[Vikat] Kuidas valmib Vikati leib?

Day 5,874, 14:23 Published in Estonia Estonia by Vambola Vikat

Paljusid Vikati lugejaid on viimasel ajal hakanud huvitama leiva tegu. Eriti palju on uurima hakanud kuidas küll valmib see Vikat Tehased AS toodetav eriti hõrgu maitsega Q5 kõrgekvaliteedine leib. See leib olevat nii hea, et kõik kes seda on maitsnud näevad seda unes. Nii otsustasgi Vikati toimetus minna otse tehasesse ja välja uurida.

Küsimuse peale, mis on Vikati leiva saladus vastas leivameister Vambola Vikat, et kõik algab tootainest. Hea ja kvaliteetne tooraine on esimene samm, mis tuleb astuda, saamaks tõesti kõrgekvaliteetse ning hõrgu maitsega leiva. Selleks on Vikat Tehased valinud välja ning põldtunnustanud põllud millel kasvatatakse kõige kvaliteetsemat vilja millest maitsvat leiba toota. Teine komponent on muidugi retsept. Vikat Tehased kasutab pikalt katsetatud ning teaduslikult väljatöötadud retsepti just selle kõige maitsvama leiva saamiseks. Siiski retsept pole veel kõik, vaja on ka eriti töökindlaid ning ühtlase kuumusega ahjusid ja just see värske suurinvesteering koos meie lihvitud oskustega ongi meie edu saladuseks.


Pilt 1: Just sellised näevad välja Vikat Tehase AS poolt põldtunnustatud kvaliteetse leivavilja põllud

Leiba on leivameister Vikat küpsetanud kaua, praegu läheb 104 hooaeg leiba küpsetada. "Alustasime juba aastaid tagasi kahe väikese koduahjuga mis küll andsid hea tulemuse ja olid suurepäraseks vahendiks retsepti väljatöötamisel aga tõeliselt kvaliteetset ja hõrgu maitsega leiba nendega toota ei saanud", täpsustab leivameister.


Pilt 2: Kvaliteetne jahu on hea ja hõrgu leiva üks kolmest saladusest

"Kui ausalt öelda päris mitu partiid läksid puhta perse, tulid välja täielikud söestunud tellised", pajatab leivameister Vikat. "Kuna meil oli just köögi vaheseina ehitamine pooleli läksid nad ka kohe käiku ja siin samas pliidikohal nad ka on" osutab härra V.Vikat kolmele tellisele. "Kolm korda kutsuti ka lausa tuletõrje välja sest katkise ahju termostaadi tõttu olid pätsid ahjus süttinud. Siiski oli võimalik need pätsid pärast kustutamist päästa umbes ühe sentimeetri paksuse söestunud kihi äralõikamisega. Feisbook marketpleisis osteti need 5 minutiga ära", võtab Vambola seiklused kokku.

Kõik need seiklused on nüüdseks aga minevik kuna uued ahjud teenivad hästi. Siiski iga algus on raske. Kuna nagu hiljem välja tuli siis vanade ahjude termostaadid olid katki ja nad seetõttu küpsetasid leibasid väga kiiresti oli uute ahjudega harjumisega tükk tegemist. "Tegime 20 000 pätsi, mis seest kõik toored jäid ning nüüd pika seismise tõttu osaliselt riknenud on," teatab härra Vikat. "Nii me plaanime neid võibolla turustada hoopis uue dieedivahendina mis garanteerivad vähemalt 1 nädala pikkuse dieedi, kuna võtab söögiisu ja isegi kui midagi sööd siis läbib see seedekulgla kiiremini kui Tšaika sõitis Tallinnast Tartusse."


Pilt 3: Leivameister koos värskelt valminud pätsiga

Lõpetuseks siiski teatab leivameister Vikat: "Hoolimata alustusraskustest on nüüdseks Vikati leib kui lihvitud teemant e-Eesti turul. Tõeline leivatööstuse pärl hõrgu maitse ning mõnusa krõbeda koorega. Kõik kiidavad!" Ja kiidame ka meie siin Vikati toimetuses, sööme Vikati leiba iga päev!


Reklaam: