁🙁🙁🙁🙁🙁🙁 od kaj sega ova ??????????????????????

B A N D E R A
B A N D E R A Day 1,766, 14:15

o7

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,766, 14:15

pocnuvam i jas da pomisluvam na toa koa gledam kako se rushi sve so bilo gradeno so godini

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Day 1,766, 14:16

o/

From Green Sky
From Green Sky Day 1,766, 14:17

Hahaha don tas : D

Ela be ke si gi rabotime nivite 🙂

Krvnikot
Krvnikot Day 1,766, 14:17

znaes sto mislam da kazam, zatoa kje prekjutam.

MacedoniaFORCE
MacedoniaFORCE Day 1,766, 14:17

немој ел че кој ке ги води бебињата :'(

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Day 1,766, 14:18

Abe samo so pocnuva zimata, kade ke ides sea, ke ima mnogu dosadni denovi : )

Switfy
Switfy Day 1,766, 14:19

abe sedi so ce prajs ovde!!!

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,766, 14:20

Ајде бе не заебавај, ти си еден од ретките стварно добри ликови во еМакедонија со јак профил. Сите те цениме, сакаме и почитуваме. Се надевам ќе те сретнам на некоја собиранка.

stenak
stenak Day 1,766, 14:22

Со среќа брат... Секоја чест за досега направеното. o7

AsT89
AsT89 Day 1,766, 14:22

dobar film

TashaMKD
TashaMKD Day 1,766, 14:24

o7 🙁

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,766, 14:24

Долго време ми беше желба да го запознаам El Che G ... И на крај се случи и тоа ... И ми објасна еден куп работи за кои јас и не бев свесен за истите... Ми кажа некои работи што јас не сум бил слушнат за нив што се дешавале и што се дешаваат сега на еРеп... И искрено гледам дека иако имаме 10/10 не е тоа што било некогаш ... Можеби сме немале 10/10 .. Ама сме биле сложни.. Можеби сме губеле, ама сме се држеле заедно.. Искрено многу те поштовам брат и што и да одлучиш те поддржувам !!!!
о7

Mr Coder
Mr Coder Day 1,766, 14:24

Няма България, няма вот :ДДД

JaneDjani
JaneDjani Day 1,766, 14:25

е ај годспид ондак

Apokalipto
Apokalipto Day 1,766, 14:25

Join me... 😃

Igifcc
Igifcc Day 1,766, 14:26

One Nation, One Empire, One Leader.

Hail El Che G, Hail Baby's Squad.

o/

еЖивот даваме, Ел Че не го даваме!

Djuk75
Djuk75 Day 1,766, 14:26

poshtovanje golemo

Felllix
Felllix Day 1,766, 14:26

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,766, 14:27

Збогување со статија, 99,5 % ќе продолжиш да играш ;😉)

TRTE T
TRTE T Day 1,766, 14:28

Нема шанси!

🙂

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Day 1,766, 14:28

WELCOME TO THE CLUB !! ! ! O7

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,766, 14:30

човек за најголема почит...но работава не ја бива ...
а нешто длабоко во мене ми кажува дека ова е само кризен период за тебе....не си оди нашиот командир така лесно
о7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,766, 14:30

светот останува на младите : P
...си одам и јас.

El Che G
El Che G Day 1,766, 14:31

Лаки
ќе си фармам бе,не за нешто друго туку само Дон Тас дане ме стигне со сила:)

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Day 1,766, 14:33

@el Che G
da ti dadam link od Star Trek Online? 😁

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.