eTR HÜKÜMETİ'NE VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA AÇIK ÇAĞRI

Day 4,319, 08:12 Published in Turkey Turkey by Mhlychol


Merhaba eTR halkı, Ben Mhlychol. Oyuna yeni başlayan vatandaşlardan biriyim, bu makalede sizlere oyuna yeni başlayanlar için oyunu kolaylaştırmak adına gerekli rehber oluşturulması ve ülke başkanının oyuna yeni başlayanlara attığı mesajın güncellenmesi hakkında kamuoyu oluşturmak adına yazıyorum.


Bildiğiniz gibi oyuna yeni başlayanlara oyun hakkında ilk bilgilendimeyi ülke başkanından gelen bir mesaj ile alıyor, her yeni başlayan oyuncuya otomatik olarak gönderilen bu mesajı şu linkte görebilirsiniz;
justpaste.it/25gwl

Gördüğünüz gibi mesajda; "Bu video size yardımcı olacaktır." mesajıyla paylaşılan rehber olarak nitelendirilen video yeni oyuncular için sadece ön bilgilendirme videosu olarak nitelendirilebir, fazlası da beklenemez.
ayrıca türkçe wiki sayfasında bazı makalelerin çevirileri yapılmadığı için yetersiz kalıyor. Çevirisi yapılan bazı yerler ise bilgi almak için yetersiz.Mesajdan ayrı olarak; yine oyuna yeni başlayanların katılması için sunulan askeri birlikler ise aktif üyesi az olan çoğu ölü üye dolu birlikler.
bunların içinden hatırladığım 3 askeri birlik var onları da aşağıya yazıyorum siz de inceleyip ne kadar etkin olup olmadıkla görün, zaten yeni oyunculara sunulan askeri birlikler içerisinde en çok üyesi olan askeri birlikler de bunlardı.

Sosyal demokrasi ordusu
Cosmos
Raiders of anatolia


yeni oyunculara sunulan askeri birliklerin ve gönderilen ilk mesajın yenilenmesi gerektiğini ve yenilenirken de özenle ve ayrıntılı hazırlanmış yeni oyuncuların anlayabileceği bir rehberin eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Oyunda gazetede makale olarak rehber niteliğinde yazılan çok güzel yazılar varken yeni üyelere gönderilen mesajda belirtilen rehber eTR hükümetine hiç yakışmıyor. Bu konuda oyunu iyi bilen ve ayrıntılı bir şekilde rehber hazırlayabilecek büyüklerimize görev verilmeli. Hazırlanan rehber kesinlikle geçiştirmek için bir yerlerden kopyala yapıştır ile hazırlanmış bir rehber ve ilk mesaj olmamalı.