Presidendivalimiste eel

Day 5,761, 09:31 Published in Estonia Estonia by Thomas Vertigo

Kes vähegi on vaadanud eesolevate presidendivalimiste kandidaate, on märganud, et erakond Uus Eesti on esitanud käesoleva artikli autori kandidaadiks.

See artikkel pole valimispropaganda. (Raha, kommentaare ja kõike muud võib ikka jagada. Poliitik olen ma sellegipoolest ning kunagi saan ma ka need 25 kommentaari täis)

Aga

Miks ma olin nõus kandideerima?

Olin siin mängus kunagi ammu-ammu ka aktiivne. Siis kui sõjad toimusid päriselt ning erakonnad kaklesid päriselt ning mõnikord läksid asjad hästi ning mõnikord läksid asjad halvasti. Ei mäletagi miks eemale jäin. Küllap tekkis mõni uus silmarõõm, kellega oli huvitavam aega veeta kui arvuti taga istudes. See selleks. Nüüd ma olen tagasi. (Kes tahab teha järeldusi seoste Vertigo mänguaktiivsuse ning Vertigo silmarõõmude kohta, peab ootama veel mõnd olukorda. Valim on järelduste tegemiseks liiga väike.)

Nüüd olen ca kuu aega tagasi olnud. Näinud kolmesid valimisi ning juba saab teha mingeid järeldusi. (Eelmisele lõigule vastu rääkides teen järeldusi sisuliselt ühe tsükli pealt...aga vaatasin ka natuke ajalugu ning laias laastus pädeb)
Riigikogu valimised on mäng. Aktiivseid on ca sama palju kui kandideerijaid ning enamvähem samamoodi jaotuvad ka hääled. (üksikud anomaaliad võitja ja valimiste viimase häältes).
Erakonna esimehe valimised (minu erakonnas) on avatud. Kõik võivad. Kõik saavad. Ning võitja pole ette teada. Kuidas teistel, ei tea.
Presidendivalimised on aga hääletamisprotseduur. Viimased 5 aastat pole president vahetunud. Ning pole olnud ka valimisi, kus häälte vahe oleks olnud alla 10. (St pingelisi valimisi pole olnud)

Ma ei väida, et praegune president oleks ebapädev. Või, et tema poolt ei tohiks hääletada. Ma tõstatan küsimuse, mis saab siis, kui auväärt president enam ei logi sisse. (Ma ei tea. Leiab silmarõõmu või põnevama keskkonna või põnevama e-riigi mida kureerida)

Olen nõus, et valitsev president on teinud suure töö ära ning loonud kestvad sidemed ning kokkulepped, mis e-Eestit aitavat. Aga arvestades kui vähe on siin aktiivseid mängijaid, ootaks vähe avatumat suhtlust. Igal juhul enamat kui kord kuus laekuv valimiste eelne aruanne. Sotsiaalne aspekt on ju ka selle keskkonna üks peamisi võlusid.

Seega. Eesootavate presidendivalimiste eel, kuid ka kõigi valimiste valguses mõned üleskutse😛

1) Suurem avatus. Miks mingid protsessid juhtuvad ning miks mõned ei juhtu? Siinkohal üleskutse ka kodanikele. Küsige/nõudke rohkem.
2) Suurem austus opositsiooni vastu. Siseringis tõstatuvad mitmed teemad (sh ka hero medalite näppamised omade poolt, mida kahjuks avalikult ei käsitleta. Ja pean silmas seda, et vestlused ei jääks privaatringi. Meie sotsiaalne keskkond koosneb käputäiest inimestest. Tasuks ka seda hoida.

Seega. Ei tee üleskutset mitte hääletada praeguse presidendi poolt. Aga teen üleskutse küsida rohkem presidendilt, kes viimased 5 aastat on omanud sisulist ainuvõimu. Ning mina kandideerin peamiselt selleks, et anda selleks võimalust.

Kokkuvõttes. Eesootavatel valimistel saab minu poolt hääletades näidata valitsevale presidendile, et temalt oodatakse rohkem avatust ning kaasamist. Oma hääled saab ta niikuinii kokku.

(Ning äkki saaks kõik need 25+ rahvuslaste poolt hääletanud inimest kommenteerida midagigi selle artikli alla, et ma oma missiooni tehtud saaks)