Ambient on/off

Join the new world

 

ABC, kas see on ikka võrdväärne liit?

Day 1,744, 04:10 Published in Estonia Estonia by Mihkel Haud


Praegust sõjalist olukorda vaadates ning kaarti silmitsedes tekib vägisi küsimus:"Mida paganat me ABC-s teeme?" Kas oleme tõesti niivõrd nõrgaks riigiks jäänud, kes ei suuda olla võrdväärne partner või on tegu pigem lõunanaabrite soovimatusega?

Peamiseks probleemiks tundub olema endiselt meie ja nende suunitluste erinevused. Nemad vaatavad lõunasse Valgevene suunas, meie oleme aga samal ajal kimpus Soomega. Tundub et nad saavad Valgevenes suurepäraselt hakkama, samas kui meie võitleme, et püsida vaevu kaardil?!

Kas pole see mitte ressursi raiskamine, kui võitleme mitmel rindel Eestis, selle asemel et üritada püsida Põhja-Eesti/Lõuna-Soome rindel?

Küsimus tekib ka, et mis saab liikmemaksust, mida me vähemalt omal ajal nii usinalt ABC kassasse maksime? Kas me maksame seda endiselt ja kui jah, siis mida kasulikku ABC selle eest teeb? Kuskilt irc-ust jooksis läbi, et väidetavalt maksti sellega kinni eEesti pinnal toimuvaid RW-sid ja maksti damage eest nendes lahingutes. Tekib aga kaks küsimust: Esiteks, kas eEesti rahvas on juba nii vaene, et ei suuda oma RW-sid isiklike rahadega kinni maksta ning teiseks, kas on mõtet korraldada RW-d kui selle võitmiseks piisavalt tööd ei tehta, ehk siis küll korraldatakse RW aga DO-ks seda teistes ABC riikides ei panda?

Muret tekitab ka asjaolu, et Rootsi astus ühte liitu Soomega! Kas see tähendab, et kui Läti ja Rootsi MPP läbi saab, jõuab ABC-Põhjaliidu sõda ka Läti pinnale?

Need on mõned põgusad küsimused, mis tekkisid mul seoses ABC-ga. Küsimusi eEesti valitsemises on veel küllalt, näiteks mis saab lõpuks üksustest ning miks pole aktiivset korraldamist/tanki jagamist tehtud? Hiilgeaegadega ei anna hetke korraldamisi võrreldagi. Kui nii jätkata, jäämegi ABC-s vaid väikseks vennakeseks, kes enda eest seista ei suuda ja pidevalt peksa saab. Kui me ei suuda lüüa kvantiteediga, peaksime proovima lüüa vähemalt kvaliteediga.
 

Comments

Viskaja
Viskaja Day 1,744, 04:16

Vastan mõnele küsimusele:

Mida paganat me ABC-s teeme? Ei tea.
Kas oleme tõesti niivõrd nõrgaks riigiks jäänud, kes ei suuda olla võrdväärne partner või on tegu pigem lõunanaabrite soovimatusega? Jah, oleme küll.
Kas pole see mitte ressursi raiskamine, kui võitleme mitmel rindel Eestis, selle asemel et üritada püsida Põhja-Eesti/Lõuna-Soome rindel? On küll.

Zacharia Raven
Zacharia Raven Day 1,744, 04:16

Greetings from Asgard o7

Viskaja
Viskaja Day 1,744, 04:18

Küsimus tekib ka, et mis saab liikmemaksust, mida me vähemalt omal ajal nii usinalt ABC kassasse maksime? Selle eest ostavad lätlased kallist dammi.
Kas me maksame seda endiselt ja kui jah, siis mida kasulikku ABC selle eest teeb? Sel kuul ei maksa.
Jah, eEesti riik on vaene, meie lahingud on võimalused olnud ka ABC riikides DO-d.
Kas see tähendab, et kui Läti ja Rootsi MPP läbi saab, jõuab ABC-Põhjaliidu sõda ka Läti pinnale? Arvatavasti.

Viskaja
Viskaja Day 1,744, 04:19

Tankide jagamiseks pole meil piisavalt inimjõudu (loe: 99% e-eestlastest ei viitsi oma riigi püsimajäämise jaoks pikaajaliselt pingutada).

See pagana mäng ei lase pikemalt vastata : )

Mihkel Haud
Mihkel Haud Day 1,744, 04:21

Viskaja, Sa võiksid teha lihtsalt minu artiklile vastava artikli?!🙂

Margooni
Margooni Day 1,744, 04:23

Kerdni, vastus sinu kõigile küsimustele ongi, et eEesti ongi nii "alla käinud", et järjekordselt ei ole suudetud funktsioneerivat valitsust orgunnida. Rääkimata sellest, et riigikogu ei tee ka midagi. Kala mädaneb ju ikka peast - kui ikka riiki ei juhita, siis ei saagi eeldada, et oleks olemas regioonid, elukorraldus jms...

Margooni
Margooni Day 1,744, 04:24

Ahjah... 95% tõenäosusega Rootsi Lätit siiski ei ründa....

Reinuvader
Reinuvader Day 1,744, 04:47

Kaitseminister Gerdionu siiski tegi oma tööd hästi. Loodetavasti aitab see plugin vms ka sõjakorraldust parandada.
http://foorum.e-eesti.eu/viewtopic.php?f=13&t=5049

von baer
von baer Day 1,744, 05:17

mina kui suht peost-suhu elav e-eesti kodanik olen viimasel ajal isiklikud ambitsioonid kõrvale lükanud ja annan endast kõik igas lahingus. Poliitikast hoian eemale, sest tutkin foorumis kaootiliselt ja see va jututuba mulle kuidagi ei istu. Seega kutsun rahvast üles andke endast parim ja siis veel natuke(kui endal piisavalt, siis uuematel mängijatel peenike pihus;)

c Y r
c Y r Day 1,744, 05:22

ot sa ei teenigi 12k päevas?

I.See.Wiener
I.See.Wiener Day 1,744, 07:02

wtf? 12k päevad nice relvad on krdi kallid pigem cc läks kallimaks ei teeni enam nii hästi et 24/7 sõdida

Gerdionu
Gerdionu Day 1,744, 07:30

Võin selgitada olukorda veidi.
Probleem seisab selles, et pole kedagi kes tanke jagaks.
Seega leedukad küsisidki, et kas leiame inimese, kes igapäevaselt on võimeline tanke jagama. Kuna sellist inimest eestlaste seas hetkel ei eksisteeri, siis nad ei näinud sellel pideval ping-pongil mõtet ja ütlesid et lähevad ja teevad lätiga valgevene tahedaks. Aga võibolla oli see lihtsalt ettekääe kes teab.
Ja nii ongi.

Margooni
Margooni Day 1,744, 08:36

Väga hea selgitus, Gerdionu! Ainult et president/valitsus oleks ammu juba mingis artiklis võinud asjade seisu kogu rahvale seletada... Hensa poolt ikka lausa üle ootuste sitt esitus : (

damiendk
damiendk Day 1,744, 08:50

Well, kui asi ainult jagamise taga seisis, siis oleksin ise käpp olnud vähemalt mõnel päeval jagama (pigem tegelikult õhtul 😛 )

Gerdionu
Gerdionu Day 1,744, 09:41

Noh ma olen siin kaitseväe kanalis kisanud küll, aga siis on ainult relvatahtjaid kohata, mitte jagajaid:)

Gerdionu
Gerdionu Day 1,744, 09:45

Ja meil peab olema iga päev keegi kes saab jagada, nagu abc härrade soov oli, sest ainult siis tundub mõtet vastuhakk soomele.
Aga nagu ma juba ütlesin, võib see olla lihtsalt otsitud vabandus, sest eks kõik rahvad tahavad vahepeal sõdida ja TP medalit teha.

Margooni
Margooni Day 1,744, 14:34

No lätlastel praegu ju ideaalne võimalus endid sommide vastu patriootideks täristada 🙂

Gerdionu
Gerdionu Day 1,744, 20:25

Kahjuks olid lätlased valgevene NEks juba tunnistanud ja seepärast sommid ei karda ka läti piiri mille pärast nad varem oleks püksi lasknud. Hetkel on küll läti NE kadunud kuna valgevenega on ühelpool. Eks ole näha kas nad julgevad ka soome ette võtta.
Aga jah tuleb tunnistada, et TheShaolin pole eriti südamega asja juures olnud, et rahvast informeerida.

Margooni
Margooni Day 1,744, 23:21

TheShaolin pole süüdi. President on. ALATI ; )

kjork
kjork Day 1,745, 06:48

Lätlased ja leedukad on meid vabastamas käinud viimaed paarkuud,eks nad tüdinevad ka ära

I.See.Wiener
I.See.Wiener Day 1,745, 11:11

eEesti seisu saab lühidalt kokku võtta
"Nokk kinni saba lahti saba lahti nokk kinni" eSoome on see sitt mis meid kinni hoiab : D
tüdinevad muidugi

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,745, 13:30

Esonia, as much as I respect you, but c'mon... Your war with Finland is neverending, how long will we have to fight for you before you come to some peace terms with them? We need fun as well.

Gerdionu
Gerdionu Day 1,745, 13:59

ZygaLTU, our war like endless blowjob:)

Mihkel Haud
Mihkel Haud Day 1,745, 14:20

Gerdionu, I guess we blow?😃

Kalev Nuri
Kalev Nuri Day 1,749, 12:04

And what got us to that shit? I tell you the tunnels for Latvia a long time ago.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.