Ambient on/off

Join the new world

 

Ketvirtoji paskaita: Straipsnio moderavimas

Day 1,089, 09:56 Published in Lithuania Lithuania by Nexrow

Labas vakaras, brangūs skaitytojai.

Pasirodo visgi laisvas šis vakaras man, o dėl rytojaus nesu tikras, tad spausdinu šį straipsnį šiandien.

Šį kartą papasakosiu Jums apie techninę straipsnio dalį: kodus.

Dauguma Jūsų tikriausiai jau esate girdėję apie BB ir HTML kodus, naudojamus tekstui paįvairinti (na, ne tik tam, tačiau mums kol kas reikia žinoti tik tiek). Šie kodai mums siūlo pačias įvairiausias funkcijas, kurių eRepublik straipsnių redagavimo įrankis neturi. Šios funkcijos varijuoja nuo tokių elementarių, kaip paryškintas, pabrauktas ar pasviras tekstas, iki tokių, kaip sudėtingos paveikslėlių bei nuorodų kompozicijos, straipsnio turinys ir panašiai.

Tiesa, kai kurių tikrai sudėtingų funkcijų BB kodas nepripažįsta, jas galima rasti tik HTML kode. Tačiau dėl įvairių nelegalių veiksmų, naudojantis HTML kodu, eRepublik administracija išjungė jį ir, kiek žinau, dauguma šio kodo funkcijų nebeveikia.

Dėl šios priežasties daugiau dėmesio skirsime BB kodui, kuris ne tik puikiai veikia, bet yra ir gerokai paprastesnis. BB kodo sudarymas yra tikrai labai lengvas. Tereikia žinoti vadinamuosius „tags”, kurie ir yra šio kodo pagrindas. Kodas yra rašomas laužtiniuose skliausteliuose: „[“ ir „]”.

Štai patys elementariausi teksto formatavimo kodai (įterpti tarpai, kad matytumėte kodą):
[ b ]Paryškintas tekstas[ / b ] (Šią funkciją siūlo ir eRepublik, tiesiog pažymėjus tekstą ir paspaudus mygtuką „Bold”, tačiau darant taip, lietuviški rašmenys būna išdarkomi. Tad BB kodas tam tinka labiau.)
[ i ]Pasviras tekstas[ / i ]
[ u ]Pabrauktas tekstas[ / u ]
[ size=20 ]Didelis tekstas[ / size ] (Teksto dydį galima keisti, pakeitus skaičiuką. Tačiau panašu, kad ši funkcija pastaruoju metu neveikia eRepublik terpėje.)
[ color=red ]Raudonas tekstas[ / color ] (Spalvų pavadinimus reikia įrašyti anglų kalba. Taip pat, ši funkcija gali ir neveikti, priklausomai nuo naudojamos operacinės sistemos bei naršyklės.)

Taip pat rašant straipsnį labai naudinga yra sugebėti teisingai pridėti nuorodas į kitus interneto puslapius (informacijos šaltinius, priedus, kitus straipsnius, šiuo metu labai madingą foninę muziką ir t.t.). Naudojantis BB kodu nuorodą galima pridėti dvejopai:
[ url ]nuoroda[ / url ] - pats elementariausias būdas. Šiuo būdu pridėtą nuorodą matys visi.
[ url=nuoroda ]tekstas[ / url ] - šiuo būdu padaryta nuoroda bus paslėpta po įvestu tekstu. Taip straipsnis atrodys šiek tiek gražiau.

Na, o tikrai gražiam straipsniui pravers ir iliustracijos. BB kodas įgalina ir šią funkciją. Norėdami pridėti paveikslėlį, naudokite tokį kodą:
[ img ]nuoroda_į_paveikslėlį[ / img ]
Tiesa, reikia nepamiršti, kad šis kodas veikia tik su paveikslėliais esančiais internete. Pridėti paveikslėlį iš savo kompiuterio nepavyks, todėl patartina paveikslėlius talpinti kokioje nors patikimoje talpykloje (imageshack.us, ipix.lt ir t.t.).

Šie kodai patys svarbiausi rašant straipsnius. Nors BB kodų yra ir daugiau, tačiau kiti nėra tokie būtini, tad apie juos nekalbėsiu.

Tačiau nemanykite, kad šių kodų negalima derinti tarpusavyje. Labai lengvai galima padaryti tą patį tekstą iš karto paryškintą, pabrauktą ir pasvirusį. Tereikia tiesiog teisinga tvarka uždaryti visus kodus. Atkreipkite dėmesį į tai, kad antroji kodo dalis visada turi ir pasvirą brūkšnį – „/”. Šis simbolis reiškia kodo uždarymą, kad būtų galima įterpti vieną kodą į kitą.
Štai teisingas kelių kodų viename pavyzdys:
[ b ][ i ]Paryškintas ir pasviras tekstas[ / i ][ / b ]
O štai ir neteisingas pavyzdys:
[ b ][ i ]Paryškintas ir pasviras tekstas[ / b ][ / i ]

Taip pat galima daryti ir su [url] kodais. Kartais labai naudinga įdėti aktyvią nuorodą “po” paveikslėliu:
[ url=nuoroda ][ img ]nuoroda_į_paveikslėlį[ / img ][ / url ]
Taip galima įdėti nuorodą į kitą puslapį (labai populiaru gaminant reklaminius paveikslėlius) arba į to paties paveikslėlio padidintą versiją, jei straipsnyje jis atrodo per mažas.

Nepamirškite, kad šiuose pavyzdžiuose yra specialiai įterpti tarpai, kad galėtumėte matyti, kaip šie kodai rašosi. Norint, kad jie veiktų, tarpų „tag‘uose“ neturi būti.

Dažniausiai, jei suklysite rašydami kodą, išspausdinę straipsnį eRepublik terpėje, pamatysite, kad straipsnis yra tuščias. Neišsigąskite - Jūs nepraradote savo straipsnio. Tereikia paspausti „Edit” mygtuką ir peržiūrėti visus kodus, ieškant klaidų. Kai visi kodai bus teisingi, išsaugokite straipsnį ir tekstas atsiras.

Namų darbai

Kaip ir tikėjausi, atliktų namų darbų iš praeitos paskaitos daug nesulaukiau. Galbūt dėl to, kad tai buvo nemaža užduotis, galbūt kai kuriems ji tiesiog per sunki. Kad ir kaip bebūtų, pats pataisiau tuos tris straipsnius ir patalpinau juos bei savo pastabas prie jų internete. Jei įdomu, galite juos rasti čia:
[/url]Hellsingo straipsnis
linksmo straipsnis
Banerio straipsnis

Šiandienos namų darbas bus tik žinių įtvirtinimas. Paskaitykite šiuos du straipsnius apie BB kodą:
- Anglų kalba
- Lietuvių kalba
Jei norite paskaityti ir apie HTML kodą, informacijos rasite čia (anglų kalba). Tačiau, kaip jau minėjau, eRepublik terpėje šis kodas neveikia, tad skaitykite tik jei Jums tai įdomu, arba jei prireikia kokiai nors kitokiai veiklai.

Na, ir šiam kartui turbūt pakaks. Ačiū Jums už dėmesį. Jei turite kokių klausimų, klauskite, nesidrovėkite. O aš lendu atgal į Skydinę.
Pagarbiai,
Nexrow

 

Comments

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,089, 10:25

o kaip nanotik daro straipsnius su active image? ta prasme paveiksliukai, kuriuose yra dar i mygtukai.

daniochas
daniochas Day 1,089, 10:28

ipix.lt istrina paveiksliukus po kazkiek laiko, jei neklystu. Beje, kol buvai is Skydines islindes, galetum gerimu nupirkti, nes jau atsargos baigiasi.

Nexrow
Nexrow Day 1,089, 10:37

Dėl nanotik straipsnių nesu visiškai tikras, bet manyčiau, kad gamina su javascript. Tiesa, nustebau, kad nenaudodamas HTML kodo sugebėjo kažką tokio patalpinti straipsnyje, bet matyt didžioji dalis kodo yra patalpinta kokiame nors išoriniame serveryje.

Daniochai, nežinau dėl ipix, bet mano nuotraukų dar lyg ir neištrynė. O gėrimais rūpintis turi tu. Be to aš šiandien nebenoriu akyse matyti jokio alkoholio 🙂

Jogaila
Jogaila Day 1,089, 10:42

Klausimas kur tu uždavei namų darbų tie kiti kodai irgi tinka erepublik'e?

Ignas Grinevicius
Ignas Grinevicius Day 1,089, 10:43

Gėrimai jau keliauja paštu, užsakiau iš draugų Kanadoj.

Nexrow
Nexrow Day 1,089, 10:49

HTML kodai neveikia, o BB dauguma turėtų veikti. Bent jau tie, kurie susiję su teksto moderavimu, nuorodomis ar paveiksliukais. Tačiau, tiesą pasakius, nesu visiškai tikras, nes ne visus esu išbandęs.

Bastunas
Bastunas Day 1,089, 10:59

Paprasta, patogu, naudinga, aktualu. Turėtų padėti keliant straipsnių kokybę. Vienu žodžiu - šaunuolis!

Jogaila
Jogaila Day 1,089, 11:00

barstunas kas tu toks iš kur čia?

Bastunas
Bastunas Day 1,089, 11:02

Naujas žaidėjas 🙂 Beje, mes kolegos darbe.

Asirgitawe
Asirgitawe Day 1,089, 11:23

BB kodas su youtube linku veikia??? TA prasme [YOUTUBE][/YOUTUBE]

Nexrow
Nexrow Day 1,089, 13:03

Kiek žinau youtube BB kodas yra vienas iš tų vadinamųjų "custom codes". Jis nebuvo tarp originaliųjų BB kodų ir, kad jis veiktų, puslapio kūrėjas turi turėti įsirašęs tam tikrą mod'ą. Tad labai abejoju, ar jis čia veiks. O įprastai youtube filmukus į puslapius deda naudojant HTML kodą, kurio eRepublik nepripažįsta.

Arcibaldas Sankaba
Arcibaldas Sankaba Day 1,089, 16:04

labai dekui... tikrai reikejo man sito.

daniochas
daniochas Day 1,090, 00:15

Minėjai foninės muzikos įdėjimą. Kaip tai daroma?

Nexrow
Nexrow Day 1,090, 00:18

Heh, turėjau omenyje nuorodą į youtube ar kokį kitą puslapį, kur galima muzikos paklausyti. Žmonės mėgsta dabar taip padaryti straipsnio pradžioje, sakydami, jog tai foninė muzika. Deja, be HTML kodo patalpinti ją pačiame straipsnyje greičiausiai neįmanoma.

daniochas
daniochas Day 1,090, 00:59

Aišku. Nes ankščiau mačiau straipsnius ir su normalia fonine muzika 🙂

neloxas
neloxas Day 1,090, 01:47

Šaunus straipsnis, vote.

pokstasq
pokstasq Day 1,096, 18:50

kiekveinas forumas turėtų turėti savo leistinų bbcodų aprašymą, pvz.: http://www.erepublik.lt/faq.php?mode=bbcode

noritniems susipažinti su html, patarčiau pavartyti http://w3schools.com/html/
ten gana paprastai aprašyti pradmenys.

dėl nanotik straipsnių, ten tik pavekeiksliukai, [naujos eilutės simboliai]ir paveiksliukai nuorodose (kaip mygtukai)

p.s. html'as (kaip ir tas pats bbcode) nėra kodas, tik žymenys (angl. markup), kuriuos vėliau tarkim naršyklės interpretuoja.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.