Ambient on/off

Join the new world

 

ish-MoD Sei Kaon

Day 1,999, 09:40 Published in Albania Albania by Sei Kaon

Pershendetje shqiptare,
Pas artikullit qe bera per reformen ushtarake dhe pas fushates se "suksesshme" ne Indi une po jap doreheqjen si MoD leshi qe jam. Gjithe kjo po ndodh tani dhe jo me pare pasi nuk doja te krijoja konfuzion dhe te nxirrja nje lajm te kote te doreheqjes sime. E di qe ky largim nuk ka vlere pasi nuk eshte se jam nje MoD me shume eksperience dhe nuk kam kurrfare influence ne krahasim me disa te tjere ne eShqiperi.
Dua te theksoj se nuk kam pasur asnje njoftim mbi hapat qe mori CP yne, Snooop Lion aka PlisatPrishtine. Nuk e di se pse gjithcka ndodhi aq shpejt, ndoshta per shkak te rrethanave apo per shkak te paaftesise se Plisit. Me duket se kjo e dyta qendron me shume.
Po reforma ushtarake?
Nje budallek i papare me eshte dukur. Reforma eshte bere. Nuk mund te beni nje reforme mbi reforme! Mos shkelni mbi punen e te tjereve (dhe me kete dua te permend DonCurtis qe ka bere nje pune KOLOSALE dhe GJIGANDE dhe kemi komunikuar bashke cdo nate per mbarevajtjen e projekteve te reformes)
Nje moskoordinim te papare ka pasur.
Nuk mora vesh asgje dhe madje kur kam komunikuar rastesisht me A E N E A S ai u habit me ato qe po ndodhnin. Plisat sapo erdhi dhe mori territor eShqiperia (ashtu sikurse ndodh gjithmone ne fillim te cdo mandati) dha dy ligje: NE ndaj eSerbise dhe AS ne eIndi. As njefare keshillimi, njoftimi, paralajmerimi apo ku ta di une, nuk me tha. Une si MoD duhet te shikoja ligjet qe te merrja vesh se cfare po ndodhte.
Sot ne mengjes marr vesh dicka tjeter me idiote (sipas mendimit tim), qe e pashe rastesisht te postet dhe madje kur LiLo1 me pyeti se a isha ne dijeni nuk iu pergjigja sepse me erdhi zor qe te tregoja paditurine time mbi situaten.

Marreveshja me eIndine


Ku u konsultuat ju qe e bete kete gje. Ne artikullin zyrtar te tij CP i eIndise thote qe ata e vendosen shume shpejt marreveshjen. Ne moment te fundit e kishit lene? Po pse aq shtrenjte? Iu la gje mendja qe ne ti paguajme 30k cc nje vendi te humbur. Une me mire i paguaja 30k cc eSerbise dhe mbaja 3 territoret origjinale si ne RL dhe ate nuk e beja fare. (Kete shembull e bera per te theksuar demin ekonomik qe po beni)
Jeni treguar fort te papjekur me keto vendime hic te pamenduara.
Shpresoj qe te gjithe t'ia kaloni mire.
Ju faleminderit per detyren qe me besuat por nga ajo c'ka ngjau un kam dale si nje kukull qe ishte marre sa per numer dhe per te thene qe ekzistonte nje person pergjegjes ne letra per mbrojtjen.

Ju lutem me shkarkoni nga detyra dhe paci mandat te mire dhe te begatshem.

Sei Kaon

 

Comments

DonCurtis
DonCurtis Day 1,999, 09:59

Ke bere gjene e duhur qe dhe dorreheqje. Seriozisht, kane ndodhur ndryshimet me te medhaja ne eShqiperi dhe asnje lojtar nuk eshe pyetur per kete gje. U kthye ne DIKTATURE eShqiperia...

illegal name002
illegal name002 Day 1,999, 13:02

o te lumt goja o vllau i mentorit jau palove ktyne inatgjive , hajt se se kan gat e kshyrmi mujin tjeter a po fitojn mo kta pi**at.

KomandantiLegjendat
KomandantiLegjendat Day 1,999, 09:59

jam me ty^^

A E N E A S
A E N E A S Day 1,999, 10:00

Edhe un kam vendosur te jap doreheqjen si Vice MoFA per shume arsye...Te me falni

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:03

Vlla po me duken hapa te pershpejtuar keto vendime qe ke marr , gjithsesi sic e ka permend Rita Ora ne artikullin e tij qe kishim shum pak koh dhe menduam qe serbi do te na bej NE sikur qe nai ndaloji AS muajin e kaluar nese te kujtohet, per at u desht me vepru shpejt dhe besoj qe shumica jan te knaqun me ket hap qe e boni shqipnia,

Respekte nga MoD team 🙂

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,999, 10:07

Te kuptoj shume mire. Por marreveshja prej 30000 cc ishte shume e tepert.
Eshte shifer e madhe per ne ajo. Ne nuk kemi as para rezerve neper organizata sepse nuk kemi as organizata.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:09

Sei Kaon nese e ke vrejt betejene par se cfar lufte osht zhvillu, qe nai moreen D4 prej 1600 poenave, ather nuk besoj qe jan shum 30 k cc se kishim mund me ngel te pushtuar ...Gjithsesi mendimi im

Rilindasi
Rilindasi Day 1,999, 10:08

Përshendetje FestimBeqa, si të shkojnë punet e komandimit të kukullave, ndihesh keq që nuk keni mundësi që njerez të ndershem nuk po ua japin?
Dua të të rikujtoj se eShqipëria nuk është pronë private e askujt, dhe si e tillë duhet të konsiderohet, përderisa nuk vleresoni mendimet dhe punen e të tjerëve dhe flisni për përçarje duhet të kuptoni se jeni një nga ata sponzorizues të ketyre përçarjeve.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:11

Te lumt Rilindasi,! me dit Barak Obama qe qekaq i zoti je meniher te punson ne CIA xD

Rilindasi
Rilindasi Day 1,999, 10:16

Mos u trego naiv, por ndihu në turp, nuk është punë sherbimi sekret ketu, janë gjera që dihen dhe duken, vetëm do ua kujtoj janarin, më vjen keq që më duhet të e them deklaraten e madhe, se "Dohërëqja nuk mjafton", duke zhvatur gold të majm , sepse unë zhvatje e quaj, e duke berë veprime anti morale edhe pse në lojë, po e qoni ketë komunitet çdo herë e më posht, unë do ndihesha në turp, por e di se për ty turpi është fjalë e panjohur.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:34

Bravo vlla, ashtu asht sic te thuash ty ... Gjithmon ke qen me i miri dhe do te ngelesh pa dyshim....
Hail Rilindasi
Hail Gjilani123456789

Rilindasi
Rilindasi Day 1,999, 10:43

Mendje injoranti që qellim kryesor e ka zhvatjen dhe perparimin personal keshtu flet, besoj se të gjithë po e kuptojnë pse Shqipëria ketu nuk mund të zhvillohet , dhe për ketë ti po krekosesh, mirë që mjeranëve si puna juaj nuk u japin rast në jetën reale, për ketë egon tende përsonale po e ushqen me një lojë virtuale, kënaqu festimbeqa, vetëm kjo lojë të ka mbetur. në realitet e ulë koken para sllavo-maqedonasëve dhe u thua, po ju lutëm, po çfarë të bejë? Unë po ndjej keqardhje se emrin e eShqipërisë po e ulni sa më posht, se sa për miopet si puna yte as që do brengosesha. Në kofsh bektesh e mer vesh , thonë nga Kosova.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:47

Bravo bre Trim i Trimave , RILINDAS aka ISA BOLETINI xD

illegal name002
illegal name002 Day 1,999, 13:01

hej festimbeqa qka ke ti kunder meje , ti qenke noob fare more diktator , ti bashk me ata pisat tjer.

Kriegsgott aKa Cyanide
Kriegsgott aKa Cyanide Day 1,999, 10:03

WTF ... ..... Qa je tu fol o vllaa ...... __????___ O : O : O : O : O : O : O

I cann*t BELIVE : = (/

Peja001
Peja001 Day 1,999, 10:03

nuk besoj qe osht pyt cp e le mo ti

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:04

Ndersa me shum keqardhje po e them se kur shqiperia fillon te lulzoj, menjeher fillojn percarjet 😒

KRIMIKO
KRIMIKO Day 1,999, 10:09

Po sigurisht o Festim qe fillojn percarjet kur ka lojtar qe rrijn me ore te tera para PC per kete loje dhe pranojn poste qe i bejn me devotshmeri, e ne ate momentin vjen njeri ne kete rast CP qe ste pyet as per leng e as per mish, cdo njeri ka dinjitetin e vet te cilin e ka ndertu me mund ne kete loje, dhe smund ti lejohet askujt qe ti shperfill antaret e qeveris e te veproj veq ne koke te vet.

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:12

Krisfor ti si exMOD i muajti te kaluar a harrove si ta futi serbia e nuk te la me lancu AS a?

izishkoder
izishkoder Day 1,999, 10:10

Vlla ne e dina pak a sh se ti je nje keshilltar i CP te ri po dhe per mendimin tim kjo marrveshje asht apsurde. Sja vlen aspak te pagujm at sh parash. Pastaj skuptoj dhe dicka tj se pse i falenderoni aleatet per luften kur ju keni ble ate? A mundeni me ma shpjegu ket gja?

izishkoder
izishkoder Day 1,999, 10:19

absurde*

KRIMIKO
KRIMIKO Day 1,999, 10:30

Ne nuk arritem te kemi kongres, por jo qe na pengoj per AS , pasi nuk kishim gje te vendosur per AS, por te pakten kishte kordinim dhe transparenc per cdo vendim midis lojtarve sidomos atyre qe ishin pjes perberse e qeveris

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:33

Bile Bile muabeti per AS ne INDI osht tu u ba qe 3 muaj e me teper xD

KRIMIKO
KRIMIKO Day 1,999, 10:37

Ka ndryshim kur dicka eshte ne diskutim e ka ndryshim kur dicka eshte e vendosur. komentin im i fundit , dhe spo e kuptoj pse ti po komenton nje artikull kur ka e shum se 2 muaj qe ste kam pa duke komentin perveq se V ose S 😛 nejse un me kaq e mbyll i nderuar festimbeqa, ishalla nuk del kjo qeveri se ajo e janarit 😕

Catatumbo
Catatumbo Day 1,999, 10:40

Kjo qeveri e tregoi veten KRIMIKO, mua me vjen shum keq qe disa kan anderruar dhe anderrojn te jen CP i suksesshem si plisat mirpo ja qe ai e arriti xD

Ndersa mundesisht ja dergon numrin e celularit CP-s qe te pyet ne te ardhmen xD

KRIMIKO
KRIMIKO Day 1,999, 10:05

Me vjen keq per ty se je djal puntor dhe shum aktiv, por fatkeqesisht keto gjera sjell mos pergjegjsia dhe mos transparenca , ne kete raste e CP tone.

Prisja nivel me te lart drejtimi nga Snoop lion/rita ora/plisat prishtina/ karaca ne tamel/pshesha me kos/

illegal name002
illegal name002 Day 1,999, 10:30

ahhahaha bravo .

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 2,001, 09:31

+1 .

TroyannForc
TroyannForc Day 1,999, 10:06

Me vjen Mir nga sei kaon qe jepi dorheqje sduhet te jet ne ket qeveri qe te bej hjg qe ritaora osht kukulla e FestimBeqes E kUSHTRimzit e dim mir kush osht 😛

MDejzi
MDejzi Day 1,999, 10:09

Flm per punen tuaj te gjithe atyre qe japin doreheqje,Dua te ju tregoj qe nuk eshte asgje ku punohet ka edhe keqkuptime e mosmarreveshje,me rendesi eshte Shqiperia mos te ndalet.
Falenderit nga ana ime.
Lufta e fundit ishte sukses te cilin e pam te gjithe,marreveshja eshte sukses qe do ta shohim te gjithe.
E pergezoj plisin sepse jo gjithmone te gjithe jan te kenaqur me vendimet e CP,por meqe e dijme deri tani,loja ka sistem presidencial dhe tek e fundit ai eshte Alfa dhe Omega e nje shteti,vet e kemi votuar,prandej ta mbeshtesim programin e tij deri ne fund sepse surprzat nuk kane perfunduar.o/

DonCurtis
DonCurtis Day 1,999, 10:27

Nuk mund te arsyetohemi me fjalet "e keni votuar, tani ai i mer vendimet"... E kemi votuar se ska pat tjeter, jo se kemi besu ne "idealet" qe ka.
Vendimet i mer presidenti, por pyetet populli. Ai sistem ku vendimet i mer 1 person apo nje grup i vogel personash pa pyetur popullin, quhet DIKTATURE.
A ishin budallenj 90% e CPve te kaluar qe per cdo vendim te rrendesishem benin nje sondazh per te pyetur popullin? A thua ishte aq urgjente saqe nuk pritej nje dite per te diskutuar me popullin? ....

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,999, 10:33

E drejte kjo qe thua Don. A thua sikur, po te luftonin indianet kundra nesh do benin diference te madhe ne ate beteje. Nese do te arsyetohej me mire dhe me shtruar kjo ceshtje do te kishim dale patjeter me nje zgjidhje me te mire dhe me frytdhenese.

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 2,001, 09:33

dmth ne e kemi votuar dhe ai tani ta hedhi ne kosh voten tone duke mos pyet asnjerin ? sme pelqen kjo gje qe i ka ndodhur anetareve te qeverise ...

Only Ethnic Albanian
Only Ethnic Albanian Day 1,999, 10:24

per marrveshjen jam dakort por me detyrimet nuk jam dakort fare pasi ne shpenzuam shume food per te arritur te mblidhnim foof edhe cc per AS nderkohe qe tani i detyrohemi edhe 30k cc cdo muaj + 10k cc nga pakti me francen + DMG e pa paguara te mercenareve

Cfar po ndoodh me qeverite tona perse veprojne ne kete menyre te pa pergjegjshme ku eshte keshilli me te cilet do keshillohej CP yne perpara cdo vendimi ????
kaq shume pyetje edhe asnje pergjigje ose sqarim

gjithsesi nese cdo qeveri nuk perfaqeson popullin te mos e taksoje ate per cfare na i merr taksat nderkohe qe shkon edhe ia dorzon nje kombi tj

illegal name002
illegal name002 Day 1,999, 10:27

o kjo qeveri o kukull kini me met pa kabinet ,POSHT QEVERIA E PISAVE , bravo vllazni.

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,999, 10:41

Sa te filloje Shqiperia me lulezu edhe me u permiresu dicka,qohet nje grup i lojtareve edhe fillojne percarjet, skeni cka me thon se kshtu eshte,edhe nese dikujt nuk i pelqen!

Marreveshja me Indine eshte me e mira qe ka mujt me u bo!
Ju po mendoni qe India eshte e dobet dhe hajt shkojme shume lehte atje, po mos harroni qe eshte shtet proCoT dhe aleat shum i ngushte me Bullgarine,dhe 30k cc nuk jane asgje nese nuk e kemi CoT qe lufton kundr nesh!!

Per AirStrike si me u pyet populli kur ajo pune po flitet qe disa muaj,dhe madje ndodhi shum shpejt 24 ore kohe me u koordinu me aleatet dhe me bo bisedime me Indine : )

Nuk thoni shyqyqr qe shkum ne Indi e tash te mbrojm qendrimin atje e te kemi kongres po llap llapa!

hajt me te mira

Kliton C.T Day 1,999, 10:51

Comment deleted

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,999, 10:52

gabimi i tij, mirepo me rendesi eshte qe gjithcka ka shku mire per Shqiperine kjo ka rendesi !!

Soldier of ISLAM
Soldier of ISLAM Day 1,999, 11:32

Ti zoteri kushtrimzz kjo fjalia qe e perdore "nje grup i lojtarve" osht shum e pavertet se ktu kemi te bejm me paknaqsin e "shumices se lojtareve" . Ne nuk jemi kunder AirStrike qe esht ber , por thjesht kjo pages prej 30k cc esht e paperballueshme duke pas parasysh edhe borgjet e tjera qe i kemi 😒:S

illegal name002
illegal name002 Day 1,999, 12:06

bravo florim se shumica jemi kunder ktu jon njo 5-6 vet qe kqyrin me manipulu me lojtart e tjer .

Lapraksi
Lapraksi Day 1,999, 11:08

Bravo Sei Kaon, bere levizjen e duhur.
Te kisha gjykuar me pare si nje person punetor,i drejte e i sinqerte dhe nuk me zhgenjeve.Tregove qe je nje njeri me vlera dhe qe nuk i pelqen padrejtesite, si ne rastin konkret shperfillja e "CP" ndaj anetareve te qeverise.Se kuptoj se si mund te merret vendimi per AS pa u konsultur se paku me MOD e vendit.Gjithsesi bere mire qe u largove nga kjo qeveri kukullash e drejtuar nga persona qe vuajne nga sindroma e madheshtise por qe harrojne se jane vetem ne nje loje.
Respekt!

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,999, 11:48

Sei Kaon me vjen keq per kete vendim qe ke marre , kam respekt per ty se je punetore shume i zellshem i palodhshem (ende me kujtohen raportet e tua si ambasador i francez per ekonomine dhe qeshtjet e brendshme te Frances , pastaj angazhimi dhe ndermjetesimi qe ke be per marrjen e organizatave : ) ) pune pare ekselance . Qeshtja e airstrikut eshte diskutu qe 3-4 muaj , kur kam qene pjese e qeverise heren e fundit (se mbaj mend sakt , rreth 3muaj ) , si destinacion jane permend disa shtete (qe nuk dua ti permend sepse kane qene sekret shteteror ) , dhe India eshte vendi me adekuat per shkak te pozites gjeografike edhe mpp-jave qe ka ne dispozicion. Po te shkojme ne kore te jugut eshte rrezik se kemi Japonin fqinje pto e serbeve, dhe rrezikojme te shkelmohemi prapa , siq u shkelmua Mali i Zi nga Malejzia sot.

Vendimi per Indi ka qene i ngutshem sepse koha ka qene e limituar eshte dasht me ja bo priten serbise qe mos me i leju me na bo NE te paret perndryshe Airstrike do te kishte deshtu . Ka qene mundesia e fundit per kongres sepse ka muaj qe skemi dhe mjetet financiare po shterrojne cdo here e me shume . Perpos faktit qe CP nuk te ka lajmeru per sulmin ty si MoD (per arsye qe nuk i di , e as nuk du ti paragjykoj) , nuk shoh diqka te keqe ne vendimet e keto diteve te fundit.

Sidoqofte te uroj suksese te metutjetshme , njerez si ti i duhen Shqiperise , dhe shpresoj qe ne te ardhmen te shoh prape te angazhuar drejtperdrejte ne zhvillimin e Shqiperise sone euro-aziatike : D .

Me t`mira vlla o/

namelesstrikeagain
namelesstrikeagain Day 1,999, 12:44

Si fillim po mvje keq per ket lajm sepse artikujt e tu kan qene shume informues edhe korrekt dhe shpresoj qe kontributin tend ta vazhdosh sepse nje si ty duhet..
persa i perket " reformimit te MU " siq e thash edhe te artikulli tjt ishte nje veprim idiotesk sepse hodhi poshte nje pune qe ende nuk kishte nis ( moduli ushtarak i propozuar nga Andi ) por gjithsesi kur perdor veto CP nuk kena c'bejme vtm t presim dt 5
Persa i perket AS une sot e mora vesh per ket " qira " qe duhet te paguhet dhe jam dakord me ty kur thua qe me 30k cc mbaje territoret tona autoktone dhe besoj qe aprovimi i AS pa nje kordinim i " elites " qeverisese por gjithsesi kur vendoset nje marionete ne qeveri dihet se si punojne gjerat ...

LiLo1
LiLo1 Day 1,999, 13:20

Qr u shtune njerezit ne radhet e tradhtareve te kombit u shtu edhe Sei Kaon puu puu more djal si more tradhtove kombin se pse te gjith ato qe mendojn ndrysh nga keshilli i shtrigave jan tradhtar mos more ti Krisfor se tan e dina qe ke deshtu si Cp marre marre kur ne Shqiperi gjithcka lulezon ju i veni flaken turp turp per Armiqt e kombit skeni marre
Sei Kaon te kthehem ne rrealitet ne se vendimi jot mbeshtet ne ate logjike qe ti ke shpjegu i bashkohem mendimit tand sepse MoD per emer nuk mund te jesh kjo eshte 1 minus i madh per RitaOra qe ka leju me shku situata deri ketu

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 2,001, 09:40

posht tradhetaret 😃

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 1,999, 13:22

Sei Kaon ke vepruar shum mire ju lumt. Kete situat qe kan kriuar dhe kan premtuar 30.000 All ia thash une Lilo1 dhe ai u habit. Dhe me tha se do fliste me ju per kete situate. Se kush eshte ne dijeni per gjith keto para per ti dhene. Se si keto persona qe fusin ne borxhe EShqiperine eshte budalliku me i madh.
Po ashtu shum persona te pa kuptushem po edhe me Mercenaret kan vepru nuk i kan paguar dhe ato po luftojne kunder nesh kur ka lufta me ESerbine. Si shembull nje grup Turk.

Molosi
Molosi Day 1,999, 13:30

Pershendetje te gjithe grupeve debatuese. Shum keq qe keni arrite me deshperu ni lojetar aktiv e punetore si Sei Kaon. Pra vet doreheqja e tij don me than shum per CP edhe qeverine, ne aspektin negativ, te cilet duhet me reflektu ketu edhe me jep nje arsyetim me te gjate. Mirepo i lus te gjith qe marrin pjese ne debat, qe ju lutem mos e beni debatin ne at nivel qe kundershtarin me kqyr si armik te perbetum, seriozisht nuk po me pelqen hiq menyra qysh po kuptohet ketu demokracia. Nuk eshte demokraci gjithmon me akuzu qeverin edhe CP, nfakt shumicen e herave duhet mi perkrah edhe me i mbeshtet, jane qeveria jone dhe presidenti yne, jo armiq tone. Keto vendime te shpejta te qeverise e kan pas natyren e tille, une i perkrahi se levizjet e qeverise kan qe shum te menqura, tash kemi territor dhe me ne fund e realizum AS me sukses, vete e kam percjell prej fillimit dhe pernime lufta e pare ka qen ne rrezike. Mirepo kjo nuk e arsyeton te gjitha, mendoj qe CP duhet me marr pjese ne kete debat dhe me dal me ni arsyetim te gjate cka e qysh ka ndodh, edhe me mbeshtet vendimin e vet. Cdo marreveshje ne erepublik me shum se 1 muaj me doket e paarsyeshme, ama pasi eshte bere marreveshja per qera me Indin, 1 muaj spaku duhet me i qendru permas (une vete jam kunder qera me pagu, po tash duhet me mbeshtet qeverine). Pra ju kisha lut te ngrisim nivelin e debateve politike (ti marrim shembull vllaznit tone amerikan), kurgja sna mungon neve zgjuarsia me u bo si ta.
Hail Albania (balkano-aziatike)

Leotrim93 Day 2,000, 11:14

Comment deleted

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 1,999, 14:04

Molosi jam dakord me fjalimin tat po keshtu na fusin gjithmon keto persona te pa ndergjegjeshem ne borxhe me shembull si me Indine dhe po ashtu me nje MU mercenare Turke. Dhe ne tjeret duhet me i paguar mua sme duket normale por duhet me kontribuar gjith se bashku.
Dhe eret tjera si CP-ja si pjesa tjeter e qeverise te lajmrone kryetaret e MU-ve dhe te Partive qe te jemi te pregaditur edh per keto gjera. Se me Indine skishte nevoj qe Lojtaret te harxhohen shum duke e mbajte muret deri 95%.

Kostandini
Kostandini Day 1,999, 15:04

Qe pse kom qen qysh n'fillim kunder AS-se, na e moret ftyren.

Na turperuat.

TURP TURP TURP...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.