Ambient on/off

Join the new world

 

FPeD Kilka rad dla młodych [VOTE]

Day 1,884, 06:07 Published in Poland Poland by Basowy
Witajcie, dzis w kolejnym arcie fundacji będzie o tym z czym stykam się ostatnio dość często. Wielkiej tajemnicy tu nie ma, od kilku miesiecy jestem mentorem. Raczej nic ciekawego z tym faktem się nie wiąże, poza tym iż musze wypełniać arkusz, którego nie lubie wypełniać, i czasami ludzie piszą o 3 nad ranem kiedy smacznie śpię. Dostaję także jakże miły dla ucha dzwięk przychodzenia wiadomości, który w innej grze zapewne oznaczłałby paląca potrzebę wyjścia do WC. I kiedy nawet wydaje mi się, że odpowiedziałęm wszystkim proszącym, system mowi ze odpowiedziałem tylko 80%. No w każdym razie troche już tych młodych przeszło przez moje ręce i w tym arcie chiałem podsumować i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania i dać młodym troche rad. Zapraszam więc do lektury i zapewne ściany tekstu.1. O co tu w ogóle chodzi?

W sumie to o nic, gra jak każda inna, założyłeś konto citizena, masz przed sobą niekończącą się grę, w kórej ciągle (przynajmniej na początku) musisz podejmować decyzje, kim chce zostać co robić itd itd. Generalnie dróg rozwoju jest kilka i opowiem o jednej poźniej. W samej grze życie toczy się leniwie i wysoce nudnawo rzekłbym, cały fun i w zasadzie esencja tego co tu jest fajne przychodzi z IRC. Więc warto było by się zapoznać z czym to się je, jakie są ciekawe kanały na których warto siedzieć itd itd. Poradników jest wiele mysle ze warto zajrzeć do Podręcznika MEN do tego roziału i poczytać. To nie boli, ale taka prawda bez IRC ta gra (a raczej radość z niej) praktycznie nie istnieje (z małymi wyjątkami).

2. Chce być biznesmanem i założe sobie firme broni q1 bede zatrudnial ludzi z marketu i bede bogaty

No nie do końca, niestety gra jest zbudowana w ten sposób, że nie opłaca się zakładać czegokolwiek poniżej q6 jeżeli chcesz zatrudniać ludzi z marketu. Popatrzmy na to co dziś się dzieje na markecie:

Cena broni q1 na markecie


Cena rawu na markecie


Koszt pracownika:


Uzywając prostej matematyki możemy wyliczyć, iż bawiąc sie w ten sposób w biznesmana
Koszt 20 szt broni q1 (gdyż obecnie tyle wyprodukuje nam jeden pracownik) będzie wynosił: 18.60 (pensja) + 8 (200*0.04 cena rawu) = 26.6 PLN
Więc za 26.6 PLN kosztów otrzymujemy 20 szt broni q1 wartej 3 zł i to brutto bo netto będzie to jeszce mniej, wszak podatek trzeba zapłacić. Jak widać nie jest to najlepszy interes i ta sama zasada obowiącuje do wsyzstkich niskich q broni, taki trend jest raczej stały i nie sądzę by coś się zmieniło, w niskich q zawsze będziesz na minusie. Zachęcam do policzenia sobie kosztów i ew zysków ręcznie. Aby to uczynić wystarczy poszperać na markecie tka jak dałem screeny oraz wiedzieć ile rawu potrzbujemy na każde q broni z pracownika. Stosowną tabelkę przedstawiam poniżej, ponieważ tak się akurat składa że od 8 miesięcy (jeszcze) mamy 100% bonusu, obowiazuje nas ostatnia kolumna którą zakreśliłem:3.Zaraz to skoro wszyscy są na minusie jakim cudem ktoś dalej sprzedaje bronie q1

A bo widzicie, w erepie istenieje coś takiego jak produkcja własna, W firmach możesz pracować jako manager. I można tak pracować zarówno w firmach produkujących towar (bronie i chleb) jak i w firmach produkujących surowiecZakładając sytuację ze screnów z poprzedniego pytania, jeżeli dany ludek posiada swoją q1 w kotrej pracuje jako manager (0 kosztów) i ma swoj surowiec czyli zapracuje w swoich firmach żeby mu dało te 200 rawu, które potrzbuje na te 20 broni. No to wtedy zrobi te 20 szt bez kosztów - i za ile by nie sprzedał zawsze będzie na plusie. (całe 2 złote i dziewięcdziesiąt coś groszy). Więc ofc lepiej sprzedać sam raw za 8 zł 🙂 i nie bawic sie w firmy4.No to kurde, mam troche golda to nastaiwam firm i bede bogaty

Nie, daj sobie spokój 🙂 , bycie biznesmanem w erepie jest raczej stratą czasu. Jak sie wzbogacić na początku? Primo co powiniens zrobić jako młody gracz, to zebrać jak najwięcej golda. Skąd go zebrać? Wbijając BH. Wbrew pozorom w I i II div jest to całkiem możliwe, ponieważ konkurujesz z graczami, którzy grają w tą gre mniej więcej tyle samo co ty. W III div zapomnij o BH, chyba że masz szczęście a w IV jest to juz niewykonalne - gdyz będziesz walczyć z ludzmi ktorzy będą mieli hit wielokrotnie wiekszy od twojego. Więc teraz jest twój czas - bij BH ile sie da jak często sie da i zgarniaj golda. Można w ten sposób odłożyć całkiem niezłą sumkę i razem z misjami może dać ci to naprawde super start.

5.Ok mam golda i to całkiem dużo, to co dalej ?

Dalej jest w sumie tylko jedna droga, cały erep się opiera na walce - naturalnym jest więc że chcesz być lepszym wojakiem. Ofc nie dogonisz nigdy czołówki, która tu już gra czwarty rok, ale co możesz zrobić to być lepszym zołnierzem, lepszym niż inni, kótrzy zaczęli razem z tobą a kórzy się nie posłuchają. Więc co robić z goldem? od razu pakuj w treningi. Masz dwie opcje; albo poczekać na promo (dość rzadkie), kiedy to cena upów training grounds będzie obniżona o prawie połowę, lub jeżeli ci się spieszy i stać cię możesz upować treningi już teraz. Co wynika z upu treningów?
- więcej siły dziennie czyli większy hit i tym samym więcej obrażeń dla swojej div i dla swojego kraju, łatwiejsze bicie BH w niskich div czyli znów więcej golda
- szybszy przyrost rangi, czyli większy hit 🙂 i to co pisałem wyżej
- szybsze zdobywanie medalu SS który daje 5gold za 250 siły, tym samym trenowanie wychodzi cię taniej.
Generlanie jak widać nie ma co się zastanawiać Twoj cel w grze na najblizszy rok, półtora to dobicie wszystkich treningów na maxa:
6. O matko skąd wziąść tyle golda?

No tak tu jest problem. Niestety erepublik to droga gra i nie ma łatwo. Na początku to jest całkowicie najważniejsze bij BH tyle ile się da tyle ile możesz. Kazde BH da ci gold i w I i II div masz duże szanse na nie. Pozatym medaliki możesz troche ich wbić TP, HW,SS każdy da ci 5 golda - więc odkładaj go i zamiast zakładać gazetkę w której nic nie napiszesz, ładuj to w treningi, nie kupuj tez batoników to najgłupsze co możesz zrobić. Każdy level który wbijesz da ci 1g. Dalej zapraszaj swoich przyjaciół do gry ze swojego reflinka kóry możesz znaleźć w menu community--->invite friends. Z każdego przyjaciela dostaniesz 10% golda który on zdobędzie. Finalnie możesz kupić też gold za relana kase w grze, czekłąbym zdecydowanie na promocje kiedy można kupić 30% a nawet 50% golda więcej, i ostatnio pojawiły się paczki startowe dla młodych - gdzie za naprawdę grosze możesz kupić całkiem fajną paczkę, która da ci dużo golda, boostery do bazooki, powiększy magazyn i da troche batoników.

Tak jak pisałem bardzo ważne od początku gry jest zbieranie golda i inwestowanie w treningi. Jeżeli chcesz być żołnierzem - Nie zakładaj gazetki, nie kupuj batoników, bij BH ile sie da i inwestuj w treningi. Twoim celem jest jak najszybsze zdobycie jak największego możliwego hita ku chwale eojczyzny (jaka by czasami dziwna nie była).7.Co dalej?

- Daj sobie pomóc w erepublik działa wiele fundacji tak jak ta, która zajmuje się pomoca młodym ta daje tanki ale jest jeszcze co najamniej trzy które daja chleb. Linki do nich znajdują się na naszym podaniu

- Znajdz sobie grupę bojową. Tak jak pisałem na początku cała zabawa dzieje się na IRC, są bojówki które biorą młodych, refundują im tanki organizują zbiórki i pomagają. Bijesz taniej masz nowych przyjaciół czego chcieć więcej.

- Nie poddawaj się - erepublik to gra dla cierpliwych tu się w tydzień nic nie osiągnie czasami trzeba pograć półtora roku żeby do czeoś dojść, i po ile poźniej twoje decyzje nie mają juz większego znaczenia, to na początku są ogromnie ważne - dobry start naprawdę procentuje.

Oczywiscie cały czas trwa wydawanie broni tak jak to robimy :REGULAMIN

Wydajemy 1 tank q7 raz na 24h (czyli jedno podanie na jeden kalendarzowy dzień).
Pomagamy młodym graczom z I dywizji czyli do 24 lvlu włącznie.
Maksymalnie można złożyć 10 podań - na jednego gracza.
Jezeli podejrzewam Cię o multi lub inne kombinowanie, również nic nie dostaniesz.


Osoby spełniające owe warunki zapraszam do wypełnienia podania:Pamiętajcie, zanim zawalczycie ZAWSZE czytajcie AKTUALNE ROZKAZY MONPozdrawiam, jak zywkle przepraszam za dużą ilośc literówek itd itd 😛
Basowy

PS. Nie kupuje votów i jestem z tego dumny. 

Comments

El Reto
El Reto Day 1,884, 06:12

FPeD \o/

Jac21
Jac21 Day 1,884, 06:15

o/

Kelemvor Lyonsbane
Kelemvor Lyonsbane Day 1,884, 06:16

votado o/

SaveMeFromMySelf
SaveMeFromMySelf Day 1,884, 06:26

FFPeD. Klasa Bas:)

BiednyMis
BiednyMis Day 1,884, 06:29

v

piast19
piast19 Day 1,884, 06:32

V

Qjon13
Qjon13 Day 1,884, 06:38

" W III div zapomnij o BH"

Jak odłożyć trochę batonów i rozejrzeć się za jakimś RW to daje radę.

Hide1980
Hide1980 Day 1,884, 06:38

Vote dla FPeD

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,884, 06:43

o7

Palahniuk
Palahniuk Day 1,884, 06:46

Co do pracy jako menedżer i produkcji samemu sobie rawu: ze sprzedazy rawu dostanie więcej (8pln) niżby dostał ze sprzedaży 20 broni (3pln) przy wykorzystaniu w produkcji tego rawu - dla obecnych cen z pominięciem podatku.

Basowy
Basowy Day 1,884, 06:48

tak to jest dopisane juz

Joanna Bo
Joanna Bo Day 1,884, 07:03

vote o/.

dyrcio
dyrcio Day 1,884, 07:12

warto zajrzeć do Podręcznika MEN do tego rozDZiału i poczytać.

votado

Ferumdriel
Ferumdriel Day 1,884, 07:20

Vote! o/

Szouek
Szouek Day 1,884, 08:16

Mam dwie firmy q4 i swój raw... w dalszym ciągu i tak sprzedaje raw bo nie opłaca mi się w nich pracować 🙂 ekonomia ❤

SandrosJaworzno
SandrosJaworzno Day 1,884, 09:07

"... ku chwale eojczyzny (jaka by czasami dziwna nie była)..."

leże....😁)))

PPWojtek
PPWojtek Day 1,884, 09:25

czekam na FPeS ; P

21white21
21white21 Day 1,884, 09:33

vote )))))))

OtoOn
OtoOn Day 1,884, 09:38

Basowy Wujek Dobra Rada!

Vote

expession
expession Day 1,884, 10:08

v

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,884, 13:17

Jest Basowy, jest vote.
Powodzenia o/

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,884, 13:26

« Link removed. Exploit detected. » kiedy chciałem wkleić na feeda... A reflinki mulciarzy przechodzą bez zająknięcia : (

jedimindtrick
jedimindtrick Day 1,884, 14:08

V

Tonko1
Tonko1 Day 1,884, 14:20

A nie lepiej najpierw trening za darmo na q4 i tak stopniowo każdy? czy najpierw wbijać wszystkie na q2 poteam q3 itd?

Kulczynski
Kulczynski Day 1,884, 14:25

V o7

mania2180
mania2180 Day 1,884, 14:49

podoba się jest "volt"

scorpion607
scorpion607 Day 1,884, 15:21

nie ma dużo literówek, nie ma vote'a :F

Zordacz
Zordacz Day 1,884, 15:41

Tonko1, lepiej najpierw up darmowego treningu do Q4, który daje czysty zysk. Trening 0.19g/d przy upgradzie do Q4 jeszcze minimalnie zwiększa zysk (częstsze medale SS). Co do reszty treningów, to nawet przy pełnym Q4 i zakupionym kontrakcie -90% przynoszą straty.

scyzoryck
scyzoryck Day 1,884, 15:57

duże vote!

Rostryga
Rostryga Day 1,885, 23:38

Vote i pozdrawiam jako były podopieczny sprzed... No, wielu lat 🙂

SpikusPL
SpikusPL Day 1,885, 00:27

"Jesteś na czarnej liście. Nie możesz składać podań."

Basowy....Why???

Sewek151
Sewek151 Day 1,885, 00:40

TM zapraszam młodych!
Pełna refundacja tanków za zbiórki.

Agguska
Agguska Day 1,885, 00:56

Tonko1 to musisz zobaczyc ile punktów dają Ci upy i porobić parę wariantów, bo czasem warto upnąć inne q treningu a dostatnie się więcej punktów

Zordacz gold za treningi nigdy się nie refundował i wątpie by kiedykolwiek tak było. Na wszystkie treningi q4 wydasz przez 30 dni ok 86g, a z kontraktem łącznie 61g, nie oplaca sie?

xenophob
xenophob Day 1,885, 01:42

Jestem ja, jest vote!

Eliotm
Eliotm Day 1,885, 06:26

jest dobrze

Kwiat
Kwiat Day 1,885, 08:12

Ave Basowy! huehuehue

MarioNx
MarioNx Day 1,885, 08:58

Vote.

Kaligor
Kaligor Day 1,885, 11:20

Nie ma ortografii, nie ma vote'a ;P

bresli
bresli Day 1,885, 11:45

nie no, genialne quva, bij BH, tylko ZA CO? samo się uklepie ? wydawaj gold na treningi by zyskać gold ?? to może też to przeliczmy tak jak przeliczyliśmy produkcję ! ściema tylko -> NO VOTE...

Kaaarol
Kaaarol Day 1,885, 12:41

v o7

naturaIna
naturaIna Day 1,885, 12:49

"6. O matko skąd wziąść tyle golda?"
śśśśśśśśśśśśśśśśśś

Siemko8
Siemko8 Day 1,885, 13:22

FPeD o/
Basowy o/

PAN POLTUSK
PAN POLTUSK Day 1,885, 14:09

Hail Basowy o/ - cale pokolenia wyrosly z FPeD , niektorzy juz pomrzec zdazyli a ten zyje i widze ma sie dobrze 😉

green is new red
green is new red Day 1,885, 15:03

jeszcze jedna rada - nie głosujcie w wyborach - za każdy głos dostaniecie punkty EXPa czy to w prezydenckich do konga czy na prezia partii, a to Was zbliża do następnej DIV gdzie będzie trudniej o BH.
* exp to ten niebieski pasek koło avatara 😛

Nowaker
Nowaker Day 1,885, 16:00

Nie zrozumiałbym praktycznie niczego z tego artykułu, gdybym był świeżakiem.

Hospes Hostis
Hospes Hostis Day 1,885, 20:28

Od tłumaczenia sa wlasnie ludzie na ircu 😃
TerazMy zaprasza:
http://webchat.quakenet.org/?channels=TerazMy

RightDefender
RightDefender Day 1,886, 23:23

Bas o/
Gwardia o/
Punishers o/

bumhunter_66
bumhunter_66 Day 1,886, 04:13

FPeD o/
Basowy o7
Gwardia o/

Mateusz van Prinsterer
Mateusz van Prinsterer Day 1,886, 06:13

najrozsądniejszy art. o rozwoju jaki dotychczas przeczytałem:)

WitoCornelius
WitoCornelius Day 1,937, 07:27

V

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.