Ambient on/off

Join the new world

 

Devintoji paskaita: Reklama ir tinkamas laikas

Day 1,111, 12:39 Published in Lithuania Lithuania by Nexrow

Labas vakaras, brangūs skaitytojai.

Šį vėlų sekmadienio vakarą, kai visi ruošiasi rytdienos darbams ar mokslams, o kai kurie laukia gero laiko mesti likusias pajėgas prie balsadėžių, kai budrūs stebėtojai užmigs, aš pagaliau atradau laiko parašyti devintąją (vos ne užkeiktą) paskaitą. Tikiuosi, kad dar viso to nepamiršote ir perskaitysite taip pat noriai, kaip ir ankstesnius mano straipsnius.

Reklaminė kampanija

Ar savo rašliava sugebėsite pasiekti pasisekimo, priklauso ne tik nuo to, kokią temą pasirinksite ar kaip apipavidalinsite straipsnį, bet ir nuo to, kada jį išspausdinsite ir kokią reklaminę kampaniją sukursite.

Na, žinoma, reklama tikrai nėra būtina. Ypač jei rašote tik Lietuvos gyventojams - mūsų spauda nėra tokia aktyvi, kad straipsnis greitai pasimestų. Tad lietuviams esantiems Lietuvoje nutaikytą straipsnį reklamuoti verta tik tada, jei tai kokia nors rinkiminė agitacija arba svarbi akcija.

Tačiau jei norite susilaukti pripažinimo pasauliniu ar bent kontinentiniu mastu, tai reklama yra būtina. Tokiu atveju patartina laikraštį spausdinti šalyje, kurioje yra daug gyventojų (kad ir be reklamos pavyktų surinkti šiek tiek balsų) ir paleisti pasaulinę reklamą. Tiesa, reklamą reikia protingai nutaikyti. Kadangi eRepublik siūlo ganėtinai neblogą pasirinkimą, pagal ką atrinkti žmones, matysiančius Jūsų reklamą, tai siūlau tuo pasinaudoti.

Mechaninės žaidimo galimybės

Jei jau esate kada nors kūrę reklamą, tai žinote, kad turite ganėtinai didelį pasirinkimą. Tačiau reikia atsižvelgti į visų šių pasirinkimų pliusus ir minusus bei situacijas, kada jie naudingi:

- Visi (Everyone). Na, šis punktas tikrai aiškus. Visi matys Jūsų reklamą. O kadangi reklamos galiojimas priklauso nuo jai skiriamo biudžeto, o biudžetas eikvojamas priklausomai nuo ją matančių žmonių, tai pasirinkus šią funkciją, Jūsų reklama baigsis greičiausiai. Tokią reklamą naudojame, kai reklamuojamo straipsnio pobūdis yra bendras ir aktualus visai liaudžiai. Arba kai turime daug pinigų ir nežinome, kur juos dėti.

- Balsuotojai (Voters). Šis pasirinkimas naudingas tik leidžiant reklamą kokioje nors vienoje konkrečioje šalyje. Tada ją mato žmonės, pasiekę tam tikrą lygį ir turintys tos šalies pilietybę. Jei tokią reklamą paleisite visame pasaulyje, tai ją matys beveik visi piliečiai (išskyrus naujokus). O naudojame tokio tipo reklamą dažniausiai politiniais tikslais - siekdami susilaukti populiarumo iš balsuotojų.

- Seimo nariai (Congressmen). Čia taip pat viskas aišku. Reklama, kurią matys Seimo nariai (spėju, kad ir prezidentai). Labai tinka kreipiantis į valdžią, siūlant pasiūlymus, arba pranešant svarbias naujienas Seimui. Kadangi Seimo narių vienoje šalyje būna nedaug (o į viso pasaulio Seimo narius kreiptis praktiškai nėra prasmės), tai tokia reklama kainuotų nebrangiai ir galiotų pakankamai ilgai.

- Įmonių savininkai (General Managers). Vėlgi, viskas aišku - reklamą matys įmonių savininkai. Asmeniškai, šio pasirinkimo nauda šiek tiek abejoju, kadangi dauguma įmonių visgi yra įkurtos per organizacijas. Tiesa, dauguma rimtų verslininkų dažniau būna prisijungę prie savo organizacijų, nei prie piliečių. Tad palieku tai spręsti Jums. O naudoti ją apsimoka, jei rašote apie ekonomiką.

- Darbuotojai (Employees). Na, tokią reklamą matys taip pat beveik visi, kadangi tikrai nemaža dalis aktyvių gyventojų vis dėlto turi darbą.

- Partijų nariai (Party Members). Dėl šio pasirinkimo nesu visiškai tikras. Gali būti, kad jis nukreipia reklamą tik į tą partiją, kuriai priklauso jos autorius, tačiau labiau tikėtina, kad taikoma visų partijų nariams. Tokia reklama vėlgi bus matoma beveik visiems, išskyrus, žinoma, imigrantus, neturinčius šalies, kurioje gyvena, pilietybės. Na ir dar galbūt neapsisprendusius nepartinius žmogelius.

- Kariai (Super Soldiers). Vėlgi, bus nutaikyta į beveik visus, kadangi bent vieną SS (tikrai ne Schutzstaffel) medalį turi beveik visi. Galbūt išskyrus tik pačius jauniausiuosius.

- Partijų pirmininkai (Party Presidents). Tokią reklamą matys partijų pirmininkai. Manau ir taip aišku, kad tai praverčia rašant apie politiką. Ypač apie rinkimus bei siūlant partijoms kokias nors idėjas (pvz., kaip užpildyti rinkimų sąrašus, apsisaugoti nuo PTO ir panašiai). Kadangi partijų prezidentų ne tiek ir daug, tai pigios reklamos užteks ilgam, tačiau ją ir pamatys tik tie keli „išrinktieji”.

Tinkamai nutaikę reklamą ir panaudoję akis patraukiantį paveiksliuką (nepropaguoju pusnuogių merginų, tačiau tai veiksmingiausia) bei intriguojančią antraštę, galite sulaukti tikrai nemažo pasisekimo.

Alternatyva

Žinoma, reikia nepamiršti ir apie kitokio tipo reklamą - nuorodos į straipsnį publikavimą viešuose pokalbiuose. Tai taip pat padeda. Tačiau nereikia persistengti - už per didelį reklamavimąsi galite būti išvadintas įvairiais ne labai gražiais internetiniais terminais, o galbūt net ir pašalintas iš pokalbio. Tad apsiribokite nuorodos paplatinimu du-tris kartus per dieną. Jei pokalbis labai aktyvus, galima ir dažniau.

Kur tai galima daryti, manau visi labai aiškiai supranta - Skype. Ši programa kol kas yra populiariausia tarp lietuvių ir visi šio žaidimo bendruomenės pokalbiai yra sukurti būtent Skype terpėje (nekalbu apie privačių organizacijų ar individų pokalbius). Tačiau aktyvieji galbūt sėdi ir kitur: užsienio valstybių, viso Fenikso pokalbiuose IRC terpėje ir t.t. Ten taip pat galima prašyti balsų, tačiau už lietuvišką straipsnį, jo nesuprasdami, balsuos tik labai geranoriški žmonės. Ir toli gražu ne visi ten tokie.

Laikas - vienas svarbiausių reklamos aspektų

Manau visi suprasite kodėl taip sakau. Tačiau nors tinkamo laiko pasirinkimas atrodo paprastas dalykas, visgi kai kurių žmonių nuomonės dėl to labai skiriasi.

Bet kokiu atveju, nepamirškite, kad straipsnis spaudoje lieka dvi paras po išspausdinimo. Tad galvodami, kad išspausdinę geresniu laiku, gausite daugiau laiko, nusivilsite. Tačiau reikalas tas, kad svarbiausia yra straipsnį išspausdinti tokiu metu, kai žmonių aktyvumas yra padidėjęs. Tai suteiks tą nedidelį postūmį link TOP 5 (bent jau vietinėje spaudoje) ir po to jau bus nesvarbu, ar nauji straipsniai išstums jūsiškį iš naujienų (latest) skilties.

Visa tai priklauso nuo metų laiko. Atostogų (ypač vasaros) metu tai nėra labai svarbu. Bet kokiu atveju ir spauda nėra labai aktyvi, ir žmonės laiko turi įvairiu paros metu. Aš pats vasarą buvau linkęs savo straipsnius spausdinti rytais, nes tuo metu man paprasčiausiai yra lengviausia rašyti.

Tačiau pasibaigus atostogoms ir prasidėjus mokslams bei darbui, didysis aktyvumo bumas būna vakare, maždaug 18-19 valandomis. Dauguma žmonių darbą baigia apie 17 valandą, tačiau tikrai ne visi iš karto skuba prie kompiuterio, tad reikia duoti dar apie valandą laiko jiems susirinkti. Tada spausdinti straipsnį geriausia ir saugiausia, žinant, kad, jei jis bus geras (šito nereikėtų pamiršti), tai greitai pateks į TOP ir po to jau visi jį matys bet kuriuo paros metu.

Tas pats galioja ir jau aprašytoms reklamoms. Neužtenka tiesiog paleisti jas vidury nakties arba ankstų rytą kopijuoti nuorodą į Skype pokalbius. Reikia tai daryti tada, kai yra pakankamai daug prisijungusių žmonių, kai pokalbiuose verda diskusijos. Priešingu atveju, Jūsų pastangos nueis šuniui ant uodegos ir būsit tik bereikalingai iššvaistę pinigus.

Bet kokiu atveju, kai spaudžia darbas ir mokslai, naktimis ar rytais tikrai ne kiekvienas rašys straipsnį ir juo labiau ne kiekvienas jį skaitys. Tad nepersistenkite, jei parašote vėliu paros metu, pasilikite jį kitai dienai, turėkite kantrybės.

Tiesa, tikriausiai kai kurie iš Jūsų dabar sakys, kad pats prieštarauju savo logikai. Ir taip, Jūs būsite teisūs. Aš retai rašau tuo laiku, kurį pats įvardiju kaip optimaliausią. Tačiau taip elgiuosi ne dėl to, kad nepritariu savo mokymams. Taip elgiuosi dėl to, kad kitu metu paprasčiausiai neturiu laiko. Be to ir populiarumas man labai daug nereiškia - juk šios paskaitos jo daug nesulaukia, tačiau tie, kam įdomu, jas vis tiek perskaito.

Namų darbai

Kad ir kaip juokinga bebūtų, šį kartą aš nesu paruošęs jokių namų darbų. Ką gi galėčiau užduoti iš tokios temos? Be to, nesitikėjau, kad tarpas tarp praeitos ir šios paskaitų bus toks ilgas, tad norėjau duoti savo „studentams“ daugiau laiko parašyti straipsnį (toks buvo praeitos paskaitos namų darbas). Na, bet kokiu atveju tie namų darbai nėra kažkokia didžiulė būtinybė, juos daro nelabai daug žmonių, tad realiai nebus daug „nusivylusių“ dėl to.


Na, lyg ir pasakiau viską, ką norėjau apie reklamas ir straipsnio spausdinimo bei reklamavimo laiką. Tad ačiū Jums už dėmesį ir gero vakaro.
Pagarbiai,
Nexrow

 

Comments

Raigirdas
Raigirdas Day 1,111, 22:17

\o/

nurmisas
nurmisas Day 1,112, 02:43

Sita tavo paskaita pati nereikalingiausia ir nereiksmingiausia. Pries tai buvo tikrai naudingesniu.

Paulius_Barzdenas
Paulius_Barzdenas Day 1,112, 06:33

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.