Benim De Bir Best Of'um Olmalıydı

Day 2,071, 20:25 Published in Turkey Cyprus by Leon With

Bunu ilk düşündüğümde daha bir albümüm bile yoktu. Hatta belki bir albümün ne olduğunu bile bilmiyordum. Üstünde pek düşünmemiştim, umursamamış ve gerekli de görmemiştim bunu. Sekiz yaşındaki bir çocuğun hayatında ondan çok daha önemli şeyler olacağı malumunuzdur elbette.

Uzunca bir süre düşündükten ve üstümde kurulması olası baskılar hakkında kabaca bir hesaplama yaptıktan sonra, bu baskıları kolaylıkla ve çocukluğun verdiği affedilirlikle göğüsleyebileceğimi fark ettim. En zor kısmı atlatmış, bir best of sahibi olma konusunda yolu yarılamıştım bile.

Nahit Menteşe'nin meşhur sözü geldi aklıma. Ünlü usta, "Bir çocuk her türlü zorluğu başarabilecek karakterdedir." demişti. Aslında üstadın ne kadar tırt bir adam olduğunu bu sözden sezer gibi oldumsa da, ustalara saygı ayağına ona bir şans vermeye karar verdim.

Eski, harika ve herbiri müthiş olan eserlerimden oluşturacağım best of'uma prodüktörlük yapsın diye ünlülerin prodüktörü olarak nam salmış, konusunda uzman, yalnızca ulusal değil, uluslararası alanda da bilinen birini bulmalıydım. Bulamadım ve o konu çabuk kapandı.

"Lirik sözcüğü sanırım benim de en çok yüzüme yakışıyordu. Yüzümdeki küskün kedere, gür kirpiklerimin altından kısık lambalar gibi ışıyan gözlerime, çerçevesine sığmayan munis, sokulgan, hüzünlü resimlerime... Evet evet, lirik sözcüğü benim de en çok yüzüme yakışıyordu" dedim Murathan'a. Bana çok hak verdiğini, sanki ben söylemesem bunları o söyleyecekmiş gibi bakışından anladım.

Artık best of maceramın önünde engel kalmamış gibiydi. Ve fakat her çok düşünülen şeyin sonunda vazgeçişle sonuçlanması gibi, ben de bu kadar düşünsel emek verdiğim projemden yıldırım hızıyla caydım. Ne yani, sizce caymaz mı olaydım?