Ambient on/off

Join the new world

 

Coniu Shqiptar !!!

Day 1,890, 04:23 Published in Albania Albania by Cerciz.TopulliConiu Shqiptar prej gjumi coniu te gjithe si vllazen nje grusht shtrengoniu .


Fjale qe na jane gdhendur ne zemer . A e keni pytur ndonjeher veten si te bashkoemi ? Bashkimi jone fillon nga gjithsecili prej nesh .
Deri dje per percarjen e shqiptarve ne eRepublik jane akuzuar Revolucionaret!! dhe opozita ne pergjithsi .
Por valle sot kush po sjell percarje ?

I madhi Ujku76 po kerkon te sjelle nje fryme bashkpunimi mbarpartiak, qe rralle here eshte pare ne kete loje . Vetem i madhi Napoleoni54 ka ditur ta beje .(Une personalisht per kete figure kam nje respekt te vecant . Por kjo nuk do te thote qe gabimet e tij i pranoj .)
Si po shikoet kjo fryme bashkpunimi qe Ujku76 po sjell ? SI RREZIK POLITIK . Nga kush ? Nga e ashtuquajtura familja Simpsssss.
E cila ne programin e saj e ndalon rreptesisht perdorjen e emrit patriotik . (sepse ne kete menyre mundet qe partit te terheqin anetar .

Nga te dashurit dhe bashk-atdhetaret e mi simpss eshte folur shpesh per bashkveprim ndermjet partive politike ...
Por si e duan ata kete bashkveprin ? Shum e thjeshte ata qeverisin ne tu bindemi . Kjo lufte e te ashtuquajture opozite nuk behet per nje cope vend virtual . Por per ti hapur rrugen qe cdo nejri prej nesh ne kete komunitet te japi kontributin e tije ne progresin e eShqiperis.

Une e kam hedhur shpesh here kete hap duke mbeshtetur dhe duke menduar qe ata thjeshte nuk duan qe eShqiperia te mbetet ne duart e disa personave qe nuk e njohin lojen . Dhe nuk duan qe me eShqiperin tone te dashur te behet eksperimente . PO te qendroja nen shoqerin e tyre besoj se sot do te isha i ulur ne karrigen imagjinare te Presidentit . Por jo une nuk zgjodha kete rruge .
Pse do thoni ju ?
Sepse synimi im ne kete loje nuk eshte thjeshte nje post imagjinar .
Por per ta pare eShqiperin lart e me larte . Dhe duke qene thjeshte nje loje dreqi e hengert pse ziemi si qent . Per cfar per nej post imagjinar .

Duhet te ndergjegjesoemi qe kjo rruge nuk na shpie asgjekundi dhe duhet mirkuptim i gjithancem . Si vjen ky mirkuptim ?
Shum e thjeshte gjithsecili te pranoje gabimet e bera deri me sot dhe ta hedhim te shkuaren pas kraheve .

Bashkqeverisja na ben me te forte .
A nuk do te ishte bukur qe cdo parti te kishte ministrin perkatese per te dhene kontributine saj ?
A nuk do te ishte bukur qe qeveria e vendit te mos kthehej ne monopol ?
A nuk do te ishte bukur qe eShqiperia te ishte nje eShqiperi qe ne kemi enderruar gjithmon ?

Bashkeqeverisje ne kuptimine plote te fjales . Duke nisur nje epoke te re ne kete loje virtuale . Ti themi stop monopolizimit politik . Bashke-atdhetar te dashur (e kam fjalen per eliten politke) . Ne nuk duam qe te rrezojme nje monopol dhe te ngrem nje tjeter se ne fund ckuptim do te kishte .
Ne duam bashkpunim . Bashkpunimi eshte i mundur dhe celsin e suksesit e keni ju ne dore .


Keto rreshta qe i kam shkruar pak me larte nuk do te thote qe ne jemi dorzuar ne rrezimin e monopolit. Por thjeshte duam te sjellim nej fryme ndryshe ne kete loje . Nqs nuk ka pergjigje pozitive nga ana juaj , beteja politike vazhdon...

Me kete rast dua te shpreh edhe mbeshtetien time per te madhin EROS qe ka dhene shum per eShqiperin . Le te jete ky personi i pare qe te na coje ne nje rruge bashkimi .

Me respekte te perzemerta
Cerciz.Topulli (Klitoni92)
 

Comments

UPG Commando
UPG Commando Day 1,890, 04:43

v + s ... Cte them une dhe loje do i ngjajne pak reales. Dhe shqiptaret keshtu e kane. Vjedhje + tradheti.

UPG Commando
UPG Commando Day 1,890, 04:47

kot Qe se fitove per president 🙁 . E fitoi labern pfff ka mare ca lolo ne kabinet pervec disave. Nuk dine te drejtojne

Arius argiri
Arius argiri Day 1,890, 04:57

Fjale te urta o komandant !!!! shpresoj qe ti degjojne dhe ti kuptojne!!!

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,890, 05:16

V!!!
Nuk na duhen me percarjet!Vetem bashkim....Shpresoj qe ky bashkim te mos rrezikohet me nga disa persona te caktuar...

EFALB
EFALB Day 1,890, 05:21

Vote

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,890, 05:33

Edhe deshira ime eshte qe te jemi te gjithe te bashkuar dhe secili te jep kontribut per Shqiperine,mirepo me vepra jo me fjale,jo duke akuzuar tjeret ne kete rast fam.Simpsons (ky eshte gjest shum qyqar kur dihet se qka kan bo "Simpsons" per Shqiperine) nuk i kontribon kjo bashkimit o Cerciz !

Kete qe po bejme ndermjet veti duhet ta bejme kunder armeqve,leni lojerat politike prane zgjedhjeve per kongres e filloni mendoni me mire ne mendjen tuaj nese vertete doni bashkim,nuk besoj se ketu dikush nuk don qe secili me bashkpunu me njoni tjetrin .

Hajde met mira

AlbMuslim
AlbMuslim Day 1,890, 05:52

v+s

Pdias7
Pdias7 Day 1,890, 06:09

V20

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,890, 06:11

Kushtrimzz hajt pra na e trego ti rrugen e bashkimit meqe ne po bejme kot sa per zgjedhje ...

elldino nuk jam aq amator sa te hap acc me te njetin emer po Ceco eshte i madh e njohin shume 😉

Catatumbo
Catatumbo Day 1,890, 08:25

Foto sa 1000000 Fjale: http://prntscr.com/q1c8d

1 vit e ca muaj loje!!! Shqiperin asnjeher me mire se kam pa:)
Prap te paknaqun shqiptaret e zi !!!

Kjo nenkupton se nuk eshte puna e te mires se shqiperise por thjesht te etur per pushtet me fjalime e artikuj 2 dit para kongresit.

Shum e cuditshme!!!

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,890, 09:15

normal festime qe kurr nuk do doni bashkpunim se keni frik mos shum te tjere mund te jene me te afte se ju ...... Revolucioni ne nje menyre apo nje tjeter do te behet . RRofte shqiperia pa laro faqezinj..

Catatumbo
Catatumbo Day 1,890, 09:24

Vlla aftesit e tuaja i keni tregu shum her 🙂 Kshqu qe nuk kam dyshim ne ate pune.

Mirpo nuk eshte e drejte gjat sukseseve me te medha ne histori te eShqiperise te boni thirrje cohuni se nuk asht puna mir.
Vetem nese jeni te verber nuk e shifni Suksesin ose ka dicka tjeter e ajo gjeja tjeter eshte etja per pushtet sic e deshmuat gjat zgjedhjeve sic e ceka me heret ne nje SS mos ta perseris se vetem kur pom kujtohet pom vjen turp prej vetes kujt jam tu i repliku 😃

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,890, 09:34

Per kete ke te drejte qe eShqiperia si shtet eshte si kurr me pare shum shum mire ...
Por kjo nuk do te thote qe cdo gje ecen mire . E cme duhen mua territoret kure 2 shqiptar jane gati te shahen deri ne ekstrem me njeri-tjetrin . Per kete aspekt e kame fjalen . Edhe nqs e ke lexu artikullin e kam dhene ne nje lloj menyre nje zgjidhje . Nqs ju nuk doni bashkpunim eshte ok lufta politike vazhdon . Nqs ju doni bashkpunim politik . O burra te bejme nej grup mesazh dhe ti zgjidhim ngerrcet .
Faleminderit !!!

Catatumbo
Catatumbo Day 1,890, 09:54

Ehhh.... Bashkpunim...Kush deshti bashkpunim e beri ate dhe po na ndihmon shum.
ai eshte Rilindasi dhe cdo respekt per te 🙂

Ndersa njerzt qe jan ne gjendje me bashkupunu me Armiq si fyromca e hungarez e cohen bojn thirrje pa kekru edhe nje falje publike nuk besoj qe ia vlen sepse kur e ben njeher mund ta bej prap.
Pastaj 2 dit para kongresit gjeth ky nam artikujsh. Ty pikerisht nuk ta kam ndigju zonin prej Dites qe e bone turpin me te madh ne histori te lojes.

Gjithsesi kush don me bashkpunu per te mir te shqiperise do ta mbeshteti e do ta perkrahi .
Mirpo jo ty personalisht po disa cunave te mir qe mendojn qe shqipria mund te jet me mire se qe esht sot.🙂

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,890, 10:03

Festimbeqa domethen bashkpunimi ne syte e tu eshte qe te tradhetojme partit ku jemi edhe te bashkoemi me vetvendosjen edhe simpsonat . Kjo eshte levizja qe duhet bere per tu quajtur patriot papapapa .
Te lumte o7 . KUSH KA SY LEXON DHE KUPTON . Une na paskam bere nje gabim paskam sjelle ne shqiperi per te votuar nje shtetas maqedons. PO keto paturpsi qe beni ju . DUke marre all e duke dhene per te mos sulmuar JOOOOO KETO NUK QUEN . jo vetem nga maqedons por edhe nga armiq te tjer .
Banka ne minus , luftojme per italin shkojme ne 0 pastaj fyromi tall lesht me ne na merr si lecka neper kembe pfffffffff . PESHORJA ANON NGA UNEEEE UNE JAM ME I POSHTRI NE KETE LOJE VDEKJE TRADHETARVEEEEEEEEEEEE
EHEHEEEEEEEEEEEEE MOJ SHQIPERI E MJERE NE DORE KUJT KE MBET

Catatumbo
Catatumbo Day 1,890, 10:09

Me mire eshte kur flasin veprat se sa artikujt : http://prntscr.com/q1p99

Ndera ti vrapo e gjeje noi Fyromc e noi hungarez paguje qe te vij ne shqipri se ke frigen se do e humbesh top5 e do ngelni pa kongres e pastaj skeni qysh me i pranu armiqt 😃

Gjith ket mund e gjith kto multi me ju shku posht gjunaf 😃

iPanchO
iPanchO Day 1,890, 10:23

Fraza juaj ne fillim "Coniu Shqiptar prej gjumi coniu te gjithe si vllazen nje grusht shtrengoniu " bie ne kundershtim me artikullin e meposhtem ku ju ne vend se te ofroni "shtrengimin e grushtit" e hudhni grushtin kunddrejt atyre te ashtuquajtur nga ju "Simpss".

A E N E A S
A E N E A S Day 1,890, 11:30

^ Sic tha dhe Dejzi un prisja nje artikull motivues kut te motivoje te tere Shqipetaret te bashkoeshin dhe jo ti percaje...

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,890, 11:33

Po normal o AENEAS ku ke pas naj here mendim tatin ti 🙂
Foli shefi larot te gjithe mbrapaaaaaa ahahah GO GO GO jeni njisha

enzq
enzq Day 1,890, 11:57

Qenke me koqe nga cmendoja o Cerciz o/

A E N E A S
A E N E A S Day 1,890, 12:17

Hahahahahhahahahahhahaha po mos kisha pasur mendimet e mia nuk arrija atje ku arrita...po duket ku ke arritur deri tani... ke arritur ne ate pike sa pranon edhe fyromanet njs ska problem un si kam mendimet e mia madje mua me manipulojne si kukull ndersa ti qe ke mendimet e tua po ndrit ne politiken Shqiptare... o Klinton te lutem mos fol me per bashkim kur do vetem te percash

A E N E A S
A E N E A S Day 1,890, 12:18

Doni te merrje pushtetin me cdo kusht...duke blere gjithandej madje te armiku...mos kujto se harrohen kollaj keto gjera...ajo ka per te ngelur njolle per ty

iPanchO
iPanchO Day 1,890, 12:21

Valla Cerciz ta pasna palu me qat komentin tem 😛,jo qe diqka po as qe e paske marr mundin me bo naj replik e paske dal meniher ne udhen e ofendimeve,Bravisimo o>

DonCurtis
DonCurtis Day 1,890, 12:48

Cerciz, me te vertete edhe une ndaj te njejtin mendim me Dejzin, dhe do donim te gjithe te shikonim se cfare pergjigje ke per te.
Ne fillim thua qe duhet te bashkohemi, e me pas ne te njejtin artikull, vetem disa reshta me poshte, akuzon partine Simpsons (si gjithmone, akuzimi eshte fillim i nje grindjeje dhe percarjeje).

Gjithashtu ajo qe ke permend qe ndalon partia Simpsons, ate e ndalon per anetaret e vet, jo per te gjithe. Nuk e di sa e njeh te madhin Unikkatil, por do te paraqes nje pjese te nje prej kengeve te tij:
"Sa her duna me thon qe un ti thom senet n'sy,
Nese s'ta permeni emrin at'her sjom tu fol per ty"
Kjo pjese e shkeputur mendoj qe pershkruan gjithecka qe te duhet thene nga simpsons 😛

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,890, 13:10

Mbaro deri n'fund fjalin

- " MOS PERDOR EMRA HISTORIK ME BE NUMER ANTARVE "

* Kjo dmth po beni emra historik mi prek shqiptart ne ndjenja patriotike per me arit qellimin personal

* Me kan aq patriota nuk pranoni CZ maqedonit ...

- Patriotat qe kondribojn per ket vend ja si i shperbleni JU :

*
" Terrnakopi Day 1,883, 07:25

Heren e fundit kur kam ba keshtu Baby Boom te vogel, Ariusi me akuzoi se po e bej per zgjedhje, sepse rastisi me qene nja 2-3 dite para zgjedhjeve per Kongres. "

Ju Faleminderit PEYONI qe ka shkru artikullin qe po e permendi

kiss e keni

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,890, 13:20

O djema prap do ziheni? pajtohuni se lat nam
Shqiptar jeni te gjith vellezer si Simpsonat dhe Revolucionaret
Ti lem kto sherre per politik se kemi luftera te rendsishme perpara

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,890, 13:26

ok e para, mos u hiq ti personalisht si patriot cerciz, te ishe aq nuk do i jepje shtetesi fyromsave, dhe sbesoj se ka justifikim per kete.

e dyta, po perdorni figura si ujku dhe dardanh, per mua jan njerez te drejt por qe je duke i perdorur per te arritur ne nje vend qe as me fyromsa se more dot.

e treta, pikrisht ne kete moment nuk ka pse te "cohet" njeri apo pse te behet revolucioni jot, sepse sic e sheh shqiperia esht ne kulmin e saj, kemi 5 territore dhe se shpejti presim BB.

e katerta, personat qe e kan merituar kan hyr ne qeveri, edhe pse mund te ken qen kundershtar. por sigurisht nuk mund te hyj kushdo se cu pa pastaj. ja psh te hysh ti ne qeveri na mori lumi, do na behen fyromsat si shok dhome.

keto jan taktika te vjetra, te periudhes para krishtit. te pakten lejini personat qe i mbani per imazh (Ujku & DardanH) ta bejn fushaten per ju, se duke filluar nga ti personalisht nuk ke goj me fol as per 5 milion vjetet e ardhshme.

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,890, 13:37

Kris hasa kure ti ishe me pushime ne havana une i provova te gjitha postet e mundshme qe mund te jene ne kete loje pervec Mod edhe Cp . Duke ndenjur pran sinpsonave 😉 .
Por qellimi im nuk ka qene ky qe te kenaq veten personalisht .

Edhe ai gabim qe une bera eshte 1 ndersa gabimet e bera nga shum prej jush deri me sot jane akoma me te shumta . Persa i perket bashkimit dejzi e kam shprehur mjaft qarte ne artikull edhe nuk i kam akuzuar simpsonat lexoje me vemendje te lutem.

Kur komentoi kushtrimzz i thashe dhe atij te na tregoi rrugen e bashkimit . Me vjen keq qe ndiheni kaq te rrezikur nga vetem nje artikull .

MaestroAkel
MaestroAkel Day 1,890, 14:22

vlla edhe ti e fiton pushtetin kur ti merr votat mos sulmo parti tjera. Nuk ki koqe per vota ti Cuni se po pate do fitoje. Pershendetje nga maestro

Andiroid
Andiroid Day 1,890, 14:30

@PEYONI po kadal o burr se na i bone shqiptaret si dele qe turren pas emrit te pare patriotik qe gjejne sepse preken ne ndjenja... Se ne fakt ne Illyrians Party (nje tjeter emer patriotik) po mer shume antar duke perdor ket emer.
Nuk e kuptoj ku e keni problemin dhe arsyen e ktij provokimi! Nejse mo (nje kiss e ki)

@Kris Hasa sikur kishim nje biçim marveshjeje sidomos ne piken e pare ku çdo parti do u merte me programin dhe propaganden e saj (dmth pa akuzu ose provoku partite e tjera) apo behet fjale qe vetem ne te tjeret ti zbatojne keto pika.
Marveshja ishte e sakte dhe e paster dhe ty bravo te qofte per mundimin por me sa duket nuk jemi akoma aq burra dhe te afte sa te respektojme 4 pika te thjeshta...

Tani ketu ne loje ashtu si ne RL te gjithe kena bo gabime dhe do vazhdojme te bejme sepse kjo eshte pjese e te qenurit njeri. Nuk ka njeri qe nuk ka gabu asnjehere, NUK ka njeri perfekt.
Une vet e kom denu ate aktin e Klitonit dhe te disa te tjerve edhe pse ishim ne aleance! Kam thone me mire nje humbje e ndershme se sa nje fitore e tille! (me duket se te nje nga artikujt e Krisit!)

Por nga gabimet robi mson! Kur gabon, hapi i pare per ta ndrequr eshte qe ta pranosh gabimin dhe nga ana tjeter pala e fyer tregon pjekuri kur jep nje tjeter mundesi. (veç rasteve kur ta dredh dashnorja!!)

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,890, 14:32

e hapa artikullin mbase e pash ne top 5, shtypa:
Ctrl+F
PlisatPrishtin
0 search
scroll down
post comment

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,890, 14:56

Andiroid, i jam drejtuar Cercizit personalisht, jo partive.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,890, 14:59

Dhe perderisa personit qe i jam referuar nuk ka asnje post ne partine e vet apo ne partine tuaj ateher sbesoj se ka shkelje.

Andiroid
Andiroid Day 1,890, 15:42

Ooo Kris e mor vesh, por meqe mu dha rasti te te kisha si parafores te pyta per diçka tjeter qe nuk kishte te bonte me komentet e tua dhe artikullin.
Jam une qe kam fol jasht teme ketu, por gjithsesi pytja ngelet...

iPanchO
iPanchO Day 1,890, 16:08

Valla bre Cerciz ja paske fut kot,ti ose je pendu per artikullin qe e ki shkru ose spo din as vet qka ki shkru e po mundohesh me i qit lula po prap eren sun po e largon sidoqoft jeni bo bajat mo me kto akuzime qe jon ma t imagjinume se vet perrallat e prap u sille ka u sille sun e gjete naj replik qe mema bo bajat,po jo ski faj se fshtir osht mema bo mu bajat 😛 Po ndihna e fustrume jo qe paske shkretu fort per "Simpsonat" se per ashtu jemi msu me akuzimet e juja amatoreske po fustrimi po m vjen si rezultat qe artikullit tond te pavlere ja ke bashkangjit nje titull te bukur e te shenjt!

Arn.Magnusson
Arn.Magnusson Day 1,890, 17:45

Uncivilized tribes

LiLo1
LiLo1 Day 1,890, 17:50

Qr paskan dal xhinkallat ne mes te zhegut e po bojn si te bukur por harrojn se kush jan e se cfar zhurmet ata po bajn... te knaqet shpirti tu i pa ...ktu ka plas ndershmeria ...tjepet me ja math rinia e pleqnia .... ktu na myten atdhetaret nuk ka nat ne chat qe lehin serbisht zagaret...qoju Fantazma e Shekspirit e mi merr para me ujt e Kirit....Nje dicka po du me ju than mut pa hanger sjeni tu lan , merrni i fije me vedin me te mir se mrapa skeni me gjet bir ooo ju bura me i R kurr ju njerez skeni me u ba se veq gjith diten rrini tui sha

Bato Pelasgian
Bato Pelasgian Day 1,891, 03:22

@ arn.masnusson and that from a slav hahahahaha
who gave you your religion your cyrillic alhpabet and everything what your so called culture contains today
the albanian byzantines we were the one that civilized you monkeys and you spread this byzantine(illyrian-hellenic) culture till sibiria they just adopted it because they had nothing own till then because you are unproductiv idiots

even the name slav is from us slavi comes from sclavi your ancestors washed the feets of this like you say "uncivilized tribes" and served them

to be real this tribes built the world's oldest civilazations when they were building streets and cities you were still living on trees see via egnatia,constantine the great dardanian and many more

even your flag and your stupid cccc are from us you uncreative fools just copied it almost without modification

EFALB
EFALB Day 1,891, 03:32

@Arn.Magnusson
It is not necessary to talk about your self and admit what you represent.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,891, 04:38

andiroid nese pyetja ishte se a duhet vetem palet e tjera ta respektojn marrveshjen ateher sigurisht qe jo. marrveshja a esht e ndersjell dhe gjith partit qe ran dakort jan te detyruara ta respektotojn duke filluar nga un personalisht

albAngel
albAngel Day 1,891, 06:58

ooo klinton te pershendes ::DD

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.