Ambient on/off

Join the new world

 

eAlbania dita 1825 - Premtimet e Kryetarit Jon Kastrioti

Day 1,825, 12:05 Published in Albania Turkey by i Krisuri

Eshte per te te ardhun keq se edhe pas inaugurimit te kahmoteshem te Kryetarit Jon Kastrioti, dhe premtimet e tija te dhena ne fushaten zgjedhore se do ta qoj eAlbanin perpara, asgje nuk u arrit, si duket i ka ra terri i pulave apo e kan kapluar edhet e arit, sido qe te jet deri me sot mund te themi se ai pra Kryetari ka deshtuar mjaft sukseshem, nuk eshte gjendje te kontrolloj aspak kabinetin e tij qeverises.
Me siguri mendoni se kjo qka jam duke shkruar eshte e pa baze dhe pa fakte, por nje nga faktet me bindese eshte rangu i eAlbanise ku ka shendur renje nga vendi 22 (para zgjedhjes se Jon Kastriotit) ne vendin 24 (pas zgjedhejes se tij), prandaj mund te themi liririsht se ky eshte nje "SUKSES" i madhe i politikes se tij udheheqse.

Ndersa tani kemi filluar te kemi thirrje per antarisime neper parti te ndyshme te cilat lirisht mund te themi se nuk kan interesin eAlbanik por at eVetanak. Sipas rregullave partiake cdo anetar do te duhej qe se paku nje her te kontaktohet nga kryetari si kortesi ndaj atij i cili e mbeshtet, por jo kjo nuk ndodhe sepse atij pra kryetarit nuk i intereson se kush behet si behet qka behet por gjeja e vetme qe i intereson eshte gjendja ekonomike personale ku me rastin e zgjedhjeve te kongesit apo edhe atyre presidenciale allishverishet jane ne nivelin me te madh. Pra ndarja e plackes (ku plaqka eshte kasa shteterore) ehde pse u mundova qe ti qasem te dhenave te kases shtetrore nuk ia arrita por me siguri se nga publikimi i fundit qe eshte bere nga nje prej eAlbanikeve, mos gabohem ishte ne nje minus te madhe. Prandaj, eshte me se e prtur qe do te kemi nje lufte te hapur partish ne eAlbania ku njera parti do te mundohet qe te shkaterroj tjetren e si qellim te marri ndoshta disa prej anetareve te partise kundershtare.

Sa i perket Ministrave nje gje eshte duke u verejtur qe disa prej tyre kan fillur ta trashin lengun me te madhe, sipas asaj qka mund te shihet ata kane filluar qe me te madhe te rrisin ekonomit personale por njeherit edhe arritjet luftarake neper fushebeteja te ndryshme ku brenda nje dite i fitojn dy a me shume tituj gje qe te shtyne te mendosh se si eshte e mundun. Prandaj eshte koha qe para dites se madhe Kryetari dhe kabineti i tij te dalin me nje pasqyre ku perfshihen rezultate e tyre gjate periudhes.

Do e perdori nje prej thenjeve te mehershme:

IKU NJERI ERDHI TJETRI POR eALBANIA E PUSHTUAR MBETI

 

Comments

Rilindasi
Rilindasi Day 1,825, 12:34

Unë si president i partisë reformatore shkruaj vet me të gjithë anëtaret dhe i ftoj të behen pjesë e partisë duke i shpalosur planin tonë për Shqipërinë, një ftesë e keni pranuar dhe juve dhe ju garantoj me besen e burrit se interesi i Shqipërisë është mbi të gjitha.

i Krisuri
i Krisuri Day 1,825, 13:14

Rilindasi, faleminderit po kam pranuar ftesen por mund te them qe jam duke te percjell nen hije dhe mendoj se fjalet i ke te menqura, veprat per momentin te padukshme, mos u zbraps ne synimin tend ashtu si kam premtuar do te jem kritik per te keqberat dhe lavdrues per te mireberat,

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,826, 03:36

Vlla je shum gabim, Presidenti i vendit nuk duhet me u perzi ne fushatat elektorale te Partive Politike.
Presidentet e Partive kane te drejte te bejne fushate per Partine e tyre normalisht, jemi ne demokraci, ja nje shembull po e marr tash Rilindasin meqe paska komentuar,nuk mund te ja ndaloj askush,e i fundit qe duhet te perzihet ne Partite Politike dhe politikat e tyre eshte Presidenti.

E sa per qeshtjet tjera,Shqiperia nuk eshte e pushtuar,ka territor, dhe me sa kom njohuri Presidenti

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,826, 03:36

dhe kabineti i tij po punojne qe per 28 Nentor te jemi me 3 territoret tona origjinale, normalisht nqofse gjithqka shkon sipas planit : )

o7

Arius argiri
Arius argiri Day 1,826, 05:32

game overzzz po ti a e lexon artikullin perpara se te besh komentet? e them kete sepse nga komenti qe ke bere ngjan se ose nuk e ke lexuar ose nuk e ke kuptuar!

DonCurtis
DonCurtis Day 1,826, 11:49

GameOverzz, tani Serbia do ja testoje Presidentit aftesite udheheqese 😉

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,826, 12:19

DonCurtis, e shikoni nqfar niveli e qitni veten ?

Kush mund te shtyhet ne kete loje me Serbine ?
Kur vjen puna tek lufta,duhet dmg ( demage ) , ajo eshte me e rendesishme, e per me e mposht nje kundershtar si Serbia duhet me i fut nja 10,000 Euro minimum , edhe nuk dihet fundi, kshtu qe mos shitni shum bole e mend se nuk i keni 2 dite ne ket loj : )!

i Krisuri
i Krisuri Day 1,826, 20:33

GameOverzz Miremengjesi,

E shohe se ke nje perulje ndaj presidentit, nuk eshte gje e keqe por sikurse edhe disa te tjere, paragrafi i presidentit, nuk ka te beje assgje me partit politike, Presidentin e kam kritukuar ne baze te asaj se qfare ka premtuar dhe asaj se cfare ka arritur, Nese ju e shihni si te arsyeshme qe presidenti i vendit te mos perzihet ne partit politike ateher ti ose je nje vasal i vertet ose je nje person qe nuk e kupton lojen,

i Krisuri
i Krisuri Day 1,826, 20:38

Por nje ilustrim te vogel per ty, a thu vall pse presidenti yne eshte present ne shitblerjen e armeve ushqimeve e te tjera, a duhet qe presidenti te shes e te blej apo te udheheq me politika te vendit.

E sa i perket asaj qfare ka plan presidenti yt, qe per 28 Nentor te lirojm trojet tona, ja nje analize te vogel, ndoshta edhe do ti rimarrim trojet por nje gje ta dishe se ajo eufori do te zgjas vetem per nje kohe te shkurt, sepse do ti humbasim perseri, dhe arsye eshte se nuk kemi fuqi.

i Krisuri
i Krisuri Day 1,826, 20:43

Fuqia e nje eRepublike, nuk matet ne numrin e pergjithshem te popullates, por ne at se sa jemi te pregaditur per lufte, me 7 arm q7 dhe me 30 ushqim q5 nuk luftohet,
Mali i Zi ka guzim dhe sulmon serbin, pse sepse jane me te organizuar se na ndersa ne edhe po te ishim 100.000 zor se do te mund te benim diqka.

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,827, 02:51

i Krisuri Miremengjesi edhe ty , me thirr kushtrimzz tlutem , se e ndrrova emrin kur vendosa me lon lojen : )

E permende Malin e Zi se ka guxim me sulmu Serbine , per qfar guxime e ki fjalen ?? hahahah
Vlla,Malin e Zi e udheheq Serbia, gjithqka qe bon Mali i Zi eshte strategji e Serbise,mos e diskuto ate pune.

Tjetra,per ne osht sukses me fitu kongres qdo muaj, me 10 lojtar ne D4 , dhe me 30-40 lojtar aktiv ne D3 ti don me majt territore a ? kunder Fyromit + 2500 lojtar aktiv ne D4,D3 ??

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,827, 02:53

kunder Serbise 10+ lojtar aktiv ne D4,D3 ?

Perdoreni logjiken pak ju lutem,nuk e mbroj Presidentin ,se President kom qene edhe vet !

Nje te keqe e kemi ne Shqipetaret qe gjithmone i shtrijme kembet me shume sesa e kemi jorganin bile shum me shume !

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,827, 02:56

E sa per Presidentin a osht ne tregun e Shiteblerjeve a jo, aj tek e fundit osht vetem nje lojtar i eRepublik,eshte pjese e ksaj jete virtuale, pse tash qe osht bo President duhet ti bej dissolve kompanite qe i ka a ?

Shiko ne shtetet tjera, secili President ose udheheqes merret me tregeti normalisht,ato qe i prodhon nga kompanite i shet,se perndryshe nuk mundet me mbijetu,dihet moduli ekonomik ne loje kohet e fundit !

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.