"First steps in erepublik "

Day 1,694, 05:06 Published in Albania Albania by iI L Y R I D Aa

Ndiqini gjithe udhezimet e ketij artikulli hap pas hapi ju lutem qe te jeni te suksesshem

Nuk do shkruaj shume sepse gjithcka eshte e shpjeguar me imazhe. Ju garantoj qe nese ndiqni kete guide do kaloni nga nje lojtar I ri I pambrojtur ne nje lojtar te afte te avancoje ne cdo fushe te kesaj loje brenda nje dite, duke ju keshilluar per gjera qe do ishte shume me e veshtire ti zbulonit vet.Hapi 1: Luftoni me arme Q6 ne cdo moment, ruajini dhuratat per me vone, mos kini frike ti blini sepse nuk do ju mungojne burimet ekonomike nese ndiqni keshillat hap pas hapi.

Para se te filloni blini tanke Q6
:Blini 15 tanke sepse do ju duhen me pas per misionet.

Hapi 2: Bashkohu me nje Military Unit MU(Njesi ushtarake) para se te nisni te luftoni sepse ju kursen kohe dhe do plotesoni 2 misione vetem me nje klikim.Kur tju shfaqen tabelat per rritjen ne nivel klikoni sic tregohet me poshte:Misioni I pare ne rradhe:Hapi 3: Per te plotesuar kete mission kthehuni ne Home dhe ndiqni hapat duke klikuar si ne imazhet me poshte:


Mundohuni sic tregohet dhe ne imazhe qe te zgjidhni beteja qe NUK e kane simbolin e nje grushti anash flamujve, sepse e keni me te lehte progresin tuaj. Tani ndodheni ne fushen e betejes, shihni me poshte imazhet me informacione te vlefshme:

Si te luftosh:Si te hani buket dhe energy bars nga te cilat do keni shume ditet e para:


MOS PERDORNI NE ASNJE MENYRE GOLD (AR) PER TE RRITUR HEALTH:


Si te ndryshosh armen:
Sa here qe te ngriheni ne rangun ushtarak do shihni kete tabele dhe do fitoni si cmim nje energy bar qe ju jep 100 health. Luftoni derisa te arrini te fitoni rangun qe ju kerkon misioni dhe tu dal tabela:Rekuperoni 100 health duke klikuar Eat Foo😛
Klikoni perseri ketu:

Vazhdojme me misionin e dyte ne liste:Vazhdoni luftoni derisa te vrisni 5 armiq dhe pastaj klikoni prap misionin:

Nese I keni ndjekur keto hapa tashme duhet te jeni zyrtarisht antar I njesise tuaj ushtarake kur e permbushni kete mission, kthehuni ne Home dhe ndiqni udhezimet me poshte:Tani jeni zyrtarisht antar, vazhdojme me misionin e katert:Edhe ky mission u plotesua, vazhdojme:

Hapi 4: Edhe ky mission u plotesua, vazhdojme:

Kthehuni ne fushen e betejes dhe luftoni fort deri sa tju dali kjo tabele:Ateher klikoni ne kete mission

Pasi keni arritur nivelin 5, ndaloni luftimin per pak kohe dhe merruni me health center, I cili eshte teper I rendesishem ne hapat e tua te rradhes qe te plotesoni misionin e Daily Order I cili kerkon te konsumoni 300 health ne dite, disa here mund tju duhet te hyni dy here ne dite ne loje, por nuk ka menyre me te mire qe te avanconi sa me shpejt qe eshte e mundur diten e pare sesa duke ndjekur keto udhezime:Ju nuk do e keni ne nivelin 4 sic tregohet ne foto por ne nivelin 2 por pamja eshte e ngjashme.

Misioni I kryer, tani vazhdojme me te tjerat duke ndjekur hapat e treguara me poshte:

Ja vlejti apo jo? Mos harroni te merrni tanke Q6 sa here ju duhen, dhuratat mbajini per dite tjeter.Mission I kryer, dhe pak na ka ngelur:
Kontrolloni qe kokat te jene te aktivizuara me ngjyre te zeze, per ti aktivizuar klikoni mbi to:

Edhe nje tjeter u krye, kemi dhe pak. Kthehemi ne fushen e betejes:


Luftoni deri sa te shihni nje imazh te tille:
Klikoni ne kete mission:

Tani e kompletuat Daily Order. Vazhdoni si me poshte


Durimi eshte arma e nje strategu te mire dhe kjo eshte nje loje strategjike. Ndiqni udhezimet me poshte sepse ka mbetur dhe pak.Kontrolloni qe kokat jane te aktivizuara ne ngjyre te zeze dhe vazhdoni si me poshte:Tani hapi final:

Me health qe ju ka ngelur shkoni dhe luftoni ne fushen e betejes deri sa tju mbaroje. MOS PERDORNI GOLD PER TE MBUSHUR HEALTH. Per ditet ne vazhdim ju mbeten keto dy misione:Ate qe eshte shenuar me te kuqe mund ta kompletoni neser, kurse per tjetren do ju duhen 4-5 dite.

Rezultatet e dites tuaj te pare nese keni ndjekur kete guide hap pas hapi:

Nga nje eBebe I pambrojtur me nivel 1 tashme jeni kthyer ne nje te rritur me aftesite e duhura ne loje me nivel 15 brenda dites, dhe sikur most e mjaftonte keni dhe:

1- 6 golds
2- Gati 400 ALL
3- Nje Iron Mine
4- Nje fabrike armesh Q1
5- Nje Health Center nivel 3
6- Rang Ushtarak Sergent me 3 yje
7- Arme dhe buke me kualitete te ndryshme

Nese i keni ndjekur te gjitha hapat neser do dini se cfare te beni.


Tani ju jeni nje ushtar i eShqiperise, loja ngjan disi e veshtire ne fillim, por me kalimin e kohes do ju pelqeje, do njihni miq te rinj dhe do luftoni krah njeri-tjetri per te cliruar dhe mbrojtur Shqiperine.
Deri ne livelin 24 do qendroni ne FPZH ku nepermjet ketij linkut mund te beni kerkese per te marr 500 health dhe 100 ALL ne dite: http://tinyurl.com/FPZHreq
Te gjithe lojtaret nen lvl 24 quhen lojtare te divizionit 1, mbasi te keni kaluar ne lvl 24 do mund te futeni ne nje Military Unit tjeter ne varesi te zgjedhjes suaj 😃
Mos harroni cdo lojtar ka rendesi, sado i ri te jete, prandaj ftoni sa me shume miq ne loje dhe jepuni kete link ne menyre qe te mesojne dhe ata disa gjera me shume mbi kte loje.
Neqoftese keni nevoj per me shume ndihme hajdeni ne chat, ku te gjithe flasim Shqip: http://tinyurl.com/chatiAL
Gjeja me e rendesishme eshte: MOS HARXHONI GOLDIN DHE GJITHASHTU MOS LINI NJERI QE TNA PERCAJE, DUHET TE QENDROJME TE BASHKUAR.

Artikull zyrtar i Ministrise se Arsimit, i punuar nga:

Ministri i Edukimit
AlSoldier_onetr

Ministri i Wikipedias
Ififif