Ambient on/off

Join the new world

 

eLT istorija 5 : Karas su eLenkija

Day 767, 08:40 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis

Sveiki, po visų švenčių, mišrainių, žaidimų ir gėrimų atėjo metas, kam prisiminti, kam susipažinti su vienu eLT istorijos momentu - trumpu karu su eLenkija, nuo kurio praėjo jau trys mėnesiai.
Taigi apie viską nuo pradžių...

Karo priežastys...
Kaip ir visada lenkai siekia įvairiais būdais gauti high grain regioną ( high grain regione pagaminama 2 kartus daugiau produkcijos, nei medium grain). Kai nepavykstant to išprašyti iš adminų, geriausias būdas jį gauti - atimti iš kitų valstybių ( Artimiausi eLenkijai derlingi regionai – Sudovia, Brandenburgas ir Kaliningradas). Tą kartą buvo pasirinkta eLietuvai priklausanti Sudovia...
Dar viena priežastis karo paskelbimo buvo tai, kad eLietuva turėjo pasirašiusi, tik dvejus MPP (Mutual Protection Pact - gynybos sutartis) su vidutinėmis valstybėmis - eKinija ir ePrancūzija. eLenkai laukė tokio momento, kada eLT negins stipriausi sąjungininkai, ir juo pasinaudojo...
Daug kas yra linkę kaltinti, dėl nepasirašytų MPP cawx, tačiau lenkų karo paskelbimo dieną buvo gautas laiškas iš kažkokios PEACE komisarės Reinos Borg, kurioje ji rašė, kad ji prisiima kaltę dėl MPP pasirašymo suorganizavimo. Tačiau, kodėl eLT valdžia nesiėmė iniciatyvos, nežinia...

Karo pradžia...
Ramų spalio 3-ios dienos šeštadienį lietuviams kaip iš giedro dangaus nukrito žinia, kad eLenkija skelbia mums karą (turi praeiti 24 val., kol tai patvirtins kongresas). Tuo pat metu, privati lenkų grupė bandė padaryti Monetary Market (valiutų rinkos) ataką eLietuvoje, taip norėdami išpirkti litus, tačiau jiems nepavyko. Lenkų kongresas vienbalsiai nubalsavo - Yes. Į tai eLietuvos valdžia sureagavo labai greit ir po 10 min. po karo paskelbimo įstatymo paleidimo, buvo paleistas įstatymas, kad eLT pasirašo MPP su eVengrija (taip pat, turi praeiti 24 val. iki įsigaliojimo). MPP padarytų mus saugius nuo lenkų, kadangi Vengrijos galia smarkiai viršija mūsų agresyvių kaimynų jėgą.
Tad 10 minučių....

Mūsų strategija...
Per tą laikotarpį tarp karo paskelbimo įsigaliojimo ir MPP pasirašymo įsigaliojimo. Lenkai be abejonės mus pultų, tad tuometinis prezidentas cawx sumąstė gynybos planą ir pateikė jį seimui. Planas buvo toks : Lenkų puolimo atveju, mums neturint gynybos sąjungos su Vengrais, latviai puola mus, mes atsitraukiam ir latviai paima mūsų regionus, taip apsaugodami mus nuo lenkų. Vėliau regionai grąžinami ir eLietuva tampa saugi, nes jau yra pasirašytos gynybos sutartys. Pristačius Seimui šį planą buvo liepta tylėti ir niekam apie tai nepasakoti.

Patriotinės elietuvių nuotaikos...
Tuo metu, kai atėjo žinia, kad lenkai paskelbė įstatymą skelbiantį mums karą, eLietuviai pradėjo masiškai ginkluotis, nors ir nežinodami, kad to gali neprireikti (žr. Mūsų strategija). Patriotizmas tiesiog veržėsi per kraštus ir pakilo iki, ko gero, tokio lygio kokio dar nebuvo. Piliečiai oponavę valdžiai staiga nustojo tai daryti ir taip pat ginklavosi. Visi lietuviai dalinuosi kuo tik galėjo (pinigais, ginklais, dovanėlėmis) ir su nekantrumu laukė artėjančios baltojo erelio invazijos...

Spalio 4 d.
Po to kai karo paskelbimas įsigaliojo, lenkai nei kiek nelaukė ir užpuolė vienu metu 2 regionus - Sudovia ir Dainava. Į pagalbą lietuviams atvyko vokiečių tankai, patys mūsiškiai buvo iki dantų apsiginklavę, tačiau eLT valdžia įsakė nekovoti, nors kai kurie tai ir darė. Valdžios vyrai supratę, kad apsiginti nepavyks neturint MPP su Vengrija, pradėjo vykdyti planą, kurį jau esu aprašęs. Broliams latviams buvo atiduoti visi regionai išskyrus LT Minor.
Lenkų prezidentas nors ir suvokęs, kad operacija žlugo, dar desperatiškai bandė paskelbti karą latviams, už kurį lenkų kongresas nubalsavo Prieš.

Lenkai nepavykusiai operacijai "ištaškė" daug gold - ~4000 (nemokamas ginklų dalijimas, karo paskelbimas, regionų puolimas). Visgi eLietuva neatsiliko išleidę ~3800 gold (dėl regionų atidavimo prarastos Q5 ligoninė, Q5 gynybos sistema, piliečių išlaidos, regionų keitimasis)

Išvados :
Nepaisant to, kad praradome daug gold ir panašiai, visgi apgynėme savo šalį ir nepriklausomybę. Karas davė elietuviams ir valdžios vyrams neįkainojamos patirties, pirštu parodė į klaidas, kurios daugiau tikėkimės nepasikartos.
Tačiau šis karas dar nesibaigė. Lenkai bet kurią minutę gali mus užpulti... Tikiu, kad dar ateis momentas, kada įkrėsim elenkams į užpakali ir parodysime ką sugebame iš tikrųjų!

Jei patiko, vote ir subscribe...

 

Comments

Akello
Akello Day 767, 08:52

Valio, istorijos metraštis dar gyvas!

FueLiZ
FueLiZ Day 767, 09:00

Duodu pliusa Petriukui 🙂

rokiniz
rokiniz Day 767, 09:02

Labai idomus straipsnis. Taip ir toliau XD, voted and subscribed

saslykas
saslykas Day 767, 09:17

Galima pridurti, kad tas įvykis nemažai naujokų paliko žaidime

Kosmosas
Kosmosas Day 767, 09:19

Kaip tik tuo metu buvau seime. Ohoho koks samysis buvo ,bet Kavks ideja buvo verta daug gold 🙂

Addiction
Addiction Day 767, 09:20

Pries 3menesius as dar zaidziau? :> Idomu,idomu

Lipucka
Lipucka Day 767, 09:22

Labai patiko ! Vote + Sub.

Ignas Grinevicius
Ignas Grinevicius Day 767, 12:03

Kaip tik tada buvau neišrinktas į seimą 🙂. Bet užtat lyg tai domkiaus informuotas, pirmas parašiau apie puolimą ir apie 300 vote surinkau 🙂 Ech, klestėjo tada spauda 🙂

Napalas
Napalas Day 767, 12:08

Pagirtinas straipsnis. Ypač patiko "Patriotinės elietuvių nuotaikos..." pastraipa 🙂.

neauksinis
neauksinis Day 767, 12:08

Turbut vienintelis straipsnis, parasytas apie kara ir jo taktika, kai galima viska suprasti kas parasyta.
Viskas isdestyta aiskiai ir paprastai, o ne kaip kurie laikrasciai - "x puole y, tuo metu z puole a, c padejo y, b karty su i pereme k regionus, o x vel puole y, tik dabar jau a su z nebepuole d". Kai skaitai is eiles 10 toki sakini aplamai pameti minti apie ka straipsnis 😉

Kuo daugiau tokiu straipsniu, kurie atgaiva akims ir smegeninei.

Giovanne & Ko
Giovanne & Ko Day 767, 12:09

Labai geras straipsnis, skaityti įdomu. Ačiū!
V

Elekt
Elekt Day 767, 13:49

Man patiko.Saunuolis

Neashikaz
Neashikaz Day 767, 15:00

buwo idomu skaityt 😉 nieko туяштфщофг apie kara 🙂

Neashikaz
Neashikaz Day 767, 15:01

nezinojau *

LexusQuad
LexusQuad Day 767, 19:22

liux (thumb up), as net dalyvavau kare 🙂 stand up for the champs...

tilted man
tilted man Day 768, 01:16

O kodėl niekas neatstato gynybos sistemos?
(dar jaučiuosi kaip naujokas čia, sorry jeigu klausimas visškai kvailas 🙁 )

Ewass
Ewass Day 768, 02:18

Labai patiko straipsnis , šaunuolis.

Hocenplocas
Hocenplocas Day 768, 02:40

Konkretus, aiškiai parašytas straipsnis. Maloni stilistika rašymo. v

Jhonis
Jhonis Day 768, 02:40

Manyčiau straipsnis yra labai vykęs. Skaityti nenuobodu, o man, kaip naujokui yra pateikiama labai daug aiškių faktų, kurie galbūt pravers ateityje.

Addiction
Addiction Day 768, 02:41

V & S

Cadetas
Cadetas Day 768, 04:49

butent del to karo ir pradejau zaist eRep, manau tik laiko klausimas kada lenkai vel puls....

HeDas
HeDas Day 768, 13:19

kada įkrėsim elenkams į užpakali
horrible joke

ZygimantasB
ZygimantasB Day 768, 13:45

Jėė, pagaliau vėl atgijo eLT istorijos straipsniai, voted + subscribed 🙂

BLACKLINE ORG Day 768, 14:27

Comment deleted

Amar_elis
Amar_elis Day 769, 01:06

tilted man
Nes neapsimoka. Reik bent 3k zmoniu sudovijoj gal tada ir verta butu

ZygimantasB
ZygimantasB Day 769, 07:52

Tai ko visi laukia? Kuo greičiau visiem keltis į Sudovia. 🙂

Lietuvos SS
Lietuvos SS Day 1,529, 04:38

MES UŽ LIETUVĄ !!!

LTkazkas
LTkazkas Day 2,097, 11:43

idomus straipsnis tikrai 🙂

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.