News from e-grave [TR/EN]

Day 4,703, 14:49 Published in Turkey Turkey by MightAndMagic
[TR]

Selamlar aziz eTR vatandaşları,

Sizler Resource Wars etkinliği öncesinde heyecandan yerinizde duramazken, biz boykotcular haberleri uzaktan izlemekle yetiniyoruz. Oyun yönetimi ve oyuncular arasında gerçekleşen anlamsız savaşın galibi elbette oyun yönetimi olacak ve biz zaman içerisinde e-dead olup gideceğiz. Bugün size çoktan e-dead olmuş bir arkadaşımızın hikayesini anlatacağım.

Oyuna son 3-4 yıl içinde başlayıp savaş modülüne ilgi duyan ve fark yaratmak isteyen her oyuncunun ilk karşılaştığı problem 10 seneden beridir w+t yapan oyuncular ile arasında kapanması mümkün olmayan STR farkıdır. Tabi şimdi pilot olup uçabiliyorsunuz ama bir kaç sene evveline kadar hava savaşları da yoktu.

O dönemlerde oyuna gelen ve bizimle beraber oynamak isteyen arkadaşlarımıza tavsiyemiz eski hesap satın alarak aramıza katılması oldu. Bu STR'yi başka türlü elde etmenin yolu bulunmuyor. Tavsiyemize kulak verip hesap satın alan Ömer aka Tuco Salamanca, 3 sene bu hesapla oynayıp, oyunda ulaşılabilecek en yüksek rütbeye ulaşıyor.

Tüm bunlar gerçekleşirken bilmediği bir şey var. Aslında Ömer hesabı satın aldıktan sonra bilgileri değiştirmesine rağmen hesabı hala ilk sahibiyle paylaşıyor. Hesabın ilk sahibi Ömer'in sessizce bu seviyeye ulaşmasını izliyor. Bunu da hesaba facebook üzerinden bağlanarak yapıyor. (Birçoğunuz bilmeyebilir, oyun hesabınızı facebook hesabıyla ilişkilendirebilirsiniz.) Ömer oyunda gelinebilecek en yüksek askeri rütbeye ulaştığında hesabın ilk sahibi SSler alarak bir alım-satım sitesine ilan veriyor, hesabı tekrar satmaya çalışıyor.

Ömer durumu fark ettiğinde oyun yönetimiyle iletişime geçip hesabın facebook ilişkisinin kesilmesini istiyor. Oyun yönetimine son 3 senede yaptığı alış verişlerin dekontunu gönderiyor, diğer gereken tüm bilgileri de veriyor fakat hesabın ilk e-mail adresini bilmiyor. Adminler diretiyor, bize hesabın ilk e-mail adresini de söylerseniz istediğiniz gibi facebook bağlantısını keseriz diyorlar.

Zaman geçiyor bir şekilde Ömer bu e-mail adresini de buluyor. Ama bu sefer de adminler bizimle bu e-mail adresi üzerinden iletişime geçin diyor. Bu mümkün olmayınca Tuco Salamanca hesabı süresiz olarak banlanıyor.

Tüm bu yaşananlar token marketteki sistem açığıyla yakın günlere denk geldiğinden Asteriacılar Ömerin bu açığı kullandığı yalanıyla ortaya çıkıp iftira atmaktan çekinmiyorlar. Hatta zaman içerisinde kendi yalanlarına kendileri de inanıyorlar.

Ömer hesabı aldığı ilk gün facebook ilişkisinin olduğunu bilseydi , bunu düzeltmek için daha o günden çaba gösterebilirdi. Bu o gün mümkün değildi, ama oyun yönetiminin getirdiği yenilikle artık mümkün;

https://www.erepublik.com/en/main/citizen-edit/edit_securityÖmer malesef artık aramızda değil. Fakat o e-dead olduğunda bile bir zamanlar parçası olduğu topluluğa hizmet eden, kendi başına gelenlerin başkasının başına gelmemesi için çalışan bir kahraman.

Hail Tuco Salamanca!

[EN]

Hello eRepublikans,

While you guys are excited by the upcoming Resource Wars event, we- the boycotters- are just watching the news from a distance. The winner of the meaningless war between the boycotters and game management will obviously be the admins and we will be e-dead over time one by one. Today I will tell you the story of a friend who has already been e-dead.

The first problem faced by a new player who started playing in last 3-4 years, interested in military module and wanting to make a difference is the big STR gap that cannot be closed between 10+ years old gamer and newcomers. Of course you have the option to be a pilot and fly but back in days, it wasn't possible since air module wasn't introduced yet.

Our advice to our friends who came to the game at that time and wanted to play with us was to buy an old account and join us. There is no other way to get this STR. Ömer aka Tuco Salamanca, who bought an account by paying attention to our advice, played with this account for 3 years and reached the highest military rank in the game.

While all this was happening, there was something he didn't know. Although Ömer changed the account credentials after purchasing it, he still shared the account with the first owner without him knowing it. The first owner watched quietly while Ömer was progressing his ranks. He did this by logging in account via facebook. (Many of you might not know the fact that you can synchronize your game account with your facebook account). When Ömer reached to the top rank possible, the first owner took screenshots of the account and put it on sale via a marketing website.

When Ömer realised it, he contacted to the admins and asked for desynchronization of facebook account. Then he presented the last 3 years' payment history, credit card info and several other info to the game management by their request. But one info was missing , that was the first e-mail adress of the account. The admins insisted that if you tell us the first e-mail address of the account, we will desynchronize facebook as you wish.

After some time, Ömer managed to find the first e-mail adress. But this time, admins said contact us via the first mail adress. Well of course this wasn't possible. In the end, Tuco Salamanca got banned permenantly.

Since all these events coincided with the system exploit in token market, some Asterians didn't hesitate to come up with a lie that Ömer used this exploit. Moreover, they believed their own lies over time.

If Ömer had known that the account he bought was synchronized with a facebook account, he could have made an effort from that day to fix it. Well... It wasn't possible to know back then, but now, it is possible with the change implemented by game management;

https://www.erepublik.com/en/main/citizen-edit/edit_securityUnfortunately, Ömer is no longer with us. But even when he is e-dead, he is a hero who serves the community once he was part of, and works to make sure that what happened to him won't happen to anyone else.

Hail Tuco Salamanca!