Lucas Podolski - Başkanlık Adaylığı Açıklaması

Day 4,610, 08:02 Published in Turkey Turkey by LucasPodolski

Değerli arkadaşlar, değerli e-Türkiye vatandaşları,

Malumunuz olduğu üzere yarın Temmuz 2020 Dönemi Başkanlık seçimleri olacak. Fakat ülkenin durumu ve haritadan silinmiş olmamız nedeniyle kimsenin tadının tuzunun olmadığının da farkındayım. Evet, bu dönem yapılacak olan seçimlerde de yine Başkan adayı olarak karşınızdayım! Artık klişeleşmiş olduğu üzere; "ülkeyi düşman işgalinden kurtaracağım, her şey eskisi gibi olacak, toz pembe bir e-Türkiye'ye uyanacaksınız, her şey çok güzel olacak" gibi kahramanlık naraları atmayacağım. Nitekim "ülkeyi, içinde bulunduğu durumdan kısa bir sürede çıkaracağım" diyen yalan söyler. Bunun için uzun bir zamana ve kaliteli stratejilere ihtiyacımız var.

Birkaç aydır ülkenin haritadaki durumunda ve konumunda hiçbir farklılık göremiyorum. Elbette bunu değiştirmek zaman ve sabır istiyor, fakat artık bir şeyler yapmanın da zamanı geldi. Söylediğim gibi artık klişeleşmiş vaatleri bir kenara bırakıp, takkeyi önümüze koyup düşünmemiz lazım. Bu nedenle size ütopik değil, realistik projelerimden kısaca söz edeyim:

1-) Ülkenin Eski Durumuna Gelmesi İçin Geliştirilecek Stratejiler:

1 dönem başkanlık yaparak,ülkeyi içinde bulunduğu mevcut durumundan çıkarmak imkansız gibi bir şey! Bu nedenle Başkan seçilmem halinde hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun, öncelikle oyunun tecrübeli kişileri ile görüşmeye başlayıp, hep birlikte ülkeyi kurtarmak için çeşitli stratejiler geliştirme yoluna gideceğim!

2-) Daha Büyük Bir Baby Boom Projesi!

Mevcut iktidarın baby boom projesini kendi adıma söylemeyeliyim ki, başarısız bulmadım. Fakat daha iyi ve nitelikli/fakesiz bir baby boom'a ihtiyacımız var. Ülkenin daha büyük yayın organlarında yeni bir baby boom yapma projem de mevcut!

3-) E-Türkiye Anayasası!

4589. günde Partimizin Tüzüğünü yayınlamıştık. Okuyanlar bilirler. Bkz; https://www.erepublik.com/tr/article/adalet-ve-birlik-partisi-t-z--2719535/1/20 Bu Tüzükle ilgili çok güzel geri bildirimler aldım. Öncelikle bu geribildirimler için teşekkür ederim. Parti Tüzüğü ile aynı doğrultuda bir e-Türkiye Anayasası yapmayı düşünüyorum. (Kuralların bir bütün halinde bir yerde bulunması hem prestij hem de düzen anlamında sağlıklıdır.)

4-) Ülke Kasası Projesi!

Parti Kasası Projesi'ni şu an Başkanı olduğum Parti'de hayata geçirdim. Bkz; https://www.erepublik.com/tr/article/parti-kasas-projesi-hayata-ge-iyor--2719745/1/20 Parti'deki arkadaşlarımız, uygulamayla ilgili daima olumlu geridönüşlerde bulundular. İlerleyen günlerde yardımları artıracağımızın müjdesini de buradan vermiş olayım. Başkan seçilmem halinde Parti'de uyguladığım Parti Kasası Projesi'nin muadili olarak, Ülke Kasası Projesi gerçekleştireceğim. Gerek gelen bağışlarla, gerekse de kendi Try ve Goldlarım ile ihtiyacını belgeleyen e-vatandaşlara yardımda bulunacağız. Bağış alanın da rızası olması halinde direkt ihtiyaç sahibine bağışta bulunmak isteyen bağışçılara böyle bir imkan da verilecektir.

5-) Vatandaşlar Arası Arkadaşlığı Pekiştirmek ve Ödül Mekanizması

Son zamanlarda ülke içerisinde vatandaşların birbirine karşı hakaret ve incitici sözler sarf etmekte olduğunu görüyorum. Kimileri, benim bu konuda çok hassas olduğumu söylese de, işlenen bir suçu görmezden gelmek, yaptığım mesleğin gereklerine yakışmaz! Bunu ancak beni tanıyanlar anlar. Anlamayanlara da ben kendimi tanıtacağım. En azından vatandaşlar arası bu gereksiz laf dalaşı ve hakaret söylemlerini bertaraf edebilmek adına görevlendireceğim birkaç arkadaşım, gördükleri hakaretleri "ticket" atarak bildirecekler.

Öte yandan yine vatandaşlar arası dostluğun pekişmesi için içeriği daha sonra açıklanacak turnuvalar düzenleyerek hem kişisel ilişkileri geliştireceğiz, hem de kazananlara ödül vererek, emeklerinin karşılıkları konusunda kazandırımda bulunacağız.

6-) Babylere Özel Destek Paketi


Yukarıda belirttiğim ülke kasası projesine ek olarak aynı proje içerisinde görevlendireceğim bir arkadaşım, ülke kasasından babyler için ayrılacak, belirli bir yüzdeye sahip miktarı, yalnızca babylere dağıtacak ve babyler destek taleplerini bu arkadaşa yapacaklar. Böylece ülke kasasından bir kısmı, sadece babylere özgülemiş olacağız.

Değerli Arkadaşlar,

aslında burası reel hayatın bir aynası. Yani gerçekte nasılsak burada da bir bakıma öyle davranıyoruz. Aksinin olması, zaten bu kişinin anormal olduğunu gösterirdi. Bu nedenle ben reelde nasıl disiplinli bir şekilde mesleğimi ifa ediyor ve yaşantımı sürdürüyorsam, burada da aynı disiplinle hareket ediyorum. Bunu zaten benim belirtmeme gerek yok. Hazırladığım metinlerden ve çalışmalardan her biriniz bunu görebiliyorsunuz. Bu nedenle yarın yapılacak seçimlerde oylarınızı bekliyorum. Oy veren elleriniz şimdiden dert görmesin diyor, hepinize iyi ve sağlıklı günler, güzel bir gelecek diliyorum.Sağlıcakla kalın.

Saygı ve Sevgilerimle.

Adalet ve Birlik Partisi Genel Başkanı

Temmuz 2020 Dönemi Ülke Başkan Adayı