Ambient on/off

Join the new world

 

Guerrilla Fight [HustlerTV]

Day 1,925, 07:46 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Zhonga

Здраво Македонијо

Лично не сум задоволем од Герила тепањево еве ќе ви објаснам детално што уствари бара плато за да влезеш да се бориш 1 против 1.

Ќе ви ги објаснам правилата во точки:
1. Треба да имате 100 Енергија
2. Треба да го опремите човекот а тоа ќе го најдете доле десно во кошот
3. Потребно е да направите 5 убиства
4. Кога ќе направите тие 5 убиства ви се појавува како зелено иконче доле десно во кош над статистиката во битката
5. И потоа кога ќе го кликнете тоа зелено копче, ќе ве уклучи во битката 1 vs 1
6. Во битката неможете да се борите после 1400 поени


За да победите во Герила Битката најважни се 2 правила:
1. Идеален спектар на своето оружје
2. Растојание на непријателот


Ако сте поблиску или подалеку од вашиот противник вашиот hit шанса ќе се намали. Со Пиштол и одалеченост од 500М или Снајпер со одалеченост од 50М би можело да ви направи MISS или да го промашите. Исто што е најважно е ако се одлучите да направите чекор напред или назад или пак смените оружје тоа значи дека ќе можете да го контролирате човекот дури кога ќе заврши противникот со нападот. Целата битка што ќе ја водите ќе се прикаже лево во аголот.

Сега ќе ви преставам со слики

Ова го имате лево под вашите пари ама само за тие што се одбраниВи објаснува каде можете да го опремите човекот со која опрема и каде се наоѓа тоа за да го уклучитеГо имате објаснето во точките погореОва се инструкции за во борбата што ќе ги иматеВи го имам објаснето ова под точкитеЕве го дуелот помеѓу вас и противникотНарагада од битката 1vs1Тоа е све за новиот модул ако дојдам до некои нови слики или пак нешто друго сигурно ќе ги ставам.
а сега ВОТЕ и ШАУТ за да видат сите

За ШАУТ:

Guerrilla Fight [HustlerTV]
http://www.erepublik.com/en/article/guerrilla-fight-hustlertv--2219276/1/20

VOTE и SHOUT да видат сите


Поздрав до сите

 

Comments

Zhonga
Zhonga Day 1,925, 08:53

Guerrilla Fight [HustlerTV]
http://www.erepublik.com/en/article/guerrilla-fight-hustlertv--2219276/1/20

VOTE и SHOUT да видат сите

Korkac
Korkac Day 1,925, 09:01

v5
o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Day 1,925, 09:04

prv

Konan MkD
Konan MkD Day 1,925, 09:04

од кога почнува
Guerrilla Fight

Zhonga
Zhonga Day 1,925, 09:05

почнато е од денес од 5 саат избрани се некои луѓе од сите држави еве мене ме избраа и пуштив одма слики

Konan MkD
Konan MkD Day 1,925, 09:06

како ке се бројат поените ?? што ке добијам ако победам?

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Day 1,926, 08:39

a sto gubis ako izbugis?

Zhonga
Zhonga Day 1,926, 08:41

ne znam toa

Zhonga
Zhonga Day 1,925, 09:11

Konan MkD ete dodadov slika

Konan MkD
Konan MkD Day 1,925, 09:31

OK..fala

JimmyDolan
JimmyDolan Day 1,925, 09:46

v

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,925, 10:39

counter strike 😕

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,925, 10:41

Не требаше ова да биде стратегија бе? Шо е сеа ова? Пуцачина у прво лице ли ќе ја праат играва?

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,925, 10:57

ме интересират.. се трошит XP на Горила Фајт ?

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,925, 10:57

т.е. дали дават XP .. 🙂

Plainswalker
Plainswalker Day 1,925, 11:06

Plainswalker approves this article

Mithrantir
Mithrantir Day 1,925, 11:11

vote 🙂 nice fight...but it could have been better 🙂

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 1,926, 13:40

o/ nisto ne razbiram 😁)

krembananka
krembananka Day 1,926, 15:00

i ja nisto ne razbiram i uste go nema kaj mene ova o/

eKomita
eKomita Day 1,926, 15:06

Najdobro ke bide sea da ni ja vratat V2...

matejcee
matejcee Day 1,927, 03:00

UKINATO LI e gorila fight sea ? ili sdto e rab..

Zhonga
Zhonga Day 1,927, 05:29

sega nema toa bese vo Vtornikot od 4-6 saat ama sega ke ima pak samo ne znam koga

matejcee
matejcee Day 1,927, 11:54

okej.. fallaa

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.