Intervija ar Jezupu von der Vucinu [papildināts]

Day 683, 10:16 Published in Latvia Latvia by Trieciennieks

Vakar pie manis uz interviju ciemojās eLatvijas prezidents Nameisis. Šovakar ir ieradies cits, ne mazāk brašs vīrs – Jezups von der Vucins, kurš ir t.s. „Rāceņu partijas” vadītājs un partijas kandidāts eLatvijas prezidenta postenim.Iesākumā daži personīgi jautājumi. Cik tev ir gadu un kādā profesijā tu strādā/studē?

Esmu starp 20 un 21 gadu vecs, studēju 2. kursā jurisprudenci Lielbritānijā.

Kāpēc tu kā savu spēles segvārdu izvēlējies tieši „Jezups von der Vucins”?

Segvārdu Jezups Vucins izmantoju jau iepriekš. Sākot dzīvi Jaunajā Pasaulē izlēmu tapt nedaudz aristokrātiskāks, tādēļ pievienoju „von der”. Jezups (Jāzeps) – tā sauc manu veconkuli Latgalē, un Vucins nozīmē „auns” latgaliski, ar to centos uzsvērt savu patiku un kulturālo piederību tieši šim novadam.

Tu esi viens no pieredzes bagātākajiem eLatviešiem. Kur tu uzzināji par eRepubliku un tieši kas tev likās tajā interesants, lai izlemtu iesaistīties?

Par eRepubliku uzzināju no kāda drauga, kurš iepriekš bija mani ievilcis tādās browser spēlēs kā Tribal wars un 0game. Tur gan manu eksistenci bezceremoniāli pārtrauca spēcīgākie spēlētāji.

Tu eRepublikā „piedzimi” vēl pirms eLatvijas izveidošanas. Kura bija tava pirmā valsts un kāpēc tu izvēlējies tieši to? Vai pirms eLatvijas izveidošanas tu iesaistījies arī citu valstu politikā vai armijas virsnieku korpusā (vairāk kā vienkāršs kaujinieks)?

Es pievienojos eRepublikai Krievijā, pamatā tādēļ, ka tā reģionāli ir tuva Latvijai un tai laikā bija mazapdzīvota. Krievijā dzīve tai laikā bija nesalīdzināmi sliktāka, nekā tie, kas pievienojās spēlei eLatvijā, var iedomāties. Varēja rakt rūdu rumāņiem par 1 rubli dienā; maize maksāja 1.20. eKrievijas armijai tā arī nepievienojos un uz kongresu nekandidēju, jo drīz jau radās ideja par eLatvijas radīšanu, kas arī īstenojās. Es, starp citu, biju to skaitā, kuri parakstīja pirmo petīciju par eBaltijas izveidi.

Pāriesim pie politiskiem jautājumiem. Ja jau tu kandidē uz prezidenta amatu, tad acīmredzot ir kaut kādas lietas, ar kurām neesi apmierināts Nameiša valdības darbā. Kas būtu tās lietas un ko tu darītu savādāk nekā Nameisis?

Nameisis ir demonstrējis kompetenci un izlēmību daudzos jautājumos, taču ir lietas, pret kuru risinājumiem man ir fundamentālas pretenzijas. Pirmkārt, eksistējošās Armijas izformēšana, kuras vietā jau vairākus mēnešus nav izveidota jaunā. Otrkārt, Nameiša autoritārais vadības stils, treškārt, vēstnieku izvēle līdz šim ir bijusi nepārdomāta un, ceturtkārt, nespēja izprast, ka nākotne pieder Rācenim.

Kāda tev ir attieksme pret Nameju kā personu?

Namejs ir spējīgs prezidents, un interesants sarunu biedrs, to es nenoliegšu, taču viņa fundamentālā vājība ir izskaidrošanā un debatēšanā – šķiet, ka viņam pietrūkst pacietības.

Tu savulaik diezgan asi nosodīji partijas „Visu Latvijai” izveidošanu, kas tika veikta pārņemot un tādējādi iznīcinot ULSP. Kā tu šobrīd raksturotu savu attieksmi pret „Visu Latvijai” un tagadējiem tās līderiem?

Es saglabāju savu nostāju, ka ULSP pārņemšana bija morāli nepieņemams lēmums, un pret VL iepriekšējo līderi, Zemessargu, man bija būtiskas pretenzijas. Kopš Zemessargs ir atstājis VL eLatvijā, mana nostāja ir nedaudz mainījusies. Lai arī man daudzas VL nostādnes nav pieņemamas, VL tagadējo līderi, VL_JD, es cienu un uzskatu, ka viņš ir inteliģents un spējīgs cilvēks – par spīti ideoloģiskām atšķirībām. Ko nevarētu teikt par Zemessargu. VL kopumā es uztveru kā partiju ar cēliem mērķiem, bet nepārdomātiem līdzekļiem.

Ja tu uzvarēsi eLatvijas prezidenta vēlēšanās, kas ir tie galvenie darbi, kurus tu patiešām vēlies paveikt?

Pārraudzīt armijas izveidi, un panākt, lai pirmās kaujasspējīgās vienības beidzot tiek nokomplektētas un dodas PEACE misijās.

Nu jau vairāk nekā mēnesi eLatvijā ir novērojams iedzīvotāju skaita kritums. Vai tev ir padomā kāds plāns eLatvijas iedzīvotāju skaita palielināšanai vai vismaz stabilizēšanai?

Domāju, ka, lai arī demogrāfiskā sprādziena laikā mūsu bija vairāk, tomēr tagad esam stiprāki; izkristalizējas spēlētāju kodols, kas spēlē paliks. Iedzīvotāju skaits palielināsies, ja eLatvija būs briesmās, tas ir skaidrs. Taču pašiem šīs briesmas radīt būtu bezatbildīgi, piemēram, uzsākot nepārdomātu militāro ofensīvu.

Ja tu uzvarēsi eLatvijas prezidenta vēlēšanās, pēc kādiem principiem veidosi ministru kabinetu? Tajā būtu tikai ar tevis vadīto t.s. „Rāceņu partiju” saistīti cilvēki vai arī cilvēkiem no konkurējošajām partijām atrastos vieta valdībā? Varbūt vari jau nosaukt aptuveno valdības sastāvu tavas uzvaras gadījumā?

Rāceņu laikam pienākot, visi Rāceniski noskaņotie būs aicināti pievienoties – partiju piederība nav šķērslis. No Rāceņu kustības Zeltrāceņa (Ekonomikas ministra) amatam plānots virzīt Bumtease, kurš jau pabijis šajā amatā vairākās valdībās un ir pieredzējis eRepublikas finanšu lietās, Kararāceņa (Kara ministra) amatam Janohito, eLatvijas staltāko un pieredzējušāko karakalpu. Mūsu rindās ir arī Visvaldis Bargais, kurš faktiski ir derīgs jebkam, savas bagātīgās pieredzes dēļ. Ceru, kas tas sniedz ieskatu bagātīgajā cilvēku resursu klāstā, kas ir Rāceņu rīcībā. Tempus Rapa apvieno daudzus pieredzes bagātus eLatviešus.

Vai tu esi apsvēris domu, ja gadījumā uzvarēsi prezidenta vēlēšanās, eLatviju iesaistīt kādā nopietnā karadarbībā, lai izkustinātu to no sastinguma un palielinātu eLatviešu motivāciju turpināt spēlēt? Vai arī tavuprāt eLatvijas drošība un stabilitāte ir pirmajā vietā un labāk neriskēt?

Es uzskatu, ka, ņemot vērā tādus negaidītus pavērsienus PEACE iekšienē kā Komunistu aktivizēšanās pretēji Krievijas valdības politikai, karš var pienākt arī bez mūsu kara kurināšanas. Sapņot par, piemēram, hipotētisku eBaltkrievijas dalīšanu, ir neauglīgi.

Tu esi viens no tiem, kas eLatvijas sabiedriskajai dzīvei allaž piegājis ar krietnu humora devu. Vai tu esi gatavs tik nopietnam un atbildīgam amatam kā eLatvijas prezidents?

Humors nebūt neliecina par nopietnības vai inteliģences trūkumu. Atļaušos citēt Horasu Varpoulu, kurš ir teicis: „šī pasaule ir komēdija tiem, kas domā un traģēdija tiem, kas jūt”. Domāju, ka mana pieredze un veselais saprāts ir pietiekoši, lai varētu vadīt eLatviju pretī nākotnei. Un nākotne ir rakstīta Rāceņa zīmē.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Paldies Jezupam par interviju. Redzēsim, kā viņam veiksies cīņā par eLatvijas prezidenta amatu. Rīt jūs varēsiet šeit lasīt interviju arī ar trešo nopietno eLatvijas prezidenta kandidātu – Kurzemes Karali Kristapu.

Jūsu Trieciennieks

Lasiet arī citas intervijas ar eLatvijas prezidenta posteņa kandidātiem:
>> Intervija ar eLatvijas prezidentu Nameisi
>> Intervija ar Kurzemes Karali Kristapu

P.S. Acīmredzot, ePolija rīt pieteiks karu eLietuvai:
http://www.erepublik.com/en/Poland/law/15648


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Ja tev šis raksts šķita interesants, nepažēlo un nospied Vote.
Ja neesi vēl abonējis manu avīzi, nospied Subscribe.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Ja tev patīk mani raksti, lūdzu, noziedo trūcīgam skribentam, cik nav žēl:
http://www.erepublik.com/en/citizen/donate/items/1906636
Paldies!
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =