Ambient on/off

Join the new world

 

Fabrikanto kelias

Day 1,573, 22:40 Published in Lithuania Lithuania by Fabrikantas

Naujoke! Tikiu, kad esi protingas žmogus, todel nepasakosiu tau abėcėlės (kuriame lange ką spausti – visa tai rasi populistų ir kitų ministrų straipsniuose). Žaidžiu jau gerą pusmetį, sukaupiau šiek tiek patirties, kai ką išsiaiškinau, daug ko dar nežinau, bet tai normalu. Tikriausiai ir tu taip jautiesi?

Esi laisvas rinktis žaidimo stilių ir strategiją, bet jei tau pasirodys artimi principai, kuriais stengiuosi remtis – tuomet gal tau pravers ir kai kurios kitos mintys...

Pamatiniai Fabrikanto kelio principai yra šie:

1. Žaidžiu ne prieš kitus žaidejus ar šalis, žaidžiu prieš sistemą. Plato (sistemos personifikacija) tikslas aiškus: priversti žaidėjus išleisti kuo daugiau realių pinigų. Mano tikslas priešingas: neišleisti ne cento, patiriant kuo daugiau malonumo.

2. Laiko nėra, todėl neviešinu nei savo skaipo, nei p@što. Spauda – malonumo šaltinis, todėl laikraštį leidžiu nuo pat registracijos. Gali dirstelti archyve: neblogai kažkada pasilinksminau...

3. Beveik nekariavau, siekdamas ekonominės nepriklausomybės. Susirinkau tik lengvas karines misijas, todėl 26-ojo lygio buvau tik Kapitonas.

Schemą taikiau paprastą: dirbau užsienyje (algą versdavau į auksą), o savo įmones iki šiol aptarnauju tik pats, nieko nesamdydamas, – visą jų produkciją iš pradžių parduodavau botui.

Pinigų nelaikiau (dabar gal vertėtų laikyti kokių 10K rezervą auksui pirkti?), juos investuodavau į sodus ir salietrą, todėl pasiekęs 26 lygį apyvartą turėjau tokią, kad galėdavau tą daryti (pirktis q4 žaliavų įmonę) maždaug kas savaitę...Beje, ekonominio augimo metu kasdien pakakdavo vienos 500 HP prisijungimo sesijos.

4. Auksą stengdavausi (ir dabar stengiuosi) išleisti apgreido akcijų metu. Taip, jų reikia palaukti. Bet jos tikrai apsimoka.Tokiu būdu sugebėjau pasistatyti po dvi kepyklas (q2+q3) ir ginklų gamykas (q2+q3).Jose savo rankomis pasigaminu tiek produkcijos, kad galėjau pagaliau pradėti naują savo kelio etapą:

5. Dabar parduodu tik žaliavų perviršį (atmetus keliones, kasdien lieka apie 700 LTL), o ginklus ir maistą iššaudau, lieka tik rezervas (apie 2500 HP), labai palengvinantis gamybos procesą.

Tokia strategija reikalauja iššaudyti gal trigubai daugiau HP, vadinasi, prireikia bent trijų 8 val atstumu viena nuo kitos dešimties minučių sesijų... Kasdien padarau MU užduotį, kaupdamas bazukos dalis ir šokoladukus ateičiai. Dar spėju kas dvi-tris dienas vienu žingsneliu (25 už pasirinktą šalį) priartėti prie Mercenary.

Apibendrinant, Fabrikanto kelio pradžią sudaro dvi dalys: pacifistiškas ekonominio ūkininkavimo pusmetis ir po jo einantis santūrus sportinis pakariavimas. Tokia karjeros struktūra turi vieną nuostabų dalyką: visišką nepriklausomybę. Man nereikia nei davinių, nei dotacijų.Kriterijai, kada siūlyčiau persijungti iš ūkininkavimo į sportą, daugmaž keli:
a) ne anksčiau, nei įmonėse bus sukuriama apie 2000 HP
ne vėliau, negu nustos augti national rank.

Sportas kelia ne tik karo laipsnius, jis kelia ir patirtį, ir daro tai greičiau, negu ūkininkavimas. Bet be ūkinio pamato sportas tampa nebe sveikos e-visuomenės varikliu, o tik profesionaliu žaidimo draivo luošinimu (į galvą kažkodėl ateina įvairios sąvokos: reklama, politika, sponsoriai, pašalpos, prostitucija).

Sportas tikriausiai nėra paskutinė Fabrikanto kelio atkarpa. Vėl nustojus augti reitingui, teks sugalvoti ką nors nauja…

 

Comments

DrMonte
DrMonte Day 1,574, 02:10

Aš kažkur po 9 mėnesių pradėjau savarankiškai kariauti, o kažkur po 15 naudoti auksą treniruotėms. Dar panašiai elgėsi bent vienas veikėjas. Spėkit kuriose pozicijose eLietuvoje mes su juo vis apsimainome dėl influence padarymo. ;+)

Salldo
Salldo Day 1,574, 02:49

chm, sistema tikrai nebloga. bat kaip cia pasakius - "atskalunui", ir tokia sitema liksi "vidutiniokas". Tavo problema - nebendrauji su zmonem kas = neturi info. sitas zaidimas del netobulumo reikalauja skype chatu. nereikia paramos? taip. as is neimu. Bet progresui zymiai efektiviau yra buvimas aktiviame MU - akademija, LK daliniai. Supriestarausi? Kazin... eLietuvai kiekvienas zaidejas svarbus tiek kiek jis ja padeda apginti, ir igyvendinti jos interesus (geopolitinius). Kitaip tiesiog lieki "2clicker".

Taip, as zinau tavo pozicija - bendravom pm. Bet spaudoje cia beveik nieko nera - tiesiog neturi ziniu, arba igyji jas zymiai leciau nei kiti... o galetu but kitaip.

Fabrikantas
Fabrikantas Day 1,574, 02:55

„sitas zaidimas del netobulumo reikalauja skype chatu“

Gardžiai nusijuokiau. Netobulumų žaidimas, žinoma, turi apsčiai, bet kad juos imtų ir pataisytų skaipas?

Spaudoje beveik nieko nėra dėl paprastos priežasties: nes niekas ten nieko nededa. O galėtų. Ir babybumui padėtų, ir geopolitinius eLietuvos interesus stimuliuotų...

Skaipas skatina hierarchiją, valdžios vertikalę. O man teikia džiaugsmo atradimai laisvėje.

Salldo
Salldo Day 1,574, 05:12

viskas gyvenime prasosi hierarchijos. zaidimuose taip pat. N nesuipratimu buna del zmoniu nedalivavymo skype chatuose - pastoviai kariauja kur nereikia ir t.t. O tas tikrai nera gerai.

Salldo
Salldo Day 1,574, 05:17

Gardžiai nusijuokiau. Netobulumų žaidimas, žinoma, turi apsčiai, bet kad juos imtų ir pataisytų skaipas?

dazniausiai gardziai nusijuokiam kai zmones prazaide 1-2 metus, vistik uzsimano tarkim i ... LVA ciata. ir ten pradeda pasakas sekti kaip turi but ir t.t. Po keliu savaiciu jau patis pradeda patarinet, tyliai sau pripazindami kaip iki siol "plaukiojo" zaidime, ir kiek prarado.

Yra toks posakis - kam nugyventi 60metu ir mokintis is savo klaidu visa laika, kai gali budamas 20metu jos pasisemti is jau turinciu 60metu, ir 40 metu gyventi neatradinejant kas jau senai atrasta.

Fabrikantas
Fabrikantas Day 1,574, 05:29

Pasakos - tai daugmaž tokie ne visai pagrįsti teiginiai. Matau šitą dalyką taip: jei yra kažkokia prasminga informacija, kuri plaukioja skaipe, tai tuomet ją tikriausiai lengva užrašyti ir pateikti spaudoje (tokiu būdu stiprinant Tėvynę). Įskaitant ir karinius nurodymus tautai.

Jei tokios informacijos užrašyti neįmanoma, tai tikriausiai tada čia kokia nors speciali, užrašymui nepasiduodanti informacijos rūšis.

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,574, 05:45

Plaukiojanti informacija vadinama savaime suprantama, jei tu nežinai reiškiasi nieko neklausiai 😁) Jei parašysi reiškiasi triedi ir panika keli 😁)) Kitaip sakant tegyvuoja enomenklatūra 😁))

Salldo
Salldo Day 1,574, 07:07

viena is info = kainos. kurios keciasi po kelis kart i diena, ir tikrai del tokiu dalyku niekas neleis 3 kar i diena laikrasciu kuriu beveik niekas neskaito.

krizes periodu buvo zmoniu kurie uzdirbo per diena 10-60k ir dauguma ju is LVA/LK.

Kiek per paskutine krize abu uzdirbot? 300-500? na 1000 geriausiu atveju. Ir tik todel kad esat atskalunai, tipo patys protingi. Kam isradinet dvirati kuris jau senai israstas?

Info = pinigai. Aisku jei tu ja turi vienas is pirmuju.

Salldo
Salldo Day 1,574, 07:08

fabrinkantas - 60k per diena yra tikrai daugiau nei uzdirbi per menesi.

Iskroviklis
Iskroviklis Day 1,574, 07:18

Aš žaidžiu jau beveik du mėnesiai bet irgi neišleidžiu nei lito (realaus), bet akademijos parama pradžioje tikrai vertinga ir padėda daug sparčiau tobūlėti. Pasižiūrėjus kiek tu patobėljai per 7 mėn aš panašiai pasiekiau per 2 mėnesius. Dabar man per dieną nuėmus derlių jau lieką 2000litų, užsiimu tik prekyba, statau q4 fermas. Ir manau jau baiges akademiją galėsiu pilnai kelti jėgą už auksinius visus kiek galima neišleidžiant nei lito (realaus). Va toks pastėjimas dėl akademijos naudos 🙂

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,574, 09:34

Koks skirtumas, kaip tu žaidi, gerai ar blogai? Svarbu, kad žaidi ir tau smagu. Taigi nuo manęs v+s.
Sėkmės!

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,574, 10:09

geras straipsnis, vote stiprus. visazinis saldo, pasakyk dar kad nepirkai goldo uz rl pinigus:))) is kur tokiu atsiranda nesuprantu

afor
afor Day 1,574, 10:57

neturiu nieko, ir esu laimingas.
bei nebaisus man V1, nei V2, nei V1/5.sitam durnam zaidime, net degraduoti gali.
turedamas 1000lt(gal net 0), be didelio vargo po menesio gali tureti 100k.
tad papuskyt jus man i uodega

Salldo
Salldo Day 1,574, 11:44

vienas top10 zaideju pats pratestavo naujoku galimybes - naujokas drasiai i menesi daro 40-60k litu pelno.
bet turbut reikes kaip tokiam pararam aiskinti 3 menesius taip ir liko tiek pat suprates kaip ir pries 3 menesius. tik keista kaip tokie specialistai dar RL magistraturoj mokos 🙂 .... vargas laukia lietuvos jei tokie profkiniai prades tvarka daryt.

Fabrikantas
Fabrikantas Day 1,574, 12:24

Už Horno rago gyvena lotofagai. Jų didelės ausys. Vieną pasikloja - kita apsikloja...

Gedas40
Gedas40 Day 1,575, 16:09

SaIIdo pelno issifravimas: 60K litu = 40 goldo. Per menesi uzaugini multi, kuris pasiekia mazdaug 25 lvl = 24goldo, jis padirba 30 dienu + 5 goldo. Menesi prasiterniraves plius misijos str gali pasiekti 500 = 10 goldo. Dar kaz kiek surenki uz misijas ir viska dakales turi 60K litu.
Tiesiog auksinis bizniukas. Mes cia mateme ne viena toki verslinika - mokytoja. Dabar paddielkoje zaidzia : D. Anksciau ar veliau toki biznieriu pasiekia "BAN".
Normalus straipsnis ir normalus vystymosi kelias. Taip daugelis senu zaideju pradejo ir uzaugo. Tiesiog turi ekonomine nepriklausomybe ir gali sau leisti zaisti savo malonumui.

Gedas40
Gedas40 Day 1,575, 16:11

"kai gali budamas 20metu jos pasisemti is jau turinciu 60metu," - panasu, kad kai kas cia atvirksciai moko, o nesimoko.

UavaG
UavaG Day 1,575, 16:57

Gedai, godumas uzvaldo, o zaidimas sumaitina banana.

Salldo
Salldo Day 1,576, 04:37

gedas40 - as irgi maciau tokiu protingu, kurie po 3 metu zaidimo turi 3000str, nors lose kas diena.
60k litu pelno issifravimas - per diena is perpardavinejimu uzdirbama 1000-2000 (nepersitengiant). pridek dar 20gold uz lvl kuri naujokas gauna 1-2 medalius, ir turi netgi daugiau nei 60k.

Taip dabar adminai sugadino zaidima su paskuniu update, orentavo visiskai i senus zaidejus, ir perpardavinejinejimai nebera itin pelningi, neskaitant licenziju.

Tikrai nemazai man zmoniu paraso i PM - 'kaip dabar prekiauti po tokiu nesamoningu update?"... neturiu ka atsakyt, nebent pirkti licenzijas. Beje kurios krizes metu zmonem aptsipirko per 1.5-3 dienas (20gold). Tad jei tau atrodo kad naujokui uzdirbi 60k be mulciu yra daug - sori, mokinkis lost is naujo. Ir toliau skaitik ir zavekis panasiai straipsnias.

Net pavadinimas - "Fabrikanto kelias". Bet jis visiskai nereiskia kad yra geriausias. Toli grazu.
Gali but suprasi kazkada.

Kursis Kurenas
Kursis Kurenas Day 1,576, 10:08

Puiki strategija.

Kai kurių priklausomybė dirbtinai visuomenei ir komunikacijoms tiesiog žavi.

PetrasVykintas
PetrasVykintas Day 1,579, 21:02

žmonės, nepamirškim, kad čia tik žaidimas:) jei jam gerai, vadinasi gerai 🙂 aš pats žaidžiu pusantrų metų ir jokio verslo neturiu ir išsilaikau save iš medalių (: man užtenka, aš patenkintas, nes neturiu tiek laiko ir kantrybės sedėt ir rinką stebėt

Fabrikantas
Fabrikantas Day 1,579, 21:04

Petrai, aš juk nestebiu jokių rinkų, tad formaliai būčiau net ne verslininkas, o tik ūkininkas...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.