Ambient on/off

Join the new world

 

Artikull informues per Gazeta[Per lojtaret e rinj]

Day 2,052, 06:44 Published in Albania Albania by Dexter100


Pershendetje vellezer e motra te eShqiperise

Ky eshte nje artikull per lojtaret e rinje qe do ti ndihmoj , si te krijoje gazete , si te shkruaj artikuj dhe shume gjera te tjera.


Kur futesh ne kryefaqe aty do te shfaqen artikujt te cilet kane me shume vota.Aty shfaqen disa info rreth artikullit si p.sh: Emri i personit i cili e ka publikuar , emri i artikullit , numri i votave , sa kohe ka qe eshte publikuar etj.. sikur ne foto:

Si te krijoj gazeten time?

Per te krijuar nje gazete ti duhet qe te shkosh tek profili yt , pastaj ne pjesen ku jane te dhenat se ne cilen Njesi Ushtarake je dhe ne cilen Parti Politike , do e kesh opsionin "Create Newspaper" sikur ne foto:Per te krijuar gazeten jane disa kushte:
1. Te jesh ne nivelin e eksperiences 9
2. Te kesh 2 florinj

Pastaj ti mund te caktosh emrin e gazetes dhe logon e saj , sikur ne foto:Pasi te kesh plotesuar te gjitha ato ti duhet te klikosh tek butoni "Create" per te krijuar gazeten tende.Si te shkruaj artikuj?

Per te shkruar nje artikull ti duhet te shkosh tek gazeta qe ke krijuar dhe pastaj te klikosh butonin "Write article" , sikur ne foto:Pasi te klikosh butonin "Write article" do te shfaqet hapsira ne te cilen ti mund te shkruash rreth temes qe do caktosh , poashtu ti mund te caktosh titullin e artikullit dhe kategorine , sikur ne foto:

Nese deshiron te ndryshosh shkronjat , apo te fusesh ndonje foto ne artikull apo ndonje gje , ti e ke nje shirit sikur ne foto :

Si mund te shof numrin e abonuesve ne gazeten time dhe numrin e votuesve ne artikujt e mi ?

Ne gazete ka poashtu abonues , per te shikuar numrin e abonuesve ti duhet te shkosh tek Gazeta dhe pastaj do e shikosh ne te djathte numrin e tyre, sikur ne foto:


Ti nuk mund te shikosh kush jane keta abonues ne gazeten tende por mund ta shohesh vetem numrin e tyre.Dhe nese arrin numrin e 1000 abonuesve atehere do marresh me daljen "Media Mogul" me shperblim 5 gold.

Ndersa per te shikuar votuesit e artikullit tend ti duhet te shkosh tek artikulli qe ke shkruar dhe pastaj ne te majte mund ta shofesh numrin e votuesve, sikur ne foto:


poashtu as votuesit nuk mund ti shofesh.Ku mund ti gjej artikujt qe kam shkruar dhe a mund te ndryshoj ndonje gje pasi te kem publikuar artikullin ?

Per ti gjet artikujt qe ke shkruar ti duhet te shkosh tek Gazeta dhe pastaj do te shofesh te gjithe artikujt qe ke shkruar te renditur.

Nese ke bere ndonje gabim duke shkruar artikullin dhe nuk e ke pa atehere ti mund ta ndryshosh ate , ti duhet te klikosh tek artikulli dhe pastaj ne anen e majte do te shofesh butonin edit, sikur ne foto:Ti mund edhe me fshi artikullin duke klikuar butonin "Delete" , ate buton mund ta gjesh tek butoni Edit ku tregohet ne foton me siper.

Kaq ishte te dashur miq shpresoj qe ti ndihmoj lojtaret te cilet jane te interesuar me kriju gazete e me shkru artikuj.

Me respekt,
Ministria e Edukimit.

Eja ne chat per informata rreth lojes: http://tinyurl.com/chatishqiptar

Fillimi: http://peyon.sitego.fr/fillimi.html
 

Comments

Psycho KS Day 2,052, 06:44

Comment deleted

Dexter100
Dexter100 Day 2,052, 06:55

ju kisha lut me bo shout kete per me dal ne top 5 :

Artikull informues per Gazeta
http://www.erepublik.com/en/article/artikull-informues-per-gazeta-per-lojtaret-e-rinj--2285605/1/20

o7

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,052, 06:58

Artikull i mrekullueshem si gjithemone 🙂

Bravo Dexter100

Voted + shout

Illiricus
Illiricus Day 2,052, 06:59

Bravo \o/

Dejzi94
Dejzi94 Day 2,052, 10:13

V

cLaw eagLe
cLaw eagLe Day 2,052, 10:52

v+s

Shadow Striker
Shadow Striker Day 2,052, 10:52

epo si nuk lodhesh ti bre njeri 😛

bravo vllazni

Dexter100
Dexter100 Day 2,052, 11:21

jam msu me artikuj nuk me mer kohe sikur kohe me pare qe beja 2 ore per nje artikull:) , bravo vllazni

Shadow Striker
Shadow Striker Day 2,052, 11:22

e mire mire ajde tani dergome ndonje tank ose gold mua.
bravo bre vllazni

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,052, 20:35

Vote o7

Lumi1
Lumi1 Day 2,053, 00:45

V o7

illegal name002
illegal name002 Day 2,053, 08:43

boll mo se na keni lodh ma shum se nshkoll , bravo vllazni.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.