[Енрико] Солен Сладолед дел. 4

Day 5,931, 03:56 Published in North Macedonia Ukraine by TheTrendoReanimated

На 30 јули Марина го прослави роден денот во ресторантот “Гурман” еден од полуксузните во Јалта. На роденденот бевме Јас, Горан, Наташа и уште 4 убавици од Јалта. За подарок донесоа сите по нешто и викам на Марина да ја платам сметката за роден денот, ми рече не јас ке платам, а ти вечер ќе ми дадеш подарок. Легнав кога гледам таа носи масло во рацете.Ми рече сакам анално да ми го ставиш, до сега не сум правела, сакам тоа да ми биде роденденски поклон. Нели бара јас сум тој што ги исполнувам желбите, а не и дадов ништо друго за роден денот.
Во Јалта останавме 7 дена, еден ден Горан ми вели дека запознал некој возач од Штип што донел материјали со камион од Риека во Јалта и дека се договорил со него заедно да се вратат за Југославија. Отидовме во Симферо пољ и сите тројца спиевме кај Марина. Пред станот имаше еден паркинг возачот го паркира камионот и му вели на чуварот на паркингот “внимавај на камионот”, а тој му вели “цел вечер ќе гледам во него, многу е убав”. А навистина камионот беше многу убав. Ги испративме. Додека спиевме заедно со другарот Горан едно утро ми вели знаеш ли дека ноќеска ми скокна, се качи врз мене. Му реков извини, но тоа било во сон. Што да правиме, карти за Југославија се уште нема.
Една вечер Марина ми вика ајде ќе одиме во клуботкој се вика “Селена”. Отидовме таму, свири жива музика, клубот полн, до нас се степаа Москвичи и Киевљани. Тепањето траеше 2-3 минути а потоа почна заедничко пиење и дружење меѓу тепачите. Лудост. Дојде една девојка и седна на нашата маса. Ја поканив и игравме. И велам што е работата зошто седна до нас. Зошто си исплашена? Ми рече ти да не знаеш од каде ќе ти летне некое шише во главата, каков ќе бидеш? Се уште не ми е јасно. На паузата меѓу танцовите на подиумот стоеше една женска и подадов рака и таа почна да игра. По завршувањето на играта ми пријде еден од обезбедувањето и ми рече знаеш ли што правиш, јас онака природно му реков, ништо страшно играв со женската и подадов рака и таа почна да танцува. На горилото му реков извини те молам. Веројатно не му бев симпатичен за бичкање. Девојката пред тоа, ние не бевме дојдени, настапувала во програмата. Со пријателката Лена која што беше кај мене скоро и не се видовме. Кај неа официјално бевме само еднаш. Шетање по Симферопољ но нема нешто специјално да се види. Во непосредна близина беше Кујбишевскиот пазар и најдобро се чувствував кога идев на пазарот. Имаше многу видови на мед. Во околината на Симферопољ имаа вила и градина во која што имаше пиперки, патлиџани, краставици. Татко и рече одите до вилата да прошетате да не ви е досадно, а ние едно пристигнување во вилата одма гледаме каде да се пилиме (сексаме). Во една кофа набравме по малку од се и се вративме во станот
На гости дојде еден пријател на татко и со жена му кои што беа од Бахчисарај, ми вика можеш ли да направиш гарантно писмо за мене и за жена ми за да дојдеме во Југославија. Веројатно слушале од импресиите на Марина. Не се седи со скрстени раце, се пие, се јаде, по некое време мажот ми вика збутај и го на жена ми таму некаде, но Марина ја осети ситуацијата и се залепи до мене. Како второ жената и баш за секс не ја биваше, не беше убава, а маж и во одело со вратоврска, а беше многу топло, тој знае како му било
Со татко и на Марина, инспекторот Николај од Јалта, Марина, Горан и јас отидовме во планина. Реков на татко и што да земам јас, ми рече земи вотка, вотка една дузина (12 шишиња по 0,5 литри). Во големи казани ставија месо, а врз месото ставија некои зелени лисја и ги поклопија. Во едниот имаше свинско, а во другиот казан јагнешко месо. Јадење, пиење, муабети и кога требаше да станеме, оп не можеме. Прејадовме.
Татко и на Марина беше голем функционер во градот. Со лимузина "Чајка“ организирал посета и дегустација на винаријата “Масандра” во Јалта. Што да кажам толку многу вина, но со мали количини на дегустација и по некое време почнав да штуцам. Се сврте една дама и безобразно рече овој веќе се опи на што јас и одговорив, се опи ама прво е.... .
Сексот по враќањето во Симферопољ го правевме редовно пред спиење. Нели не се пушеше во собата јас излегував да пушам на терасата од станот, Марина излгеуваше по мене да ми прави друшто. Ќе се засукаше и јас потпрен на ѕидот, таа ќе се наденеше. Од неа јас не се гледав. И велам срце некои од соседите може да не видат, а таа нека не видат ако немаат друга работа. Нека завидуваат. Станот беше на 2 спрат.
Татко и еден ден рече Кирил се договорив во Москва да идеш да престојуваш во х. “Јуност” и од таму да барате карта. Марина нека ти прави друшто до Москва. Во хотелот се наредив на рецепцијата, а Марина стои позади мене во случај ако има некој проблем. Немаше. Бевме сместени во посебни соби бидејќи креветите беа за едно лице. Собата беше огромна. Креветите беа мали затоа секс правевме на земја. Марина замина во нејзината соба. На погорниот спрат имаше дежурна, отидов да и побарам пегла. Зошто ми е пегла кога не знам да пеглам. Реков дека сум Југословен и дека ќе одам за Белград, ако сакаш повели намини на муабет на некое честење. Дојде без двоумење. Ми рече на работа сум Кирил треба да внимавам што правам. И реков и јас ќе внимавам и истовремено ја пуштив раката под фустанот. Што да осетам, другарката веќе влажна, спремна за секс. Дури не ја прашав ни како се вика. Шетавме по Москва, јас и викам Марина првиот пат кога бев во СССР депонирав 100 рубљи. Таа ми рече тука во близина е Министерството за финансии, отидовме таму и со некоја потврда од таму, во банка ги земав рубљите што ги депонирав при враќањето за Југославија. Кога тргнавме за Москва Марина сакаше да земе блуза, а јас и велам што ќе земаш блуза во Симферопољ беше 300С, а кога пристигнавме во Москва 90С. Имав една есенска јакна ја соблеков и и ја дадов.Во слободното време игравме бриџ, таа ме растури, викам ајде ќе играме кој ќе изгуби ќе лапа. Јас сокрив 3 џокери и се разбира ја победив. Шетајќи така низ Москва гледам натпис “Центротекстил” – Белград. Се качив на третиот спрат во просториите и еден вработен го прашав дали може да ми помогне да извадам карта за Белград. Рече ќе пробам, ама знаеш дека треба да дадеш (с врху) мито. Реков нема проблем ќе дадам колку треба. Картата чинеше 80 рубљи, а јас пресреќен што најдов карта му дадов 200 рубљи. Ми рече многу се, а јас му реков не се секирај со здравје да ги потрошиш, не знае дека има работа со магнат, така ме претставуваше газдата Виктор во Јалта. Од Москва за Белград тргнав на 07.09.1989 година. За малку ќе направевме грешка, ние бевме на една Железничка станица, а Марина ми вика Кирил не си на оваа станица, да идеме на друга. Во Москва има повеќе големи Железнички станици. Ако отидевме на другата станица ќе ја згрешевме работата, ќе го испуштев возот. Купето беше за 2 лица. Со мене патуваше тренерот на Советската репрезентација по кајак на вода, отиде за Блед каде се одржуваше Светското првенство. Извади маринирани печурки, многу убави. Налета кондуктерката, тој ја понуди со печурките, таа прокоментира дека се многу убави и тој и ја даде целата тегла. Му реков зошто и ја даде теглата што ќе правиме сега. А тој извини што да правам. Го разбирам и тој за добра жена како и јас ќе продаде држава. По патот правевме општи муабети и си заменивме адреси. Тој живееше во непосредна близина на “Кремљ”, на улицата Петровка.
Во СССР автостопот во жаргон го викаат“тачка” но со тие превозници се пазариш за износот на превозот. Цените беа скоро исти со таксистите. Секогаш се пазарев и скоро секогаш ми успеваше да ја намалам цената. Чекам на “тачка” од Масандра до х. Јалта, стопирам, застана една кола и возачот ми вика ти беше пред некој ден на масажа кај мене. Да, му реков. Ме изненади за возењето пари не ми зема. Малку повеќе ме збуни.
Во Јалта постојат хотелите “Авангарда”, “Ореанда”, “Украина”, “Волна”, “Крим”, “Јужнаја” и “Јалта”, ресторантите “Дарови од морето”, “Кавказ”, “Лето”, “Ореанда”, “Украина”, “Ванда”, “Сочи”, “Таврида”, “Бригантина”, “Гурман”, “Крим”,“Јужниј”, “Маргејт”, “Риека”, “Стоковната куќа”, “Ручек”. Попознати знаменитости во Јалта се Домот музеј на А.П. Чехов, Полјаната на сказните, Водопадот Учан-Су (езерото Карагол), Ај-Петра, Ливадија, Мисхор, Алупка, Ботаничката градина.
Еден ден решивме да прошетаме до Ај-Петра со другарите Саша и Сашко од Македонија и со Жана и Карина. По поминување на целата ривиера и уште натаму стигнавме до една жичница, се качивме на жичницата и не однесе на една висока планина. Таму имаше отвор, наводно долу во дупката имало вечен снег. Еден од туристите прокоментира дека фрлале лед и народот го лажеле дека е снег. По прилично многу скали слеговме долу и гледаме едно мало купче снег. Жана се напи малку и кога излеговме од дупката и падна лошо. Долу ладно, а горе жешко. Разлика на температура. Есента Жана и Карина беа на гости кај другарите Саша и Сашко во Скопје, а неколку пати дојдоа и кај мене на дружење.
Сум бил во хотелите “Ореанда” и“Јалта”, ресторантите “Бригантина” (најдобро чувство, музика, јадење, забава, местоположба),“Ванда”,“Гурман”, “Дарови од морето”,“Риека”, “Сочи”,“Стоковната куќа”.
Во Скопје, по испиени неколку пива, по некое време и се јавив на Марина на телефон и и реков дали сакаш да ми бидеш жена. Пијана работа. Таа рече да. Летото во 1990 година тргнав за Киев. Ја прашав што да однесам ми рече некои мали парфеми (30 грама), маслинки и презервативи бидејќи таму биле дефицитарни, немало. Кај што е сега „Рамстор” во центар, имаше една трафика и јас купив 3 кутии презервативи. Во една кутија имаше 24презервативи. Целиот одмор го истерав од тие презервативи. Купуваа исклучително жени во х. “Јалта”. Ќе ме видеа и директно ме прашуваа дали имам презервативи и колку пари се? Која цена ќе ја побарав немаше проблем таа ја плаќаа. Не сакав да имам работа со нив, јасно беше зошто ги купуваат презервативите.
Отидов во Киев. Бев сместен во Студентски дом кај пријателката Вика. Во Киев останав 7 дена, се заборавив. Само гледам која да ја нападнам, само тоа ми беше преокупација. До домот имаше продавница и една прекрасна продавачка. Со помош на Вика успеав да ја замолам да се видиме, а таа ми рече дека скоро се омажила, нема смисла. Ја разбрав. Решив да се избањам во јавна бања, викам на еден другар каде е бањата а тој ми покажа и рече таму. Влегов, има што да видам. Многу жени голи се бањаат во еден базен и дури да се освестам почнаа да викат, ајде соблекувај се и дојди. Ме фати страв. Вика ми рече Кирил Мартина* од Русе, Бугарија нека ти прави поручек друшто јас имам некоја обврска. Мартина била прва придружничка, а сестра и мис на Русе. Ми вика еве ти адреса од мене, а јас не ја земав и реков дека преку Русе не доагам туку преку Белград. Но затоа пак отидовме во х. “Рус” ја прашав дали е согласна да земам соба, ми рече нема проблем. Ангажирав соба и поминавме 3 саати во неа. Бидејќи имав слободно време често пати правев панорамно возење низ Киев. Турата почнуваше од Железничката станица и таму завршуваше. На29 јули се јавив на Марина и реков дека сум во Киев и дека утре ќе идам за Симферопол. Но, од неа добив едно викање, ми рече ако немаш пари земи авион и доаѓај веднаш јас ќе ти платам. Во Киев на Железничката станица ги оставив маслинките и другите работи кои што не ми требаа, да не ги носам со мене. 7 дена шетање низ Киев, кога отидов да ги земам од маслинките почнаа да излегуваат бели црви. Ужас. Во Студентскиот дом шетајќи лево-десно запознав една женска. И презентирав од парфемите и се допаднаа и ми вика колку пари сакаш толку ќе ти дадам сакам да земам еден. Но јас во замена за парфемот барав исклучително секс, но таа изрично откажуваше. Не можев да разберам зошто одбиваше, си мислев можеби е заразена па била свесна не сакала да ме зарази и мене.
Ноќта пред да патувам за Симферопољ се створи ситуација да спиеме заедно со Вика во една соба. По некое време Вика викна “Ох Кирил”, а јас ја прашав сигурна ли си? Рече да. Го соблеков долниот веш и веднаш се упатив кон нејзиниот кревет. И таа беше соблечена. За неколку скунди влегов во неа. Во сите пози секс правевме до утринските часови.
Вика ме испрати на аеродромот. Патувањето до Симферопољ беше супер, но пред да слетам почувствував негативна енергија од страна на Марина кон мене. Многу непријатно чувство. Излегов од авионот се поздра вивме, бакнавме, а таа ми вика што имаш во торбите? Нели знае што имам, што ми порача тоа има, а јас и реков прашај го овој дечко позади нас што има во торбите. Скоро и не зборуваавме во колата која што не однесе до нејзиниот стан. Отидов кај неа се поздравив со мајка и и со татко и. Почнанешто да зборува неразбирливо можеби беше пиана, оправдано, роден ден и беше. Јас и реков веднаш секс, а таа ама не може мајка ми и татко ми се дома, ова-она, знаеш како е. Ги земав сите работи кои претходно ги извадив, ги ставив во торбите и во истиот момент излегов од станот. Отидов кај Лена на спиење, со полни торби не е многу паметно да се оди во хотели, веднаш ме прими, имаше една гостинка од Западна Украина. И кажав што се случи, рече дека не требало така да направи, ама. Се јавиле кај Лена и ја прашале дали ноќта сум бил кај неа. Потврдно одговорила. Сескаравме со Марина, не е крај на светот, некогаш се сложуваат коцките и утрето останав цел ден со гостинката Тања* од Лвов, а Лена отиде на работа. Наредниот ден отидов за Јалта. Татко и резервирал соба во х. “Јалта” за Марина и за мене. За хотелот резервациите се прават во декември ијануари. Во холот на огромниот хотел ја сретнав Марина со партнер, јаносеше мајцата која што ми ја донесоа од Германија, а јас и ја дадов на Марина. Нека ја носи јас мајцата и ја дадов на неа. Ми вика Кирил ова-она одиме лево-десно кога отидовме кај лифтовите, а потоа на 10 спрат каде што имаше таа соба. И погодете ш77то правевме. Секс, луд секс како дае последен во животот. Јас порано и викав ајде да направиме секс за довидување. Сега не рековме дека го правиме за крај. По некое време некој тропна на вратата, јас само што бев пред свршување, забрзав и бев готов. Марина ми вика излези на балконот и седни таму. Таа отвори и се појави дечкото со мајцата. Можеби тие, дечкото, другарка и и дечкото на другарката не знаеја што правиме. Претходно се сретнавме со Марина и отидовме до собата, не влегов нејзината другарка Алина дечкото Арап почна буквално да ја фрла од еден крај на друг во ходникот. Марина ми вика помогни и. Што да и помогнам јас и не знаев зошто беше фрлањето, а можеби во игра беше да ме испровоцират мене. Реков тоа си е нивна работа и нема јас што да се мешам на дечкото не му реков ништо, само гледав како ја фрлаше од еден крај на друг во ходникот.