Kapitali kriis?

Day 4,812, 01:45 Published in Estonia Estonia by SannuM
Riigi majanduse 60 päeva

Alates ressursside sõja lõpust, peale erinevate kontsessioonide vastu võtust alates, on küsimusi hakkanud tekitama riigi rahakoti jätkusuutlikkus. Esialgne pilt ei näinud eriti jube välja, aga peagi võis hakata märkama miinuste suuremat esinemist.

Kui eelmise aasta septembri kuu paiku käis riigikogu kirjavahetuses läbi teema, mis samuti käsitles õhu treeningute rahastamist, siis toonane vastus oli, et suures osas on see annetuste peal elav programm. Kuna aga riigi majanduses jooksevad läbi oluliselt suuremad arvud, viisin läbi kiire analüüsi.

Võttes aluseks päevade 4751 kuni 4811 vahemiku, siis kiire analüüs näeb graafiku peal välja nõnda:Lühidalt kommenteerides- tulude/kulude oranž joon ülal pool nulli väga palju aega ei veeda ja kollane trendi joon on selgelt negatiivses suunas.

See aga ei arvesta sisse TW rendi peale kuluvat raha!

Viimase 60 päeva treeningsõdade rendi peale on nimetatud aja vahemiku jooksul kulunud kokku 2 670 993 EEK, mis teeb keskmiseks kuluks ühe päeva kohta -44 516,55 EEK. Kui nüüd lisada see päeva kohta käiv kulu igasse päeva juurde, näeb täiendatud uus graafik välja järgnev:

Selle pealt on näha, et tulude/kulude oranž joon üle nulli joone üldse ei jõua. Trendi joon on tugevas languses.

Kui 4811 päeva seisuga arvestada, siis arvutuslik miinus riigile on päeva kohta -98103,86 EEK. Seda arvu aluseks võttes on riigi rahakott umbes 44 päevaga tühi. Olemas on seal ka väike kulla varu, ent see pole üle määra suur hulk.Nõnda siis jääb üle küsimus- mis meist saab? Kas appi tõttab BM pank ja annab riigile masiivse laenu?