Intervija ar eLatvijas prezidentu Nameisi

Day 682, 08:59 Published in Latvia Latvia by Trieciennieks

eLatvijas ietekmīgākais vīrs neapšaubāmi ir mūsu prezidents Nameisis, kurš šobrīd gatavojas izcīnīt savu trešo eLatvijas prezidenta termiņu pēc kārtas. Piedāvāju plašu interviju ar Nameisi.Iesākumā jautājumi par tavu darbību eLatvijas sākotnē. Tu eRepublikā reģistrējies laikā, kad tika pievienota arī eLatvija. Kur tu uzzināji par šo spēli un tieši kas tev likās tajā interesants, lai izlemtu iesaistīties?

Par šo spēli uzzināju hattrick.org no pašiem rumāņiem pavisam neilgi pēc tās izveidošanas, vēl tad, kad eRepublik atradās beta stadijā. Interesants likās pats koncepts - politiskās dzīves simulācija no individuālā līdz pat starptautiskajam līmenim, saglabājot reālās dzīves nosaukumus un simbolus, tajā pašā laikā pilnībā norobežojoties no reālās dzīves, kas būtībā katram spēlētājam ļauj veidot pasauli no baltas lapas. Ja atmiņa neviļ, spēles pirmsākumos pirms reģistrācijas nācās stāties garā rindā un, šķiet, pašā sākumā admini toreiz tā arī nenolēma mani reģistrēt. Pirmo reizi, ja atmiņa neviļ, reģistrējos ap 2008. gada pavasari.

Kāpēc par savu spēles segvārdu tu izvēlējies tieši 13. gadsimta zemgaļu virsaiša Nameja vārdu?

Tas ir visai tieši saistīts ar manu pirmo reģistrēšanos spēlē pirms aptuveni pusotra gada. Tolaik es centos aktivizēt baltiešu spēlētājus un vienoties akcijā par Baltijas valstu izveidi, taču visas pūles bija veltīgas. Bez Latvijas šajā spēlē es vienkārši nesaskatīju nekādu jēgu un kļuvu neaktīvāks līdz eRepublik pametu pavisam, taču tad, 2009. gada 8. aprīlī, es izdzirdēju, ka Latvija beidzot ir dzimusi. Lai par manām sajūtām runā dzeja!

"Pūtiet taures sauciet vīrus
Latvju ciltis stipras būs
Vienotībā jūsu spēks
Galēt naidnieku nav grēks

Svētugunī dižais zūd
Ziedi, dzintars liesmās kūst
Šķēpa galā palags vaid
Sarkanbalti sarkans gaid

Tā kā viesuls latvji lido
Naids tos vieno brīve sauc
Karogs sarkan- balti -sarkans
Uzvarai pa priekšu trauc

Ienaidnieks tad sakauts bija
Visām ciltīm ziņots tika
Latvjus vieno viedais karogs
Stāvēt blakus liels tam gods

Simtiem gadus teiksmas teiktas
Tautas cerībās tās vītas
Beidzot svešos projām dzinām
Brīvā valstī atkal dzimām"


Nebija nekādu šaubu, ka vārds jāņem no mūsu senču dižvīriem. Kādēļ tieši Namejs? Tādēļ, ka tas ir vārds, kas nesaraujami saistās ar cīņām par brīvību, ar vienotību.

Vārdam „Namejs” ir ļoti spēcīga nacionālpatriotiska aura. Vai tu sevi uzskati par latviešu nacionālistu?

Es pilnīgi noteikti sevi uzskatu par eLatvijas nacionālistu šī vārda vispozitīvākajā nozīmē.

eLatvijas sākums bija ļoti grūts. Toreiz mazā skaitā esošie eLatvieši darīja visu, lai nosargātu eLatviju no ārzemnieku laupītāju bandām. Vai taisnība, ka tu par 10 eiro nopirki iespēju „Unlock features”, lai varētu kandidēt uz kongresu un palīdzētu novērst TO?

Jā, tieši tā. Ko tik Latvijai neatdosi!

Lai nosargātu eLatviju tu, tāpat kā droši vien tolaik daudzi, reģistrēji vēl vairākus papildu lietotājus. Skaidrs, ka pēc kāda laika eRepublik administrācija to atklāja un nobloķēja gan tavu, gan tavas organizācijas kontu. Cik ātri tas notika? Un vai starp „Nameju” un tagadējo „Nameisi” tev bija vēl kāds lietotāja konts?

Atklāti sakot, es pārāk plaši par to nevēlos runāt, jo Jūlija paaudzei nav sevišķi labs priekšstats par mūsu apstākļiem pirms demogrāfiskā sprādziena. Nevēlos kādu negatīvi ietekmēt. Jebkurā gadījumā, fakts ir tāds, ka valsts budžetu pēc aprīļa aplaupīšanas lielākoties veidoja ziedojumi no šādām darbībām. Ko tik Latvijas vārdā neizdarīsi. 🙂 Starp citu, diez vai mēs būtu atbrīvojušies no somu jūga, ja nekas tamlīdzīgs netiktu darīts.

Tagad pāriesim pie politiskajiem jautājumiem. Šobrīd politiskie oponenti tev pārmet autoritārismu. To, ka tu esot kļuvis par eLatvijas vienpersonisku vadoni, kā dēļ eLatvijā iestājies zināms sastingums un stagnācija. Kā tu vērtē šos pārmetumus?

Es nevēlos dalīt cilvēkus oponentos vai neoponentos. Man gribētos ticēt, ka lielākajai daļai politiķu pamatmērķis patiešām ir eLatvijas drošība un labklājība un tas ir pats galvenais. Ja runājam par pārmetumiem par autoritārismu, man jāsaka, ka es neko tik absurdu neesmu dzirdējis. Tiešā nozīmē. Neatceros, ka man to kāds būtu pārmetis. Galu galā, tieši es biju tas, kas veica vispārēju valsts pārvaldes demokratizāciju, tieši es veidoju vienīgos man Jaunajā Pasaulē zināmos atklātos konkursus uz visiem valdības krēsliem, dodot iespēju absolūti visiem gribētājiem. Vispārēja jauno spēlētāju iesaiste un demokrātiska valsts pārvalde vienmēr ir bijis mans pamatuzstādījums. Manis vadītās valdības tāpat ir nepārprotami publicējušas vislielāko publisko atskaišu skaitu eLatvijas vēsturē, tādēļ es neredzu nekādu pamatu šāda veida apsūdzībām.

Par kādu sastingumu vai stagnāciju īsti ir runa? Tātad jautājums ir, vai mans neeksistējošais autoritārisms ir radījis neeksistējošu sastingumu un stagnāciju? Grūti uz šādu jautājumu atbildēt. 🙂

Jūlijā eLatvija piedzīvoja demogrāfisko sprādzienu, kā rezultātā iedzīvotāju skaits desmitkāršojās, beigās pārsniedzot 4 tūkstošus, augustā iedzīvotāju skaits palika nemainīgs, bet visu septembri ir vērojams kritums. Daļa ir „miruši”, daļa aizceļojuši uz citām valstīm. Tas izraisa arī pieprasījuma kritumu, pārprodukciju un uzņēmumu bankrotus. Augusts un septembris bija tavas prezidentūras laiks. Vai tu jūti arī savu atbildību šajā situācijā un vai tev ir plāns eLatvijas iedzīvotāju skaita palielināšanai vai vismaz stabilizēšanai?

Atbildību par ko? Par mācību gada sākšanos? Ne gluži, nē. Es arī nepiekrītu apgalvojumam, ka iedzīvotāju skaita samazināšanās rada nopietnus draudus mūsu uzņēmējdarbībai. Lai gan vietējais pieprasījums samazinās, globālais pieprasījums gandrīz nepārtraukti pieaug un mūsu uzņēmējiem ir pieejami plaši, jo plaši eksporta tirgi. Es atļaušos apgalvot, ka uzņēmumu bankrotus izraisa nevis iedzīvotāju skaita samazināšanās, bet neprasmīga uzņēmumu vadīšana. Pavisam cita lieta ir pasaules kopējā tirgū novērojamā pārprodukcija, kas patiesībā mūsu uzņēmējus ietekmē nesalīdzināmi vairāk, bet tas jau ir cits, atsevišķas sarunas vērts temats.

Vai tu esi apsvēris domu eLatviju iesaistīt kādā nopietnā karadarbībā, lai izkustinātu to no sastinguma un palielinātu eLatviešu motivāciju turpināt spēlēt? Vai arī tavuprāt eLatvijas drošība un stabilitāte ir pirmajā vietā un labāk neriskēt?

Ja ar vārdu savienojumu "eLatviju iesaistīt kādā nopietnā karadarbībā" tiek saprasta jaunu teritoriju iegūšana bez jebkāda veida iepriekšējiem līgumiem par šo teritoriju iegūšanas procesu, tad - nē. Es neplānoju veikt invāziju Krievijā, Lietuvā vai Igaunijā. Cita lieta gan, ka es plānoju regulāri iesaistīt Latvijas armiju ārzemju misijās.

Kā tu vērtē savas un NDP attiecības ar otru lielāko eLatvijas partiju „Visu Latvijai”?

Man atkal sāk šķist, ka tiek nedaudz pārspīlēta ideja par grupēšanos pa partijām. Manas attiecības ar personu x nekādā veidā neietekmē tas, no kuras partijas viņš kandidē tādās vai citādās vēlēšanās. Manu attieksmi pret ierosinājumu y nekādā veidā neietekmē tas, no kuras partijas šis ierosinājums ir izskanējis. Katrs izteikums vai ierosinājums tiek vērtēts individuāli, balstoties uz saprātu, nevis kādiem citiem apsvērumiem.

Ja salīdzina tīri abu partiju politiskās platformas, tad ideoloģiski stāvam ļoti tuvu. Arī ar VL līderi līdz šim ir bijusi ļoti laba sadarbība. Pieminēsim kaut vai slimnīcu projektu.

Kā tu vērtē savas un NDP attiecības ar trešo lielāko eLatvijas partiju „Par Dzimteni”?

Varu tikai atkārtot iepriekš teikto. Ja salīdzinām abu partiju politiskās platformas, tad šoreiz gan nākas secināt, ka PDz programma saturiski ir tukša un balstās uz populismu un naidīgu, uz apmelošanas robežas balansējošu retoriku pret NDP un mani personīgi. Kādēļ šāda platforma vispār bija nepieciešama? Tas laikam jājautā PDz līderiem pašiem. Esmu pārliecināts, ka tas nekādā veidā nenāca par labu eLatvijas attīstībai.

Kā tu vērtē savus, iespējams, nopietnākos konkurentus uz prezidenta posteni – Kurzemes Karali Kristapu un Jazupu von der Vucinu?

Abi ir labi kadri un labprāt abus redzētu strādājam manis vadītā valdībā. 🙂 KKK ir labs ārpolitikas eksperts, bet Jezupam ir pieredze ar militāro organizāciju. Es gan nebūtu tik ļoti pārliecināts par viņu vēlmi ziedot tik daudz laika un līdzekļus, lai varētu pienācīgi izveidot, vadīt un koordinēt valdību.

Ja tu uzvarēsi eLatvijas prezidenta vēlēšanās arī trešo reizi, kas ir tie darbi, ko tu patiešām vēlies paveikt un vai tu domā kaut ko mainīt savā vadības/komunikācijas stilā, kuru daudzi kritizē?

Nenoliedzami galvenais darbs ir vairāk nekā 2 mēnešus ilgā un grūtā armijas apgādes sistēmas izveides procesa pabeigšana un apgādes efektivizēšana. Starp citiem uzdevumiem noteikti jāmin armijas starptautisko misiju uzsākšana, Baltijas valstu sadarbības veicināšana un manis pirms pāris mēnešiem izteiktās idejas par Baltijas valstu aliansi aktualizēšana, iedzīvotāju skaita palielināšana, Satversmes projekta atsākšana un konstitūcijas izstrādes pabeigšana, kā arī liels skaits mazāku darbu.

eLatvijā cirkulē viedoklis, ka šī kongresa sasaukuma laikā sāksies NDP kā varas partijas noriets. Vai tu pats redzi apstākļus, kas to varētu apstiprināt, un ko tavuprāt NDP vajadzētu darīt, lai tas tomēr nenotiktu?

NDP nekad nav bijusi varas partija. NDP pašmērķis nekad nav bijis >50% mandātu gūšana kongresa vēlēšanās. NDP pašmērķis ir eLatvijas labklājības celšana un to nekādā veidā neizmaina kopējais partiju skaits valstī.

Vairāki vecie eLatvijas spēlētāji ir apvienojušies t.s. „Rāceņu partijā” (Tempus Rapa). Kādas ir tavas domas par šo partiju un vai tu apsver domu tajā iesaistīties gadījumā, ja zaudēsi prezidenta vēlēšanās?

RA RA RA!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Paldies Nameisim par veltīto laiku. Nākamajās dienās šeit varēsiet lasīt intervijas ar cilvēkiem, kas metuši viņam izaicinājumu – Kurzemes Karali Kristapu un Jezupu von der Vucinu. Gaidiet 🙂

Jūsu Trieciennieks

Lasiet arī citas intervijas ar eLatvijas prezidenta posteņa kandidātiem:
>> Intervija ar Kurzemes Karali Kristapu
>> Intervija ar Jezupu von der Vucinu

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Ja tev šis raksts šķita interesants, nepažēlo un nospied Vote.
Ja neesi vēl abonējis manu avīzi, nospied Subscribe.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Ja tev patīk mani raksti, lūdzu, noziedo trūcīgam skribentam, cik nav žēl:
http://www.erepublik.com/en/citizen/donate/items/1906636
Paldies!
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =