Świt Imperium

Day 4,851, 09:10 Published in Poland Poland by Damio22

Czołem! Pierwsza runda manewrów Armii Imperialnej zakończona. Przeszła do historii jako Operacja "Świt Imperium". Walczyliśmy o Małopolskę. Walka miała charakter treningowy. Świt oznacza początek, zatem kolejne zbiórki już niedługo. Bądźcie gotowi do wymarszu!

Numer 395. Zapraszam do lektury!

Przegląd prasy

Nikt nie klepie o Erepie - Wybory do kongresu luty 2021 - Podsumowanie. Analiza sytuacji politycznej w kraju.

Polska Codzienna - Polska Lista Rapu-new #2. Poprzednie notowanie było w styczniu, a miało być "co dwa tygodnie". Ale można sobie posłuchać. 😉

Z prasy zagranicznej. Drugi turniej szachowy 2021. Dejan zapowiada kolejne zawody. Polska wersja w sekcji "Czas na szachy".

I na koniec przeglądu odkurzymy pewną rubrykę. Powraca ona do gazetki, przynajmniej na jakiś czas...

Z prasy archiwalnej. NiedZIELNIK - O bazookach. Fajny art na temat tego wynalazku, od teorii do praktyki. Polecam.

Garść informacji

Dziękuję wszystkim za udział w ćwiczeniach. Widzimy się kolejnych, które będą co jakiś czas - raczej raz na tydzień. Pamiątkowa fotka z pola bitwy. 🙂Czas na szachy

Informacje o rozgrywkach szachowych (ukończonych, bieżących i tych dopiero planowanych) znajdziecie na stronie Szachy info.

Puchar eŚwiata w Szachach. Czwarty turniej. Mecz o III miejsce został przełożony. Podsumowanie miało być dziś, ale zrobię w piątek. Szczegółowe wyniki macie na stronie turnieju.

Miniturnieje.
28 lutego była standardowa arena z partiami 3+0. Zająłem drugie miejsce, bo tylko dwóch nas było. Jedną partię wygrałem. Cały miniturniej do obejrzenia tutaj.
4 marca będzie arena szachów atomowych z czasem 2+0. Zapraszam.

No i zapowiedziana polska wersja artykułu Dejana, gdzie ogłasza on turniej szachowy na marzec/kwiecień 2021.

"Drodzy miłośnicy szachów,
Zakończył się pierwszy 'duży' turniej roku, kilka aren lichess: kilka standardowych, gdzie mieliśmy Bullet i Blitz (odpowiednio 1 i 3 minuty na gracza) [Dejan nie wspomniał o jednym Blitzu 5 minut na gracza] oraz kilka aren w wariantach szachowych, które będziemy nadal organizować. Wielkie podziękowania dla Hediondu, który w każdy weekend organizuje turniej, w którym gramy jako goście, w miarę wolnego czasu. Skorzystam z okazji, aby pogratulować mistrzowi pierwszego 'dużego' turnieju tegorocznego, graczowi kerlc1, który swoją bardzo agresywną grą zakończył zawody z doskonałym wynikiem 9/9! Gratulacje i podziękowania dla wszystkich innych graczy za piękną i uczciwą grę przez cały turniej.

Wszystkie szczegóły można znaleźć pod tym linkiem.
Ostatnią rzeczą w turnieju jest wspaniała nagroda, nagroda za najpiękniejszą partię turnieju, tym razem miażdżącą wygraną przez tę partię, w której Sasa Kostic zatriumfował nad Alversanem. Ponieważ tak piękna gra wymaga dwóch wybitnych graczy, obaj zasługują na pochwały i nagrody!

Tym samym pierwszy turniej w sezonie 2021 zostaje oficjalnie zakończony, a zapraszamy do udziału w kolejnym, w którym powrócimy do znormalizowanej dla takiego turnieju od kilku lat kontroli czasu 15+0.

Zgłoszenia tutaj!

Zasady turnieju
1) System szwajcarski, 7 lub 9 rund, w zależności od liczby graczy
2) Gramy na lichess.org
3) Kontrola czasu wynosi 15 minut na gracza
4) Aby zapewnić uczciwą grę i obiektywne rozstrzygnięcie wszelkich sporów między graczami, istnieje międzynarodowy zespół arbitrów, do którego zaproszenia zostaną wysłane wkrótce po opublikowaniu tego artykułu
5) Turniej rozpocznie się 5 marca 2021
6) Pod koniec turnieju odbędzie się głosowanie w celu wyłonienia najbardziej błyskotliwej partii turnieju, z nagrodą w wysokości 20 sztuk złota dla wygranego i 10 sztuk złota dla przegranego, a w przypadku remisu - po 15.

Ważne uwagi
- Nagrody są rozdzielane zgodnie z końcową klasyfikacją
- Aby zdobyć nagrodę, gracz musi rozegrać wszystkie swoje partie lub opuścić co najwyżej jedną z nich"

Eliminacje do Konkursu Piosenki eWizja

Zaczynamy zgłoszenia do piątej rundy eliminacji konkursu. Możecie zgłaszać swoje ulubione piosenki w komentarzach do 9 marca 2021. Na stronie konkursu znajdziecie utwory z poprzednich edycji i regulamin.

Słowo na koniec

Czekam na zgłoszenia piosenek.