Ambient on/off

Join the new world

 

Ju Faleminderit!

Day 1,891, 04:37 Published in Albania Albania by LabernPershendetje te nderuar eShqiptare te eShqiperis krenare.

Ishte nje muaj i mirë nuk patem probleme te mëdha ishin disa lufta me Malin e zi por që na dhanë moral që të vazhdojm më tej ta clirojmë Shqipërinë dhe e bëmë këtë gjë edhe me 2 territore te malit te zi duke i bë kshtu 5 territore si asnjëher më parë.
Në të gjitha Sferat e lojës ne si Shqipëri u mundam dhe bëmë atë që është më e mira dhe duke e pa se cfarë mund të bëjmë kur duam, por nese i lëm problemet tona anash dhe bashkohemi do bëjmë atë që kurr se kemi pa dhe që sna mer mendja do bëjmë më të mirën e mundëshme.

Lufta me malin e zi na shkaktoi shumë probleme hapen luftë, hapen ndihma për mercenarë e këtë e bëm edhe ne dhe më tepër që paguanim mercenarë duke i shpenzu 100k+ all për të mbajt regjionet edhe këtë e bëmë se deshëm por na lodhi psiqikisht dhe ndodhi një gabim kur u desht ta propozonim Malin e zi, porpozova Serbin gjë që tani kemi 2 Armiq në luftra dhe na veshtirson punën.

Shpresoj që pas këtij problemi që u hap të jet ky i fundit për Shqipërinë dhe të mos ndodh më asnjëher ndonjë gjë si kjo apo më e rënde, por të lulëzojë Shqipëria më pastaj, të jetë edhe më mirë se tash, të bëhët endërra jonë që kemi në jetën reale ketu të bëhet realitet dhe besoj se e dini ku e kam fjalen tek një gjë e madhe që do i bashkoj Shqiptarët.

Fjala e fundit si President i eShqipëris është se kjo lojë më ka bë të ndihem se jam më i moshuar dhe më me eksperienc e kam pa vetën time shum larg, pash ardhmërinë apo pasqyrimin e viteve të mija pas një kohe të largët, gjë që më dha motiv se mund të bëj shumë gjëra në jetën reale nese dua pasi që këtë lojë e kam luajtur me muaj pa u ndal asnjë ditë, ka ndodhur që me miqtë e mi më të afërt të na zë mëngjesi apo të rrime me nga 2 dit pa gjumë për Shqipërin dhe ajo që kemi bë ja ka vlejt si cdo kontribut tjeter.

Ju faleminderit për të gjitha ata që më votuan në zgjedhje, dhe poashtu ju kërkoj falje që ju kam zgenjyer tej mase me këtë gjë.
Shpresoj dhe besoj që President i ardhshëm të ketë mësuar shumë gjëra nga ky gabim i imi pasi që ky gabim mos të ketë vend e të përsëritet më asnjëherë.

Sinqerisht më bëni hallall.
 

Comments

cobra26
cobra26 Day 1,891, 04:54

nje nder presidentat mat mire qi e ka pas eSHQIPNIA:D

Arius argiri
Arius argiri Day 1,891, 05:16

Per mendimin tim kongresi nuk duhet ta pranoje doreheqjen!Doreheqja tani nuk ka asnje kuptim duhej te ishte dhene dy jave me pare!

Vilar47
Vilar47 Day 1,891, 05:26

V 22

LiLo1
LiLo1 Day 1,891, 05:27

Nje paralajmerim per kongresmenet nga LiLo1 (mos tju shkojn nder mend me votu pro sepse si do qe te jet Laberni i mir i keq ka gabu apo jo) nuk duhet votu pro sepse ai eshte zgjedh cp dhe ai duhet te mbaroj mandatin sepse 1 her e bome impeachment dhe boll tashi tjera ma sdo ket

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,891, 05:33

o labern djali ... Zoti President jane bere gabime dhe me te medha se ky .
Sot duhet marre pergjithsit e gabimit edhe dil faqebardh .

Per mendimin tim personal mos e votoni PRO ate impeachment.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,891, 05:43

Gjest Fisnik Labern.

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Day 1,891, 05:56

+1 arius ! edhe mos votoni kundër këtij ligji,(http://www.erepublik.com/en/main/law/Albania/122596) sepse ashtu kështu serbia na sulmon : (

Andiroid
Andiroid Day 1,891, 05:57

Gabimet jane pjese e te qenurit njeri! Te gjithe gabojme (me ose pa-dashje)
Nga gabimet mesojme dhe eshte nje gjest i larte kur pranohen dhe kerkohet falje per to.
Gjithashtu eshte nje gjest i pjekur per ata qe i falin gabemet dhe eshte nje gjest femiror kur keto gabime permenden vazhdimisht.

MOS E VRIT MENIEN VLLA. Pune e madhe se po na pushton Serbia apo Mali i Zi.
Bazookat, Boosterat, Rocket, Q7 dhe EB per kto raste i kemi rujt dhe po humbem do humbim me nder si gjithmone! (dhe pastaj do çlirohemi prap)

Gjesti jot eshte fisnik por une personalisht nuk jam dakord qe te japesh dorheqjen.
Respekte

Gozhda
Gozhda Day 1,891, 05:58

Si burrat bravo. Hajde tash te Marrim Kosoven dhe ti stimulojme qytetaret qe të blejne armatime me ket oferten e re!

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,891, 06:00

Labern , kush punon gabon. Ke nejt deri ne 6 t'mengjesit dje , je nise per nshkolle/pune nje ore ma vone edhe normal qe lodhja i bon tvetat.

Hallall e ki t'pakten prej meje edhe krejt perkrahjsve te tu , se e dime se sa ke punu edhe je mundu gjat ksaj kohe sa je CP.

I boj thirrje antareve te kongresit qe mos te votojne PRO impeachment , pasi qe labern-i e meriton ta qoj deri ne fund kete mandat.


P.s Arius... nuk di qfar te them tjeter per ty vetem se ... je i mOdh , i mOdh

A E N E A S
A E N E A S Day 1,891, 06:21

Arius has no life! ._. Labern te kuptoj vlla:/ dhe me vjen keq qe po iken keshtu, gjithsesi bere nje pune te papare...Kishim 5 territore, tani kemi 4 por si kurre me pare Shqiperia ka pasur 5 regions dhe kjo na ben te ndihemi krenar...Te uroj nga zemra suksese

alkedsh
alkedsh Day 1,891, 06:25

o PRESIDENT UN JAM IRI KETU PO DOREHEQJQ ESHTE PA VEND PER NJE DISFATE ,KESHTU MBLIDHUNI JU KRYETARET DHE ORGANIZOHUNI ME MIRE SE POPULLI POPULL ESHTE ME SA MUNDIN LUFTOJNE TE GJITHE ,ORGANIZIM E NDIHME PER ATA QE JANE AKTIVE,TUNG

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,891, 06:34

Labern me perjashtim te atij komentit qe bere per WC qe besoj e bere pa u menduar ne te gjitha aspektet e tjera je treguar djal i aft per president .
Gabime bejm te gjith e veshtira esht ti pranosh dhe ti e ke pranuar ky gjest te nderon
Per te tjerat mos ki merak se do ti kthejm mbrapsht ne stepa sllavet

AL KiLLER
AL KiLLER Day 1,891, 06:44

Labern bravo te koft hehe se per ma mir su kan kerkush deri qetash
po e ki pas edhe krahin e fort aa 😉

UPG Commando
UPG Commando Day 1,891, 06:48

Gjest fisnik. Labern !!! Mos e jep dorheqjen .Vetem deshtaket bejne gabime dhe largohen. ti mos!! Sali berisha po e shet vendin jo ne qe humbem me krenari. Ne loje,... Po u largove je deshtak !!!

EFALB
EFALB Day 1,891, 07:20

Nje shprehje thote " Koka e falur nuk pritet"
Labern per 2 gjera me vjen mire:
E para qe nuk te mungoi kurajoja edhe the te verteten per gabimin tend, edhe nuk kepute genjeshtra apo justifikime si ato te tipit qe i kemi degjuar rendom me perpara si: jo ishte BUG i lojes, apo adminat na kane inat edhe na bene NE ne Serbin.
E dyta me kete gjest mendoj se ke treguar nje standart, nga ku te gjitheve na takon te mesojme, te jemi me te matur edhe me te pergjegjshem ne veprimet tona.
Ftoj kongresmenet qe te votojne kunder shkarkimit tend sepse ne kete moment nuk ka kuptim shkarkimi tend.
E rendesishme qe na duhet qe te gjithe te nxjerrim mesim nga gabimet edhe te mos krijojme kulturen e te gabuarit apo mendimin se bej gabim, kerkoj te falur edhe zgjidhet ceshtja. Duhet te rritim punen ne grup edhe konsultat me njerit jetrin qe te minimizojme gabimet edhe te ritim pergjegjshmerine.
Sa per situaten e luftimeve ju ftoj te gjithe tu japim pergjigjen e merituar armiqve tane, me te bashkuar edhe me te organizuar.

KD22
KD22 Day 1,891, 07:21

Me mire hapini lufte Serbise dhe mos sulmoni direkt por prisni 24h qe te fitojme sa me shume kohe dhe me pas sulmoje qe te ndihmojme aleatet te clirohen 🙂 Mos u dorzo vella se ke bere pune te mire.Malin e Zi e marrim kur te duam,le te sigurojme kongres dhe te ndihmojme aleatet.

Respekte kD22 aKa AlbK22

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,891, 07:27

Labern duhet me u krenu me punen qe ki bo,gabimet ndodhin aty ku punohet,nuk ke nevoje me jep doreheqje,dihej qe nese Mali i zi e merr ate territor do na gjuhej bashk me kuqkat serve,per kete aryse edhe i ndihmun me te madhe me marr ate territor!

Ta shfrytezojme kete situate tash per BB,sepse mund te fusim shum lojtare ne loje dhe mund ta rrisim numrin e lojtareve me te madhe !

Per mua ky ishte muaji me i veshtire ne loje dhe me i lodhshmi,po jom krenar qe kom qene pjese e Qeverise qe mbajti 5 territore dhe i neutralizoj armiqte me diplomaci !

o7

spiderwii
spiderwii Day 1,891, 07:28

kunder doreheqjes se presidentit! Duhet ta coje mandatin deri ne fund! Gabime ndodhin keshtu qe mos e vrit mendjen 😉
Do ti bejme balle sa te mundemi serbit! Heret a vone do ndodhte qe serbi te na hapte lufte keshtu qe nuk eshte bere ndonje gabim i madh 🙂

VisarJ
VisarJ Day 1,891, 07:30

Prej aq sa di deri me tani, kurr nuk ka qene gabim me i pase Serbet armiqe edhepse termi Natyror eshte term shume i larte per nje pjelle si ta.

Ti e meriton me ta ngrite kapelen.

Hasta siempre - presidente.

V.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,891, 07:33

Labern ishte nje nder muajt me te mire, arsyeja kryesore eshte sepse nuk pati manipulime, pati transparence, dhe pune te pandalshme per te patur 5 territore.
Gabimet ndodhin, dhe nuk besoj se eshte ndonje problem i madh, pasi gjate mandatit tend eshqiperia ka arritur shume me shume se ne mandatet tjera.
Te sugjeroj te mos japesh dorreheqje pasi nuk duhet te vendoset nje president i ri ne krye te shtetit, ne kete kohe pasi me nje president te ri nuk do kishim mjaftueshem kohe per tu organizuar (edhepse pushtimi mendoj qe eshte i pashmangshem).

Pula Me Cizme
Pula Me Cizme Day 1,891, 07:48

Prrrrrrrrrrr tik tik tik tik tikk

Labern, mos fol shum po hajde ti qijm nanen Serbis e tja marrum Kosoven. Me ik prej Presidences nuk ban.
Per mendimin tem lene Malin e zi e hajde ti blejm qato oferta e sene rene tarmatosemi shum e ta shfrytzojm rastin t;uftojm nKosove
N'hupshum thojm gabimisht u kane se po jav qim at nnan, e Nkoft qi fitojm i qojm shkijet n'rrs.

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,891, 07:50

votoni PRO NE Servia
votoni NO for Labern

rronirroni
rronirroni Day 1,891, 07:54

koha osht me e marr Kosoven per here te dyte le ta kallim djem edhe per lapidarin edhe en hupshim shnosh

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,891, 08:07

Rrespekt o7

Erlindi
Erlindi Day 1,891, 08:18

vella nuk esht mir te larguhesh sepse ne jemi ketu per te ndihmuar per luftra edhe te mos e votojn lidhin per serbin te gjith congreset
ishe nje prisident shum i mir per shqiprin ber shum per te arrite ti mbash deri para disa oresh 5 toka
suksese

Teuatamus
Teuatamus Day 1,891, 08:20

Vetem ne Shqiperi

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 1,891, 08:27

Gabime ndodhin. Presidenti kerkoi te falur dhe eshte gati te dorehiqet. Ky eshte nje gjest shume i pjekur. Une jam kundra pranimit te doreheqjes. Kemi mbrapa nje nga muajt me te suskseshem dhe perpara kohe te veshtira ku duhet lufte e forte dhe motivim mbarekombetar. Te bashkojme forcat e te luftojme serbin sic e meriton!

KOSOVA PlumbiArt
KOSOVA PlumbiArt Day 1,891, 08:28

V

Arius argiri
Arius argiri Day 1,891, 09:31

meqe pancho nuk ka fjale (e si mund te kete fjale kur eshte thjesht nje karton per me teper i shkuar mode!) per komentin qe une kam bere ,po e perseris komentin tim ne menyre me te kuptueshme
LABERNI NUK KA KUPTIM TE JAPI TANI DOREHEQJEN SEPSE LABERNI AS DUHET TE KISHTE PRANUAR TE BEHEJ PRESIDENT SEPSE QEVERIA E LABERNIT DHE MINISTRAT BAKALL TE KESAJ QEVERIE DUHEJ TE JEPNIN DOREHEQJEN DY JAVE ME PARE!!!!!!!!!!!!!!!!!
OK!
ESHTE E KUPTUESHME TANI!

iPanchO
iPanchO Day 1,891, 09:32

Labern,Gabimet ndodhin te pakten gabimet jon ato qe na bojn njerez per ato mos u bo aspak merak edhe nuk besoj qe eshte e nevojshme me dhene doreheqje.Ke bo nje pune te mrekullueshme o7 BRAVO!

maxXxy666
maxXxy666 Day 1,891, 09:32

Une se di pse qenka Gabim me be NE Servin..... Po edhe pse jan me te fort cka ka lidhje more kan qen edhe ne RL po ka pas aso qe sju ka honger Kari...

maxXxy666
maxXxy666 Day 1,891, 09:46

Edhe Labern te di per te Dobt qe deshiron te Largohesh....

Une nuk e di Kush eshte Rrot Kari qe thot se eshte Gabim qe kemi bo NE

Shtetin me te Poshter ne Planet....

Edhe pse e ke Bo NE duhet me e mbrojt e jo te thuash dua te largohem....

Se nuk jan Miq Por jan Armiq.......si ne RL si ne Loje....

erjol1
erjol1 Day 1,891, 09:48

Laberni te aendroje

nana100
nana100 Day 1,891, 10:15

Lufteeee me serbin.

Viva la Labern

GOTTl
GOTTl Day 1,891, 10:24

More Labern, ndegjoje Xhaxhin pasi qe nuk me ke ndegju ndojehere, Doreheqjen nuk e pranojm, por te pergatitemi per luften qe na pret neser apo pasneser dhe te armatosemi deri ne dhëmb.

Hail RitaOra and the Bank.

Te na rrofsh mor Arius Scaphoidus.

T R A C E
T R A C E Day 1,891, 10:29

Prej kur osht Gabim me shpalle Serbine Armik ???

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,891, 10:42

+1 Eros, labern , mos o vlla, sduhet te dorehiqesh vetem per dicka te tille... VOTONI KUNDER TE GJITHE KONGRESMENAT !

albAngel
albAngel Day 1,891, 10:43

ja ke QR

http://www.erepublik.com/en/main/law/Albania/122596

hahaha

:😕/

AlbMuslim
AlbMuslim Day 1,891, 11:53

me qe e keni bere serbin armik i hapur
atehere pritni sulmin e serbis, dhe zhdukjen e shqiperise nga harta ,
do jemi nen sundim te serbis, si bosnja , qe ka disa muaj nuk ka teritor

AqifPasha
AqifPasha Day 1,891, 12:22

Nga une e ke hallall president...

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,891, 12:36

Ajde ta bojm etnike Shqiperine tpakten ne loje,lene impeachment-in...

Xharau97
Xharau97 Day 1,891, 12:47

Shihni anen pozitive sulmi ne kosov mund te perdoret per nje baby boom te fuqishem

VisarJ
VisarJ Day 1,891, 12:57

+1 Eros

enzq
enzq Day 1,891, 14:20

Hallall buka me dhalle. NE Serbia all the way.

Ska nevoje per doreheqje Labern, vazhdo pune se je shume mire.

o/

Hajdaraga
Hajdaraga Day 1,891, 14:42

Mos e bej si Ahmet Zogu o Labern qe kur na sulmoi Italia ne '39 mblodhi plackat dhe iku.
Veprim i mire apo i keq,me apo pa dashje ska me rendesi tani ,koha do ta tregoje.Mos braktis punen qe ke bere deri tani dhe ata qe te kane votuar qe jane shumica ne loje.
Dhe meqe diskutohet edhe per votimin per NE mendoj se duhet votuar ne unanimitet qe te mos tregojme ngurrim dhe frike.Shqiptaret nuk jane trembur ndonjehere nga lufta.
SHQIPERIA E SHQIPTAREVE - VDEKJE TRADHETAREVE

Viktor696
Viktor696 Day 1,891, 14:51

Labern... best CP that Albania ever had !

V

ujku76
ujku76 Day 1,892, 01:49

Duhet te jesh teper naiv te besosh se nje propozimi i Serbise NE ishte gabim padashje. Une nuk e besoj kete.

Ku bazohem? Bazohem tek bindja ime. Bazohem ne faktin qe Ju luften me Malin e Zi nuk e kishit seriozisht. Nuk pashe shqiptare te luftonte ne Div 4, por vetem te huaj qe futen per BH. Betejen e fundit qe Malzezet e moren vetem me Div4, asnje prej lojtareve tane nuk luftoi. Me vetem full health dhe me 10 en bars mund ta levizja murin ne krahun tone. Por sigurisht qe i vetem eshte e pamundur te perballohej beteja. Aq me teper qe ne jam ushtar me pak force.

Dyshimi im, eshte se gjithshka eshte nje farse e pregatitur mire. Edhe ky artikull qe dyshoj se e ke shkruajtuar vete (sinqerisht dyshoj ne aftesite e tua per te vene pika dhe presje ne fjali).

Respekte atyre qe luftojne vertete per Shqiperine! Respekte atyre qe humbin kohen ne kete loje per idealizem, nacionalizem.

kalofshi mire

Va.d
Va.d Day 1,892, 04:13

+1 ARIUS

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.