Ambient on/off

Join the new world

 

Kandidimi im per President

Day 1,865, 08:16 Published in Albania Albania by Cerciz.TopulliNisun nga zgjedhjet e fundit per CP shpresoj qe edhe keto zgjedhje te shkojne njelloj.
Pa ofendime ndermjet kandidatve pa hedhje balte nga njeri tek tjetri.

Pas shum bisedimeve ne Partin Revolucionare emri im doni si me i lakuari per kete pozicion. Kryesia e PR e hodhi ne vote edhe mori 8 vota por 1 kunder .
Ne momentin e pare qe ne hodhem ne tryez e bisedimeve me aleatet tane kandidatin e partis tone , aleatet e pranuan me kenaqesi sic duket nga suporti .
Kam pothuajse 10 muaj ne kete loje dhe besoj se tashme e njoh aq mire sa te jap kontributin tim ne krye te shtetit.(edhe pse shpesh here me acc te ndryshem)
Ne jemi nje grup djemsh te rinje, me eksperienc ne loje .
Do te perpiqemi te bejme me te miren per shqiperin .
Ky eshte nje artikull i hapjes se fushates , do te njiheni ne artikuj pasues edhe me kabinetin qeveritar qe do te udheheq shqiperin ne muajn Janar .

Pse pikerisht zgjodha muajn janar per te kandiduar . Ne lidhje me Rl ne kete muaj jame me pak i angazhuar edhe kame me shume kohe per tu angazhuar me LOJEN. (por RL nuk i dihet asnjeher 🙂 )

Shum prej jush Progarim e Partis Revolucionare e kane lexuar .
Une do tjua shtroj edhe njeher ate program ne menyre qe ju te dini se cfare pretendon Partia Revolucinare bashke me aleatet e saj .(Partin Reformatore, Party of Ethnic Albania) http://www.erepublik.com/en/article/projekt-programi-i-partis-revolucionare--2176416/1/20

Une do te jeme ndryshe nga PRESIDENTET e deri tanishem .
Do te jeme nje President USHTARAK .
Do ti jap perparsi rregullimit te Njesive ushtarake shteterore .
Nuk to ti perdorim keto MU ne hire te politikes por duke treguar korrektesi. Duke zgjedhur personat e afte per te qene ne krye te ketyre MU-ve.(jo se nuk kane qene deri me sot , por kane qene te perfshir me politikee)
Por jo vetem kaq per risit e tjera qe ne do te ndryshojme do te njiheni ne artikujt ne vijin .

Suksese te gjith KANDIDATVE .

Respekte : Cerciz.Topulli (Klitoni92)


 

Comments

Tirona Warrior
Tirona Warrior Day 1,865, 08:20

first vote 😃

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,865, 08:21

paq fat vlla
o/

Autochthonous Kosovo
Autochthonous Kosovo Day 1,865, 08:24

Suksese te metejshme ne jete 😁

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,865, 08:26

ps : v+S

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,865, 08:27

Cercizi 4 President!!!

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 08:28

Kur thua me ndryshe nga presidentet e tjer shtoje dua te behem si festimbeqa.
Se idea per shtet ushtarak ka qen e imja qe gjithmon e kam kam punu per kete gje 🙂

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 08:31

Per kete ke te drejte festim beqa ti ke punuar per kete por ideja fatkeqesish nuk ka qene e jotja .
Ose une te pakten nuk ta kam marre ty por vete Arius Argirit 🙂

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 08:34

Cerciz Topulli Ti nuk mundesh me than ndryshe nga presidentet tjere sepse un e kam deshmu ate duke qen president o burr i botes kshtu qe mos u mundo me e bind popoullin me gjana te kopjuara.
Nersa sa i perket Shokut tend ariusit me vjen shum keq po ai kurr per strategji e per shtet ushtarak nuk ka fol se nuk DIN. ai din vetem me than boni ky kshtu e boni ai ashtu me shpif e me genjy 🙁

Edhe njeher mos kopjo gjana e me then qe i ke zbulu vet se nuk eshte mire 🙂

LiLo1
LiLo1 Day 1,865, 08:36

urime vlla
Ndryshimi fillon me ty

spiderwii
spiderwii Day 1,865, 08:36

Suksese ne kete rruge!
Nese ja arrin te fitosh, perpiqu te nxjerresh me te miren e punes se atyre CP qe ke pare te kalojne keto 10 muaj dhe te shmangesh gabimet qe kane bere ata ! (perfshi ketu edhe festimbeqen)
Nuk eshte nevoja per te sjelle shume premtime sepse fundja 1 muaj kohe ka! Pak e sak do thonte populli ama nese tregon qe ato i ploteson, atehere mund te marresh angazhimin per te tjera!

Nese te gjithe mendojme per te miren e eShqiperise, nuk na duhet shume te kuptojme qe ngaterresat nuk do na cojne askund!

o7

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 08:37

ok vetem ti festimbeqa ke te drejte ne te tjeret jemi te gjithe injorante dhe te kopjome ty MJERE TI I SHKRETI ME KE TE KA RENE TE JESHE BASHKELUFTETAR .....

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 08:37

spiderwi kur permend festimbeqen i shenon edhe gabimet e festimbeqes se un spo i disha 🙁

LiLo1
LiLo1 Day 1,865, 08:38

Te uroj qe te kesh mencurine e Jonkastriotit nje njeri me vlera dhe edukat hail Jonkastrioti e Cerciz Topulli

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 08:39

Jo nuk jeni injorant jeni shum te mencun me kopju po me bo nje planprogram strategjik i cili esht brum i juaji e keni porblem 🙂

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 08:43

Gjjithsesi suksese 🙂

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 08:47

O LILO1 mos mi rrit kaq shum vlerat o burr me jonin nuk mundem me u krahasu kurr VETEM JONKASTRIOTI e cliron SHQIPERIN per 24 votem 🙂

VisarJ
VisarJ Day 1,865, 08:48

Suksese

spiderwii
spiderwii Day 1,865, 08:48

festimbeqja, askush nuk eshte pa gabime vella! Nuk permenda asnje gabim ashtu sic nuk te permenda asnje te mire por pashe qe e perfshive veten me te drejte tek presidentet e meparshem!
Nese lexon mire shkrimin tim, do te vije re qe kam thene qe te merren ne analize te gjithe presidentet e meparshem per cfare kane bere dhe ku kane bere mire te vazhdohet dhe ku kane gabuar te mos perseritet!
Nese ti mendon qe ske bere asnje gabim, atehere te pergezoj sepse besoj qe do ishe i vetmi president qe ska gabuar asgje gjate periudhes se tij te qeverisjes! 🙂

o7

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini Day 1,865, 09:02

a do te ket luftra mashpesh shqiprija apo keni me na odh duke na then runi bazokat edheju se veq kan fillu mu ndryshk,edhe a dot lini do shtete tjera kur ne luft eshte shqiprija

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 09:09

Ne do perpiqemi te luftome gjithmon per SHqiperin (DO japim maksimumin per te cliruar territoret tona JO VETEM PER KONGRES . dhe me pas do perpiqemi me i mbrojt 🙂 )

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini Day 1,865, 09:24

e dijm se sa i kemi forcat po shifne grekun gjdo dit ka tre lufta a s ben rezistenc fare mjafton lojtart e vet ti kryjn obligimet per shtetin e tyrebejndomage forcohenmaringollda xhdo luft se paku 4x8=32 x2=64 golda per bh me to ushtart e vet forcohen ne po presim e po gzomi kur ka luft qe t bejm disa domagje per shqiprin qe t marim naj golld,edhe per qat arsye po bajn domazhe ka 2 miljon se spo kan erva nje muj me prit per nje luft seriozeqe sdihetse a do te ket

Arius argiri
Arius argiri Day 1,865, 09:44

Festim beqa meqenese me ke permendur emrin po te pergjigjem ! ti thua se arirus di vetem te shaj dhe nuk kupton asgje nga gjerat ushtarake dhe nga mu e pra nese do ti lexoje artikujt e mij dhe nuk do te mjaftoheshe te shkruaje komentin tend bajat ne fund te artikullit (pa e lexuar ate!) do te zbuloje se ariusi "qe nuk merr vesh nga gjerat ushtarake ka qene i pari qe ka propozuar nje reforme per depolitizimin e Mu dhe ndryshimin apo me sakte centralizimin e drejtimit te te gjithe Mu me ndihmen e krijimit te nje shtabi te pergjithshem ide te cilen u perpoq ta kopjoj edhe qeveria e Eneas !

Arius argiri
Arius argiri Day 1,865, 09:44

MUnd ta rilexosh dhe te rikujtosh kohen kur besoje se te shpallesh president dhe te jesh president eshte e njejta gje!
http://www.erepublik.com/it/article/-ccedil-fare-duhet-te-bejme--2146098/1/20

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,865, 10:05

bravoo arius +1 o7

sulmuesi
sulmuesi Day 1,865, 10:23

Suksese Kliton92. Muajin e kaluar u zgjodh nje president fantazme qe ishte thjesht manekini i disa xhaketave te vjetra dhe adoleshente. Ka ardh radha per nje president serioz dhe qe impenjohet fort ne loje

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 10:31

Shum flm Sulmuesi 🙂

Quiet Crazy
Quiet Crazy Day 1,865, 10:43

1. Festimbeqa un Kam mar vesh se kto idet tua qe ne kohen tende i bone nuk kan qen te tuat po te edenit apo me mir te themi commanderit te edenit aj te tha qe te fillosh ti pushtosh disa territore ne itali dhe tu jav jepje italianve.... Dhe ti kur sdo kishe pas mundesi mi pas ato arritje pa Ata djelmoshat e ts qe te perkaraheshin ty dhe ne vend teje jepshin supp ...

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,865, 11:10

Shum sene interesante ktu ne komente , po edhe ne artikull gjithashtu 😛

Suksese

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,865, 11:13

Kliton je djal i mir e i sjellshem (kur don)

Per President nuk je ende,as ti e as shum tjere qe kane kandiduar vec kot,ti e di qe nuk kom asgje kunder teje,thjesht i di aftesite e secilit qe kom pas kontakt me ta.

Mos harro,hap pas hapi, nuk mundesh me kapercy 10 shkalle pernjehere !

Gjithsesi suksese , mos i merr per tkeq fjalet e mia : )

EFALB
EFALB Day 1,865, 11:21

Vote
Suksese Kapedan Cerciz.Topulli

eShqiperia ka nevoje per president Kapedan edhe jo per president moraman.
o/

AqifPasha
AqifPasha Day 1,865, 11:34

Paskam qen i vetmi qe ka votuar kunder hihihi.
Ke mbeshtetjen e te gjithe antareve te PRv dhe normalisht do te bej cte jete e mundur qe kete here te realizojme nje rotacion te nevojshem per progres dhe prosperitet.
Mendoj se kete Shqiptaret do te dine te votojne per te provuar nje qeverisje ndryshe.
Susksese

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,865, 11:36

Fuck do kapem ne çdo artikull per çdo gje!
Suksese Klinton 😉

enzq
enzq Day 1,865, 11:44

Suksese o7

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 12:12

ahhahahahahahah 😃

Quiet Crazy
Quiet Crazy Day 1,865, 12:19

O festim beqa kandido edhe niher e shikojm qa muti do besh.

iPanchO
iPanchO Day 1,865, 12:57

Suksese o>

Andiroid
Andiroid Day 1,865, 13:02

V Respekte Kliton o7
Jam i bindur qe do sjellesh nje fryme te re ne kte loje... ; )

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 13:36

Shum faleminderit te gjithve 🙂

MeDzeLi
MeDzeLi Day 1,865, 14:01

V + Partia e Shqiperise ETNIKE te mbeshtet plotesisht ; )

Napoleon 54
Napoleon 54 Day 1,865, 14:26

Suksese

Apolonian
Apolonian Day 1,865, 14:27

Suksese kumanant !! 😃

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,865, 14:44

Faleminderit 🙂

T R A C E
T R A C E Day 1,865, 15:02

suksese

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 15:26

@arius kur e ke shkru ti at artikuj ato pun qe i ke cek kan qen te bera para shum kohesh per at edhe vijoi nje artikull i imi 😃

Catatumbo
Catatumbo Day 1,865, 17:34

@kabasila spari tregom ti kush ka qen MC edhe MO i EDENIT ne at koh masi paske aso lloj informatash 🙂

Arius argiri
Arius argiri Day 1,866, 23:52

ato pune o festim qe kane propozuar une nuk kane qene bere asaj kohe dhe nuk jane bere edhe sot dhe as do behen nese do te vazhdojme te qeverisemi nga presidentuca si puna e jote dhe e gameoverzit!!!! te thash dhe po ta perseris te zgjidhesh president dhe te jesh president jane dy gjera te ndryshme! fatkeqesisht ti dhe gameoverzi u nxituat te zgjidheshit president por nuk ditet te beheshit te tille dhe si rrjedhoj ngelet thjesht presidentuca !!!!!

Catatumbo
Catatumbo Day 1,866, 03:59

hahahahaahha e kam shkru nje artikull pe KARIUSIN ku tkam tregu shum mir un si PRESIDENT ca kam bo pastaj te kam ftu ty me kandidu po ti dukee dit veten se ske BYTH me kandidu, nuk kandidove kshtu nese do me tregu veten kandido e lej flajt mos mu bej i mencun ktu mu.
At dit kur ta deshmosh veten me pun munesh mem tregu mu se cfar presidenti kam qen. hahahahaha

ThePunisherzzzz
ThePunisherzzzz Day 1,866, 04:33

@festimbeqa ke qen presidenti me i sukseshem se bashku me Kushtrimz (mendimi im) kurse ti @Arius argiri nese mendon se ky eshte "Presidentuc" atehere te shofim qfare Presidentuci do behesh ti ne te ardhem apo nuk deshtiron ta marresh kete emer
@Festimbeqa Do kisha deshire te te shohja prap ne postin e Presidentit apo me mir te themi do doja qe ti te ishe sikur "napoleon54"

A E N E A S
A E N E A S Day 1,866, 04:46

Suksese 🙂

Gentian A Berbati
Gentian A Berbati Day 1,866, 07:33

Paq Fat

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.