Informacje od Rzecznika Rządu #1 - początek kadencji, sukcesy ONE, skrzynka MSZ.

Day 1,234, 12:34 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Drogie eObywatelki i drodzy eObywatele!

Prezydent wraz z Rządem chciałby przede wszystkim serdecznie Was przywitać na początku tej kadencji, która bez cienia wątpliwości będzie jedną z ciekawszych biorąc pod uwagę program prezydenta aViego i jego National Goalsy... 😉 W dzisiejszym, pierwszym wydaniu gazety Rzecznika Rządu skupimy się głównie na sprawach zagranicznych, jak i przedstawimy krótki opis ostatnich wydarzeń militarnych dot. sojuszu ONE. Zapraszam do lektury.
Jak wiadomo, w tym miesiącu jednym z wielu celów MSZ jest utrzymanie przyjaznych relacji z sojuszem ABC. Podjęto już kolejne kroki w celu bliższej współpracy z tymi państwami, czego przykładem może być nasze nowe MPP - z Estonią. Możemy cieszyć się kolejnym państwem z naszego rejonu, a jak wiadomo - im więcej sojuszników przy granicy, tym rdzenne regiony bezpieczniejsze. Posiadamy już MPP z Łotwą, pozostaje jeszcze kwestia podpisania sojuszu z Litwą - rozmowy trwają.

Kontynuując temat sojuszy (MPP) za kilkanaście godzin skończy się ustawa o MPP ze Słowenią - państwem przyjaznym sojuszowi ONE. Wcześniej nie mogliśmy podpisać owego paktu z prostego względu - mieliśmy podpisany sojusz z Włochami, a co za tym idzie, Słowenia podczas ataku na Włochy straciłaby z nami MPP. Podobnie zresztą było z Republiką Macedonii (FYROM), jednakże i ta sprawa już została podobnie rozwiązana, a sojusz z w/w państwem jest już faktem.

Kolejną istotną informacją od MSZ jest publikacja pytań zadawanych przez społeczeństwo wraz z odpowiedziami samego Ministra Spraw Zagranicznych - Mańka M. Drogi ePolaku! Jeśli nurtuje Cię jakieś pytanie lub masz wątpliwości związane z działalnością resortu MSZ pisz śmiało! Przygotowaliśmy specjalny Spread, dzięki któremu możesz się z nami z kontaktować.

Link do arkusza TUTAJ.MON pragnie zawiadomić, że zmniejszyliśmy wymagania do Koksów - grupy specjalnej pod rozkazami MONu. Osoby należące do "koksów" otrzymują od MONu dzienny przydział broni q5 oraz rozkaz gdzie należy zostawić cały swój dmg. W przypadku przynależności do tej grupy nie jest możliwe wspólne bicie ze swoją grupą bojową (GB oraz koksy/tanki są zliczane osobno oraz biją w innych sytuacjach).
Wymagany hit z broni Q5 to minimum 1250.
Aby zgłosić chęć przynależności do tej formacji prosimy o wypełnienie poniższego formularza:
http://tinyurl.com/5stu3lwMinisterstwo Obrony ponownie informuje - każdego kogo stać na bilet i kto chce pomóc (+ ewentualnie na bilet powrotny) prosimy o przenoszenie się do Kaliningradu. Każda osoba zwiększa koszt wywołania RW o 0.1GOLD, na poprzedni nasz apel odpowiedziało ponad 200 osób, co zwiększyło koszt spodziewanego przez nas powstania w tym regionie o ponad 20GOLD. Jest to o tyle przydatne, że sławne już carbonowe powiedzenie "golda nie ma" nie dotyczy tylko Polski, a całego e-świata, stąd każdy gold, który ubędzie naszemu przeciwnikowi jest na wagę... złota 😉

Skoro już o Resistance War i ogólnie o walkach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o ostatnich sukcesach sojuszu ONE. Przede wszystkim najistotniejszą informacją dla Polski jest fakt, że wyparliśmy Brazylię z rdzennych regionów Hiszpanii, naszego przyjaciela. Co więcej, Hiszpania prowadzi aktualnie cztery (!) kampanie przeciwko krajom członkowskim sojuszu Terra - Francji, Brazylii, USA, Portugalii.

Sytuacja ONE przedstawia się następująco:


Kliknij na mapkę, by powiększyć.

Polska współpracując z Hiszpanią z sukcesem zajęła sporą część Francji, odcinając wszystkie regiony od stolicy - Paris Isle of France, co oznacza, że nasz wróg nie ma bonusów ze wszystkich odciętych regionów, co można dokładnie sprawdzić tutaj: http://www.erepublik.com/en/country/economy/France


Kliknij na mapkę, by powiększyć.

Hiszpania przy współpracy sojuszu ONE zajęła serce Brazylii i Ameryki Południowej - North of Brazil, tym samym uszczuplając społeczeństwo tego kraju o ponad 2500 obywateli, co jest sporym sukcesem.


Kliknij na mapkę, by powiększyć.

Dwa kraje przyjazne sojuszowi ONE - Macedonia wraz ze Słowenią zajęły praktycznie całe Włochy (kraj EDENu). Włosi odzyskali jeden region, cała reszta jest pod okupacją.


Kliknij na mapkę, by powiększyć.

Serbia natomiast brawurowo rozprawiła się z Chorwacją na kilka dni wymazując ją z mapy. Niestety - dzisiaj Serbia straciła na rzecz Chorwacji region North Dalmatia, przez co kraj ten znów w przyszłości może stwarzać zagrożenie. Serbia kontynuuje ataki na Bułgarię.

Rumunia, a raczej jej widowiskowy upadek, czyli wisienka na torcie. Kraj mastercardów i adminów za kilka godzin zniknie z map wykończony przez naszych węgierskich braci. Bitwa trwa: http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/5398 .

Drodzy Obywatele i Obywatelki, na koniec przypominamy, by zawsze podążać za rozkazami Ministerstwa Obrony Narodowej!

Pozdrawiamy serdecznie,
Rzecznicy Rządu: Mixliarder oraz PrismTank

Czytaj i subskrybuj:


Szatę graficzną wykonał S'til