Języki obce

Day 4,647, 02:28 Published in Poland Poland by Damio22

Cześć. Poprzednio w komentarzach pojawiło się kilka wpisów w obcych językach. Erepublik to gra, gdzie głównie przydaje się angielski. To wcale nie znaczy, że zawsze. 😉

Numer 328. Zapraszam do lektury!

Kilka ciekawostek o językach obcych

Jak już wspomniałem, ostatnio niektórzy dali komentarze w urdu i po łacinie. Tak przynajmniej twierdzi translator. 🙂

Jeśli zgłosicie do eWizji piosenkę, język utworu nie ma znaczenia. Problem jest wtedy, gdy tytuł jest zapisany innym alfabetem. Wtedy musi być on "konwertowany" na łaciński.

Przypomniała mi się taka historia. Grałem w szachy z zawodnikiem z Serbii. Po angielsku trudno było mi się z nim dogadać. Napisałem do innych graczy z Serbii, żeby wytłumaczyli koledze. Oni napisali, że z nim to ogólnie ciężko się dogadać. Oni nawet po serbsku czasem nie mogą. 😉

Czasem się mówi, że ktoś udaje Greka. Niedawno wspominałem, że gram w taką grę w greckich klimatach. Ktoś pytał, co to za gra. W komentarzach pod poprzednim artem znajdziecie odpowiedź.

Tytuły artów w DN są zwykle po polsku, czasem po angielsku. Raz się zdarzył tytuł po łacinie.

Eliminacje do Konkursu Piosenki eWizja

Kończą się zgłoszenia do czwartej rundy eliminacji konkursu. Mamy już 7 propozycji. Możecie zgłaszać swoje ulubione piosenki w komentarzach do 11 sierpnia 2020. Na stronie konkursu znajdziecie utwory z poprzednich edycji i regulamin.

Słowo na koniec

Czekam na pytania, komentarze, voty, suby i zgłoszenia piosenek.