İKİ KEKLİK!

Day 5,950, 12:38 Published in Turkey Turkey by KobraNejdet

Malumantınız bir başkanlık seçimini daha devirmiş bulunmaktayız. eTR'nin en büyük partisi ile ittifak ortağının güç birliği ile seçim bitmiş gibi duruyor. Öncelikle yeni dönem eTürkiye'nin her bir vatanperver bireyine ve sonra kazanan Mr.Levni'ye hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni dönemde umarız vaatlerinin büyük kısmını gerçekleştirdikleri, uzlaşı siyasetinin hüküm sürdüğü bir dönem olur.

Ayrıca geçmiş dönem başkanımız Guide Beylere de hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bol antrenman savaşlarından dolayı gelişimimde katkısı olduğu için ayrıca minnetlerimi sunuyorum.

Şimdi gelelim makalenin faydalarına. Yeni dönemde oluşturulan eCumhur İttifakının bize ilk vaadi uzlaşı ve renkli siyaset oldu. Amaçladıkları ortamın oluşturulması için önce ülkemizde bitmiş durumda olan muhalefeti yeniden canlandırmanın gerektiğini düşünen olmadı. eMuhalefet olmadan ülkemiz siyasetinin canlanması mümkün değil, yoksa büyük partilerin belirledikleri adaylar ve kurdukları ittifaklar emrivaki seçilir, kabinedeki diğer partiler ve kabine dışı küçük oluşumlar sadece izlemekle yetinir.

Peki eTR siyasetinin tekrar canlandırılması, büyükbaşların değil tüm vatandaşların aktif katılımının olduğu bir diyalog köprüsü nasıl oluşturulabilir?

1- Ülkemizin eCHP'si BTP artık müze olmalı, üyeleri sadece askeri açıdan değil siyasi açıdan da katılım sağlamalı

2- Özgür Türkiye Partisi muhalif kanada destek vermeli, seçim zamanı tarafsız kalmadan kendi programını açıklamalı, ittifaklar kurmalı.

3- Başkanlık seçimilerinde muhalefet eAKP eMHP ve eİYİP adayları arasında gidip gelmek haricinde diğer partilerin çıkaracağı alternatif aday etrafında birleşmeli

4- Muhalefet arasında yeniden istişare ve ittifak kültürü oluşturulup seçimlere tek bir çatı altında girilmeli, tüm parti üyelerine strateji detaylıca anlatılmalı.


5- eGurbetçileri ve sözü geçen kanaat önderlerini yeniden vatana ve oyuna dönmeye ikna etmeli.

6- Geçmişte oyunda siyaset yapmış ama çeşitli nedenlerden dolayı siyasetten uzaklaşan eVatandaşları siyasete dönmeye ikna etmeli.Eğer yeniden oyunun tek kalan canlı modülü siyaset kısmının canlandırılmasını istiyorsanız başlatmış olduğumuz TÜRKİYE MUHALİF HAREKETİNE destek verin.EĞER HAREKETE DESTEK VERMEK İSTİYORSANIZ FİKİR VE ÖNERİLERİNİZİ DM YOLUYLA PAYLAŞIN, HAREKETİN İLGİLİ İLETİŞİM KANALI VE SOSYAL MEDYA AYAĞI YAKIN ZAMANDA OLUŞTURULACAKTIR. TÜM BÜYÜKLÜ KÜÇÜKLÜ SİYASİ PARTİ LİDERLERİNİ VE ÜYELERİNİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ.

Aksi taktirde İKİ KEKLİĞİN BİR KAYADA ÖTTÜĞÜ BİR eTÜRKİYE'YE MAHKUM KALIRSINIZ!