Euro

Day 4,954, 12:39 Published in Poland Poland by Damio22

Cześć. No i zaczęło się Euro 2020/21. Mistrzostwa są opóźnione z powodu pandemii, zatem oficjalnie 2020, ale faktycznie 2021, trochę to mylące. Ja użyłem kalendarza szkolnego, tak dla kompromisu. 😉

Numer 428. Zapraszam do lektury!

Garść informacji

🐺 Armia Imperialna zaprasza na swój kanał na Discordzie oraz na swoją stronę internetową.

🐺 Niedzielne zbiórki AI. Tym razem szybka akcja w powietrzu, walka o region Ostlandet. Fota z pola walki:

📈 Ekonomia w 5 minut. Ceny chlebków idą nadal w dół: q1 po 24 grosze, spadek o 2, q2 po 46 groszy, spadek o 3 od ostatniego notowania. Można powiedzieć, że wróciliśmy do sytuacji z początku maja, gdy jeszcze był stary pasek energii. Spójrzmy również na rynek pracy - najlepsza oferta to 2301 zł, a ja tutaj za 2200 tyram. Oferta numer 10 to 2250. Wynagrodzenie podane brutto, oczywiście.

📈 Obiecałem również przedstawić wyniki ankiety sprzed 9 dni. Czym tak naprawdę jest seria "Ekonomia w 5 minut"?
Wygrała odpowiedź D, 2 wskazania. Tutaj jeden ankietowany napisał, że ta seria jest poważną analizą cen, a drugi nie określił czym konkretnie.
Na miejscu drugim i ostatnim odpowiedź C, 1 wskazanie. Wg opinii czytelnika mamy tu wypełniacz i przykrywkę, żeby się admin treści nie czepiał.
Dzięki za Wasze opinie. Tak naprawdę "Ekonomia w 5 minut" jest wszystkim po trochu.

⚽ Zakłady piłkarskie. Chciałbym się pobawić w obstawianie wyników meczów na tegorocznym Euro. Wszystkich ich jest za dużo, zatem dla przejrzystości ograniczymy się do fazy grupowej. Będzie można za niewielką sumę wytypować wynik meczu i zgarnąć wygraną. Więcej info na temat zakładów w kolejnym numerze.

Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie na stronie Szachy info.

Nowe Szachowe Mistrzostwa eŚwiata. Trzeci turniej roku 2021.
Runda ósma i mała sensacja. Znowu wygrałem z wyżej notowanym graczem i tak jak w siódmej - dzięki widełkom gońcem. To była moja szósta potyczka z kolegą z Chorwacji, teraz mój bilans z nim to 1-5. Do sześciu razy sztuka? 😉 Więcej info na stronie turnieju.

Puchar eŚwiata w Szachach. Piąty turniej.
Ćwierćfinały. Pozostał ostatni pojedynek i poznamy półfinałową czwórkę. Przebieg turnieju możecie śledzić w tym arkuszu.

Miniturnieje.
Hediondu zapowiedział kolejny miniturniej szwajcarski na 19 czerwca. Zatem w tym tygodniu mamy przerwę.