Evreka! UNUTMAK

Day 4,849, 12:27 Published in Turkey Turkey by Tjorbergh Beyfendi

Daha önce 2 kere gitmiş 3 kere gelmiş bir kardeşiniz olarak, bu gidişlerin sebebini tam olarak izah edememiştim. Platoç'un eşşeğin kulağına karpuz kabuğu kaçırttığı şu son hamleden mütevellit buna bir cevabı verebildim.

Barış Manço'dan (ki sözleri Muhibbi mahlaslı Kanuni Sultan Süleyman'a aittir) Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat gibi isimli şarkıyı mırıldanmaktaydım.

Dinleyiniz: https://youtu.be/w54S1oUw9_I

Birden bire aklıma ne geldi dersiniz? Bugün çift dokunuş yapmadım. Dün yaptım mı, onu da hatırlamıyorum. Allah allah.

Geldim ve hemen çift tıkı yaptım. Hoş bir yandan da niye yaptım acaba? Hesap daha beybi beybi olduğu için str konusunda bir iddiam yok. Fabrikalar Rusya'da olduğu için üretim yok. Günde 2500 cc aldığım işim için mi tık yapacağım? Eh kefenin cebi de yok. Son zamanlarda bırakan arkadaşlarımzıdan dolayı artık duvarın da tadı tuzu yok. O halde ben niye geldim?

Niye geldim? Çünkü çift tıkı kendime bir görev telakki ettim. Derseniz, gir savaşta vur ff harca...

Ona da cevabım şu, gireceğim ff harcayacağım. Sonra bana verify diyecek. Sikimsonik birkaç pp alacağım diye önce full ff boşaltacağım çıkacağım. Peşine bir kaç saat sonra geleceğim boşalan ffyi doldurmak için, bana diyecek ki verify! Yoh artık Lebron James.

Dolayısıyla vurmuyorum da...

Sonra derken daha önce niye gittiğim aklıma geldi.

Oyuna ilk başladığımızda telefonlarda internet var mıydı yok muydu hatırlamıyorum. Ama internet aketi diye bir şey yoktu bundan eminim. Hoş benim telefonum internete girer miydi? Hatırlamıyorum. Android daha yoktu. IOS vardı ama sınırlı ceplerde vardı. Bir de hayatımda hiç elimi sürmediğim blackberry vardı. IOS falan filan olsa da Google Chrome yoktu.

Mesela şimdi unutmadan 2 senedir oynuyorsam, Platoç bunu Google Chrome'un oturumu yeniden başlatınca eski sekmeleri görmemize borçlu.

Velhasılı şarkıyı mırıldanırken devlet dedim. Devlet diyince erepublik geldi aklıma. Erepublik gelince de bugün hiç elime almadığım telefonu aldım. Çift tık yaptım. Sonra bilgisayarı açtım ve baktım ki erepublik sekmesini kapatmışım en son. Demek ki dün de çift tık yapmamış olabilirim.

Son bırakmamda bilgisayarım bozulmuştu galiba. Birkaç ay bilgisayarsız kalışımın ardından yeni bir bilgisayar almıştım. Erepublik'e girmeyi unutmuştum. Ta ki 2 sene önce bir mail görene kadar.

Peki ben bu oyunu niye unuttum?

Çünkü oyunun beni kendisine çeken o dönemlerde hiçbir şeyi yoktu. Aktif değildim. Çift tık yapıp çalışıp bazen cephelerde vurup gidiyordum. Savaş kahramanı falan olmaya uğraşmıyordum. Dolayısıyla umrumda değildi. Sonra unuttum gitti.

Farkettim ki bugün ve dün de unutmuşum. Yarın 3 günlüğüne unutacağım. Sonra 1 haftalığına, sonra 1 aylığına, sonra 1 yıllığına. Mail kutuma yeni bir mail gelene kadar girmeyeceğim.

Yani demem o ki, ben unuturum. Ama Platoç unutmasın ki, bunu unutmamamız için hiçbir sebep yok.

Neyse bugünkü çift tıkımızı yaptığımıza göre iyi geceler.