Ambient on/off

Join the new world

 

eLT istorija 10 : Lenkijos okupacija Lietuvoje (rugsėjis-spalis)

Day 1,184, 10:32 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis

Sveiki,

Santykiai su Lenkija eRepbublik'e
Šiame žaidime lenkų tauta yra tikriausiai pagrindinis mūsų, lietuvių, priešas. Dabartiniais terminais kalbant tikras Natural Enemy (o ne Švedija). Dar V1 laikais derlingi Sūduvos dirvožemiai viliojo lenkus, kadangi tuo metu pati Lenkija tuo metu turėjo prastesnės kokybės dirvožemius. Pirmą kart lenkai mūsų jauną valstybė pabandė užgrobti eLT 2009 metų lapkritį, tačiau dėl cawx pasiūlytos strategijos jiems nepavyko. Pasyvus (RL APK vadintas keistuoju) karas, nuolatinė įtampa, kovos aljansuose neatslūgo visą laiką. Koviniai veiksmai atsinaujino 2010 tų vasarą jau V2 epochoje, kai dauguma žaidėjų paliko eRepublik dėl jiems nepriimtino karinio, verslo modulio ar dėl kitų priežasčių. Šįsyk lenkai puolė sukčiaudami - naudodami multiacc ir užėmė Sūduvą, o vėliau ir Žemaitiją. Tad lietuviai pasiskundė žaidimo administracijai. Ši patenkino lietuvių prašymus ir grąžino Lietuvai užgrobtus regionus, kuri pasirašiusi daugiau MPP jau galėjo atsilaikyti prieš lenkus.

Lenkų-latvių suokalbis
Antrą kartą nepavykus užgrobti šiaurinių kaimynų, lenkai vėl laukė tinkamos progos. Šįkart ji pasitaikė įsibėgėjus 2010 metų rudeniui. Latvija, kuri jau buvo Lietuvai ir Estijai priešiška valstybė priėmė lenkų pasiūlymą dėl bendrų karinių veiksmų prieš Lietuvą. Kovos prasidėjo tik atsiradus naujam kariniam moduliui (dabartiniam, su 8 raundais), kuriame svarbiausią vaidmenį atliko ne masinė silpna kariuomenė, o galingi žaidėjai - tankai.
Lenkai, turėdami daugiau tokių žaidėjų ir didesnius išteklius, puolė Lietuvą ir užėmė visus regionus išskyrus Žemaitiją, kurią užėmė latviai.

Pasipriešinimas
Lietuviai patyrę šoką persikėlė į kitas šalis (daugiausia į Estiją), dalis liko okupuotoje Lietuvoje. Buvo sudaryta laikinoji vyriausybė tremtyje, kurią sudarė tie patys vyriausybės nariai ir prezidentas. Neilgai trukus , po įvairių aistrų spaudoje ir kaltų ieškojimų, buvo pradėtas organizuoti pasipriešinimas prieš lenkus ir latvius. Lietuviai suplūdo į okupuotą šalį organizuoti sukilimus. Tuo metu kilo didelis skandalas, kai visuomenė užsipuolė kariuomenės vadą Raigirdą, atseit vagiant iš KAM. Tačiau jis pinigus panaudojo kovoms prieš lenkus sukilimuose (tankinimui naktimis, kada naujame kariniame modulyje tai tapo bene gyvybiškai svarbu). Lietuviams su estų pagalba sėkmingai pavyko atsiimti užgrobtus regionus už lenkų, kurie buvo užsiėmę svarbesniais mūšiais. Kiek sunkiau buvo su latviais, kurie neturėjo svarbių mūšių pasaulyje, tačiau Žemaitija taip pat buvo atsiimta.

Padariniai
Atgavus nepriklausomybė prezidentu automatiškai buvo paskirtas ankstesnis prezidentas Nexrow (prieš savo valią, tiesiog Lietuva rinkimų dieną buvo okupuota). Nenorėdamas ir neturėdamas laiko būti prezidentu, jis šias pareigas netiesiogiai pavedė Raigirdui, kas buvo nepriimtina Lietuvos visuomenei dėl ankstesnio skandalo su pinigais. Okupacija įnešė ir kitą šiokį tokį pasikeitimą į politinį gyvenimą. Okupavus Lietuvą, pradingo visos jos partijos, todėl atgavus laisvę jos kūrėsi iš naujo. Atsikūrė kelios svarbiausios jau anksčiau veikusios partijos (Sol, LLS, LNP) + naujos partijos - RP ir iš dviejų senų partijų LLD (Lietuvos Liberaldemokratų) ir GS (gerovės sąjungos) sudaryta LLP.
...


Taigi, tiek kol kas eLietuvos istorijos. Istorijos vyksmas yra nuolatinis procesas ir eLT istoriją toliau žadu rašyti, jei vyks kas įdomaus. Tačiau kol kas žadu rašyti straipsnius iš tarptautinės istorijos, tad, jei norite sužinoti ką nors naujo, tai subscribe'inkite.
Beje, labai dėkoju Nexrow, kuris talkino man rašant šį straipsnį.

Petras Pirmasis

Ankstesni eLT istorijos straipsniai:

eLT pradzia
eLT istorija 2: kovos dėl Baltijos
eLT istorija 3: eLietuvos ekonomika valstybės pradžioje
eLT istorija 4: Prezidento rinkimai
eLT istorija 5: Karas su eLenkija
eLT istorija 6: eLT kariuomenės kūrimas
eLT istorija 7: didžiosios aferos eLietuvoje
eLT istorija 8: Demografinė stagnacija
eLT istorija 9: Latvijos okupacija 2010 metų vasarą

 

Comments

saslykas
saslykas Day 1,184, 10:41

Voted! Puikus straipsnis, care! : )

Zygis LT
Zygis LT Day 1,184, 10:42

Geras straipsnis

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,184, 10:45

ankstesni straipsniai kokybiskesni, gal del to, kad didziosios dalies aprasytu ivykiu metu buvai palikes erep ir rasai is nuogirdu. Bet siaip tavo eLT istorijos ciklas geras.

RaVainius
RaVainius Day 1,184, 10:55

LLP atsirado susijungus LLD ir GS. Nežinau, ar ją galima laikyti sena partija. :?

Petras Pirmasis
Petras Pirmasis Day 1,184, 11:03

Dėkui RaVainiau, kad pastebėjai, iš tikro nežinau, kaip parašyti, nes ji atsirado ant senųjų partijų pamatų.
MrEdo, šiaip šį straipsnį buvo sunku rašyti, gal savaitę rinkau medžiagą, kurios yra labai maža (net wiki neužsiminta apie pastaruosius 2 Lenkijos puolimus), teko remtis laikraščiais ir rankioti faktus iš jų. Tik pabaigoje, vistiek trūkstant informacijos kreipiausi pagalbos į vyriausybę, bet niekas neatsiliepė, išskyrus Edgarui Mzk, kuriam dėkoju už pastangas.

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,184, 11:18

Grynas melas!!!
Vagis Nexrow - skalbia vagies Raigirdo apatinius(Petrai įsidėmėk - RAIGIRDO).
Tik visiškiems degeneratams dar neaišku, kad Nexrow dengdamasis LK vardu grobė dideles sumas iš LTB, o Raigirdas visą laiką buvo jo parankinis.
O visus kitus jų padėjėjus jus jau arba žinot, arba atrasit šito straipsnio komentaruose.
Visa senoji LK valdžia vien vagys, galvojantys tik apie savo kišenes.
LNP - partija norėjusi padaryt PTO ne kokiai partijai, bet visai Lietuvai.
RP - partija, kuri atsirado, kai LNP visiškai susigaidino, kad galėtų vaidint nešališka partiją.
Kol LTB Nexrow rankose, tai visa Lietuva viso labo krušasi tik tam, kad jo bendravagiai neturėtų finansinių problemų.
P.S. nuo to laiko, kai jus išsirinkot prezidentu vagį, kuris jus melagingai žadėjo nuvest pas suomius, bet nenuvedė, o bilietai jums kainavo FANTASTINIO dydžio pinigus, aš jau net nebenoriu švaistyt laiko aiškinimams kur jus dulkina. Tuo labiau, kai jus taip lengvai pasiduodat Gebelso propagandai. Sėkmės, ieškant teisybės, aš tam jau nebeturiu laiko.

Gytis0
Gytis0 Day 1,184, 11:19

Prisimenu tuos laikus kai lupomes su eLenkais... Tas planas su eLatvija (kai dar draugavom) buvo geras, visi tada tik ir sukavo eLenkams "FAIL!".

Vadim Polonskij
Vadim Polonskij Day 1,184, 11:28

Joa...Tos Clone Wars,Polish Remover'is...Seni,GERI,laikai...Buvo smagu

Nexrow
Nexrow Day 1,184, 11:31

Rolandai, tu gal visai durnas? Pirmiausia, aš LK vadu tapau tik po to, kai latviai atsiėmė savo regionus po mūsų okupacijos. O tai įvyko praėjus mėnesiui (o gal net ir daugiau) po to, kai mes išsilaisvinom iš lenkų. Antra, išsilaisvinimui buvo leidžiami KAM Fonde buvę pinigai, o ne LTB. Ir trečia, tave patį matyt jau taip išdulkino, kad iš smegenų (jei apskritai tokius kada nors turėjai) tik košė beliko.

Raigirdas
Raigirdas Day 1,184, 11:35

"jus išsirinkot prezidentu vagį, kuris jus melagingai žadėjo nuvest pas suomius" Kliedesiuk tu... Bandėme, bet nepavyko. Suteikiau tautai "karo džiaugsmą". O kam leist visus banko pinigus dėl Suomijos?Jei būčiau pradėjęs taškyt visus LTB pinigus dėl to, kad planavau pasiekt Laplandiją, tai būtų tada tikrai kažkoki liguisti siekiai.

MCorleoneFamily
MCorleoneFamily Day 1,184, 12:02

prezidenta vagy? Tas 'vagis' geresnis sudejus banerius, daniochus ir shakalus ir visus interneto verksnius kartu. kai jis vadovavo, latviai krito kaip lapai o tebuvo tik 1 karta pasikviesti lazokratai i pagalba, viska padare lietuvos kariai, o dabar.. batalgaziai, djoxai, 1k goldo per 4 valandas.

Jei elt turetu daugiau aukso tai butu nuejas raigirdas ir iki suomijos. o gal ir toliau. Vienintelis jis jauciu kuris moka kariaut ir gaudosi strategijas visokias.. nes ka Shakalas sugeba tai tik DONATE gold battalgazi ir Djox ir davolnui ziuret kaip laimi lietuva ir dega auksas.

Maladec yra Raigirdas

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,184, 12:06

@Nexrow: tuo metu nebuvo daug aktyvių žaidėjų, tai tu kažkodėl įsivaizduoji, kad nėra to laikotarpio liudininkų. Bet aš esu liudininkas (ir ne tik aš) ir tiksliai žinau, kad tu ir tavo šutvė iš LK grobstė lėšas iš Lietuvos. Ir būtent iš ten vogei ne kaip LK vadas, bet kaip LT Prezidentas, turintis LTB valdytojo pareigas. Toks šiukšlė kaip tu, turėtų tiesiog tylėt, nes tik visiškai sugadinsi LNP ir RP vardą.
P.S.: nežinau kurios partijos rašyt, nes toks išverstaskūris kaip tu, pats turbūt nežinai prie kurių prisiplakt.

Mantonio
Mantonio Day 1,184, 12:09

@Rolandas_M

O kodėl nepaminėjai tikro fakto, kad 1Shakalas1, puikusis prezikas, žadėjo visą eŠvediją užkariauti. O per karą su ja, puolė į krūmus, ir anei piršto nepajudino.

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,184, 12:13

@Raigirdas: tu net neleidai visų pinigų, nes niekas net nežino, kur dingo tiek pinigų. Ir čia buvo ne tautos karo džiaugsmas, bet TAVO karo kliedesys. Čia tu buvai to plano iniciatorius, kuris viską žadėjo nieko nepadarė ir tauta net iš pradžių turėjo patikėt, kad viskas buvo liuks, nes Nexrow net pateikė liuksusinę (bet melagingą) LTB ataskaitą.

Rimvis25
Rimvis25 Day 1,184, 12:14

geras straipsnis vote

Nexrow
Nexrow Day 1,184, 13:03

Klausyk, Rolandai, tu gal eik kur į kampą paverk, kaip niekas neklauso tavo kliedesių, nes aš kažkodėl nematau nė vieno žmogaus, kuris turėtų tiek daug šūdo galvoj, kad tokias nesąmones pradėtų šnekėt. O jei yra daugiau tokių tavo "liudytojų", tai prašau man juos įvardyti ir pateikti jų parodymus, o ne svaičioti bala žino kokias nesąmones, ištrauktas iš tavo šizofrenijos ir paranojos sujaukto proto.

Tuo metu buvo pakankamai daug aktyvių žaidėjų, kurie puikiausiai gali nupasakoti, kas vyko. Tik kažkodėl tu vienas prisigalvoji velniai žino ko. Ir prašau man parodyti, iš kur, po galais, tu taip "tiksliai" žinai, ką aš vogiau ar ko nevogiau. Nei tu kada nors kuo nors panašaus pasidomėjai, nei tu kada nors buvai Vyriausybėj ar LK, nei manęs kažko panašaus klausei. Tai iš kur pas tave tokios tikslios žinios, a? Dar vienas aiškiaregys, kaip koks Baneris, a?

Dėl tos ataskaitos, tai ji buvo pataisyta ir aš net tau padėkojau už pastebėtą klaidą, pasistengdamas praleisti pro pirštus visus tuos įžeidimus, kuriuos paleidai mano pusėn. Ir labai aiškiai parašiau, kad tas karas atnešė tik nuostolius. Tiesa, po straipsniu apie pataisą jau nebedrįsai rodytis, nes nebuvo prie ko prikibti, ane? Tavo skruzdės šūdo didumo smegenys teleidžia rašyti tik neapykantos ir kliedesių kupinus komentarus ir tik tada, jei randi prie ko prikibti. Nė vieno normalaus pasisakymo iš tavęs nesu girdėjęs, nė vieno pasiūlymo, ką reikėtų daryti. Net Seiman patekęs nedalyvauji diskusijose ir tik leidi įstatymus vienas pats, kitus Seimo narius debilais vadindamas. Čia tu ir tik tu esi šiukšlė, neverta žmogaus vardo.

Nexrow
Nexrow Day 1,184, 13:04

P.S. Straipsnis tikrai geras. V ir S. Ir tikrai atsiprašau, Petrai, kad čia tokia nesąmonė komentaruose užvirė.

EdgarSimeone
EdgarSimeone Day 1,184, 13:15

Hah rolandas matau vel kliedi. Kazkada gi jam buvau psichologes adresa daves, kaip matau nebuvo jis ten

Bravo_Man
Bravo_Man Day 1,184, 13:45

"Pasipriešinimas" dalis daugiau maziau yra neteisinga ir info joje tik is dalies teisinga, bei/bet ir klaidinga.

asilas1
asilas1 Day 1,184, 15:12

nesuprantu. jei yra tokiu zaideju kurie vagia is valstybes savo naudai, tai gal neverta zaist sito game? juk jis vadinasi eRepublik, o ne koks eHeroe. cia reikia kelt valstybes varda, o ne koki viena mulki. cia tik mano nuomone.

Shinji777
Shinji777 Day 1,185, 01:51

I'll speak to you in Polish, because you must know the language of your masters:

Polska zła. Polska podbić Litwa. Polska polonizować Litwini. Polska imperializm. My bać się wielka, silna Polska. My słabi i mali. Ale my mieć honor. My nie ulec polonizacja. My lituanizować nazwiska Litwinów, którzy jej ulegli. Polacy na Litwa nie istnieć. My nie oddać Vilniusa. Polacy nie przyjeżdżać, bo Litwini będą źli.

You and your irrational fear are pathetic. Nobody in Poland cares about Lithuania. Seriously. So stop yelling about big and scary Poland, that wanna destroy you... Peace.

Petras Pirmasis
Petras Pirmasis Day 1,185, 04:29

Bravo_Man gal gali tiksliau nurodyti? Ar tai ir vel susije su tuo KAM gold'u?

baccartwins
baccartwins Day 1,185, 09:25

geras straipsnis.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.