Ambient on/off

Join the new world

 

Ju flet Presidenti!

Day 2,129, 04:32 Published in Albania Albania by Crazy Alboz


Pershendetjë,

Pik së pari urime për 1000 Gold që fituam falë Epic Warfare!


Në ketë artikull do t'ju paraqesë:

1- Shpenzimet të Mandatit ( Deri sot )
2- 1000 Gold

Ju kisha lut të lexoni më vemendje!

1- Shpenzimet të Mandatit ( Deri sot )
Shpenzimat të Mandatit ndahen në 3 pjesë: Supplies për Albanian-Army, Supplies për Epic Warfare, Supplies për shkak të luftrave të rezistencës.

- Supplies për Albanian-Army
Më 9 Shtator jan ndarë 108 Weapons Q7
Më 18 Shtator jan ndarë 1200 Weapons Q7
Total 1308 Weapons Q7

- Supplies për Epic Warfare
Dita 1: 400 Weapons Q7 ( 100 Weapons Q7 dhuruar nga FreeGigi )
Dita 2: 257 Weapons Q7 ( 200 Weapons Q7 dhuruar nga Kthetra Alb )
Dita 3: 209 Weapons Q7 - 790 Food Q5
Dita 4: 243 Weapons Q7 - 440 Food Q5
Dita 5: 158 Weapons Q7 - 560 Food Q5
Dita 6: 150 Weapons Q7 - 150 Food Q5
Total: 1417 Weapons Q7 - 1940 Food Q5

- Supplies për shkak të luftrave të rezistencës
Resistance War Montenegro më 9 Shtator : 160 Weapons Q7
Resistance War Montenegro & India më 17 Shtator : 3500 Weapons Q7 - 3000 Food Q5
Plus janë shpenzuar 5000 ALL për Combat Order që eshte vendos nga ILLYRIANS për shkak që Tori01 nuk ishte Online edhë nuk kisha si më vendos CO. Edhë 500 ALL për të ndrruar Location.
Total: 3660 Weapons Q7 - 3000 Food Q5 - 5.500 ALL

Gjithsej janë shpenzuar 6350 Weapons Q7 - 4900 Food Q5 - 5500 ALL

Tashti që ju paraqita shpenzimet dua më than që nga FabrikaShteterore janë morë 2000 Weapons Q7 edhe 8.000 Food Q5 ( Kam akoma 3100 cop ) kurse tjerat të gjitha nga Fonde Personale. Edhë falenderoj Illyrians që kan fut 6.000 ALL për Combat Orders!

Ah isha duke harruar që dje pagujta 15.000 ALL për çeshtjen e Organization Franceze.
Ketu keni screenshots
Mbulova sa Gold kam që mos më mirrni me sysh!

Nuk janë prekur ALL ose Gold të Shtetit.


2- 1000 Gold

Tashti vjen koha më ndihmuar seriozisht popullin edhë më rritur pak Thesarin e Shtetit me ALL.

Ky eshte Plani:

- 300 Gold të konvertohen në CC edhë të futen në Shtet ( 93.000 All më 210 ALL Goldi )
- 400 Gold të perdoren për rritjen e Training grounds të qytetarve që kan më shumë nevoje. Do krijohet një program së shpejti bashk më MoEdu.
- 130 Gold të dhurohen në fabrikashteterore2 për rritjen të fabrikes Q6 në Q7. Nevojten 250 Gold për ketë upgrade por 125 Gold jan aty mbrenda.
-100 Gold të rrijn në Bursa e Tiranes për 2 arsye, e para për të punuar në Monetary Market, e dyta sepse nese na nevojten ALL për naj luftë i kemi gati.

Me kaq e mbyll, ju falenderoj për kohen që më dhuruat!


Me respekt
 

Comments

THE LEGIONS
THE LEGIONS Day 2,129, 04:40

Firs coment and Big V

conlosteroristas
conlosteroristas Day 2,129, 04:40

suksese

eFerizaj
eFerizaj Day 2,129, 04:40

Vote

Shadow Striker
Shadow Striker Day 2,129, 04:41

Kam thene une ke te ardhme ti djale 😛

tori01
tori01 Day 2,129, 04:42

Ju flet radio tirana

BUB o7
BUB o7 Day 2,129, 04:43

V

LiLo1
LiLo1 Day 2,129, 04:45

hahaha ju flet Cp ahaha.Seriozisht ju lumte te gjithve si ty edhe grupit tuaj per kete pune qe keni ba e po beni,me kshu djemsh Shqiperia ka te ardhme

Qemali
Qemali Day 2,129, 04:47

sh bukur paster dhe qarte V 🙂

VisarJ
VisarJ Day 2,129, 04:49

V. Ne fabrikashteterore2 kam 140 GOLD te mbledhura se dje morra nje patriotic medalje dhe 10 i bleva ne treg.

V.

Ministria  e  Mbrojtjes
Ministria e Mbrojtjes Day 2,129, 04:55

Pershendetje jam Bursa e Tiranes edhe di te flas 😃

VisarJ
VisarJ Day 2,129, 05:12

hahahahaha

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,129, 05:16

Oj burs mshele! Te kam than 1000 her mos i fut hunt ku ste duhet!

Ministria  e  Mbrojtjes
Ministria e Mbrojtjes Day 2,129, 05:20

Ok na fal 😕

Zai Kaon
Zai Kaon Day 2,129, 06:29

Kujdes se flet dhe frengjisht ajo po deshi 😉

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,129, 14:04

Duhet ta kishit bo Bursa e Tironës 😛

Zai Kaon
Zai Kaon Day 2,129, 04:57

Bahamuti nuk di anglisht mire. 😛

jonkastrioti
jonkastrioti Day 2,129, 05:04

Te lumte CP po mire je tu punu 😃

Soldier of ISLAM
Soldier of ISLAM Day 2,129, 05:04

Voted 🙂

Arius argiri
Arius argiri Day 2,129, 05:05

Urime presidentit! keshtu vazhdo !

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 2,129, 05:07

Urime CP Urime qeveris se me te vertet po punon shum per kete komunitet 🙂 o7

SilentSurfer
SilentSurfer Day 2,129, 05:08

Urime o7

illegal name002
illegal name002 Day 2,129, 05:10

fol ma shum ej se spot ni ej a pom nin ti ?😛 , bravo vllazni.

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,129, 05:17

bravo vllazni.

iPanchO
iPanchO Day 2,129, 05:12

V , te lumt

Admiral General Mickey
Admiral General Mickey Day 2,129, 05:13

V

Orges13
Orges13 Day 2,129, 05:15

Urime. Bravo . Kjo qeveri po me pelqen vertet. o7

SeBi GJoKa
SeBi GJoKa Day 2,129, 05:15

V

AlBrave
AlBrave Day 2,129, 05:23

Bravo z.President,
kesaj po qe i thone pune e mire dhe transparence 🙂

KristiXH
KristiXH Day 2,129, 05:33

Bravo z.President,Voted 🙂

Kliton C.T
Kliton C.T Day 2,129, 05:41

Good Job mister President 😛

por do te them qe mungon dicka persa i perket luftes dhe punes te mire qu u be ne drejtimin e atyre 2 betejave qe nuk ishin aspakt te lehet 🙂 do ishte mire nje shkrim per to me statistike dhe te dhena qe tregojns se sa pune te madhe kemi bere dje gjithe shqipetaret 🙂


O Rrnofte shqypnia moreeee ohejj 🙂

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,129, 05:44

Nuk eshte detyra ime kjo 😃 Eshte nje gje qe nejse MoD deshiron mundet me e be. Una s'ja di luftes 😛

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,129, 05:53

V

Bravo

Shqiponjat e Dukagjinit
Shqiponjat e Dukagjinit Day 2,129, 05:56

V
Ju përgëzoj President per punën që bëni kaq domethënëse për eShqiprëtin. Uroj që të vazhdoni punën plot frymezim pa kursyer siq keni bërë edhe deri më tani !

Peja001
Peja001 Day 2,129, 05:58

VOTE

fatjol1234
fatjol1234 Day 2,129, 06:17

un them qe ato donacione 400 gold ,ti jepen lojtarve te div 2-3-4..Atyre qe kane me shum se 6-9 muaj loje.. mos ti jepen te rinjve fare , sepse mund te jen multie/ose lojtar qe mund te mos vazhdojne me lojen

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,129, 07:40

Pershendetje,

faleminderit per keshillen tende, do konsiderohet.

Me respekt
Crazy Alboz

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 2,129, 07:44

hail Crazy Alboz 😃

zamzon
zamzon Day 2,129, 08:34

Vote

Uncrowned  King
Uncrowned King Day 2,129, 09:38

o/

EL Diktatori
EL Diktatori Day 2,129, 11:04

V bravo per pune

BubullimaAl
BubullimaAl Day 2,129, 11:15

Bravo por mos te beht shum qefi hahhaha,hajde uremi se keshu sic po vazhdon ti do te kemi cp per shum kohe

Krye Qendra
Krye Qendra Day 2,129, 11:34

V pune e shkelqyer

enzq
enzq Day 2,129, 12:47

V

E vetmja verejtje qe kisha ishte se do ishte me mire qe here tjeter te hapni kanal apostafat per supplies dhe jo te behet nje mish mash sic u be te #eshqiperia 🙂

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 2,129, 13:10

Ka qen per rekllam qe eshte kanal i ri^^

Kliton C.T
Kliton C.T Day 2,130, 05:35

Peyon ne rradhe te pare ka qen per pune vlla ate pune qe duhej ta bente cdo cp ne detyr e jo te jet offline ne kohe luftrash e ta bejn punen e tije MU private 🙂 hajt shnet e euro 😛

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 2,131, 01:28

KKur ke shoqni te mir nuk ndihet kur jjeoffline sikur kohve vjetra qqqe ish njeri cp

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,129, 14:44

Pa tjeter vlla, por chati nuk ishte akoma krijuar (Une sdi 😕) edhe fatkeqsisht sa hyra ne loj pash 2 lufta edhe duhet te jepja ndihma sa me shpejt. Edhe nuk u menova shume me hap kanal tjeter. Ke shume drejt edhe e thash qy dje 🙂

Flm 🙂

Original Albanian
Original Albanian Day 2,129, 12:55

EDHE PSE KAM SHUM NEVOJ PER KETO NDIHMA ENDE NUK KAM PERFITU AS 1 ALL AS NI NDIHME NGA SHTETI NUK E DI KU PO I SHPERNDANI KETO NDIHMA PRANDAJ JU KERKOJ QE TE ME NDIHMONI TA RRIS TRAINING GROUND

Arius argiri
Arius argiri Day 2,129, 14:58

O djalka i vetvendosjes partia ku je ti te pakten per 8 muaj rresht ka qene ne qeveri!Ka pas presidenta ministra kryeministra pa hesap! a i ke kerkuar ndonjehere ndihme per te rritur strengthin????Nese nuk i ke kerkuar atehere mos ha kot mut tani ! besoj se isha i qarte !

Original Albanian
Original Albanian Day 2,129, 15:49

TA HA MOTREN NPIDH UNE ❤

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.