Ambient on/off

Join the new world

 

Atgaivinkim spaudą kartu. Projekto pristatymas

Day 2,123, 05:41 Published in Lithuania Lithuania by Mykolas O

"Išmanioji tauta neskaito knygų, išmanioji tauta naršo. Išmanioji tauta nerašo raidžių, išmanioji tauta spaudo mygtukus jautriuose ekranuose." „Iš neišmaniojo dienoraščio“

Su nerimu ryte pažvelgiau į spaudos eilutę ir pagalvojau, kas bus, jei nebus išleistas straipsnis šiandien. Ar liks keturi, trys, du, vienas, nulis straipsnių ir bus erdvės įdėti reklamai. Taip skaičiuojant atgaline tvarka prisiminiau vieną savo idėją, kurią buvau sukūręs/plagijavęs jau ganėtinai seniai, bet niekada nebuvo pakankamai laiko/noro/poreikio/resursų įgyvendinti. Stebėdamas merdinčią spaudą pagalvojau, kad jei turiu tas kelias akimirkas dienoje, kodėl jų dar labiau nepradanginti kompiuterio ekrane.

Pristatau jums idėją ir jūs turite tris kelius. Pirmasis – nedaryti nieko ir loti (arba konstruktyviai/destruktyviai kritikuoti). Antrasis – ignoruoti. Trečiasis – prisidėti.

Spaudos projektas – eLietuvos savaitraštis.

Projekto tikslas – Sutraukti kūrybingus eLietuvos rašytojus į sambūrį, kurio veiklos rezultatas – du kartus per savaitę išleidžiamas laikraštis su svarbiausiomis eLietuvos ir ePasaulio naujienomis.
Projekto komanda – Žurnalistai (pastovūs rubrikų autoriai ir laisvieji rašytojai), kalbos redaktorius, maketuotojas/dizaineris.

Projekto finansiniai aspektai. Jei projektas susilaukia bent minimalaus žmonių palaikymo ir dalyvavimo, projekto komanda ruošia pasiūlymą vyriausybei finansuoti projektą, kad būtų galima paskatinti autorius ir techninį personalą honorarais. Tol kol laikraštis išliks aktualus ir reikšmingas.

Kodėl šis projektas? Kiekvienas galėtų rašyti straipsnius, kaip daro iki šiol (arba nedaro). Turime kelis periodinius rašytojus (Haliucinogenai, Lietuvos karai ir t.t.) Turime ministerijų straipsnius, konkursus, trololo straipsnius ar to neužtenka? Kai rašiau kassavaitines politines apžvalgas ištempiau beveik pusantro mėnesio. Po to pavargau/atsibodo/užkniso. Nėra lengva sukurpti kažką įdomaus ir kokybiško kas savaitę, kartais tiesiog nieko nevyksta. Nėra lengva rasti laiko, kai nesi įsipareigojęs ar susitaręs, kartais geriau tuščiai žvelgti į ekraną. Todėl rašyti keliese yra paprasčiau, nes išlaikomas tęstinumas ir kokybė.

Žaidimai yra laiko švaistymas, bet jei į žaidimą įlieji tai, kas padeda tau tobulėti, jis tampa naudingas. Erepublik šiuo atveju yra naudingas. Kas gerina anglų kalbą derybose su užsieniečiais, kas mokosi verslo subtilybių, kas koordinuoja karinius dalinius ir įgauna žmonių valdymo įgūdžius. Visa tai pravers kažkada ateityje, ir jus nustebsit, kokiu primityviu būdu galima efektyviai mokytis. Žaidžiant. Šiuo projektu aš irgi noriu pasidalinti teksto rašymo/skaitymo įgūdžiais, analitinio mąstymo, redagavimo ir kitų dalykų, be kurių neapseina bet koks darbas kuriame yra raidės, o ne žuvis Norvegijos fabrike.

Skelbiu dviejų dienų žvalgybą, jei po dviejų dienų aš būsiu ne be vienas, kuriam rūpi spauda ir rašymas mes startuosim. Gali ateiti su savo idėjomis, straipsniais, stiliumi, gali būti anonimiškas, tai nesvarbu. Svarbu kokybė (ar pastangos ją pasiekti) , turinys ir noras tobulėti.

Susidomėjai? Parašyk man žinutę.
Projekto koordinatorius – Mykolas O

 

Comments

ZygaLTU
ZygaLTU Day 2,123, 05:47

Sėkmės, šauni iniciatyva 🙂

Archi tektas
Archi tektas Day 2,123, 06:12

Tikiuosi projektas pasiseks o7

WolfLT
WolfLT Day 2,123, 06:15

Prisidėsiu visomis keturiomis. o7

lydmox
lydmox Day 2,123, 06:49

puiki idėja - sėkmės o7

jonasgudd
jonasgudd Day 2,123, 07:55

ner pararam ner kam pliku bobu det... nuobodu...

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 2,123, 12:22

viskas per ozius Jonai:)) bet dabar friend listas pravalytas nuo tu velniu, bus tu bobu:)

Tautis_LT
Tautis_LT Day 2,123, 08:26

Viskas ok ir be abejo sėkmės, bet... nematau priežastinio ryšio kodėl koks nors pavienis rašytojas turėtų jungtis prie tavo projekto. Dėl mistininio ir abejotino finansavimo? - pernelyg daug "jeigu" ir visiškai jokio precedento (o gal pramiegojau? gal buvo VALSTYBĖ parėmusi nors vieną laikraštį? KM organizuoti konkursai nesiskaito.
Nežinau kaip kiti, bet aš jau seniai atsikračiau iliuzijų, kad iš spaudos galima uždirbti. Prisidurti prie pajamų - taip, galima, bet iš to gyventi - netikiu (.... <blyn pamiršau režisierių, Q7 takas tam, kas primins>(c). Apie ką aš? a, taip. žodžiu bent jau aš jei užsinorėsiu ką parašyt- tai ir parašysiu. Čia tokia savotiška saviraiška, individualus žaidimas ar galų gale įgūdžių lavinimas. Kažką sugalvoji, bandai įgyvendint, atsibosta, meti. Vėliau vėl atsiranda jėgų ir vėl važiuoji. Šitą perpetum mobile stebiu nuo to laiko, kai plato sugadino spaudą su tom kategorijom (nežinau ar čia pagrindinė priežastis ar paskutinis lašas, bet spaudos nykimas prasidėjo būtent nuo to).
Šiuo metu mintyse kirba viena idėja straipsniui bet tam dar ne laikas, juolabiau, kad yra ženklų, kad mano mintis užrašys kiti. Per aplinkui, po gabaliuką, bet užrašys.

Mykolas O
Mykolas O Day 2,123, 09:55

Tų ryšių naiviai ir utopiškai matau bent kelis. Komandinis darbas - sukurti pseudomoksliukų bendruomenę, kuri stebės ir rašys, diskutuos ir kurs kažką įdomaus, plius galima alaus išgerti. Rubrikų akcentavimas - jei pavienis straipsnis nėra pakankamai ilgas jis nelimpa, bet žinute jo irgi nepaviešinsi, o čia bus galima viename straipsnyje talpinti tris keturis tokius, taigi, didesnis matomumas. Atlygis, čia ne esminis dalykas, nei virtualiame, nei realiame pasaulyje iš normalių dalykų rašymo žmonės neuždirba, tik užsakomieji straipsniai ir reklaminiai tekstai generuoja pakankamas pajamas. Bet atlygis visada yra paskatinimas dirbti laiku. Dėl finansavimo tai man svarbiausia, kad būtų geras produktas ir už jį pinigai, o ne pirmiau pinigai, o po to lievas produktas. O paskutinis dalykas, tai reikia skatinti spaudą, ar bent jau mėginti tai daryti, nemėginus negalima sakyti, kad viskas blogai.

Tautis_LT
Tautis_LT Day 2,123, 10:14

now we talkin`.
jo socializacijos veiksnys didelis pliusas ir ko gero nemaža varomoji jėga. nepagalvojau apie tai. Na ir geriau idėjos gvildensis kompanijoje 😉 dar sykį sėkmės. Man prisidėti trukdo laiko stoka ir nenoras skirti erepui daugiau, nei dabar skiriu

kriste ir darius
kriste ir darius Day 2,123, 09:13

nu Mykol toli spjauni .. kiek turim seimo nariu ir "ministru" ..vo tegu ir raso ... po du straipsnius i menesi ..kitu atveju is rinkeju sarasu isbrauksim .. . e-prezidentui dvigubai , ania Zyga ..nekrapstyk pakausio,..iki savaitgalio tamsta pateikit nekilnojamo turto deklaracija .. tauta nori zinot ,ar jums ko netruksta.

Nutzz
Nutzz Day 2,123, 09:51

Ne tau apie rašymą kažką komentuot : D

Mykolas O
Mykolas O Day 2,123, 09:56

kristės ir dariaus straipsnio nesu matęs, bet norėčiau pamatyti. Jie turi puikų stilių ir detalių supratimą, tai menas.

kriste ir darius
kriste ir darius Day 2,124, 11:47

..Mykolai ,o ir kam cia rasyt .. tam virs jusu? .. pas jo smegenu ,kaip panagej juodymo... "real" aktualiju cia nekisi ,o su zaidimu susijusios temos banalios ir netikros ,jog nevertos demesio... ko realiai nera ,apie tai nereik ir fantazuot ...kaip ir narkotikai ,uzsizaidus galima prarast realybes pojuti , o tai butu asmenybes degradacija.. pvz Mindaugo plagijuoti "besceleriai", ateities kurejo Zygos gyvenimo kryzkele ..Lietuva ar e-Lietuva...Nutz ignoruojantis laiko tekme " Forever Child" ir dar daug pvz...o pagrindine priezastis ,sitas geimas skatina meluoti...faktas ..manau nesigincysi..

dimention
dimention Day 2,123, 09:53

VRM raso, nzn kodel bet raso, nors ir niekas neskaito ir niekas jiems nemoka.

TomasDM
TomasDM Day 2,123, 13:10

bimbagalvis panasu dalyka jau organizuoja.. Liuks - bus du 🙂

BlMBA
BlMBA Day 2,124, 07:16

ir aukso siuliau, bet norinciu neatsirado

ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS
ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS Day 2,172, 14:17

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.