[TR MoFA] Antrenman Savaşları Hakkında (TR/EN)

Day 4,927, 20:04 Published in Turkey Turkey by Disisleri Bakanligi
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere geçmiş dönemde ve bu dönemde, çeşitli ülkelerle antrenman savaşı yapmak adına çalışmalar yaptık. Son birkaç hafta içerisinde yeni başlayan birkaç antrenman savaşı hakkında bilgi vermek adına bu makaleyi açmış bulunmaktayız.

Kanada

İran'ı Kuzey Amerika'dan attıktan sonra, Kanada ile antrenman savaşı yapmak üzere anlaşmış bulunmaktayız. Ayrıca bu vesileyle ülkeler arası ilişkilerin gelişmesinden de mutluluk duyuyoruz. Anlaşmanın makalesi

Anlaşmaya göre: "Newfoundland and Labrador" bölgesi Türkiye'de kalacak ve direniş başlaması halinde direnişi Türkiye kazanacak. "Nova Scotia" , "Prince Edward Island" ve "New Brunswick" bölgelerinde ise saldırı/direniş savaşı şeklinde antrenman savaşı gerçekleştirilecektir.

Ermenistan

Komşumuz Ermenistan'da bulunan Moldova ve İran'ı bölgeden temizleyince, bölgelerde antrenman savaşı yapmak üzere Ermenistan ile anlaşma sağlandı.

Anlaşmaya göre: Ermenistan'ın 1 bölgesi her zaman Ermenistan'da kalacak şekilde tüm bölgelerinde saldırı/direniş savaşı olmak kaydıyla antrenman savaşı düzenlenecektir.

İtalya

Askeri gücünü kullanarak uzun süre İtalya'nın dış siyasetine yön veren oyuncular gittikten sonra, İtalya'yı tekrar eski arkadaşlarımız yönetmeye başladı. Zaten iletişimde olduğumuz bu arkadaşlarımızla antrenman savaşı yapma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz.

İtalya ile yapılan anlaşma neticesinde, Türkiye ile İtalya arasında "ping pong" antrenman savaşları gerçekleştirilecektir. Buna göre, Türkiye "Friuli-Venezia Giulia" bölgesine saldıracak, İtalya bu savaşı savunduktan sonra Türkiye'nin elinde bulunan "Carinthia" bölgesine karşı saldırı başlatacak ve bu bir döngü halinde devam edecek. Carinthia bölgesinde direniş savaşı başlaması halinde, Türkiye bu direniş savaşını savunacaktır.

Mısır ve Avusturya

Geçmişte uzun zaman koordine bir biçimde çalıştığımız Mısır ve Avusturya ile yeniden antrenman savaşı başlatmış bulunmaktayız.

Mısır ile yapılan anlaşma neticesinde, Türkiye "Upper Egypt" bölgesine saldıracak, Mısır bu savaşı savunduktan sonra Türkiye'nin elinde bulunan "Middle Egypt" bölgesine karşı saldırı başlatacak ve bu bir döngü halinde devam edecek. Middle Egypt bölgesinde direniş savaşı başlaması halinde, Türkiye bu direniş savaşını savunacaktır.

Avusturya ile yapılan anlaşma neticesinde, Türkiye ile Avusturya arasında "Styria" , "Upper Austria" , "Lower Austria" bölgelerinde antrenman savaşları gerçekleştirilecektir. Buna göre, Türkiye bahsi geçen bölgelere sırasıyla saldırıp savaşı kazanacak, daha sonra bölgelerde direniş savaşı başlatılacak ve bu savaşları Avusturya kazanacak. Antrenman savaşları bu döngüde devam edecektir.

Greetings friends. As you know, we have been trying to find training war partners for a while and in last a few weeks we have managed to agree with some countries. This article is meant to give information about those new training wars.

Canada

After we removed Iran from North American theatre, we agreed with Canada to start a training war. We are glad for these opportunities to build a friendly relationship between our countries. Article of agreement

According to agreement: Turkey will hold "Newfoundland and Labrador" region. If resistance war starts there, Turkey will defend it. "Nova Scotia" , "Prince Edward Island" and "New Brunswick" regions will be used for training wars.

Armenia

Moldova and Iran were kicked away from our neigbour Armenia. Subsequently, we have made a TW agreemeent with Armenia involving 4 core regions of them.

According to agreement: Armenia and Turkey will make "NE/resistance war" battles. "Gegharkunik" , "Central Armenia" , "Syunik" , "Northern Armenia" regions will be used for training wars. Armenia will retain at least one region at all times during the TW.

Italy

After the witdrawal of the gang of pro-Asterian Italian players governing the country, Italy is now being governed by friendly fellows at last. We had been in a close contact with them before. Now, we are happy to start a TW war with them.

According to agreement: Turkey and Italy will make "ping pong" training battles. Turkey will hold "Carinthia" region and if resistance war starts there, Turkey will defend it. Turkey will attack "Friuli-Venezia Giulia" region and Italy will defend it. When that war ends, Italy will attack "Carinthia" and Turkey will defend that battle.

Egypt and Austria

We started training war with Austria and Egypt, both countries with whom we shared countless days of coordination and cooperation in the past

According to agreement with Egypt: Turkey and Egypt will conduct a "ping pong" type TW. Turkey will hold "Middle Egypt" region and if resistance war starts there, Turkey will defend it. Turkey will attack "Upper Egypt" region and Egypt will defend it. When that war ends, Egypt will attack "Middle Egypt" and Turkey will defend that battle.

According to agreement with Austria: Turkey will attack and conquer "Styria" , "Upper Austria" , "Lower Austria" regions and Austria will start resistance wars and succeed when its available. Training wars will continue in that order.